LaLiga ♂ · dum. 08 nuv. 2026 · 18:30
Celta – Levante
Freschezza di l'infurmazioni 4 da verificà
- Previsione calculata : 23 ore fà
- Gruppu di Celta : u 23/10/2026 da verificà
- Assenti di Celta : u 23/10/2026 da verificà
- Gruppu di Levante : u 23/10/2026 da verificà
- Assenti di Levante : u 23/10/2026 da verificà
Certe infurmazioni sò vechje: da cunfruntà cù l'annunzii di i club nanzu à scumette.
ProbabilitàChì ghjè ?
Trois pourcentages : la chance que l'équipe à domicile gagne (1), qu'il y ait match nul (N), que l'équipe à l'extérieur gagne (2). Ils font 100 % à eux trois. 48 % pour le « 1 » veut dire : si ce match se jouait cent fois, l'équipe à domicile en gagnerait environ 48. Ce sont des estimations, pas des certitudes, et jamais un conseil de pari.
Chì ghjè ?
Risultatu aspettatu 1 – 0 (11 %) · gol aspettati 1,65 – 1,04 Chì ghjè ?
Chì ghjè ?
Lettura : nant'à 10 partite cum'è questa, Celta ne vincerebbe circa 5, è ùn vincerebbe micca l'altre 5.
Dui pareri 1 · N · 2 Chì ghjè ?
✓ I dui pareri cuncordanu : a previsione tene cù dui metodi sfarenti.
⚖ Ultimu scontru strettu : Celta 2 – 3 Levante u 12/05/2026, vintu d'un solu gol.
Fonte : cotes du marché · calculatu u 06/11/2026. Nisuna quota quì : e quote è i segnali sò in u spaziu contu.
FormaChì ghjè ?
Les cinq derniers matchs joués, du plus ancien (à gauche) au plus récent (à droite), toutes compétitions : V victoire, N nul, D défaite. Survolez une lettre pour voir la date, l'adversaire et le score. Une bonne forme ne garantit rien, elle situe l'équipe dans son moment.
Chì ghjè ?
Celta VNVND da u più anticu à u più recente
| 19/09/2026 | cas. | Santander LaLiga ♂ | 5 – 0 | V |
| 11/10/2026 | for. | Elche LaLiga ♂ | 0 – 0 | N |
| 18/10/2026 | cas. | Alaves LaLiga ♂ | 2 – 1 | V |
| 25/10/2026 | cas. | Betis LaLiga ♂ | 0 – 0 | N |
| 31/10/2026 | for. | Vallecano LaLiga ♂ | 0 – 3 | D |
Levante NNVDD da u più anticu à u più recente
| 12/10/2026 | cas. | Sevilla LaLiga ♂ | 3 – 3 | N |
| 16/10/2026 | for. | La Coruna LaLiga ♂ | 1 – 1 | N |
| 21/10/2026 | cas. | Ath Bilbao LaLiga ♂ | 3 – 1 | V |
| 25/10/2026 | for. | Sociedad LaLiga ♂ | 1 – 2 | D |
| 31/10/2026 | cas. | Ath Madrid LaLiga ♂ | 0 – 2 | D |
Tutte e cumpetizioni cunfuse ; u faccia à faccia quì sottu ùn ritene chè i scontri diretti, da u più recente à u più anticu.
Serie in corsuChì ghjè ?
Ce qui dure en ce moment : victoires ou défaites d'affilée, matchs sans défaite, sans encaisser, en marquant, à domicile ou à l'extérieur, toutes compétitions. Une série se lit comme un état de forme, pas comme une loi : elle finit toujours par s'arrêter, et souvent quand on ne l'attend pas.
Chì ghjè ?
Celta 6 partite senza vittoria fora 4 partite senza scunfitta in casa 2 partite senza marcà
esce da una scunfitta 0-3 contr'à Vallecano · 2 V, 2 P, 1 S in l'ultime 5 partite (7 gol fatti, 4 incassati)
Levante 7 partite senza vittoria fora 2 scunfitte di fila
esce da una scunfitta 0-2 contr'à Ath Madrid · 1 V, 2 P, 2 S in l'ultime 5 partite (8 gol fatti, 9 incassati)
Forze in presenzaChì ghjè ?
Le portrait de chaque équipe en chiffres. Attaque : buts marqués par match, tirs. Défense : buts encaissés, matchs sans en prendre. Gardien : arrêts et part des tirs cadrés qu'il stoppe. Entraîneur : depuis quand il est là, son système habituel (4-3-3 = quatre défenseurs, trois milieux, trois attaquants) et un style déduit des chiffres, pas d'une opinion.
Chì ghjè ?
Celta
Attaccu · 1,10 reta(e) per partita (1,80 in casa, 0,30 fora) · 8,5 tiri per partita, 41 % in u quadru · senza marcà in 44 % di e partite · rigori 1 marcatu(i) · tempu forte : 31-45a minuta
Difesa · 0,80 incassata(e) per partita (1,20 in casa, 0,30 fora) · 44 % di partite senza incassà · incassa soprattuttu versu a 16-30a minuta · 15 gialla(e), 1 rossa(e)
Disciplina · 12,3 fallu(i) per partita · 2,4 fora di ghjocu per partita · 1,90 gialla(e) è 0,30 rossa(e) per partita (fiches de match, 18 partita(e))
Guardianu · I. Radu rotazione · 7 parata(e), 70 % di i tiri in u quadru parati · 1,50 incassata(e) per 90 min · nota 7,2
Allenatore · Claudio Giraldez dapoi 01/07/2025 · 1 club allenatu(i) dapoi 2025
Sistema : 3-4-3, défense à trois centraux · bloc bas et solide, peu de buts encaissés · marque surtout entre la 31e et la 45e minute
Forma (API-Football) : DLLDDDWDW
Levante
Attaccu · 1,70 reta(e) per partita (3,30 in casa, 0,40 fora) · 13,6 tiri per partita, 36 % in u quadru · senza marcà in 33 % di e partite · rigori 0 marcatu(i) · tempu forte : 76-90a minuta
Difesa · 1,90 incassata(e) per partita (2,50 in casa, 1,40 fora) · 22 % di partite senza incassà · incassa soprattuttu versu a 31-45a minuta · 13 gialla(e), 0 rossa(e)
Disciplina · 10,9 fallu(i) per partita · 1,0 fora di ghjocu per partita · 1,80 gialla(e) è 0,10 rossa(e) per partita (fiches de match, 18 partita(e))
Guardianu · M. Ryan · 31 parata(e), 66 % di i tiri in u quadru parati · 1,78 incassata(e) per 90 min · nota 7,1
Allenatore · Luis Castro dapoi 01/10/2025 · 1 club allenatu(i) dapoi 2025
Sistema : 4-1-4-1 · équilibre entre attaque et défense · marque surtout entre la 76e et la 90e minute (ancu 4-4-2 ×3, 4-3-3 ×2)
Forma (API-Football) : LDWDLLDDW
Feriti è squalificatiChì ghjè ?
Les joueurs qui devraient manquer le prochain match : blessés, suspendus (carton rouge, cartons jaunes accumulés) et incertains, tels que notre source les relève quelques jours avant la rencontre, plus les cartons rouges lus dans nos fiches de match (« suspension probable »). La liste officielle n'est connue qu'avec la composition, une heure avant le coup d'envoi. Un absent pèse sur nos compositions probables et sur les buteurs probables, pas encore sur les probabilités du match.
Chì ghjè ?
Celta
- Ferita A. Nunez · Inguine assente à l'ultima partita 25/10/2026
- Ferita B. Iglesias · Polpa assente à l'ultima partita 25/10/2026
- Ferita C. Starfelt · Ferita musculare assente à l'ultima partita 25/10/2026
- Ferita J. El Abdellaoui · Ghjinochju assente à l'ultima partita 25/10/2026
- Ferita M. Roman · Ghjinochju assente à l'ultima partita 25/10/2026
Rilevatu u 23/10/2026 ; a lista ufficiale esce cù a cumpusizione, un'ora nanzu à a partita.
Assenti à a partita precedente, micca per forza per quessa : P. Duran (Polpa)
Levante
- Ferita A. Primo · Spalla assente à l'ultima partita 25/10/2026
Rilevatu u 23/10/2026 ; a lista ufficiale esce cù a cumpusizione, un'ora nanzu à a partita.
Assenti à a partita precedente, micca per forza per quessa : Dela (Ferita), E. Bardeli (Ferita), H. Sotelo (Ghjinochju), K. Etta Eyong (Ferita musculare)
ArbitruChì ghjè ?
Ce que l'arbitre siffle en moyenne par match cette saison : fautes, hors-jeu (signalés par ses assistants), cartons jaunes et rouges, penaltys. Comparé aux fautes que les deux équipes commettent d'habitude, cela dit si le match risque d'être haché. Un arbitre n'est jamais une cause de résultat, mais une équipe fautive souffre davantage avec un arbitre sévère.
Chì ghjè ?
Arbitru ùn hè ancu designatu in i nostri dati (designazione cunnisciuta qualchì ghjornu nanzu à a partita).
Risicu disciplinariuChì ghjè ?
Pour chaque titulaire probable : fautes, cartons jaunes et hors-jeu par 90 minutes cette saison (avec peu de minutes jouées, le taux est rapproché de la moyenne de son poste). L'arbitre est comparé à la moyenne de sa compétition : un arbitre qui siffle 15 % de fautes de plus fait monter les fautes attendues d'autant. Risque de carton : moitié le taux de cartons du joueur, moitié ses fautes multipliées par le nombre de cartons que l'arbitre donne par faute ; c'est la probabilité d'au moins un jaune s'il joue tout le match. Hors-jeu : attaquants, additionnés match par match. Une estimation, pas une certitude.
Chì ghjè ?
Falli aspettati : 11,2 per Celta, 10,2 per Levante · Carte gialle aspettate : 3,6 · Fora di ghjocu aspettati : 4,6
Arbitru micca ancu designatu : media di a cumpetizione.
I più esposti à una carta gialla
| Ghjucatore | Squadra | Falli / 90 min | Gialle / 90 min | Risicu | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
W. SwedbergWilliot Theo Swedberg
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | Celta | 1,65 | 0,43 | 31 % | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
RequeDaniel Requena Sánchez
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | Levante | 1,99 | 0,22 | 26 % |
Attaccanti u più spessu fora di ghjocu : Ferran JutglàFerran Jutglà Blanch P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.Stagione Squadra P Gol Passate Falli FG Carte Nota 2026-27 Celta 2 0 0 2 — 0 6,4 2025-26 Celta 2 0 0 1 — 0 6,3 2024-25 Club Brugge 38 7 3 16 — 2 7,0 2023-24 Club Brugge 35 8 0 — — 1 — Stagione Squadra P Gol Passate Falli FG Carte Nota 2026-27 Celta 2 0 1 5 — 2 6,8 2026-27 Sweden 2 0 0 1 — 0 6,5 2025-26 Celta 2 0 0 4 — 0 6,5 2024-25 Celta 33 4 5 21 — 1 6,7 2023-24 Celta 31 5 0 6 — 1 6,8 Stagione Squadra P Gol Passate Falli FG Carte Nota 2026-27 Levante 5 0 1 0 — 0 6,5 2026-27 Lazio 1 0 0 1 — 0 6,3 2026-27 Serbia 0 0 0 — — 0 — 2025-26 Salzburg 3 0 0 — — 0 6,3 2025-26 Lazio 0 0 0 — — 0 — 2024-25 Salzburg 22 3 6 11 — 1 7,1 2023-24 Salzburg 24 5 1 12 — 1 7,0 Stagione P Gol Passate Falli FG Carte Nota 2026-27 1 0 0 0 — 0 6,4 2025-26 2 0 0 4 — 0 6,1 2024-25 30 10 (5 rig.) 5 16 — 5 7,3 2023-24 35 9 (3 rig.) 10 19 — 6 1 7,5
Stima à partesi da a cumpusizione probabile è da e statistiche di a stagione : tassi per 90 minuti di ogni titulare (avvicinati à a media di u postu quandu hà ghjucatu pocu), di fronte à a severità di l'arbitru. Ùn hè micca una previsione ufficiale.
Marcatori probabiliChì ghjè ?
La probabilité que chaque joueur marque au moins un but dans ce match. On part des buts attendus de son équipe, qu'on répartit selon les buts qu'il a déjà marqués, son poste et son temps de jeu, puis on tient compte de ses chances de jouer. 45 % pour un attaquant = un peu moins d'une fois sur deux. Les blessés et les gardiens n'y figurent pas.
Chì ghjè ?
Celta
| Ghjucatore | Marca | Gol | Passate | Gol / 90 min | Ghjoca | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23 Hugo ÁlvarezHugo Álvarez Antúnez
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 4 % | 1 | 0 | 0,87 | 23 % | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 Ferran JutglàFerran Jutglà Blanch
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 3 % | 0 | 0 | 0,00 | 30 % | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
17 H. CuencaHugo Francisco Cuenca Martínez
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 3 % | 0 | 0 | — | 60 % | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 O. MarcosO. Marcos
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 3 % | 0 | 0 | — | 60 % |
Levante
| Ghjucatore | Marca | Gol | Passate | Gol / 90 min | Ghjoca | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7 BruguiRoger Brugué Ayguadé
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 18 % | 5 | 1 | 0,65 | 77 % | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 Iván RomeroIván Romero de Ávila Araque
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 12 % | 3 | 0 | 0,43 | 77 % | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 DelaAdrián de la Fuente Barquilla
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 7 % | 2 | 0 | 0,26 | 77 % | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 Jon Ander OlasagastiJon Ander Olasagasti Imizcoz
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 5 % | 1 | 1 | 0,13 | 77 % | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
18 E. BardeliEnzo Bardeli
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 3 % | 1 | 1 | 0,20 | 54 % |
Prubabilità chì un ghjucatore marchi almenu un gol : gol aspettati di a so squadra (mudellu) sparti secondu a so parte di i gol di a stagione, u so postu è u so tempu di ghjocu, po pisati secondu a so prubabilità di ghjucà. Statistica, micca cunsigliu.
Cumpusizioni probabiliChì ghjè ?
Le onze le plus probable, construit à partir des joueurs qui ont le plus souvent été titulaires cette saison, en écartant blessés et suspendus connus. Le C signale le capitaine, l'astérisque un joueur placé à un poste voisin faute de titulaire disponible. Ce n'est pas la feuille de match officielle, qui n'est connue qu'une heure avant le coup d'envoi.
Chì ghjè ?
Celta — 3-4-3
Allenatore : Claudio Giraldez dapoi 01/07/2025 · rilevatu u 23/10/2026
| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Celta | 2 | 0 | 0 | 0 | — | 0 | 7,2 |
| 2026-27 | Romania | 2 | 0 | 0 | 0 | — | 0 | 6,0 |
| 2025-26 | Celta | 12 | 0 | 0 | — | — | 2 | 6,7 |
| 2024-25 | Venezia | 15 | 0 | 0 | — | — | 1 | 7,0 |
| 2024-25 | Inter | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | 7,0 |
| 2024-25 | Bournemouth | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
| 2023-24 | Bournemouth | 13 | 0 | 0 | — | — | 0 | 6,1 |
| 2023-24 | Inter | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Javier Rodríguez Galiano| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Celta | 2 | 0 | 0 | 1 | — | 0 | 6,8 |
| 2026-27 | Spain | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | 6,6 |
| 2025-26 | Celta | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | 6,6 |
| 2024-25 | Celta | 37 | 3 | 2 | 37 | — | 7 | 6,9 |
| 2023-24 | Celta B | 36 | 3 | 0 | — | — | 7 | — |
| 2023-24 | Celta | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Marcos Alonso Mendoza| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Celta | 2 | 0 | 0 | 0 | — | 0 | 6,9 |
| 2025-26 | Celta | 11 | 0 | 0 | 9 | — | 2 | 7,0 |
| 2024-25 | Celta | 31 | 3 (3 rig.) | 0 | 31 | — | 10 2 | 7,1 |
| 2024-25 | Barcelona | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
| 2023-24 | Celta | 21 | 0 | 0 | 7 | — | 0 | 7,1 |
| 2023-24 | Barcelona | 5 | 0 | 0 | 7 | — | 0 | 7,1 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Javier Rueda García| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Celta | 1 | 0 | 0 | 2 | — | 0 | 2,9 |
| 2025-26 | Celta | 1 | 0 | 0 | — | — | 1 | 6,2 |
| 2024-25 | Albacete | 31 | 4 | 1 | 23 | — | 7 | 7,1 |
| 2024-25 | Celta | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2023-24 | Celta B | 32 | 2 | 0 | — | — | 4 1 | — |
| 2023-24 | Celta | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | 6,2 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Sergio Carreira Vilariño| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Celta | 2 | 0 | 0 | 2 | — | 0 | 6,5 |
| 2025-26 | Celta | 1 | 0 | 0 | 2 | — | 0 | 6,9 |
| 2024-25 | Celta | 23 | 0 | 4 | 19 | — | 1 | 6,9 |
| 2024-25 | Elche | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
| 2023-24 | Elche | 20 | 0 | 1 | 13 | — | 1 | 6,9 |
| 2023-24 | Villarreal | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
| 2023-24 | Celta | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Hugo Álvarez Antúnez| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Celta | 2 | 1 | 0 | 1 | — | 0 | 6,9 |
| 2025-26 | Celta | 3 | 0 | 0 | 3 | — | 0 | 6,6 |
| 2024-25 | Celta | 34 | 4 | 3 | 25 | — | 6 | 6,8 |
| 2023-24 | Celta B | 27 | 6 | 0 | — | — | 2 | — |
| 2023-24 | Celta | 15 | 1 | 1 | 9 | — | 1 | 7,1 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Aleix Febas Pérez| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Celta | 2 | 0 | 0 | 0 | — | 0 | 6,3 |
| 2025-26 | Elche | 1 | 0 | 0 | 1 | — | 0 | 6,2 |
| 2024-25 | Elche | 37 | 1 | 0 | 29 | — | 9 | 7,1 |
| 2023-24 | Elche | 42 | 0 | 2 | 29 | — | 4 | 7,0 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
H. Burcio| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Celta B | 4 | 0 | 0 | 7 | — | 0 | 6,7 |
| 2026-27 | Celta | 2 | 0 | 0 | 1 | — | 0 | 6,3 |
| 2025-26 | Celta | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Ferran Jutglà Blanch| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Celta | 2 | 0 | 0 | 2 | — | 0 | 6,4 |
| 2025-26 | Celta | 2 | 0 | 0 | 1 | — | 0 | 6,3 |
| 2024-25 | Club Brugge | 38 | 7 | 3 | 16 | — | 2 | 7,0 |
| 2023-24 | Club Brugge | 35 | 8 | 0 | — | — | 1 | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Iago Aspas Juncal| Stagione | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | 1 | 0 | 0 | 0 | — | 0 | 6,4 |
| 2025-26 | 2 | 0 | 0 | 4 | — | 0 | 6,1 |
| 2024-25 | 30 | 10 (5 rig.) | 5 | 16 | — | 5 | 7,3 |
| 2023-24 | 35 | 9 (3 rig.) | 10 | 19 | — | 6 1 | 7,5 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Williot Theo Swedberg| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Celta | 2 | 0 | 1 | 5 | — | 2 | 6,8 |
| 2026-27 | Sweden | 2 | 0 | 0 | 1 | — | 0 | 6,5 |
| 2025-26 | Celta | 2 | 0 | 0 | 4 | — | 0 | 6,5 |
| 2024-25 | Celta | 33 | 4 | 5 | 21 | — | 1 | 6,7 |
| 2023-24 | Celta | 31 | 5 | 0 | 6 | — | 1 | 6,8 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Ondeci ricustituitu à partesi da i posti è da u tempu di ghjocu (ultima cumpusizione ufficiale è tempu di ghjocu di a stagione). Una stella signala un ghjucatore fora di u so postu abituale. Ùn hè micca a cumpusizione ufficiale, publicata circa un'ora nanzu à u calciu d'iniziu. 10 titulare(i) di l'ultima partita (22/10/2026) cunfirmatu(i).
Levante — 4-4-2
Allenatore : Luis Castro dapoi 01/10/2025 · rilevatu u 23/10/2026
| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Levante | 9 | 0 | 0 | 0 | — | 0 | 7,1 |
| 2025-26 | Levante | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2024-25 | Lens | 14 | 0 | 0 | — | — | 0 | 7,3 |
| 2024-25 | Roma | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2024-25 | AZ Alkmaar | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
| 2023-24 | AZ Alkmaar | 29 | 0 | 0 | 1 | — | 0 | 7,2 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Manuel Sánchez de la Peña| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Levante | 9 | 0 | 0 | 7 | — | 0 | 6,8 |
| 2025-26 | AD Ceuta FC | 5 | 1 | 0 | 2 | — | 0 | 6,4 |
| 2025-26 | Levante | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2024-25 | Alaves | 35 | 1 | 0 | 56 | — | 6 1 | 6,7 |
| 2024-25 | Gornik Zabrze | 10 | 1 | 0 | 4 | — | 1 | 6,8 |
| 2024-25 | Levante | 5 | 0 | 0 | 5 | — | 2 | 6,8 |
| 2024-25 | Celta | 0 | 0 | 0 | 56 | — | 0 | 6,7 |
| 2023-24 | Celta | 37 | 0 | 5 | 21 | — | 3 | 6,8 |
| 2023-24 | Castellon | 36 | 8 | 0 | — | — | 4 | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Aïssa Mandi| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Levante | 7 | 0 | 0 | 3 | — | 3 | 7,0 |
| 2025-26 | Lille | 2 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2024-25 | Lille | 34 | 0 | 0 | 7 | — | 3 | 7,0 |
| 2024-25 | Villarreal | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2023-24 | Villarreal | 32 | 1 | 0 | 7 | — | 3 | 6,8 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Jeremy Isaiah Richard Toljan| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Levante | 9 | 0 | 1 | 4 | — | 2 | 6,5 |
| 2025-26 | Levante | 2 | 0 | 0 | 1 | — | 0 | 7,0 |
| 2024-25 | Sassuolo | 34 | 0 | 6 | 15 | — | 3 | 7,0 |
| 2023-24 | Sassuolo | 25 | 0 | 5 | 10 | — | 1 | 6,6 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Ifeanyi Ndukwe| Stagione | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | 5 | 1 | 0 | 2 | — | 0 | 6,8 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Jon Ander Olasagasti Imizcoz| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Levante | 9 | 1 | 1 | 9 | — | 0 | 6,9 |
| 2025-26 | Levante | 3 | 0 | 0 | 3 | — | 0 | 6,6 |
| 2024-25 | Sociedad | 38 | 1 | 1 | 15 | — | 2 | 6,7 |
| 2023-24 | Sociedad | 37 | 0 | 0 | 7 | — | 3 | 6,7 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Roger Brugué Ayguadé| Stagione | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | 8 | 5 | 1 | 7 | — | 0 | 7,2 |
| 2025-26 | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2024-25 | 37 | 11 | 4 | 37 | — | 4 | 6,9 |
| 2023-24 | 36 | 6 | 3 | 23 | — | 1 1 | 6,8 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Thiago Cruz Fernández| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Levante | 7 | 0 | 0 | 2 | — | 0 | 6,8 |
| 2025-26 | Oviedo | 16 | 0 | 4 | 7 | — | 4 | 6,6 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Daniel Requena Sánchez| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Levante | 6 | 1 | 1 | 11 | — | 1 | 6,6 |
| 2025-26 | Cordoba | 36 | 2 | 0 | 65 | — | 11 | 7,0 |
| 2024-25 | Villarreal | 1 | 0 | 0 | 1 | — | 0 | 6,3 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Iván Romero de Ávila Araque| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Levante | 9 | 3 | 0 | 8 | — | 2 | 7,0 |
| 2025-26 | Levante | 2 | 0 | 0 | 1 | — | 0 | 6,3 |
| 2024-25 | Levante | 36 | 9 (2 rig.) | 4 | 29 | — | 1 | 6,9 |
| 2023-24 | Levante | 25 | 1 | 0 | 19 | — | 0 | 6,6 |
| 2023-24 | Sevilla | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Petar Ratkov| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Levante | 5 | 0 | 1 | 0 | — | 0 | 6,5 |
| 2026-27 | Lazio | 1 | 0 | 0 | 1 | — | 0 | 6,3 |
| 2026-27 | Serbia | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2025-26 | Salzburg | 3 | 0 | 0 | — | — | 0 | 6,3 |
| 2025-26 | Lazio | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2024-25 | Salzburg | 22 | 3 | 6 | 11 | — | 1 | 7,1 |
| 2023-24 | Salzburg | 24 | 5 | 1 | 12 | — | 1 | 7,0 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Ondeci ricustituitu à partesi da i posti è da u tempu di ghjocu (ultima cumpusizione ufficiale è tempu di ghjocu di a stagione). Una stella signala un ghjucatore fora di u so postu abituale. Ùn hè micca a cumpusizione ufficiale, publicata circa un'ora nanzu à u calciu d'iniziu. 11 titulare(i) di l'ultima partita (21/10/2026) cunfirmatu(i).
Faccia à facciaChì ghjè ?
Les dernières confrontations directes entre ces deux équipes, de la plus récente à la plus ancienne. Utile pour l'ambiance, moins pour prévoir : les effectifs changent d'une saison à l'autre.
Chì ghjè ?
6 scontru(i) : Celta 10 reta(e), Levante 6 · e duie squadre marcanu in 67 % di i casi · più di 2,5 gol in 33 % · 3,5 gialla(e) è 0,5 rossa(e) per partita (2 scheda(e)) · arbitri : A. Cordero, Alejandro Quintero Gonzalez
Marcatori di sti duelli : F. Jutgla Celta, 2 · K. Arriaga Levante, 2 · Dela Levante, 1 · M. Roman Celta, 1 · O. Mingueza Celta, 1 · R. Brugue Levante, 1
| Data | Partita | Risultatu | Vincitore |
|---|---|---|---|
| 12/05/2026 | Celta – Levante LaLiga ♂ | 2 – 3 | Levante |
| 02/11/2025 | Levante – Celta LaLiga ♂ | 1 – 2 | Celta |
| 21/02/2022 | Celta – Levante LaLiga ♂ | 1 – 1 | patta |
| 21/09/2021 | Levante – Celta LaLiga ♂ | 0 – 2 | Celta |
| 30/04/2021 | Celta – Levante LaLiga ♂ | 2 – 0 | Celta |
| 26/10/2020 | Levante – Celta LaLiga ♂ | 1 – 1 | patta |
Da a più recente à a più anziana.
Tutta a storia Celta – Levante →
In a stampaChì ghjè ?
Des titres d'articles de médias foot (L'Équipe, BBC Sport, Marca…) qui parlent de ce match ou de ces équipes, avec le lien vers l'article. Ils sont rattachés automatiquement : le programme reconnaît les clubs, les surnoms, les joueurs et les entraîneurs dans le titre, puis cherche le match le plus proche. En cas de doute, il ne rattache pas.
Chì ghjè ?
- Mingueza y el Celta se extrañan mutuamente AS · ven. 20:38
- Hugo Sotelo y su vuelta a Vigo: "Es una semana especial para mí" Mundo Deportivo · ven. 15:06
- El Levante prevé generar 22 millones y reducir su deuda en más de 35 antes del 30 de junio de 2027 Marca · ghj. 22:04
Tituli di i media, cù u ligame versu i so articuli. Assuciazione autumatica : un sbagliu ferma pussibule.
Diffusione TVChì ghjè ?
Où regarder le match, dans ton pays d'abord, puis dans les autres pays d'Europe : le pays de la compétition (la ligue y attribue ses droits) et ceux que le site sert. Quand la ligue a déjà annoncé la chaîne, elle est affichée telle quelle ; sinon on montre qui détient les droits de la compétition cette saison, c'est-à-dire les chaînes possibles. Les droits sont renseignés par le site à partir des attributions publiées par les ligues, à vérifier auprès de la chaîne le jour du match.
Chì ghjè ?
Italie · diritti di a stagione : DAZN canale di a partita micca ancu annunziatu
Relevé sur laliga.com le 29/09/2026.
| Altrove in Europa | Canale |
|---|---|
| Espagne paese di a cumpetizione | Movistar+ o DAZN diritti di a stagione |
| Allemagne | DAZN diritti di a stagione |
| Autriche | DAZN diritti di a stagione |
| Belgique | DAZN diritti di a stagione |
| Canada (Québec) | TSN Canada o RDS diritti di a stagione |
| Danemark | Disney+ diritti di a stagione |
| États-Unis (New York) | ESPN o ESPN Deportes o ESPN+ diritti di a stagione |
| France | DAZN o Disney+ diritti di a stagione |
| Grèce | MAGENTA TV diritti di a stagione |
| Guadeloupe | ESPN o beIN Sports o Rush Sports diritti di a stagione |
| Irlande | Disney+ o Premier Sports diritti di a stagione |
| La Réunion | beIN Sports o Canal+ o SuperSport 7 o DAZN diritti di a stagione |
| Luxembourg | DAZN diritti di a stagione |
| Maroc | beIN Sports diritti di a stagione |
| Pays-Bas | Ziggo Sport diritti di a stagione |
| Pologne | Canal+ diritti di a stagione |
| Portugal | DAZN diritti di a stagione |
| Royaume-Uni | Disney+ o Premier Sports diritti di a stagione |
| Sénégal | Canal+ o SuperSport 7 o DAZN o New World diritti di a stagione |
| Suisse | DAZN diritti di a stagione |
| Tunisie | beIN Sports diritti di a stagione |
| Turquie | S Sport o S Sport Plus diritti di a stagione |