AntosofaU ballò analizatu da u canapè

Ligue 2 ♂ · ven. 30 apr. 2027 · 20:00

Laval – Nancy

Freschezza di l'infurmazioni 4 da verificà

Certe infurmazioni sò vechje: da cunfruntà cù l'annunzii di i club nanzu à scumette.

Ùn ci hè ancu previsione per sta partita : ghjunghje cù a prossima racolta.

Forma
Chì ghjè ?
Les cinq derniers matchs joués, du plus ancien (à gauche) au plus récent (à droite), toutes compétitions : V victoire, N nul, D défaite. Survolez une lettre pour voir la date, l'adversaire et le score. Une bonne forme ne garantit rien, elle situe l'équipe dans son moment.

Laval NDNDV da u più anticu à u più recente

18/09/2026cas.Sochaux Ligue 2 ♂1 – 1N
09/10/2026for.Pau FC Ligue 2 ♂2 – 3D
16/10/2026cas.Clermont Ligue 2 ♂3 – 3N
23/10/2026for.Nancy Ligue 2 ♂0 – 1D
30/10/2026cas.Boulogne Ligue 2 ♂1 – 0V

Nancy VVVVV da u più anticu à u più recente

18/09/2026for.Rodez Ligue 2 ♂4 – 3V
09/10/2026cas.Guingamp Ligue 2 ♂1 – 0V
16/10/2026for.Annecy Ligue 2 ♂2 – 1V
23/10/2026cas.Laval Ligue 2 ♂1 – 0V
02/11/2026for.Red Star Ligue 2 ♂4 – 1V

Tutte e cumpetizioni cunfuse ; u faccia à faccia quì sottu ùn ritene chè i scontri diretti, da u più recente à u più anticu.

Serie in corsu
Chì ghjè ?
Ce qui dure en ce moment : victoires ou défaites d'affilée, matchs sans défaite, sans encaisser, en marquant, à domicile ou à l'extérieur, toutes compétitions. Une série se lit comme un état de forme, pas comme une loi : elle finit toujours par s'arrêter, et souvent quand on ne l'attend pas.

Laval 6 partite senza vittoria fora 3 partite senza scunfitta in casa 3 scunfitte di fila fora
esce da una vittoria 1-0 contr'à Boulogne · 1 V, 2 P, 2 S in l'ultime 5 partite (7 gol fatti, 8 incassati)

Nancy 6 partite marchendu 5 vittorie di fila 3 vittorie di fila fora
esce da una vittoria 4-1 contr'à Red Star · 5 V, 0 P, 0 S in l'ultime 5 partite (12 gol fatti, 5 incassati)

Paragunà e duie squadre →

Forze in presenza
Chì ghjè ?
Le portrait de chaque équipe en chiffres. Attaque : buts marqués par match, tirs. Défense : buts encaissés, matchs sans en prendre. Gardien : arrêts et part des tirs cadrés qu'il stoppe. Entraîneur : depuis quand il est là, son système habituel (4-3-3 = quatre défenseurs, trois milieux, trois attaquants) et un style déduit des chiffres, pas d'une opinion.

Laval

Attaccu · 1,40 reta(e) per partita (1,40 in casa, 1,50 fora) · 12,2 tiri per partita, 37 % in u quadru · senza marcà in 11 % di e partite · rigori 1 marcatu(i) · tempu forte : 76-90a minuta

Difesa · 2,20 incassata(e) per partita (2,00 in casa, 2,50 fora) · 0 % di partite senza incassà · incassa soprattuttu versu a 31-45a minuta · 16 gialla(e), 2 rossa(e)

Disciplina · 13,8 fallu(i) per partita · 2,3 fora di ghjocu per partita · 1,90 gialla(e) è 0,30 rossa(e) per partita (fiches de match, 18 partita(e))

Guardianu · M. Samassa · 23 parata(e), 62 % di i tiri in u quadru parati · 2,00 incassata(e) per 90 min · nota 6,7

Allenatore · David Vignes dapoi 01/08/2026 · 1 club allenatu(i) dapoi 2026
Sistema : 4-3-1-2 · équilibre entre attaque et défense · marque surtout entre la 76e et la 90e minute (ancu 4-3-3 ×1, 3-4-1-2 ×1)

Forma (API-Football) : LWDLLLDLD

Nancy

Attaccu · 1,20 reta(e) per partita (1,00 in casa, 1,40 fora) · 11,9 tiri per partita, 30 % in u quadru · senza marcà in 33 % di e partite · rigori 2 marcatu(i) · tempu forte : 46-60a minuta

Difesa · 0,90 incassata(e) per partita (0,80 in casa, 1,00 fora) · 44 % di partite senza incassà · incassa soprattuttu versu a 16-30a minuta · 14 gialla(e), 2 rossa(e)

Disciplina · 13,2 fallu(i) per partita · 2,2 fora di ghjocu per partita · 1,60 gialla(e) è 0,40 rossa(e) per partita (fiches de match, 19 partita(e))

Guardianu · E. Basilio · 17 parata(e), 68 % di i tiri in u quadru parati · 0,89 incassata(e) per 90 min · nota 6,8

Allenatore · Oswald Tanchot dapoi 01/08/2026 · 1 club allenatu(i) dapoi 2026
Sistema : 4-2-3-1, un seul avant-centre · bloc bas et solide, peu de buts encaissés · marque surtout entre la 46e et la 60e minute (ancu 4-4-2 ×3, 4-1-4-1 ×2)

Forma (API-Football) : DLWWLLWWW

Feriti è squalificati
Chì ghjè ?
Les joueurs qui devraient manquer le prochain match : blessés, suspendus (carton rouge, cartons jaunes accumulés) et incertains, tels que notre source les relève quelques jours avant la rencontre, plus les cartons rouges lus dans nos fiches de match (« suspension probable »). La liste officielle n'est connue qu'avec la composition, une heure avant le coup d'envoi. Un absent pèse sur nos compositions probables et sur les buteurs probables, pas encore sur les probabilités du match.

Laval

Nisunu assente cunnisciutu à u 23/10/2026.

Nancy

Nisunu assente cunnisciutu à u 23/10/2026.

Arbitru
Chì ghjè ?
Ce que l'arbitre siffle en moyenne par match cette saison : fautes, hors-jeu (signalés par ses assistants), cartons jaunes et rouges, penaltys. Comparé aux fautes que les deux équipes commettent d'habitude, cela dit si le match risque d'être haché. Un arbitre n'est jamais une cause de résultat, mais une équipe fautive souffre davantage avec un arbitre sévère.

Arbitru ùn hè ancu designatu in i nostri dati (designazione cunnisciuta qualchì ghjornu nanzu à a partita).

Risicu disciplinariu
Chì ghjè ?
Pour chaque titulaire probable : fautes, cartons jaunes et hors-jeu par 90 minutes cette saison (avec peu de minutes jouées, le taux est rapproché de la moyenne de son poste). L'arbitre est comparé à la moyenne de sa compétition : un arbitre qui siffle 15 % de fautes de plus fait monter les fautes attendues d'autant. Risque de carton : moitié le taux de cartons du joueur, moitié ses fautes multipliées par le nombre de cartons que l'arbitre donne par faute ; c'est la probabilité d'au moins un jaune s'il joue tout le match. Hors-jeu : attaquants, additionnés match par match. Une estimation, pas une certitude.

Falli aspettati : 12,1 per Laval, 12,7 per Nancy · Carte gialle aspettate : 3,1 · Fora di ghjocu aspettati : 5,1

Arbitru micca ancu designatu : media di a cumpetizione.

Attaccanti u più spessu fora di ghjocu : T. DagoTrevis Dago

StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Laval6209—16,5
2025-26Laval0102—07,3
2024-25Annecy234040—56,7
2024-25Lille000——0—
2023-24Lille4012—17,0

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

(0,7 per partita), A. KantéAboubakary Kanté
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Laval7305—06,8
2026-27Middlesbrough000——0—
2026-27Austria Vienna000——0—
2025-26St Etienne130033—36,9
2025-26Austria Vienna200——06,3
2025-26Dunkerque1001—06,3
2025-26Middlesbrough1002—16,7
2024-25Ajaccio256120—06,8
2024-25Dunkerque256120—06,8
2024-25Austria Vienna—00————
2024-25Troyes—00————
2023-24Troyes180144—06,8
2023-24Huesca160015—26,5

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

(0,6 per partita), I. HousniIlyes Housni
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Nancy92 (1 rig.)27—07,2
2024-25Le Havre12005—06,5
2024-25Paris SG000——06,2
2023-24Paris SG000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

(0,6 per partita), M. HoudayerM. Houdayer
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-2793012—27,2
2025-26200——06,3

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

(0,6 per partita)

Stima à partesi da a cumpusizione probabile è da e statistiche di a stagione : tassi per 90 minuti di ogni titulare (avvicinati à a media di u postu quandu hà ghjucatu pocu), di fronte à a severità di l'arbitru. Ùn hè micca una previsione ufficiale.

Marcatori probabili
Chì ghjè ?
La probabilité que chaque joueur marque au moins un but dans ce match. On part des buts attendus de son équipe, qu'on répartit selon les buts qu'il a déjà marqués, son poste et son temps de jeu, puis on tient compte de ses chances de jouer. 45 % pour un attaquant = un peu moins d'une fois sur deux. Les blessés et les gardiens n'y figurent pas.

Laval

GhjucatoreMarcaGolPassateGol / 90 minGhjoca
31 M. HoudayerM. Houdayer
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-2793012—27,2
2025-26200——06,3

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

18 %300,4277 %
28 A. KantéAboubakary Kanté
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Laval7305—06,8
2026-27Middlesbrough000——0—
2026-27Austria Vienna000——0—
2025-26St Etienne130033—36,9
2025-26Austria Vienna200——06,3
2025-26Dunkerque1001—06,3
2025-26Middlesbrough1002—16,7
2024-25Ajaccio256120—06,8
2024-25Dunkerque256120—06,8
2024-25Austria Vienna—00————
2024-25Troyes—00————
2023-24Troyes180144—06,8
2023-24Huesca160015—26,5

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

10 %300,7846 %
6 S. SannaSam Sanna
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-2791010—06,9
2025-262003—06,8
2024-25282332—37,0
2023-24381253—66,9

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

8 %100,1285 %
11 T. DagoTrevis Dago
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Laval6209—16,5
2025-26Laval0102—07,3
2024-25Annecy234040—56,7
2024-25Lille000——0—
2023-24Lille4012—17,0

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

8 %200,5154 %
20 E. ClavreulEthan Clavreul
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-2782413—16,7
2025-262003—16,3

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

8 %240,3646 %

Nancy

GhjucatoreMarcaGolPassateGol / 90 minGhjoca
9 I. HousniIlyes Housni
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Nancy92 (1 rig.)27—07,2
2024-25Le Havre12005—06,5
2024-25Paris SG000——06,2
2023-24Paris SG000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

19 %220,2285 %
4 N. Fernandez-VelizNehemiah Fernandez-Veliz
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Nancy92010—37,3
2025-26Nancy2002—06,7
2024-25Dunkerque8008—16,8
2023-24Dunkerque121011—16,8
2023-24Paris SG000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

14 %200,2385 %
7 Z. FdaouchZakaria Fdaouch
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Nancy91 (1 rig.)13—16,9
2025-26Nancy100——16,9
2024-25Nancy6105—06,8
2024-25Dijon—00————
2023-24Dijon33100——2—
2023-24Martigues—00————

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

7 %110,1661 %
5 P. Meïssa BaPape Meïssa Ba
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Nancy5212—17,0
2025-26Red Star15217—06,5
2025-26Widzew Łódź4001—06,5
2024-25Grenoble1810 (1 rig.)212—37,3
2024-25Schalke 04132113—26,7
2023-24Grenoble3411 (3 rig.)227—26,9

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

6 %210,7538 %
70 N. KandilNordine Kandil
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Nancy8124—16,9
2025-26Amiens200——06,8
2024-25Amiens254020—06,9
2024-25Strasbourg1002—06,2
2024-25Annecy—00————
2023-24Annecy364724—27,1
2023-24Strasbourg000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

6 %120,2161 %

Prubabilità chì un ghjucatore marchi almenu un gol : gol aspettati di a so squadra (mudellu) sparti secondu a so parte di i gol di a stagione, u so postu è u so tempu di ghjocu, po pisati secondu a so prubabilità di ghjucà. Statistica, micca cunsigliu.

Cumpusizioni probabili
Chì ghjè ?
Le onze le plus probable, construit à partir des joueurs qui ont le plus souvent été titulaires cette saison, en écartant blessés et suspendus connus. Le C signale le capitaine, l'astérisque un joueur placé à un poste voisin faute de titulaire disponible. Ce n'est pas la feuille de match officielle, qui n'est connue qu'une heure avant le coup d'envoi.

Laval — 4-3-3

Allenatore : David Vignes dapoi 01/08/2026 · rilevatu u 23/10/2026

Mamadou Samassa 2026-27 : 7 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,7 2025-26 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 2024-25 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 2023-24 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 30 M. SamassaAbabacar Moustapha Lô Laval · 2026-27 : 8 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 3 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,8 Amiens · 2025-26 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,9 Metz · 2024-25 : 16 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 7 fallu(i), — fora di ghjocu, 4 ghjalla(e), nota 6,8 Metz · 2023-24 : 6 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 3 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), 1 rossa(e), nota 6,5 18 A. LôWilliam Ludovic Brandon Bianda 2026-27 : 8 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 4 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,8 2025-26 : 3 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 3 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,8 2024-25 : 7 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 8 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,0 3 W. BiandaSidi Bane Laval · 2026-27 : 4 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), 1 rossa(e), nota 6,2 AVS · 2025-26 : 9 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 13 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,5 Laval · 2025-26 : 9 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 3 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 6,9 Annecy · 2024-25 : 14 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 8 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), 1 rossa(e), nota 6,7 Lens · 2024-25 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 24 S. BaneA. Beaudouin 2026-27 : 7 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 9 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,8 2025-26 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 21 A. BeaudouinSam Sanna 2026-27 : 9 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 10 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,9 2025-26 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 3 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,8 2024-25 : 28 partite, 2 gol(i), 3 passata(e), 32 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 7,0 2023-24 : 38 partite, 1 gol(i), 2 passata(e), 53 fallu(i), — fora di ghjocu, 6 ghjalla(e), nota 6,9 6 S. SannaJules Gaudin Laval · 2026-27 : 9 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 12 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,4 Charleroi · 2025-26 : 19 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 11 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), 1 rossa(e), nota 6,7 Paris FC · 2024-25 : 16 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 17 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,1 Caen · 2024-25 : 11 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 17 fallu(i), — fora di ghjocu, 4 ghjalla(e), nota 7,1 Paris FC · 2023-24 : 37 partite, 1 gol(i), 2 passata(e), 36 fallu(i), — fora di ghjocu, 7 ghjalla(e), nota 7,1 22 J. GaudinEsteban Mouton 2026-27 : 8 partite, 0 gol(i), 2 passata(e), 9 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,8 23 E. MoutonM. Houdayer 2026-27 : 9 partite, 3 gol(i), 0 passata(e), 12 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 7,2 2025-26 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,3 31 M. HoudayerTrevis Dago Laval · 2026-27 : 6 partite, 2 gol(i), 0 passata(e), 9 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,5 Laval · 2025-26 : 0 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,3 Annecy · 2024-25 : 23 partite, 4 gol(i), 0 passata(e), 40 fallu(i), — fora di ghjocu, 5 ghjalla(e), nota 6,7 Lille · 2024-25 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Lille · 2023-24 : 4 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,0 11 T. DagoAboubakary Kanté Laval · 2026-27 : 7 partite, 3 gol(i), 0 passata(e), 5 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,8 Middlesbrough · 2026-27 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Austria Vienna · 2026-27 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) St Etienne · 2025-26 : 13 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 33 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 6,9 Austria Vienna · 2025-26 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,3 Dunkerque · 2025-26 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,3 Middlesbrough · 2025-26 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,7 Ajaccio · 2024-25 : 25 partite, 6 gol(i), 1 passata(e), 20 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,8 Dunkerque · 2024-25 : 25 partite, 6 gol(i), 1 passata(e), 20 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,8 Austria Vienna · 2024-25 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Troyes · 2024-25 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Troyes · 2023-24 : 18 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 44 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,8 Huesca · 2023-24 : 16 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 15 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 6,5 28 A. Kanté
Mamadou Samassa
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-277001—16,7
2025-26000——0—
2024-25000——0—
2023-24000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Ababacar Moustapha Lô
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Laval8003—06,8
2025-26Amiens200——06,9
2024-25Metz16007—46,8
2023-24Metz6003—0 16,5

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

William Ludovic Brandon Bianda
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-278004—16,8
2025-263003—16,8
2024-257008—17,0

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Sidi Bane
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Laval4102—0 16,2
2025-26AVS91013—16,5
2025-26Laval9003—26,9
2024-25Annecy14008—2 16,7
2024-25Lens000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

A. Beaudouin
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-277009—16,8
2025-26000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Sam Sanna
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-2791010—06,9
2025-262003—06,8
2024-25282332—37,0
2023-24381253—66,9

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Jules Gaudin
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Laval90012—16,4
2025-26Charleroi190011—1 16,7
2024-25Paris FC160117—17,1
2024-25Caen110117—47,1
2023-24Paris FC371236—77,1

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Esteban Mouton
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-278029—16,8

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

M. Houdayer
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-2793012—27,2
2025-26200——06,3

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Trevis Dago
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Laval6209—16,5
2025-26Laval0102—07,3
2024-25Annecy234040—56,7
2024-25Lille000——0—
2023-24Lille4012—17,0

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Aboubakary Kanté
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Laval7305—06,8
2026-27Middlesbrough000——0—
2026-27Austria Vienna000——0—
2025-26St Etienne130033—36,9
2025-26Austria Vienna200——06,3
2025-26Dunkerque1001—06,3
2025-26Middlesbrough1002—16,7
2024-25Ajaccio256120—06,8
2024-25Dunkerque256120—06,8
2024-25Austria Vienna—00————
2024-25Troyes—00————
2023-24Troyes180144—06,8
2023-24Huesca160015—26,5

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Ondeci ricustituitu à partesi da i posti è da u tempu di ghjocu (tempu di ghjocu di a stagione). Una stella signala un ghjucatore fora di u so postu abituale. Ùn hè micca a cumpusizione ufficiale, publicata circa un'ora nanzu à u calciu d'iniziu.

Nancy — 4-3-3

Allenatore : Oswald Tanchot dapoi 01/08/2026 · rilevatu u 23/10/2026

Enzo Basilio Nancy · 2026-27 : 9 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,8 Nancy · 2025-26 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Guingamp · 2024-25 : 35 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,2 Guingamp · 2023-24 : 38 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,9 1 E. BasilioEnzo Tacafred 2026-27 : 9 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 13 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,9 2025-26 : 2 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,3 2024-25 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 2023-24 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 44 E. TacafredNehemiah Fernandez-Veliz Nancy · 2026-27 : 9 partite, 2 gol(i), 0 passata(e), 10 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 7,3 Nancy · 2025-26 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,7 Dunkerque · 2024-25 : 8 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 8 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,8 Dunkerque · 2023-24 : 12 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 11 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,8 Paris SG · 2023-24 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 4 N. Fernandez-VelizElydjah Mendy Nancy · 2026-27 : 8 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 9 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), 1 rossa(e), nota 7,0 Dijon · 2025-26 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 5,3 Nancy · 2025-26 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,3 Dijon · 2024-25 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 5,3 21 E. MendyYannis Nahounou Nancy · 2026-27 : 7 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 14 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,8 Reggiana · 2025-26 : 31 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,3 Nancy · 2025-26 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 3 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,8 Reggiana · 2024-25 : 31 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,3 Nice · 2024-25 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Nice · 2023-24 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 77 Y. NahounouWalid Bouabdelli 2026-27 : 9 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 18 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,9 2025-26 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,7 2024-25 : 6 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 12 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,6 2023-24 : 30 partite, 2 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e) 8 W. BouabdelliKouroufia Kebe 2026-27 : 8 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 14 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 6,9 6 K. KebeZakaria Fdaouch Nancy · 2026-27 : 9 partite, 1 gol(i), 1 passata(e), 3 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,9 Nancy · 2025-26 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,9 Nancy · 2024-25 : 6 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 5 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,8 Dijon · 2024-25 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Dijon · 2023-24 : 33 partite, 10 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e) Martigues · 2023-24 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 7 Z. FdaouchIlyes Housni Nancy · 2026-27 : 9 partite, 2 gol(i), 2 passata(e), 7 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,2 Le Havre · 2024-25 : 12 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 5 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,5 Paris SG · 2024-25 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,2 Paris SG · 2023-24 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 9 I. HousniPape Meïssa Ba Nancy · 2026-27 : 5 partite, 2 gol(i), 1 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,0 Red Star · 2025-26 : 15 partite, 2 gol(i), 1 passata(e), 7 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,5 Widzew Łódź · 2025-26 : 4 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,5 Grenoble · 2024-25 : 18 partite, 10 gol(i), 2 passata(e), 12 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 7,3 Schalke 04 · 2024-25 : 13 partite, 2 gol(i), 1 passata(e), 13 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 6,7 Grenoble · 2023-24 : 34 partite, 11 gol(i), 2 passata(e), 27 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 6,9 5 P. Meïssa BaNoam Obougou Jacquet Nancy · 2026-27 : 4 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 4 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,4 Le Havre · 2025-26 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,3 Le Havre · 2024-25 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 29 N. Obougoujacquet
Enzo Basilio
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Nancy900——06,8
2025-26Nancy000——0—
2024-25Guingamp3500——07,2
2023-24Guingamp3800——16,9

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Enzo Tacafred
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-2790013—16,9
2025-26210——07,3
2024-25—00————
2023-24200——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Nehemiah Fernandez-Veliz
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Nancy92010—37,3
2025-26Nancy2002—06,7
2024-25Dunkerque8008—16,8
2023-24Dunkerque121011—16,8
2023-24Paris SG000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Elydjah Mendy
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Nancy8009—0 17,0
2025-26Dijon2002—05,3
2025-26Nancy1002—06,3
2024-25Dijon2002—05,3

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Yannis Nahounou
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Nancy70014—06,8
2025-26Reggiana31002—06,3
2025-26Nancy2003—16,8
2024-25Reggiana31002—06,3
2024-25Nice000——0—
2023-24Nice000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Walid Bouabdelli
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-2790018—16,9
2025-261002—06,7
2024-2561012—06,6
2023-243020——2—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Kouroufia Kebe
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-2780014—26,9

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Zakaria Fdaouch
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Nancy91 (1 rig.)13—16,9
2025-26Nancy100——16,9
2024-25Nancy6105—06,8
2024-25Dijon—00————
2023-24Dijon33100——2—
2023-24Martigues—00————

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Ilyes Housni
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Nancy92 (1 rig.)27—07,2
2024-25Le Havre12005—06,5
2024-25Paris SG000——06,2
2023-24Paris SG000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Pape Meïssa Ba
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Nancy5212—17,0
2025-26Red Star15217—06,5
2025-26Widzew Łódź4001—06,5
2024-25Grenoble1810 (1 rig.)212—37,3
2024-25Schalke 04132113—26,7
2023-24Grenoble3411 (3 rig.)227—26,9

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Noam Obougou Jacquet
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Nancy4004—06,4
2025-26Le Havre100——06,3
2024-25Le Havre—00————

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Ondeci ricustituitu à partesi da i posti è da u tempu di ghjocu (tempu di ghjocu di a stagione). Una stella signala un ghjucatore fora di u so postu abituale. Ùn hè micca a cumpusizione ufficiale, publicata circa un'ora nanzu à u calciu d'iniziu.

Faccia à faccia
Chì ghjè ?
Les dernières confrontations directes entre ces deux équipes, de la plus récente à la plus ancienne. Utile pour l'ambiance, moins pour prévoir : les effectifs changent d'une saison à l'autre.

1vittoria(e) Laval
2patta(e)
3vittoria(e) Nancy
1,5gol per partita

6 scontru(i) : Laval 4 reta(e), Nancy 5 · e duie squadre marcanu in 33 % di i casi · più di 2,5 gol in 0 % · 4,7 gialla(e) è 0,0 rossa(e) per partita (3 scheda(e)) · arbitri : Remi Landry, F. Benchabane, Florent Batta

Marcatori di sti duelli : J. Maggiotti Laval, 1 · M. Camara Laval, 1 · M. Sellouki Laval, 1 · N. Saint-Ruf Nancy, 1 · Zakaria Fdaouch Nancy, 1

DataPartitaRisultatuVincitore
23/10/2026Nancy – Laval Ligue 2 ♂1 – 0Nancy
27/02/2026Laval – Nancy Ligue 2 ♂1 – 1patta
07/11/2025Nancy – Laval Ligue 2 ♂0 – 2Laval
08/01/2016Nancy – Laval Ligue 2 ♂1 – 0Nancy
07/08/2015Laval – Nancy Ligue 2 ♂0 – 1Nancy
06/03/2015Nancy – Laval Ligue 2 ♂1 – 1patta

Da a più recente à a più anziana.

Tutta a storia Laval – Nancy →

Diffusione TV
Chì ghjè ?
Où regarder le match, dans ton pays d'abord, puis dans les autres pays d'Europe : le pays de la compétition (la ligue y attribue ses droits) et ceux que le site sert. Quand la ligue a déjà annoncé la chaîne, elle est affichée telle quelle ; sinon on montre qui détient les droits de la compétition cette saison, c'est-à-dire les chaînes possibles. Les droits sont renseignés par le site à partir des attributions publiées par les ligues, à vérifier auprès de la chaîne le jour du match.

Nisun canale cunnisciutu per Pologne.

Altrove in EuropaCanale
France paese di a cumpetizionebeIN Sports diritti di a stagione
Nisunu sistema ùn guarantisce un guadagnu · pruibitu à i minori di 18 anni · Joueurs Info Service 09 74 75 13 13