Ligue 1 ♂ · sab. 23 ghj. 2027 · 17:00
Troyes – Monaco
Freschezza di l'infurmazioni 4 da verificà
- Gruppu di Troyes : u 23/10/2026 da verificà
- Assenti di Troyes : u 23/10/2026 da verificà
- Gruppu di Monaco : u 23/10/2026 da verificà
- Assenti di Monaco : u 23/10/2026 da verificà
Certe infurmazioni sò vechje: da cunfruntà cù l'annunzii di i club nanzu à scumette.
Ùn ci hè ancu previsione per sta partita : ghjunghje cù a prossima racolta.
FormaChì ghjè ?
Les cinq derniers matchs joués, du plus ancien (à gauche) au plus récent (à droite), toutes compétitions : V victoire, N nul, D défaite. Survolez une lettre pour voir la date, l'adversaire et le score. Une bonne forme ne garantit rien, elle situe l'équipe dans son moment.
Chì ghjè ?
Troyes DDDNV da u più anticu à u più recente
| 19/09/2026 | for. | Angers Ligue 1 ♂ | 0 – 2 | D |
| 11/10/2026 | cas. | Marseille Ligue 1 ♂ | 0 – 2 | D |
| 17/10/2026 | cas. | Lens Ligue 1 ♂ | 1 – 3 | D |
| 25/10/2026 | for. | Toulouse Ligue 1 ♂ | 0 – 0 | N |
| 31/10/2026 | cas. | Le Mans Ligue 1 ♂ | 2 – 0 | V |
Monaco VNDND da u più anticu à u più recente
| 18/09/2026 | cas. | Lens Ligue 1 ♂ | 2 – 1 | V |
| 10/10/2026 | cas. | Toulouse Ligue 1 ♂ | 2 – 2 | N |
| 18/10/2026 | for. | Lorient Ligue 1 ♂ | 0 – 1 | D |
| 25/10/2026 | cas. | Lille Ligue 1 ♂ | 1 – 1 | N |
| 01/11/2026 | for. | Paris FC Ligue 1 ♂ | 1 – 3 | D |
Tutte e cumpetizioni cunfuse ; u faccia à faccia quì sottu ùn ritene chè i scontri diretti, da u più recente à u più anticu.
Serie in corsuChì ghjè ?
Ce qui dure en ce moment : victoires ou défaites d'affilée, matchs sans défaite, sans encaisser, en marquant, à domicile ou à l'extérieur, toutes compétitions. Une série se lit comme un état de forme, pas comme une loi : elle finit toujours par s'arrêter, et souvent quand on ne l'attend pas.
Chì ghjè ?
Troyes 3 partite senza vittoria fora 2 partite senza incassà
esce da una vittoria 2-0 contr'à Le Mans · 1 V, 1 P, 3 S in l'ultime 5 partite (3 gol fatti, 7 incassati)
Monaco 4 partite senza vittoria 4 partite senza scunfitta in casa 3 partite senza vittoria fora
esce da una scunfitta 1-3 contr'à Paris FC · 1 V, 2 P, 2 S in l'ultime 5 partite (6 gol fatti, 8 incassati)
Forze in presenzaChì ghjè ?
Le portrait de chaque équipe en chiffres. Attaque : buts marqués par match, tirs. Défense : buts encaissés, matchs sans en prendre. Gardien : arrêts et part des tirs cadrés qu'il stoppe. Entraîneur : depuis quand il est là, son système habituel (4-3-3 = quatre défenseurs, trois milieux, trois attaquants) et un style déduit des chiffres, pas d'une opinion.
Chì ghjè ?
Troyes
Attaccu · 0,70 reta(e) per partita (0,80 in casa, 0,70 fora) · 14,4 tiri per partita, 22 % in u quadru · senza marcà in 57 % di e partite · rigori 1 marcatu(i) · tempu forte : 0-15a minuta
Difesa · 2,30 incassata(e) per partita (2,80 in casa, 1,70 fora) · 14 % di partite senza incassà · incassa soprattuttu versu a 46-60a minuta · 11 gialla(e), 0 rossa(e)
Disciplina · 12,4 fallu(i) per partita · 2,0 fora di ghjocu per partita · 1,80 gialla(e) è 0,00 rossa(e) per partita (fiches de match, 7 partita(e))
Guardianu · P. Beach · 17 parata(e), 57 % di i tiri in u quadru parati · 1,86 incassata(e) per 90 min · nota 6,7
Allenatore · S. Dumont dapoi 01/08/2024 · 3 club allenatu(i) dapoi 2021
Sistema : 4-2-3-1, un seul avant-centre · attaque en difficulté · marque surtout entre la 0e et la 15e minute (ancu 4-3-3 ×2)
Forma (API-Football) : DWLLLLL
Monaco
Attaccu · 1,40 reta(e) per partita (2,00 in casa, 1,00 fora) · 12,6 tiri per partita, 38 % in u quadru · senza marcà in 14 % di e partite · rigori 0 marcatu(i) · tempu forte : 46-60a minuta
Difesa · 0,90 incassata(e) per partita (1,00 in casa, 0,80 fora) · 29 % di partite senza incassà · incassa soprattuttu versu a 46-60a minuta · 15 gialla(e), 0 rossa(e)
Disciplina · 11,8 fallu(i) per partita · 2,1 fora di ghjocu per partita · 1,90 gialla(e) è 0,00 rossa(e) per partita (fiches de match, 18 partita(e))
Guardianu · L. Hrádecký rotazione · 12 parata(e), 75 % di i tiri in u quadru parati · 1,33 incassata(e) per 90 min · nota 7,2
Allenatore · Filipe Luís dapoi 01/07/2026 · 3 club allenatu(i) dapoi 2024
Sistema : 4-2-3-1, un seul avant-centre · bloc bas et solide, peu de buts encaissés · marque surtout entre la 46e et la 60e minute (ancu 4-4-2 ×1)
Forma (API-Football) : WWWDWDL
Feriti è squalificatiChì ghjè ?
Les joueurs qui devraient manquer le prochain match : blessés, suspendus (carton rouge, cartons jaunes accumulés) et incertains, tels que notre source les relève quelques jours avant la rencontre, plus les cartons rouges lus dans nos fiches de match (« suspension probable »). La liste officielle n'est connue qu'avec la composition, une heure avant le coup d'envoi. Un absent pèse sur nos compositions probables et sur les buteurs probables, pas encore sur les probabilités du match.
Chì ghjè ?
Troyes
- Ferita A. Ouzenadji · Ghjinochju assente à l'ultima partita 25/10/2026
- Ferita Y. Kone · Ghjinochju assente à l'ultima partita 25/10/2026
- Ferita Y. Titi · Ghjamba assente à l'ultima partita 25/10/2026
Rilevatu u 23/10/2026 ; a lista ufficiale esce cù a cumpusizione, un'ora nanzu à a partita.
Assenti à a partita precedente, micca per forza per quessa : I. Boura (Anca)
Monaco
- Ferita E. Dier · Ferita musculare assente à l'ultima partita 25/10/2026
- Ferita S. Idumbo · Inguine assente à l'ultima partita 25/10/2026
Rilevatu u 23/10/2026 ; a lista ufficiale esce cù a cumpusizione, un'ora nanzu à a partita.
Signalatu da un solu media, da cunfirmà : Ansu Fati (Indispunibilità, L'Équipe)
Assenti à a partita precedente, micca per forza per quessa : P. Brunner (Suspesu)
ArbitruChì ghjè ?
Ce que l'arbitre siffle en moyenne par match cette saison : fautes, hors-jeu (signalés par ses assistants), cartons jaunes et rouges, penaltys. Comparé aux fautes que les deux équipes commettent d'habitude, cela dit si le match risque d'être haché. Un arbitre n'est jamais une cause de résultat, mais une équipe fautive souffre davantage avec un arbitre sévère.
Chì ghjè ?
Arbitru ùn hè ancu designatu in i nostri dati (designazione cunnisciuta qualchì ghjornu nanzu à a partita).
Risicu disciplinariuChì ghjè ?
Pour chaque titulaire probable : fautes, cartons jaunes et hors-jeu par 90 minutes cette saison (avec peu de minutes jouées, le taux est rapproché de la moyenne de son poste). L'arbitre est comparé à la moyenne de sa compétition : un arbitre qui siffle 15 % de fautes de plus fait monter les fautes attendues d'autant. Risque de carton : moitié le taux de cartons du joueur, moitié ses fautes multipliées par le nombre de cartons que l'arbitre donne par faute ; c'est la probabilité d'au moins un jaune s'il joue tout le match. Hors-jeu : attaquants, additionnés match par match. Une estimation, pas une certitude.
Chì ghjè ?
Falli aspettati : 11,3 per Troyes, 11,5 per Monaco · Carte gialle aspettate : 3,2 · Fora di ghjocu aspettati : 4,9
Arbitru micca ancu designatu : media di a cumpetizione.
Attaccanti u più spessu fora di ghjocu : R. RipartRenaud Ripart P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.Stagione P Gol Passate Falli FG Carte Nota 2026-27 7 1 (1 rig.) 0 5 — 1 6,7 2025-26 3 2 0 4 — 1 7,0 2024-25 — 0 0 — — — — 2023-24 16 2 (1 rig.) 3 23 — 1 6,8 Stagione Squadra P Gol Passate Falli FG Carte Nota 2026-27 Troyes 4 0 0 1 — 0 6,8 2025-26 Troyes 3 0 1 2 — 0 6,7 2024-25 Red Star 34 2 5 23 — 3 7,0 2024-25 Troyes 34 2 5 23 — 3 7,0 2023-24 Red Star 33 3 0 — — 4 — Stagione Squadra P Gol Passate Falli FG Carte Nota 2026-27 Troyes 7 0 1 3 — 0 6,8 2025-26 Troyes 13 4 1 14 — 1 7,0 2025-26 Magdeburg 2 0 0 1 — 0 6,5 2024-25 Pau FC 29 4 (1 rig.) 0 24 — 2 6,8 2024-25 Le Havre 1 0 0 — — 0 6,3 2023-24 Concarneau 15 2 1 16 — 1 6,6 2023-24 Le Havre 0 0 0 — — 0 — Stagione Squadra P Gol Passate Falli FG Carte Nota 2026-27 Monaco 3 3 1 2 — 0 7,6 2025-26 Monaco 0 0 0 — — 0 — 2024-25 Cercle Brugge 18 3 (1 rig.) 0 10 — 1 6,8 2024-25 Dortmund 0 0 0 — — 0 — 2023-24 Dortmund 0 0 0 — — 0 —
Stima à partesi da a cumpusizione probabile è da e statistiche di a stagione : tassi per 90 minuti di ogni titulare (avvicinati à a media di u postu quandu hà ghjucatu pocu), di fronte à a severità di l'arbitru. Ùn hè micca una previsione ufficiale.
Marcatori probabiliChì ghjè ?
La probabilité que chaque joueur marque au moins un but dans ce match. On part des buts attendus de son équipe, qu'on répartit selon les buts qu'il a déjà marqués, son poste et son temps de jeu, puis on tient compte de ses chances de jouer. 45 % pour un attaquant = un peu moins d'une fois sur deux. Les blessés et les gardiens n'y figurent pas.
Chì ghjè ?
Troyes
| Ghjucatore | Marca | Gol | Passate | Gol / 90 min | Ghjoca | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
17 A. MilleAntoine Mille
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 6 % | 1 | 1 | 0,17 | 72 % | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
20 R. RipartRenaud Ripart
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 5 % | 1 | 0 | 0,23 | 53 % | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 L. MaronnierLucas Maronnier
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 4 % | 1 | 0 | 0,22 | 62 % | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 J. Le DouaronJérémy Le Douaron
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 4 % | 1 | 0 | 0,32 | 43 % | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
23 T. NkadaTimothé Nkada
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 2 % | 1 | 0 | 0,52 | 34 % |
Monaco
| Ghjucatore | Marca | Gol | Passate | Gol / 90 min | Ghjoca | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
29 Paris Josua BrunnerParis Josua Brunner
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 12 % | 3 | 1 | 1,00 | 43 % | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 L. CamaraLamine Camara
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 4 % | 1 | 0 | 0,38 | 43 % | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
14 M. BierethMika Miles Biereth
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 4 % | 2 | 0 | 1,55 | 24 % |
Prubabilità chì un ghjucatore marchi almenu un gol : gol aspettati di a so squadra (mudellu) sparti secondu a so parte di i gol di a stagione, u so postu è u so tempu di ghjocu, po pisati secondu a so prubabilità di ghjucà. Statistica, micca cunsigliu.
Cumpusizioni probabiliChì ghjè ?
Le onze le plus probable, construit à partir des joueurs qui ont le plus souvent été titulaires cette saison, en écartant blessés et suspendus connus. Le C signale le capitaine, l'astérisque un joueur placé à un poste voisin faute de titulaire disponible. Ce n'est pas la feuille de match officielle, qui n'est connue qu'une heure avant le coup d'envoi.
Chì ghjè ?
Troyes — 4-3-3
Allenatore : S. Dumont dapoi 01/08/2024 · rilevatu u 23/10/2026
| Stagione | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | 7 | 0 | 0 | 1 | — | 1 | 6,7 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Adrien-Mehdi Monfray| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Troyes | 7 | 0 | 0 | 2 | — | 0 | 6,8 |
| 2025-26 | Troyes | 2 | 0 | 0 | 1 | — | 1 | 6,6 |
| 2024-25 | Grenoble | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
| 2024-25 | Troyes | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
| 2023-24 | Grenoble | 27 | 0 | 1 | 28 | — | 6 | 7,4 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Michel Junior Diaz| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Troyes | 7 | 0 | 0 | 8 | — | 3 | 6,3 |
| 2025-26 | Brest | 1 | 0 | 0 | 1 | — | 1 | 7,9 |
| 2024-25 | Troyes | 34 | 0 | 1 | 21 | — | 6 | 7,1 |
| 2024-25 | Annecy | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
| 2024-25 | Nantes | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2023-24 | Annecy | 20 | 0 | 0 | 27 | — | 6 1 | 6,7 |
| 2023-24 | Nantes | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Lucas Maronnier| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Troyes | 6 | 1 | 0 | 6 | — | 1 | 6,9 |
| 2025-26 | Troyes | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2024-25 | Guingamp | 27 | 1 | 0 | 18 | — | 1 | 6,6 |
| 2023-24 | Guingamp | 15 | 0 | 1 | 12 | — | 2 | 6,9 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Paolo Gozzi Iweru| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Troyes | 2 | 0 | 0 | 0 | — | 0 | 6,3 |
| 2025-26 | Troyes | 15 | 0 | 0 | 14 | — | 3 | 6,8 |
| 2024-25 | Troyes | 28 | 0 | 0 | 9 | — | 1 1 | 6,7 |
| 2024-25 | Genoa | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
| 2024-25 | Red Star | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
| 2023-24 | Red Star | 24 | 0 | 0 | — | — | 6 | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Mouhamed Diop| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Troyes | 7 | 0 | 0 | 6 | — | 1 | 6,5 |
| 2026-27 | Riga | 6 | 0 | 0 | 2 | — | 0 | 6,6 |
| 2026-27 | Auxerre | 6 | 0 | 1 | 0 | — | 0 | 5,6 |
| 2025-26 | Grenoble | 31 | 0 | 0 | — | — | 2 | 7,2 |
| 2025-26 | Gent | 3 | 0 | 0 | 1 | — | 0 | 6,5 |
| 2025-26 | Troyes | 3 | 1 | 1 | 4 | — | 2 | 7,2 |
| 2025-26 | Dunkerque | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | 6,3 |
| 2024-25 | Grenoble | 32 | 0 | 0 | 1 | — | 0 | 7,3 |
| 2024-25 | Troyes | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
| 2023-24 | Troyes | 36 | 3 | 2 | 28 | — | 5 | 6,8 |
| 2023-24 | Grenoble | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Antoine Mille| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Troyes | 7 | 1 | 1 | 12 | — | 2 | 7,0 |
| 2025-26 | Troyes | 1 | 0 | 0 | 1 | — | 0 | 7,2 |
| 2024-25 | Pau FC | 33 | 5 (1 rig.) | 4 | 52 | — | 8 | 7,3 |
| 2024-25 | Troyes | 32 | 5 (1 rig.) | 4 | 52 | — | 8 | 7,3 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Dermane Karim| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Troyes | 6 | 0 | 0 | 14 | — | 1 | 6,7 |
| 2025-26 | Lorient | 3 | 1 | 0 | 1 | — | 0 | 7,5 |
| 2024-25 | Lommel SK | 15 | 0 | 3 | 25 | — | 3 | 7,3 |
| 2024-25 | Kortrijk | 13 | 0 | 0 | 13 | — | 1 | 6,8 |
| 2023-24 | Lommel SK | 26 | 4 | 3 | 34 | — | 7 1 | 7,4 |
| 2023-24 | Feyenoord | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Renaud Ripart| Stagione | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | 7 | 1 (1 rig.) | 0 | 5 | — | 1 | 6,7 |
| 2025-26 | 3 | 2 | 0 | 4 | — | 1 | 7,0 |
| 2024-25 | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
| 2023-24 | 16 | 2 (1 rig.) | 3 | 23 | — | 1 | 6,8 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Merwan Ifnaoui| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Troyes | 4 | 0 | 0 | 1 | — | 0 | 6,8 |
| 2025-26 | Troyes | 3 | 0 | 1 | 2 | — | 0 | 6,7 |
| 2024-25 | Red Star | 34 | 2 | 5 | 23 | — | 3 | 7,0 |
| 2024-25 | Troyes | 34 | 2 | 5 | 23 | — | 3 | 7,0 |
| 2023-24 | Red Star | 33 | 3 | 0 | — | — | 4 | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Kandet Diawara| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Troyes | 7 | 0 | 1 | 3 | — | 0 | 6,8 |
| 2025-26 | Troyes | 13 | 4 | 1 | 14 | — | 1 | 7,0 |
| 2025-26 | Magdeburg | 2 | 0 | 0 | 1 | — | 0 | 6,5 |
| 2024-25 | Pau FC | 29 | 4 (1 rig.) | 0 | 24 | — | 2 | 6,8 |
| 2024-25 | Le Havre | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | 6,3 |
| 2023-24 | Concarneau | 15 | 2 | 1 | 16 | — | 1 | 6,6 |
| 2023-24 | Le Havre | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Ondeci ricustituitu à partesi da i posti è da u tempu di ghjocu (tempu di ghjocu di a stagione). Una stella signala un ghjucatore fora di u so postu abituale. Ùn hè micca a cumpusizione ufficiale, publicata circa un'ora nanzu à u calciu d'iniziu.
Monaco — 4-3-3
Allenatore : Filipe Luís dapoi 01/07/2026 · rilevatu u 23/10/2026
| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Monaco | 3 | 0 | 0 | — | — | 0 | 7,2 |
| 2026-27 | Finland | 2 | 0 | 0 | — | — | 0 | 7,6 |
| 2025-26 | Monaco | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | 7,5 |
| 2025-26 | Leverkusen | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
| 2024-25 | Monaco | 10 | 0 | 0 | — | — | 1 | 7,4 |
| 2024-25 | Leverkusen | 4 | 0 | 0 | — | — | 1 | 7,4 |
| 2023-24 | Leverkusen | 33 | 0 | 0 | — | — | 2 | 7,0 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Sadibou Sané| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Monaco | 3 | 0 | 0 | 3 | — | 0 | 6,9 |
| 2025-26 | Metz | 2 | 0 | 0 | — | — | 0 | 6,2 |
| 2024-25 | Metz | 28 | 0 | 0 | 20 | — | 5 | 7,1 |
| 2023-24 | Metz | 14 | 0 | 0 | 11 | — | 1 | 6,8 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Christian Mawissa Elebi| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Monaco | 2 | 0 | 0 | 1 | — | 0 | 6,9 |
| 2025-26 | Monaco | 1 | 0 | 0 | 2 | — | 1 | 6,0 |
| 2024-25 | Monaco | 31 | 0 | 0 | 19 | — | 3 | 6,6 |
| 2024-25 | Toulouse | 0 | 0 | 0 | 19 | — | 0 | 6,6 |
| 2023-24 | Toulouse | 17 | 2 | 0 | 13 | — | 3 | 6,8 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Vanderson de Oliveira Campos| Stagione | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | 2 | 0 | 0 | 3 | — | 0 | 6,5 |
| 2025-26 | 1 | 0 | 0 | 3 | — | 0 | 6,2 |
| 2024-25 | 31 | 1 | 3 | 28 | — | 6 1 | 7,1 |
| 2023-24 | 20 | 3 | 1 | 45 | — | 5 | 7,1 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Flávio Basilua Jacinto Nazinho| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Monaco | 3 | 0 | 1 | 5 | — | 0 | 6,8 |
| 2025-26 | Cercle Brugge | 28 | 3 | 4 | 34 | — | 13 | 7,0 |
| 2024-25 | Cercle Brugge | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2023-24 | Cercle Brugge | 22 | 1 | 0 | — | — | 5 1 | — |
| 2023-24 | Sp Lisbon | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Lamine Camara| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Monaco | 3 | 1 | 0 | 3 | — | 0 | 7,2 |
| 2025-26 | Monaco | 1 | 0 | 0 | 2 | — | 0 | 7,3 |
| 2024-25 | Monaco | 29 | 2 | 7 | 45 | — | 10 1 | 7,3 |
| 2024-25 | Metz | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
| 2023-24 | Metz | 31 | 1 | 5 | 46 | — | 3 | 6,9 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Stanis Idumbo-Muzambo| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Monaco | 3 | 0 | 2 | 1 | — | 0 | 6,9 |
| 2025-26 | Monaco | 3 | 0 | 0 | 3 | — | 1 | 6,2 |
| 2025-26 | Sevilla | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | 6,5 |
| 2024-25 | Sevilla | 36 | 1 | 1 | 1 | — | 0 | 6,6 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Denis Lemi Zakaria Lako Lado| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Switzerland | 4 | 0 | 0 | 4 | — | 2 | 6,7 |
| 2026-27 | Monaco | 3 | 0 | 0 | 2 | — | 0 | 6,9 |
| 2025-26 | Monaco | 27 | 6 (2 rig.) | 4 | 32 | — | 5 | 7,2 |
| 2024-25 | Monaco | 27 | 6 (2 rig.) | 4 | 32 | — | 5 | 7,2 |
| 2023-24 | Monaco | 25 | 4 | 0 | 33 | — | 11 | 7,1 |
| 2023-24 | Juventus | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
| 2023-24 | Chelsea | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Paris Josua Brunner| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Monaco | 3 | 3 | 1 | 2 | — | 0 | 7,6 |
| 2025-26 | Monaco | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2024-25 | Cercle Brugge | 18 | 3 (1 rig.) | 0 | 10 | — | 1 | 6,8 |
| 2024-25 | Dortmund | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2023-24 | Dortmund | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Mika Miles Biereth| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Monaco | 2 | 2 | 0 | — | — | 0 | 7,1 |
| 2025-26 | Monaco | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | 6,3 |
| 2024-25 | Monaco | 17 | 13 (1 rig.) | 2 | 19 | — | 0 | 7,4 |
| 2024-25 | Sturm Graz | 6 | 2 | 0 | 1 | — | 0 | 6,5 |
| 2024-25 | Arsenal | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
| 2023-24 | Sturm Graz | 15 | 5 | 2 | 19 | — | 2 | 6,8 |
| 2023-24 | Motherwell | 14 | 6 (1 rig.) | 5 | 11 | — | 2 | 7,2 |
| 2023-24 | Waalwijk | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Mathys Detourbet| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Monaco | 2 | 0 | 1 | 3 | — | 1 | 6,7 |
| 2025-26 | Troyes | 2 | 0 | 1 | 4 | — | 0 | 6,8 |
| 2024-25 | Troyes | 13 | 0 | 0 | 2 | — | 0 | 6,7 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Ondeci ricustituitu à partesi da i posti è da u tempu di ghjocu (tempu di ghjocu di a stagione). Una stella signala un ghjucatore fora di u so postu abituale. Ùn hè micca a cumpusizione ufficiale, publicata circa un'ora nanzu à u calciu d'iniziu.
Faccia à facciaChì ghjè ?
Les dernières confrontations directes entre ces deux équipes, de la plus récente à la plus ancienne. Utile pour l'ambiance, moins pour prévoir : les effectifs changent d'une saison à l'autre.
Chì ghjè ?
6 scontru(i) : Troyes 10 reta(e), Monaco 14 · e duie squadre marcanu in 83 % di i casi · più di 2,5 gol in 100 %
| Data | Partita | Risultatu | Vincitore |
|---|---|---|---|
| 05/03/2023 | Troyes – Monaco Ligue 1 ♂ | 2 – 2 | patta |
| 31/08/2022 | Monaco – Troyes Ligue 1 ♂ | 2 – 4 | Troyes |
| 10/04/2022 | Monaco – Troyes Ligue 1 ♂ | 2 – 1 | Monaco |
| 29/08/2021 | Troyes – Monaco Ligue 1 ♂ | 1 – 2 | Monaco |
| 19/05/2018 | Troyes – Monaco Ligue 1 ♂ | 0 – 3 | Monaco |
| 09/12/2017 | Monaco – Troyes Ligue 1 ♂ | 3 – 2 | Monaco |
Da a più recente à a più anziana.
Tutta a storia Troyes – Monaco →
Diffusione TVChì ghjè ?
Où regarder le match, dans ton pays d'abord, puis dans les autres pays d'Europe : le pays de la compétition (la ligue y attribue ses droits) et ceux que le site sert. Quand la ligue a déjà annoncé la chaîne, elle est affichée telle quelle ; sinon on montre qui détient les droits de la compétition cette saison, c'est-à-dire les chaînes possibles. Les droits sont renseignés par le site à partir des attributions publiées par les ligues, à vérifier auprès de la chaîne le jour du match.
Chì ghjè ?
Suisse · diritti di a stagione : DAZN o Sky Switzerland canale di a partita micca ancu annunziatu
Relevé sur ligue1.com le 29/09/2026.
| Altrove in Europa | Canale |
|---|---|
| France paese di a cumpetizione | Ligue 1+ o beIN Sports diritti di a stagione |
| Allemagne | DAZN diritti di a stagione |
| Autriche | DAZN diritti di a stagione |
| Belgique | DAZN diritti di a stagione |
| Canada (Québec) | beIN Sports diritti di a stagione |
| Danemark | Viaplay diritti di a stagione |
| Espagne | DAZN diritti di a stagione |
| États-Unis (New York) | beIN Sports diritti di a stagione |
| Grèce | Open TV diritti di a stagione |
| Irlande | Ligue 1+ diritti di a stagione |
| Italie | Ligue 1+ diritti di a stagione |
| Luxembourg | DAZN diritti di a stagione |
| Maroc | beIN Sports diritti di a stagione |
| Pays-Bas | Viaplay diritti di a stagione |
| Pologne | Eleven Sports diritti di a stagione |
| Portugal | Sport TV diritti di a stagione |
| Royaume-Uni | Ligue 1+ o Amazon Prime Video diritti di a stagione |
| Sénégal | Canal+ o SuperSport diritti di a stagione |
| Tunisie | beIN Sports diritti di a stagione |
| Turquie | beIN Sports diritti di a stagione |