Ligue 2 ♂ · ven. 11 dic. 2026 · 20:00
Laval – Dunkerque
Freschezza di l'infurmazioni 4 da verificà
- Gruppu di Laval : u 23/10/2026 da verificà
- Assenti di Laval : u 24/10/2026 da verificà
- Gruppu di Dunkerque : u 23/10/2026 da verificà
- Assenti di Dunkerque : u 24/10/2026 da verificà
Certe infurmazioni sò vechje: da cunfruntà cù l'annunzii di i club nanzu à scumette.
Ùn ci hè ancu previsione per sta partita : ghjunghje cù a prossima racolta.
FormaChì ghjè ?
Les cinq derniers matchs joués, du plus ancien (à gauche) au plus récent (à droite), toutes compétitions : V victoire, N nul, D défaite. Survolez une lettre pour voir la date, l'adversaire et le score. Une bonne forme ne garantit rien, elle situe l'équipe dans son moment.
Chì ghjè ?
Laval NDNDV da u più anticu à u più recente
| 18/09/2026 | cas. | Sochaux Ligue 2 ♂ | 1 – 1 | N |
| 09/10/2026 | for. | Pau FC Ligue 2 ♂ | 2 – 3 | D |
| 16/10/2026 | cas. | Clermont Ligue 2 ♂ | 3 – 3 | N |
| 23/10/2026 | for. | Nancy Ligue 2 ♂ | 0 – 1 | D |
| 30/10/2026 | cas. | Boulogne Ligue 2 ♂ | 1 – 0 | V |
Dunkerque DDVND da u più anticu à u più recente
| 18/09/2026 | for. | Pau FC Ligue 2 ♂ | 0 – 2 | D |
| 09/10/2026 | cas. | Annecy Ligue 2 ♂ | 0 – 1 | D |
| 17/10/2026 | for. | Nantes Ligue 2 ♂ | 3 – 2 | V |
| 23/10/2026 | cas. | Metz Ligue 2 ♂ | 1 – 1 | N |
| 30/10/2026 | for. | Rodez Ligue 2 ♂ | 0 – 1 | D |
Tutte e cumpetizioni cunfuse ; u faccia à faccia quì sottu ùn ritene chè i scontri diretti, da u più recente à u più anticu.
Serie in corsuChì ghjè ?
Ce qui dure en ce moment : victoires ou défaites d'affilée, matchs sans défaite, sans encaisser, en marquant, à domicile ou à l'extérieur, toutes compétitions. Une série se lit comme un état de forme, pas comme une loi : elle finit toujours par s'arrêter, et souvent quand on ne l'attend pas.
Chì ghjè ?
Laval 6 partite senza vittoria fora 3 partite senza scunfitta in casa 3 scunfitte di fila fora
esce da una vittoria 1-0 contr'à Boulogne · 1 V, 2 P, 2 S in l'ultime 5 partite (7 gol fatti, 8 incassati)
Dunkerque nisuna seria (dui risultati listessi di fila)
esce da una scunfitta 0-1 contr'à Rodez · 1 V, 1 P, 3 S in l'ultime 5 partite (4 gol fatti, 7 incassati)
Forze in presenzaChì ghjè ?
Le portrait de chaque équipe en chiffres. Attaque : buts marqués par match, tirs. Défense : buts encaissés, matchs sans en prendre. Gardien : arrêts et part des tirs cadrés qu'il stoppe. Entraîneur : depuis quand il est là, son système habituel (4-3-3 = quatre défenseurs, trois milieux, trois attaquants) et un style déduit des chiffres, pas d'une opinion.
Chì ghjè ?
Laval
Attaccu · 1,40 reta(e) per partita (1,40 in casa, 1,50 fora) · 12,2 tiri per partita, 37 % in u quadru · senza marcà in 11 % di e partite · rigori 1 marcatu(i) · tempu forte : 76-90a minuta
Difesa · 2,20 incassata(e) per partita (2,00 in casa, 2,50 fora) · 0 % di partite senza incassà · incassa soprattuttu versu a 31-45a minuta · 16 gialla(e), 2 rossa(e)
Disciplina · 13,8 fallu(i) per partita · 2,3 fora di ghjocu per partita · 1,90 gialla(e) è 0,30 rossa(e) per partita (fiches de match, 18 partita(e))
Guardianu · M. Samassa · 23 parata(e), 62 % di i tiri in u quadru parati · 2,00 incassata(e) per 90 min · nota 6,7
Allenatore · David Vignes dapoi 01/08/2026 · 1 club allenatu(i) dapoi 2026
Sistema : 4-3-1-2 · équilibre entre attaque et défense · marque surtout entre la 76e et la 90e minute (ancu 4-3-3 ×1, 3-4-1-2 ×1)
Forma (API-Football) : LWDLLLDLD
Dunkerque
Attaccu · 1,40 reta(e) per partita (1,40 in casa, 1,50 fora) · 11,6 tiri per partita, 34 % in u quadru · senza marcà in 44 % di e partite · rigori 1 marcatu(i) · tempu forte : 46-60a minuta
Difesa · 1,70 incassata(e) per partita (1,20 in casa, 2,30 fora) · 0 % di partite senza incassà · incassa soprattuttu versu a 31-45a minuta · 23 gialla(e), 2 rossa(e)
Disciplina · 13,1 fallu(i) per partita · 1,5 fora di ghjocu per partita · 2,10 gialla(e) è 0,40 rossa(e) per partita (fiches de match, 18 partita(e))
Guardianu · Moha Airam rotazione · 22 parata(e), 71 % di i tiri in u quadru parati · 1,60 incassata(e) per 90 min · nota 6,8
Allenatore · Albert Sánchez dapoi 01/07/2025 · 2 club allenatu(i) dapoi 2024
Sistema : 4-2-3-1, un seul avant-centre · équilibre entre attaque et défense · marque surtout entre la 46e et la 60e minute (ancu 4-4-2 ×1)
Forma (API-Football) : WDLLDWLLW
Feriti è squalificatiChì ghjè ?
Les joueurs qui devraient manquer le prochain match : blessés, suspendus (carton rouge, cartons jaunes accumulés) et incertains, tels que notre source les relève quelques jours avant la rencontre, plus les cartons rouges lus dans nos fiches de match (« suspension probable »). La liste officielle n'est connue qu'avec la composition, une heure avant le coup d'envoi. Un absent pèse sur nos compositions probables et sur les buteurs probables, pas encore sur les probabilités du match.
Chì ghjè ?
Laval
Nisunu assente cunnisciutu à u 23/10/2026.
Dunkerque
- Squalifica Jordan Morel · Carta rossa à l'ultima partita (Dunkerque – Metz) squalifica probabile 23/10/2026
Rilevatu u 23/10/2026 ; a lista ufficiale esce cù a cumpusizione, un'ora nanzu à a partita.
ArbitruChì ghjè ?
Ce que l'arbitre siffle en moyenne par match cette saison : fautes, hors-jeu (signalés par ses assistants), cartons jaunes et rouges, penaltys. Comparé aux fautes que les deux équipes commettent d'habitude, cela dit si le match risque d'être haché. Un arbitre n'est jamais une cause de résultat, mais une équipe fautive souffre davantage avec un arbitre sévère.
Chì ghjè ?
Arbitru ùn hè ancu designatu in i nostri dati (designazione cunnisciuta qualchì ghjornu nanzu à a partita).
Risicu disciplinariuChì ghjè ?
Pour chaque titulaire probable : fautes, cartons jaunes et hors-jeu par 90 minutes cette saison (avec peu de minutes jouées, le taux est rapproché de la moyenne de son poste). L'arbitre est comparé à la moyenne de sa compétition : un arbitre qui siffle 15 % de fautes de plus fait monter les fautes attendues d'autant. Risque de carton : moitié le taux de cartons du joueur, moitié ses fautes multipliées par le nombre de cartons que l'arbitre donne par faute ; c'est la probabilité d'au moins un jaune s'il joue tout le match. Hors-jeu : attaquants, additionnés match par match. Une estimation, pas une certitude.
Chì ghjè ?
Falli aspettati : 12,1 per Laval, 12,4 per Dunkerque · Carte gialle aspettate : 3,4 · Fora di ghjocu aspettati : 5,0
Arbitru micca ancu designatu : media di a cumpetizione.
I più esposti à una carta gialla
| Ghjucatore | Squadra | Falli / 90 min | Gialle / 90 min | Risicu | ||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Théna MassockThéna Massock
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | Dunkerque | 2,33 | 0,35 | 28 % | ||||||||||||||||||||||||
K. AyariK. Ayari
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | Dunkerque | 1,97 | 0,36 | 26 % |
Attaccanti u più spessu fora di ghjocu : K. AyariK. Ayari P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.Stagione P Gol Passate Falli FG Carte Nota 2026-27 9 1 0 15 — 3 6,9 Stagione Squadra P Gol Passate Falli FG Carte Nota 2026-27 Laval 6 2 0 9 — 1 6,5 2025-26 Laval 0 1 0 2 — 0 7,3 2024-25 Annecy 23 4 0 40 — 5 6,7 2024-25 Lille 0 0 0 — — 0 — 2023-24 Lille 4 0 1 2 — 1 7,0 Stagione Squadra P Gol Passate Falli FG Carte Nota 2026-27 Laval 7 3 0 5 — 0 6,8 2026-27 Austria Vienna 0 0 0 — — 0 — 2026-27 Middlesbrough 0 0 0 — — 0 — 2025-26 St Etienne 13 0 0 33 — 3 6,9 2025-26 Austria Vienna 2 0 0 — — 0 6,3 2025-26 Middlesbrough 1 0 0 2 — 1 6,7 2025-26 Dunkerque 1 0 0 1 — 0 6,3 2024-25 Ajaccio 25 6 1 20 — 0 6,8 2024-25 Dunkerque 25 6 1 20 — 0 6,8 2024-25 Austria Vienna — 0 0 — — — — 2024-25 Troyes — 0 0 — — — — 2023-24 Troyes 18 0 1 44 — 0 6,8 2023-24 Huesca 16 0 0 15 — 2 6,5 Stagione P Gol Passate Falli FG Carte Nota 2026-27 9 3 0 12 — 2 7,2 2025-26 2 0 0 — — 0 6,3
Stima à partesi da a cumpusizione probabile è da e statistiche di a stagione : tassi per 90 minuti di ogni titulare (avvicinati à a media di u postu quandu hà ghjucatu pocu), di fronte à a severità di l'arbitru. Ùn hè micca una previsione ufficiale.
Marcatori probabiliChì ghjè ?
La probabilité que chaque joueur marque au moins un but dans ce match. On part des buts attendus de son équipe, qu'on répartit selon les buts qu'il a déjà marqués, son poste et son temps de jeu, puis on tient compte de ses chances de jouer. 45 % pour un attaquant = un peu moins d'une fois sur deux. Les blessés et les gardiens n'y figurent pas.
Chì ghjè ?
Laval
| Ghjucatore | Marca | Gol | Passate | Gol / 90 min | Ghjoca | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
31 M. HoudayerM. Houdayer
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 18 % | 3 | 0 | 0,42 | 77 % | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
28 A. KantéAboubakary Kanté
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 10 % | 3 | 0 | 0,78 | 46 % | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 S. SannaSam Sanna
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 8 % | 1 | 0 | 0,12 | 85 % | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 T. DagoTrevis Dago
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 8 % | 2 | 0 | 0,51 | 54 % | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
20 E. ClavreulEthan Clavreul
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 8 % | 2 | 4 | 0,36 | 46 % |
Dunkerque
| Ghjucatore | Marca | Gol | Passate | Gol / 90 min | Ghjoca | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11 E. PrutsevEgor Prutsev
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 16 % | 3 | 1 | 0,48 | 77 % | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
19 S. KeitaSouleymane Keita
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 9 % | 2 | 2 | 0,38 | 54 % | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 A. LebeauAdrien Lebeau
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 8 % | 1 | 1 | 0,13 | 77 % | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
26 Opa SangantéOpa Sanganté
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 8 % | 1 | 0 | 0,11 | 85 % | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 K. AyariK. Ayari
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 6 % | 1 | 0 | 0,19 | 46 % |
Prubabilità chì un ghjucatore marchi almenu un gol : gol aspettati di a so squadra (mudellu) sparti secondu a so parte di i gol di a stagione, u so postu è u so tempu di ghjocu, po pisati secondu a so prubabilità di ghjucà. Statistica, micca cunsigliu.
Cumpusizioni probabiliChì ghjè ?
Le onze le plus probable, construit à partir des joueurs qui ont le plus souvent été titulaires cette saison, en écartant blessés et suspendus connus. Le C signale le capitaine, l'astérisque un joueur placé à un poste voisin faute de titulaire disponible. Ce n'est pas la feuille de match officielle, qui n'est connue qu'une heure avant le coup d'envoi.
Chì ghjè ?
Laval — 4-3-3
Allenatore : David Vignes dapoi 01/08/2026 · rilevatu u 23/10/2026
| Stagione | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | 7 | 0 | 0 | 1 | — | 1 | 6,7 |
| 2025-26 | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2024-25 | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2023-24 | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Ababacar Moustapha Lô| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Laval | 8 | 0 | 0 | 3 | — | 0 | 6,8 |
| 2025-26 | Amiens | 2 | 0 | 0 | — | — | 0 | 6,9 |
| 2024-25 | Metz | 16 | 0 | 0 | 7 | — | 4 | 6,8 |
| 2023-24 | Metz | 6 | 0 | 0 | 3 | — | 0 1 | 6,5 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
William Ludovic Brandon Bianda| Stagione | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | 8 | 0 | 0 | 4 | — | 1 | 6,8 |
| 2025-26 | 3 | 0 | 0 | 3 | — | 1 | 6,8 |
| 2024-25 | 7 | 0 | 0 | 8 | — | 1 | 7,0 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Sidi Bane| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Laval | 4 | 1 | 0 | 2 | — | 0 1 | 6,2 |
| 2025-26 | AVS | 9 | 1 | 0 | 13 | — | 1 | 6,5 |
| 2025-26 | Laval | 9 | 0 | 0 | 3 | — | 2 | 6,9 |
| 2024-25 | Annecy | 14 | 0 | 0 | 8 | — | 2 1 | 6,7 |
| 2024-25 | Lens | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
A. Beaudouin| Stagione | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | 7 | 0 | 0 | 9 | — | 1 | 6,8 |
| 2025-26 | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Sam Sanna| Stagione | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | 9 | 1 | 0 | 10 | — | 0 | 6,9 |
| 2025-26 | 2 | 0 | 0 | 3 | — | 0 | 6,8 |
| 2024-25 | 28 | 2 | 3 | 32 | — | 3 | 7,0 |
| 2023-24 | 38 | 1 | 2 | 53 | — | 6 | 6,9 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Jules Gaudin| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Laval | 9 | 0 | 0 | 12 | — | 1 | 6,4 |
| 2025-26 | Charleroi | 19 | 0 | 0 | 11 | — | 1 1 | 6,7 |
| 2024-25 | Paris FC | 16 | 0 | 1 | 17 | — | 1 | 7,1 |
| 2024-25 | Caen | 11 | 0 | 1 | 17 | — | 4 | 7,1 |
| 2023-24 | Paris FC | 37 | 1 | 2 | 36 | — | 7 | 7,1 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Esteban Mouton| Stagione | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | 8 | 0 | 2 | 9 | — | 1 | 6,8 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
M. Houdayer| Stagione | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | 9 | 3 | 0 | 12 | — | 2 | 7,2 |
| 2025-26 | 2 | 0 | 0 | — | — | 0 | 6,3 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Trevis Dago| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Laval | 6 | 2 | 0 | 9 | — | 1 | 6,5 |
| 2025-26 | Laval | 0 | 1 | 0 | 2 | — | 0 | 7,3 |
| 2024-25 | Annecy | 23 | 4 | 0 | 40 | — | 5 | 6,7 |
| 2024-25 | Lille | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2023-24 | Lille | 4 | 0 | 1 | 2 | — | 1 | 7,0 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Aboubakary Kanté| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Laval | 7 | 3 | 0 | 5 | — | 0 | 6,8 |
| 2026-27 | Austria Vienna | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2026-27 | Middlesbrough | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2025-26 | St Etienne | 13 | 0 | 0 | 33 | — | 3 | 6,9 |
| 2025-26 | Austria Vienna | 2 | 0 | 0 | — | — | 0 | 6,3 |
| 2025-26 | Middlesbrough | 1 | 0 | 0 | 2 | — | 1 | 6,7 |
| 2025-26 | Dunkerque | 1 | 0 | 0 | 1 | — | 0 | 6,3 |
| 2024-25 | Ajaccio | 25 | 6 | 1 | 20 | — | 0 | 6,8 |
| 2024-25 | Dunkerque | 25 | 6 | 1 | 20 | — | 0 | 6,8 |
| 2024-25 | Austria Vienna | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
| 2024-25 | Troyes | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
| 2023-24 | Troyes | 18 | 0 | 1 | 44 | — | 0 | 6,8 |
| 2023-24 | Huesca | 16 | 0 | 0 | 15 | — | 2 | 6,5 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Ondeci ricustituitu à partesi da i posti è da u tempu di ghjocu (tempu di ghjocu di a stagione). Una stella signala un ghjucatore fora di u so postu abituale. Ùn hè micca a cumpusizione ufficiale, publicata circa un'ora nanzu à u calciu d'iniziu.
Dunkerque — 4-3-3
Allenatore : Albert Sánchez dapoi 01/07/2025 · rilevatu u 23/10/2026
| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Dunkerque | 6 | 0 | 0 | — | — | 0 | 6,8 |
| 2024-25 | Tenerife | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2023-24 | Tenerife | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Allan Linguet| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Dunkerque | 9 | 0 | 0 | 5 | — | 1 | 6,7 |
| 2025-26 | Dunkerque | 1 | 0 | 0 | 2 | — | 0 | 6,3 |
| 2024-25 | Dunkerque | 8 | 0 | 0 | 4 | — | 2 1 | 6,8 |
| 2023-24 | Valenciennes | 27 | 1 | 2 | 16 | — | 6 | 6,8 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Opa Sanganté| Stagione | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | 9 | 1 | 0 | 10 | — | 2 | 7,0 |
| 2025-26 | 24 | 0 | 3 | 22 | — | 4 1 | 7,1 |
| 2024-25 | 35 | 2 | 0 | 20 | — | 4 1 | 6,8 |
| 2023-24 | 34 | 2 | 1 | 30 | — | 6 | 6,9 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Victor Mayela| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Dunkerque | 6 | 1 | 1 | 4 | — | 0 1 | 6,4 |
| 2025-26 | Dunkerque | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | 6,5 |
| 2024-25 | Sochaux | 4 | 0 | 0 | — | — | 1 | 8,0 |
| 2024-25 | Dunkerque | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | 8,0 |
| 2024-25 | Auxerre | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Lenny Vallier| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Dunkerque | 8 | 0 | 0 | 1 | — | 0 | 6,8 |
| 2025-26 | Nacional | 14 | 0 | 0 | 7 | — | 5 | 6,7 |
| 2024-25 | Guingamp | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2023-24 | Guingamp | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Egor Prutsev| Stagione | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | 9 | 3 | 1 | 8 | — | 0 | 6,8 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Adrien Lebeau| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Dunkerque | 8 | 1 | 1 | 6 | — | 3 | 6,8 |
| 2025-26 | Hansa Rostock | 18 | 1 | 0 | 10 | — | 3 | 6,8 |
| 2024-25 | Hansa Rostock | 23 | 3 (1 rig.) | 4 | 12 | — | 4 | 7,1 |
| 2024-25 | Brest | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
| 2023-24 | Brest | 7 | 0 | 1 | 1 | — | 0 | 6,5 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Théna Massock| Stagione | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | 9 | 0 | 0 | 20 | — | 3 | 6,7 |
| 2025-26 | 7 | 1 | 1 | 7 | — | 1 | 6,9 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
K. Ayari| Stagione | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | 9 | 1 | 0 | 15 | — | 3 | 6,9 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Alex Daho| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Dunkerque | 5 | 0 | 1 | 5 | — | 1 | 6,8 |
| 2025-26 | Sochaux | 5 | 0 | 0 | 3 | — | 0 | 6,5 |
| 2025-26 | Dunkerque | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2024-25 | Sochaux | 5 | 0 | 0 | 3 | — | 0 | 6,5 |
| 2023-24 | Sochaux | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Gaëtan Robail| Stagione | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | 4 | 2 | 0 | 2 | — | 1 | 7,1 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Ondeci ricustituitu à partesi da i posti è da u tempu di ghjocu (tempu di ghjocu di a stagione). Una stella signala un ghjucatore fora di u so postu abituale. Ùn hè micca a cumpusizione ufficiale, publicata circa un'ora nanzu à u calciu d'iniziu.
Faccia à facciaChì ghjè ?
Les dernières confrontations directes entre ces deux équipes, de la plus récente à la plus ancienne. Utile pour l'ambiance, moins pour prévoir : les effectifs changent d'une saison à l'autre.
Chì ghjè ?
6 scontru(i) : Laval 9 reta(e), Dunkerque 6 · e duie squadre marcanu in 50 % di i casi · più di 2,5 gol in 50 % · 4,6 gialla(e) è 0,2 rossa(e) per partita (5 scheda(e)) · arbitri : T. Bouille ×2, Thierry Bouille, F. Benchabane
Marcatori di sti duelli : E. Clavreul Laval, 2 · M. Camara Laval, 2 · T. Robinet Dunkerque, 2 · B. Youssouf Dunkerque, 1 · G. Courtet Dunkerque, 1 · M. Sellouki Laval, 1
| Data | Partita | Risultatu | Vincitore |
|---|---|---|---|
| 20/04/2026 | Dunkerque – Laval Ligue 2 ♂ | 0 – 2 | Laval |
| 12/12/2025 | Laval – Dunkerque Ligue 2 ♂ | 1 – 2 | Dunkerque |
| 02/05/2025 | Dunkerque – Laval Ligue 2 ♂ | 0 – 0 | patta |
| 18/10/2024 | Laval – Dunkerque Ligue 2 ♂ | 3 – 2 | Laval |
| 16/03/2024 | Laval – Dunkerque Ligue 2 ♂ | 1 – 2 | Dunkerque |
| 25/11/2023 | Dunkerque – Laval Ligue 2 ♂ | 0 – 2 | Laval |
Da a più recente à a più anziana.
Tutta a storia Laval – Dunkerque →
Diffusione TVChì ghjè ?
Où regarder le match, dans ton pays d'abord, puis dans les autres pays d'Europe : le pays de la compétition (la ligue y attribue ses droits) et ceux que le site sert. Quand la ligue a déjà annoncé la chaîne, elle est affichée telle quelle ; sinon on montre qui détient les droits de la compétition cette saison, c'est-à-dire les chaînes possibles. Les droits sont renseignés par le site à partir des attributions publiées par les ligues, à vérifier auprès de la chaîne le jour du match.
Chì ghjè ?
Nisun canale cunnisciutu per Autriche.
| Altrove in Europa | Canale |
|---|---|
| France paese di a cumpetizione | beIN Sports diritti di a stagione |