Record — LaLiga ♂
I record di a cumpetizione nant'à tutte e stagioni chì n'avemu i risultati: punteghji più larghi, stagioni megliu, serie più longhe.
12279 partite, 32809 gol nant'à 33 stagioni (2,67 gol per partita).
Vittorie più larghe
| 2015-2016 | 20/12/2015 | Real Madrid – Vallecano | 10 – 2 |
| 2014-2015 | 05/04/2015 | Real Madrid – Granada | 9 – 1 |
| 1996-1997 | 20/10/1996 | Barcelona – Logrones | 8 – 0 |
| 2010-2011 | 20/11/2010 | Almeria – Barcelona | 0 – 8 |
| 2011-2012 | 17/09/2011 | Barcelona – Osasuna | 8 – 0 |
| 2014-2015 | 02/05/2015 | Cordoba – Barcelona | 0 – 8 |
| 2015-2016 | 20/04/2016 | La Coruna – Barcelona | 0 – 8 |
| 1993-1994 | 20/02/1994 | Barcelona – Osasuna | 8 – 1 |
Partite cù più gol
| 2015-2016 | 20/12/2015 | Real Madrid – Vallecano | 10 – 2 |
| 1995-1996 | 19/05/1996 | Oviedo – Valladolid | 3 – 8 |
| 1994-1995 | 18/06/1995 | Albacete – La Coruna | 2 – 8 |
| 1995-1996 | 07/01/1996 | Santander – Albacete | 5 – 5 |
| 2013-2014 | 30/10/2013 | Real Madrid – Sevilla | 7 – 3 |
| 2014-2015 | 20/09/2014 | La Coruna – Real Madrid | 2 – 8 |
| 2014-2015 | 05/04/2015 | Real Madrid – Granada | 9 – 1 |
| 2014-2015 | 23/05/2015 | Real Madrid – Getafe | 7 – 3 |
Più punti in una stagione
| 2011-2012 | Real Madrid | 100 | 38 partite |
| 2012-2013 | Barcelona | 100 | 38 partite |
| 2009-2010 | Barcelona | 99 | 38 partite |
| 2010-2011 | Barcelona | 96 | 38 partite |
| 2009-2010 | Real Madrid | 96 | 38 partite |
Menu punti in una stagione
| 2026-2027 | Malaga | 5 | 11 partite |
| 2026-2027 | Valencia | 9 | 11 partite |
| 2026-2027 | Levante | 10 | 11 partite |
| 2026-2027 | Elche | 10 | 11 partite |
| 2026-2027 | Santander | 11 | 11 partite |
Megliu attacchi in una stagione
| 2011-2012 | Real Madrid | 121 | 38 partite |
| 2014-2015 | Real Madrid | 118 | 38 partite |
| 2016-2017 | Barcelona | 116 | 38 partite |
| 2012-2013 | Barcelona | 115 | 38 partite |
| 2011-2012 | Barcelona | 114 | 38 partite |
Megliu difese in una stagione
| 2026-2027 | Ath Madrid | 8 | 11 partite |
| 2026-2027 | Real Madrid | 10 | 11 partite |
| 2026-2027 | Ath Bilbao | 10 | 10 partite |
| 2026-2027 | Celta | 10 | 11 partite |
| 2026-2027 | Barcelona | 12 | 11 partite |
Serie più longhe senza scunfitta
| Barcelona | 43 | 15/04/2017 → 09/05/2018 |
| Real Madrid | 42 | 27/09/2023 → 19/10/2024 |
| Barcelona | 31 | 19/09/2010 → 23/04/2011 |
| Real Madrid | 29 | 28/04/1996 → 15/02/1997 |
| Real Madrid | 28 | 02/03/2016 → 07/01/2017 |
Serie di vittorie più longhe
| Barcelona | 16 | 16/10/2010 → 05/02/2011 |
| Real Madrid | 16 | 02/03/2016 → 18/09/2016 |
| Barcelona | 14 | 22/10/2005 → 29/01/2006 |
| Barcelona | 14 | 15/04/2017 → 01/10/2017 |
| Barcelona | 13 | 05/05/2013 → 05/10/2013 |
Stagione dopu stagione
| Stagione | Partite | Gol / partita | Vittorie in casa | Pari | Vittorie fora |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026-2027 | 109 | 3,01 | 46 % | 25 % | 29 % |
| 2025-2026 | 380 | 2,69 | 49 % | 24 % | 27 % |
| 2024-2025 | 380 | 2,62 | 44 % | 26 % | 30 % |
| 2023-2024 | 380 | 2,64 | 44 % | 28 % | 28 % |
| 2022-2023 | 380 | 2,51 | 48 % | 23 % | 29 % |
| 2021-2022 | 380 | 2,50 | 43 % | 29 % | 27 % |
| 2020-2021 | 395 | 2,49 | 42 % | 29 % | 30 % |
| 2019-2020 | 323 | 2,52 | 47 % | 28 % | 24 % |
| 2018-2019 | 380 | 2,59 | 44 % | 29 % | 27 % |
| 2017-2018 | 380 | 2,69 | 47 % | 23 % | 30 % |
| 2016-2017 | 380 | 2,94 | 48 % | 23 % | 29 % |
| 2015-2016 | 380 | 2,74 | 48 % | 24 % | 28 % |
| 2014-2015 | 380 | 2,66 | 45 % | 24 % | 31 % |
| 2013-2014 | 380 | 2,75 | 47 % | 23 % | 30 % |
| 2012-2013 | 380 | 2,87 | 50 % | 22 % | 28 % |
| 2011-2012 | 380 | 2,76 | 49 % | 25 % | 26 % |
| 2010-2011 | 380 | 2,74 | 52 % | 21 % | 27 % |
| 2009-2010 | 380 | 2,71 | 51 % | 25 % | 24 % |
| 2008-2009 | 380 | 2,90 | 48 % | 22 % | 30 % |
| 2007-2008 | 380 | 2,69 | 48 % | 23 % | 29 % |
| 2005-2006 | 380 | 2,46 | 43 % | 28 % | 30 % |
| 2004-2005 | 268 | 2,59 | 51 % | 27 % | 22 % |
| 2003-2004 | 380 | 2,67 | 45 % | 25 % | 30 % |
| 2002-2003 | 380 | 2,67 | 46 % | 28 % | 26 % |
| 2001-2002 | 380 | 2,53 | 49 % | 27 % | 24 % |
| 2000-2001 | 380 | 2,88 | 52 % | 26 % | 22 % |
| 1999-2000 | 380 | 2,63 | 48 % | 29 % | 23 % |
| 1998-1999 | 380 | 2,64 | 50 % | 26 % | 24 % |
| 1997-1998 | 380 | 2,66 | 48 % | 29 % | 23 % |
| 1996-1997 | 462 | 2,75 | 48 % | 26 % | 27 % |
| 1995-1996 | 462 | 2,70 | 46 % | 28 % | 26 % |
| 1994-1995 | 380 | 2,54 | 48 % | 30 % | 23 % |
| 1993-1994 | 380 | 2,60 | 49 % | 28 % | 23 % |
Record stabiliti nant'à i nostri risultati (solu stagioni cumplette per i record di stagione), 3 punti a vittoria.