Ligue 2 ♂ · sab. 07 nuv. 2026 · 14:00
Clermont – Rodez
Freschezza di l'infurmazioni 4 da verificà
- Previsione calculata : 23 ore fà
- Gruppu di Clermont : u 23/10/2026 da verificà
- Assenti di Clermont : u 24/10/2026 da verificà
- Gruppu di Rodez : u 23/10/2026 da verificà
- Assenti di Rodez : u 25/10/2026 da verificà
Certe infurmazioni sò vechje: da cunfruntà cù l'annunzii di i club nanzu à scumette.
ProbabilitàChì ghjè ?
Trois pourcentages : la chance que l'équipe à domicile gagne (1), qu'il y ait match nul (N), que l'équipe à l'extérieur gagne (2). Ils font 100 % à eux trois. 48 % pour le « 1 » veut dire : si ce match se jouait cent fois, l'équipe à domicile en gagnerait environ 48. Ce sont des estimations, pas des certitudes, et jamais un conseil de pari.
Chì ghjè ?
Risultatu aspettatu 0 – 1 (10 %) · gol aspettati 1,22 – 1,44 Chì ghjè ?
Chì ghjè ?
Lettura : nant'à 10 partite cum'è questa, Rodez ne vincerebbe circa 4, è ùn vincerebbe micca l'altre 6.
Dui pareri 1 · N · 2 Chì ghjè ?
✓ I dui pareri cuncordanu : a previsione tene cù dui metodi sfarenti.
⚖ Ultimu scontru strettu : Clermont 1 – 2 Rodez u 13/02/2026, vintu d'un solu gol.
Fonte : cotes du marché · calculatu u 06/11/2026. Nisuna quota quì : e quote è i segnali sò in u spaziu contu.
FormaChì ghjè ?
Les cinq derniers matchs joués, du plus ancien (à gauche) au plus récent (à droite), toutes compétitions : V victoire, N nul, D défaite. Survolez une lettre pour voir la date, l'adversaire et le score. Une bonne forme ne garantit rien, elle situe l'équipe dans son moment.
Chì ghjè ?
Clermont NDNDN da u più anticu à u più recente
| 18/09/2026 | for. | Grenoble Ligue 2 ♂ | 1 – 1 | N |
| 10/10/2026 | cas. | Red Star Ligue 2 ♂ | 2 – 3 | D |
| 16/10/2026 | for. | Laval Ligue 2 ♂ | 3 – 3 | N |
| 23/10/2026 | cas. | Guingamp Ligue 2 ♂ | 0 – 2 | D |
| 30/10/2026 | for. | Nantes Ligue 2 ♂ | 1 – 1 | N |
Rodez DDDVV da u più anticu à u più recente
| 18/09/2026 | cas. | Nancy Ligue 2 ♂ | 3 – 4 | D |
| 10/10/2026 | for. | St Etienne Ligue 2 ♂ | 0 – 2 | D |
| 19/10/2026 | cas. | Montpellier Ligue 2 ♂ | 0 – 3 | D |
| 24/10/2026 | for. | Dijon Ligue 2 ♂ | 2 – 1 | V |
| 30/10/2026 | cas. | Dunkerque Ligue 2 ♂ | 1 – 0 | V |
Tutte e cumpetizioni cunfuse ; u faccia à faccia quì sottu ùn ritene chè i scontri diretti, da u più recente à u più anticu.
Serie in corsuChì ghjè ?
Ce qui dure en ce moment : victoires ou défaites d'affilée, matchs sans défaite, sans encaisser, en marquant, à domicile ou à l'extérieur, toutes compétitions. Une série se lit comme un état de forme, pas comme une loi : elle finit toujours par s'arrêter, et souvent quand on ne l'attend pas.
Chì ghjè ?
Clermont 11 partite senza vittoria 6 partite senza vittoria in casa 5 partite senza vittoria fora 4 partite senza scunfitta fora
esce da un pattu 1-1 contr'à Nantes · 0 V, 3 P, 2 S in l'ultime 5 partite (7 gol fatti, 10 incassati)
Rodez 2 vittorie di fila
esce da una vittoria 1-0 contr'à Dunkerque · 2 V, 0 P, 3 S in l'ultime 5 partite (6 gol fatti, 10 incassati)
Forze in presenzaChì ghjè ?
Le portrait de chaque équipe en chiffres. Attaque : buts marqués par match, tirs. Défense : buts encaissés, matchs sans en prendre. Gardien : arrêts et part des tirs cadrés qu'il stoppe. Entraîneur : depuis quand il est là, son système habituel (4-3-3 = quatre défenseurs, trois milieux, trois attaquants) et un style déduit des chiffres, pas d'une opinion.
Chì ghjè ?
Clermont
Attaccu · 1,00 reta(e) per partita (0,60 in casa, 1,50 fora) · 9,2 tiri per partita, 33 % in u quadru · senza marcà in 33 % di e partite · rigori 1 marcatu(i) · tempu forte : 76-90a minuta
Difesa · 1,30 incassata(e) per partita (0,80 in casa, 2,00 fora) · 33 % di partite senza incassà · incassa soprattuttu versu a 46-60a minuta · 14 gialla(e), 0 rossa(e)
Disciplina · 14,0 fallu(i) per partita · 1,6 fora di ghjocu per partita · 1,60 gialla(e) è 0,10 rossa(e) per partita (fiches de match, 18 partita(e))
Guardianu · T. Guivarch · 24 parata(e), 67 % di i tiri in u quadru parati · 1,33 incassata(e) per 90 min · nota 6,9
Allenatore · David Guion dapoi 01/08/2026 · 1 club allenatu(i) dapoi 2026
Sistema : 4-1-4-1 · attaque en difficulté · marque surtout entre la 76e et la 90e minute (ancu 4-4-2 ×2, 4-2-3-1 ×1)
Forma (API-Football) : DLDDDDDLD
Rodez
Attaccu · 1,60 reta(e) per partita (1,60 in casa, 1,50 fora) · 13,9 tiri per partita, 33 % in u quadru · senza marcà in 44 % di e partite · rigori 0 marcatu(i) · tempu forte : 46-60a minuta
Difesa · 2,30 incassata(e) per partita (2,20 in casa, 2,50 fora) · 0 % di partite senza incassà · incassa soprattuttu versu a 0-15a minuta · 13 gialla(e), 0 rossa(e)
Disciplina · 13,7 fallu(i) per partita · 2,8 fora di ghjocu per partita · 1,80 gialla(e) è 0,00 rossa(e) per partita (fiches de match, 19 partita(e))
Guardianu · L. Margueron rotazione · 12 parata(e), 52 % di i tiri in u quadru parati · 2,20 incassata(e) per 90 min · nota 6,4
Allenatore · D. Santini dapoi 01/12/2022 · 6 club allenatu(i) dapoi 2011
Sistema : 5-3-2, défense à trois centraux · équilibre entre attaque et défense · marque surtout entre la 46e et la 60e minute (ancu 4-4-2 ×1)
Forma (API-Football) : WLWDLLLLL
Feriti è squalificatiChì ghjè ?
Les joueurs qui devraient manquer le prochain match : blessés, suspendus (carton rouge, cartons jaunes accumulés) et incertains, tels que notre source les relève quelques jours avant la rencontre, plus les cartons rouges lus dans nos fiches de match (« suspension probable »). La liste officielle n'est connue qu'avec la composition, une heure avant le coup d'envoi. Un absent pèse sur nos compositions probables et sur les buteurs probables, pas encore sur les probabilités du match.
Chì ghjè ?
ArbitruChì ghjè ?
Ce que l'arbitre siffle en moyenne par match cette saison : fautes, hors-jeu (signalés par ses assistants), cartons jaunes et rouges, penaltys. Comparé aux fautes que les deux équipes commettent d'habitude, cela dit si le match risque d'être haché. Un arbitre n'est jamais une cause de résultat, mais une équipe fautive souffre davantage avec un arbitre sévère.
Chì ghjè ?
Arbitru : Gabriel Henry 4 partita(e) sta stagione
Assistenti : Youssef El Hamzoui, Sébastien Lemaire · 4u arbitru : Tom Robert · designazione ufficiale (ligue1.com)
33,5 falli fischjati per partita · 3,3 fora di ghjocu · 3,50 ghjalla(e) è 0,50 rossa(e) per partita · 1 rigore(i) fischjatu(i)
Clermont : 14,0 fallu(i) per partita · Rodez : 13,7.
St'arbitru fischja più falli (33,5 per partita) chè e duie squadre ùn ne cummettenu d'abitudine (27,7) : partita spizzata in vista, soprattuttu per Clermont, a squadra chì face u più di falli.
Risicu disciplinariuChì ghjè ?
Pour chaque titulaire probable : fautes, cartons jaunes et hors-jeu par 90 minutes cette saison (avec peu de minutes jouées, le taux est rapproché de la moyenne de son poste). L'arbitre est comparé à la moyenne de sa compétition : un arbitre qui siffle 15 % de fautes de plus fait monter les fautes attendues d'autant. Risque de carton : moitié le taux de cartons du joueur, moitié ses fautes multipliées par le nombre de cartons que l'arbitre donne par faute ; c'est la probabilité d'au moins un jaune s'il joue tout le match. Hors-jeu : attaquants, additionnés match par match. Une estimation, pas une certitude.
Chì ghjè ?
Falli aspettati : 13,3 per Clermont, 12,4 per Rodez · Carte gialle aspettate : 2,7 · Fora di ghjocu aspettati : 3,8
Arbitru : +7 % di falli fischjati è −6 % di carte rispettu à a media di a cumpetizione (4 partita(e) sta stagione).
Attaccanti u più spessu fora di ghjocu : K. NsonaKelian Nsona Wa Saka P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.Stagione Squadra P Gol Passate Falli FG Carte Nota 2026-27 Rodez 4 0 0 0 — 0 6,4 2025-26 Casa Pia 10 1 1 6 — 0 6,6 2024-25 Hertha 0 0 0 — — 0 — 2023-24 Hertha 0 0 0 — — 0 — Stagione P Gol Passate Falli FG Carte Nota 2026-27 9 2 1 15 — 0 6,6 Stagione Squadra P Gol Passate Falli FG Carte Nota 2026-27 Rodez 7 0 0 5 — 0 6,4 2026-27 RAAL La Louviere 0 0 0 — — 0 — 2025-26 RAAL La Louviere 10 1 0 3 — 1 6,6 2025-26 Oud-Heverlee Leuven 6 0 0 4 — 3 6,4 2024-25 CS Marítimo 4 0 0 — — 0 — 2024-25 Dunkerque 4 0 0 1 — 0 6,5 2024-25 Maritimo 4 0 0 — — 0 — 2024-25 Oud-Heverlee Leuven 0 0 0 — — 0 — 2023-24 Oud-Heverlee Leuven 36 3 0 — — 3 — Stagione Squadra P Gol Passate Falli FG Carte Nota 2026-27 Clermont 5 2 (1 rig.) 1 7 — 1 7,2 2025-26 Swansea City AFC 6 0 1 5 — 0 6,6 2025-26 Portsmouth 1 0 0 — — 0 6,3 2024-25 Swansea City AFC 36 3 0 22 — 2 6,6 2024-25 Bastia 1 0 0 1 — 0 6,3 2023-24 Bastia 28 5 5 32 — 5 6,9
Stima à partesi da a cumpusizione probabile è da e statistiche di a stagione : tassi per 90 minuti di ogni titulare (avvicinati à a media di u postu quandu hà ghjucatu pocu), di fronte à a severità di l'arbitru. Ùn hè micca una previsione ufficiale.
Marcatori probabiliChì ghjè ?
La probabilité que chaque joueur marque au moins un but dans ce match. On part des buts attendus de son équipe, qu'on répartit selon les buts qu'il a déjà marqués, son poste et son temps de jeu, puis on tient compte de ses chances de jouer. 45 % pour un attaquant = un peu moins d'une fois sur deux. Les blessés et les gardiens n'y figurent pas.
Chì ghjè ?
Clermont
| Ghjucatore | Marca | Gol | Passate | Gol / 90 min | Ghjoca | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
90 C. OkouC. Okou
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 12 % | 2 | 1 | 0,36 | 61 % | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 F. BianchiniFlorian Bianchini
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 8 % | 2 | 1 | 0,49 | 46 % | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
17 O. DiopOusmane Diop
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 5 % | 1 | 0 | 0,23 | 46 % | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
23 A. HunouAdrien Hunou
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 4 % | 1 | 1 | 0,25 | 46 % | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
77 E. CanteroE. Cantero
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 3 % | 1 | 1 | 0,40 | 30 % |
Rodez
| Ghjucatore | Marca | Gol | Passate | Gol / 90 min | Ghjoca | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
13 C. RoubiouCorentin Issanchou Roubiou
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 12 % | 2 | 0 | 0,39 | 61 % | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 R. LipinskiRaphael Lipinski
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 10 % | 1 | 3 | 0,11 | 85 % | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
22 O. JolyOctave Joly
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 8 % | 2 | 0 | 0,62 | 38 % | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 M. TouhoMathis Touho
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 6 % | 0 | 1 | 0,00 | 69 % | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
15 E. Jean-LambertE. Jean-Lambert
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 5 % | 1 | 0 | 0,21 | 46 % |
Prubabilità chì un ghjucatore marchi almenu un gol : gol aspettati di a so squadra (mudellu) sparti secondu a so parte di i gol di a stagione, u so postu è u so tempu di ghjocu, po pisati secondu a so prubabilità di ghjucà. Statistica, micca cunsigliu.
Cumpusizioni probabiliChì ghjè ?
Le onze le plus probable, construit à partir des joueurs qui ont le plus souvent été titulaires cette saison, en écartant blessés et suspendus connus. Le C signale le capitaine, l'astérisque un joueur placé à un poste voisin faute de titulaire disponible. Ce n'est pas la feuille de match officielle, qui n'est connue qu'une heure avant le coup d'envoi.
Chì ghjè ?
Clermont — 4-3-3
Allenatore : David Guion dapoi 01/08/2026 · rilevatu u 23/10/2026
| Stagione | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | 9 | 0 | 0 | 1 | — | 1 | 6,9 |
| 2025-26 | 33 | 0 | 0 | 1 | — | 3 | 6,9 |
| 2024-25 | 36 | 0 | 0 | — | — | 1 | 7,3 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Yoann Salmier| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Clermont | 9 | 0 | 0 | 12 | — | 1 | 6,8 |
| 2025-26 | Clermont | 31 | 1 | 1 | 26 | — | 5 1 | 6,7 |
| 2024-25 | Le Havre | 19 | 0 | 0 | 8 | — | 3 | 6,8 |
| 2024-25 | Clermont | 15 | 1 | 0 | 17 | — | 1 | 6,9 |
| 2023-24 | Le Havre | 20 | 1 | 1 | 18 | — | 3 | 6,8 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Vital Manuel N'Simba| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Clermont | 7 | 0 | 1 | 5 | — | 1 | 7,1 |
| 2025-26 | Clermont | 16 | 0 | 0 | 6 | — | 1 | 6,8 |
| 2024-25 | Bordeaux | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
| 2023-24 | Bordeaux | 26 | 1 | 1 | 25 | — | 3 | 7,1 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Ismaila Cheick Coulibaly| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | RAAL La Louviere | 8 | 0 | 0 | 6 | — | 2 | 7,0 |
| 2026-27 | Clermont | 8 | 0 | 0 | 4 | — | 1 | 6,7 |
| 2025-26 | Clermont | 30 | 0 | 1 | 17 | — | 1 | 6,6 |
| 2025-26 | LASK | 21 | 0 | 0 | 19 | — | 7 | 6,7 |
| 2024-25 | LASK | 14 | 2 | 1 | 20 | — | 4 | 7,1 |
| 2024-25 | Clermont | 6 | 0 | 0 | 3 | — | 0 | 6,9 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Andy Joseph Pelmard| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Clermont | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | 6,2 |
| 2025-26 | Jagiellonia | 17 | 0 | 0 | 8 | — | 4 | 6,9 |
| 2025-26 | Clermont | 3 | 0 | 0 | — | — | 0 | 7,0 |
| 2024-25 | Lecce | 16 | 0 | 0 | 2 | — | 1 | 6,5 |
| 2024-25 | Las Palmas | 9 | 0 | 0 | 2 | — | 1 | 6,9 |
| 2024-25 | Clermont | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
| 2023-24 | Clermont | 34 | 0 | 0 | 13 | — | 1 | 6,7 |
| 2023-24 | FC Basel 1893 | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Ivan Adnan Joshua M'Bahia| Stagione | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | 6 | 0 | 0 | 10 | — | 3 | 6,8 |
| 2025-26 | 28 | 2 | 0 | 24 | — | 2 | 6,9 |
| 2023-24 | 1 | 0 | 0 | 1 | — | 1 | 6,3 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Rominigue Kouamé N'Guessan| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Clermont | 4 | 0 | 1 | 4 | — | 0 | 6,9 |
| 2026-27 | Cadiz | 2 | 0 | 0 | 3 | — | 2 | 7,0 |
| 2025-26 | Cadiz | 6 | 0 | 0 | 6 | — | 3 | 6,7 |
| 2024-25 | Cadiz | 15 | 0 | 1 | 14 | — | 2 | 6,7 |
| 2023-24 | Cadiz | 21 | 0 | 0 | 11 | — | 2 | 6,8 |
| 2023-24 | Troyes | 4 | 1 (1 rig.) | 0 | 3 | — | 0 1 | 6,4 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Allan Ackra| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Clermont | 3 | 0 | 0 | 2 | — | 0 | 6,7 |
| 2025-26 | Clermont | 19 | 1 | 0 | 27 | — | 2 1 | 6,8 |
| 2024-25 | Clermont | 27 | 0 | 1 | 33 | — | 7 | 6,7 |
| 2023-24 | Sochaux | 28 | 1 | 0 | — | — | 7 | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
C. Okou| Stagione | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | 9 | 2 | 1 | 15 | — | 0 | 6,6 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Florian Bianchini| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Clermont | 5 | 2 (1 rig.) | 1 | 7 | — | 1 | 7,2 |
| 2025-26 | Swansea City AFC | 6 | 0 | 1 | 5 | — | 0 | 6,6 |
| 2025-26 | Portsmouth | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | 6,3 |
| 2024-25 | Swansea City AFC | 36 | 3 | 0 | 22 | — | 2 | 6,6 |
| 2024-25 | Bastia | 1 | 0 | 0 | 1 | — | 0 | 6,3 |
| 2023-24 | Bastia | 28 | 5 | 5 | 32 | — | 5 | 6,9 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
E. Cantero| Stagione | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | 6 | 1 | 1 | — | — | 0 | 7,0 |
| 2025-26 | 13 | 1 | 1 | 13 | — | 2 1 | 6,5 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Ondeci ricustituitu à partesi da i posti è da u tempu di ghjocu (ultima cumpusizione ufficiale è tempu di ghjocu di a stagione). Una stella signala un ghjucatore fora di u so postu abituale. Ùn hè micca a cumpusizione ufficiale, publicata circa un'ora nanzu à u calciu d'iniziu. 11 titulare(i) di l'ultima partita (23/10/2026) cunfirmatu(i).
Rodez — 5-3-2
Allenatore : D. Santini dapoi 01/12/2022 · rilevatu u 23/10/2026
| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Rodez | 3 | 0 | 0 | 0 | — | 0 | 6,3 |
| 2025-26 | Rodez | 34 | 0 | 0 | — | — | 0 | 7,2 |
| 2024-25 | Oviedo | 39 | 0 | 0 | 1 | — | 1 | 7,9 |
| 2023-24 | Oviedo | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Mathis Magnin| Stagione | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | 9 | 0 | 1 | 12 | — | 2 | 6,7 |
| 2025-26 | 33 | 1 | 0 | 35 | — | 6 | 6,8 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Raphael Lipinski| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Rodez | 9 | 1 | 3 | 13 | — | 1 | 6,8 |
| 2025-26 | Rodez | 34 | 2 | 1 | 19 | — | 2 | 7,0 |
| 2024-25 | Rodez | 7 | 0 | 0 | 2 | — | 0 | 6,7 |
| 2023-24 | Rodez | 33 | 1 | 0 | 15 | — | 1 | 6,8 |
| 2023-24 | Auxerre | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Loni Quenabio| Stagione | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | 9 | 0 | 0 | 10 | — | 2 | 7,0 |
| 2025-26 | 0 | 0 | 0 | 16 | — | 2 | 7,0 |
| 2024-25 | 22 | 0 | 0 | 28 | — | 4 | 6,7 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Ryan Ponti| Stagione | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | 7 | 1 | 1 | 4 | — | 0 | 6,5 |
| 2025-26 | 15 | 1 | 1 | 2 | — | 0 | 6,7 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Steven Luyambula Biwa| Stagione | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | 7 | 0 | 0 | 1 | — | 0 | 6,7 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Antonin Cartillier| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Rodez | 9 | 0 | 1 | 4 | — | 0 | 6,5 |
| 2024-25 | Brest | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
| 2024-25 | Monaco | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
| 2023-24 | Monaco | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2023-24 | Brest | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Damjan Pavlović| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Rodez | 8 | 0 | 0 | 11 | — | 0 | 6,6 |
| 2026-27 | FK Jablonec | 6 | 0 | 0 | 3 | — | 0 | 6,8 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Octave Joly| Stagione | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | 8 | 2 | 0 | 4 | — | 0 | 6,9 |
| 2025-26 | 31 | 3 | 0 | 22 | — | 3 | 6,8 |
| 2024-25 | 6 | 0 | 0 | 2 | — | 0 | 6,8 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Nachon Nsingi Nguidi| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Rodez | 7 | 0 | 0 | 5 | — | 0 | 6,4 |
| 2026-27 | RAAL La Louviere | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2025-26 | RAAL La Louviere | 10 | 1 | 0 | 3 | — | 1 | 6,6 |
| 2025-26 | Oud-Heverlee Leuven | 6 | 0 | 0 | 4 | — | 3 | 6,4 |
| 2024-25 | CS Marítimo | 4 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2024-25 | Dunkerque | 4 | 0 | 0 | 1 | — | 0 | 6,5 |
| 2024-25 | Maritimo | 4 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2024-25 | Oud-Heverlee Leuven | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2023-24 | Oud-Heverlee Leuven | 36 | 3 | 0 | — | — | 3 | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Kelian Nsona Wa Saka| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Rodez | 4 | 0 | 0 | 0 | — | 0 | 6,4 |
| 2025-26 | Casa Pia | 10 | 1 | 1 | 6 | — | 0 | 6,6 |
| 2024-25 | Hertha | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2023-24 | Hertha | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Ondeci ricustituitu à partesi da i posti è da u tempu di ghjocu (ultima cumpusizione ufficiale è tempu di ghjocu di a stagione). Una stella signala un ghjucatore fora di u so postu abituale. Ùn hè micca a cumpusizione ufficiale, publicata circa un'ora nanzu à u calciu d'iniziu. 11 titulare(i) di l'ultima partita (24/10/2026) cunfirmatu(i).
Faccia à facciaChì ghjè ?
Les dernières confrontations directes entre ces deux équipes, de la plus récente à la plus ancienne. Utile pour l'ambiance, moins pour prévoir : les effectifs changent d'une saison à l'autre.
Chì ghjè ?
6 scontru(i) : Clermont 7 reta(e), Rodez 6 · e duie squadre marcanu in 50 % di i casi · più di 2,5 gol in 33 % · 3,3 gialla(e) è 0,3 rossa(e) per partita (4 scheda(e)) · arbitri : F. Batta, T. Leprodhomme, O. Thual
Marcatori di sti duelli : A. Abdallah Rodez, 1 · A. Hunou Clermont, 1 · F. Diedhiou Clermont, 1 · F. Diédhiou Clermont, 1 · K. Nagera Rodez, 1 · T. Arconte Rodez, 1
| Data | Partita | Risultatu | Vincitore |
|---|---|---|---|
| 13/02/2026 | Clermont – Rodez Ligue 2 ♂ | 1 – 2 | Rodez |
| 19/09/2025 | Rodez – Clermont Ligue 2 ♂ | 0 – 1 | Clermont |
| 10/05/2025 | Rodez – Clermont Ligue 2 ♂ | 1 – 1 | patta |
| 13/12/2024 | Clermont – Rodez Ligue 2 ♂ | 1 – 1 | patta |
| 05/02/2021 | Rodez – Clermont Ligue 2 ♂ | 2 – 0 | Rodez |
| 03/10/2020 | Clermont – Rodez Ligue 2 ♂ | 3 – 0 | Clermont |
Da a più recente à a più anziana.
Tutta a storia Clermont – Rodez →
Diffusione TVChì ghjè ?
Où regarder le match, dans ton pays d'abord, puis dans les autres pays d'Europe : le pays de la compétition (la ligue y attribue ses droits) et ceux que le site sert. Quand la ligue a déjà annoncé la chaîne, elle est affichée telle quelle ; sinon on montre qui détient les droits de la compétition cette saison, c'est-à-dire les chaînes possibles. Les droits sont renseignés par le site à partir des attributions publiées par les ligues, à vérifier auprès de la chaîne le jour du match.
Chì ghjè ?
Nisun canale cunnisciutu per Luxembourg.
| Altrove in Europa | Canale |
|---|---|
| France paese di a cumpetizione | beIN Sports diritti di a stagione |