LaLiga ♂ · dum. 23 mag. 2027 · 17:00
Sevilla – Getafe
Freschezza di l'infurmazioni 4 da verificà
- Gruppu di Sevilla : u 23/10/2026 da verificà
- Assenti di Sevilla : u 23/10/2026 da verificà
- Gruppu di Getafe : u 23/10/2026 da verificà
- Assenti di Getafe : u 23/10/2026 da verificà
Certe infurmazioni sò vechje: da cunfruntà cù l'annunzii di i club nanzu à scumette.
Ùn ci hè ancu previsione per sta partita : ghjunghje cù a prossima racolta.
FormaChì ghjè ?
Les cinq derniers matchs joués, du plus ancien (à gauche) au plus récent (à droite), toutes compétitions : V victoire, N nul, D défaite. Survolez une lettre pour voir la date, l'adversaire et le score. Une bonne forme ne garantit rien, elle situe l'équipe dans son moment.
Chì ghjè ?
Sevilla DNDVD da u più anticu à u più recente
| 19/09/2026 | cas. | Barcelona LaLiga ♂ | 1 – 3 | D |
| 12/10/2026 | for. | Levante LaLiga ♂ | 3 – 3 | N |
| 18/10/2026 | for. | Real Madrid LaLiga ♂ | 1 – 4 | D |
| 26/10/2026 | cas. | Osasuna LaLiga ♂ | 2 – 0 | V |
| 01/11/2026 | for. | Getafe LaLiga ♂ | 1 – 3 | D |
Getafe VDNDV da u più anticu à u più recente
| 20/09/2026 | cas. | Malaga LaLiga ♂ | 1 – 0 | V |
| 10/10/2026 | for. | Barcelona LaLiga ♂ | 0 – 3 | D |
| 19/10/2026 | cas. | Vallecano LaLiga ♂ | 1 – 1 | N |
| 25/10/2026 | for. | Ath Bilbao LaLiga ♂ | 0 – 4 | D |
| 01/11/2026 | cas. | Sevilla LaLiga ♂ | 3 – 1 | V |
Tutte e cumpetizioni cunfuse ; u faccia à faccia quì sottu ùn ritene chè i scontri diretti, da u più recente à u più anticu.
Serie in corsuChì ghjè ?
Ce qui dure en ce moment : victoires ou défaites d'affilée, matchs sans défaite, sans encaisser, en marquant, à domicile ou à l'extérieur, toutes compétitions. Une série se lit comme un état de forme, pas comme une loi : elle finit toujours par s'arrêter, et souvent quand on ne l'attend pas.
Chì ghjè ?
Sevilla 11 partite marchendu 3 partite senza vittoria fora
esce da una scunfitta 1-3 contr'à Getafe · 1 V, 1 P, 3 S in l'ultime 5 partite (8 gol fatti, 13 incassati)
Getafe 8 partite senza scunfitta in casa 7 partite senza vittoria fora 6 scunfitte di fila fora
esce da una vittoria 3-1 contr'à Sevilla · 2 V, 1 P, 2 S in l'ultime 5 partite (5 gol fatti, 9 incassati)
Forze in presenzaChì ghjè ?
Le portrait de chaque équipe en chiffres. Attaque : buts marqués par match, tirs. Défense : buts encaissés, matchs sans en prendre. Gardien : arrêts et part des tirs cadrés qu'il stoppe. Entraîneur : depuis quand il est là, son système habituel (4-3-3 = quatre défenseurs, trois milieux, trois attaquants) et un style déduit des chiffres, pas d'une opinion.
Chì ghjè ?
Sevilla
Attaccu · 1,60 reta(e) per partita (1,30 in casa, 1,80 fora) · 12,1 tiri per partita, 31 % in u quadru · senza marcà in 0 % di e partite · rigori 2 marcatu(i) · tempu forte : 46-60a minuta
Difesa · 1,80 incassata(e) per partita (1,80 in casa, 1,80 fora) · 22 % di partite senza incassà · incassa soprattuttu versu a 76-90a minuta · 28 gialla(e), 3 rossa(e)
Disciplina · 14,4 fallu(i) per partita · 2,0 fora di ghjocu per partita · 2,90 gialla(e) è 0,60 rossa(e) per partita (fiches de match, 18 partita(e))
Guardianu · O. Vlachodimos · 28 parata(e), 70 % di i tiri in u quadru parati · 1,33 incassata(e) per 90 min · nota 6,8
Allenatore · Luis Garcia Plaza dapoi 01/10/2025 · 1 club allenatu(i) dapoi 2025
Sistema : 4-2-3-1, un seul avant-centre · équilibre entre attaque et défense · marque surtout entre la 46e et la 60e minute (ancu 4-3-3 ×1)
Forma (API-Football) : WWLDWWLDL
Getafe
Attaccu · 0,60 reta(e) per partita (1,00 in casa, 0,00 fora) · 9,6 tiri per partita, 26 % in u quadru · senza marcà in 44 % di e partite · rigori 0 marcatu(i) · tempu forte : 76-90a minuta
Difesa · 1,20 incassata(e) per partita (0,60 in casa, 2,00 fora) · 22 % di partite senza incassà · incassa soprattuttu versu a 76-90a minuta · 34 gialla(e), 4 rossa(e)
Disciplina · 14,9 fallu(i) per partita · 1,8 fora di ghjocu per partita · 3,40 gialla(e) è 0,80 rossa(e) per partita (fiches de match, 18 partita(e))
Guardianu · David Soria rotazione · 4 parata(e), 50 % di i tiri in u quadru parati · 1,33 incassata(e) per 90 min · nota 6,5
Allenatore · José Bordalás dapoi 01/04/2023 · 5 club allenatu(i) dapoi 2009
Sistema : 4-4-2 · attaque en difficulté · marque surtout entre la 76e et la 90e minute (ancu 3-5-2 ×2, 5-3-2 ×1)
Forma (API-Football) : LWLDDLWLD
Feriti è squalificatiChì ghjè ?
Les joueurs qui devraient manquer le prochain match : blessés, suspendus (carton rouge, cartons jaunes accumulés) et incertains, tels que notre source les relève quelques jours avant la rencontre, plus les cartons rouges lus dans nos fiches de match (« suspension probable »). La liste officielle n'est connue qu'avec la composition, une heure avant le coup d'envoi. Un absent pèse sur nos compositions probables et sur les buteurs probables, pas encore sur les probabilités du match.
Chì ghjè ?
Sevilla
Nisunu assente cunnisciutu à u 23/10/2026.
Assenti à a partita precedente, micca per forza per quessa : I. Romero (Carta rossa), G. Kochorashvili (Polpa), I. Munoz (Ferita), J. Guridi (Ferita musculare), M. Sierra (Spalla), Marcao (Ferita musculare)
Getafe
- Squalifica Dakonam Ortega Djené · Carta rossa à l'ultima partita (Getafe – Vallecano) squalifica probabile 19/10/2026
- Ferita C. Uche · Ghjinochju assente à l'ultima partita 25/10/2026
- Ferita Juanmi · Ghjinochju assente à l'ultima partita 25/10/2026
- Ferita O. Mangala · Ferita musculare assente à l'ultima partita 25/10/2026
- Ferita Z. Romero · Ferita musculare assente à l'ultima partita 25/10/2026
Rilevatu u 23/10/2026 ; a lista ufficiale esce cù a cumpusizione, un'ora nanzu à a partita.
Assenti à a partita precedente, micca per forza per quessa : Djene (Carta rossa), I. Azon (Ferita)
ArbitruChì ghjè ?
Ce que l'arbitre siffle en moyenne par match cette saison : fautes, hors-jeu (signalés par ses assistants), cartons jaunes et rouges, penaltys. Comparé aux fautes que les deux équipes commettent d'habitude, cela dit si le match risque d'être haché. Un arbitre n'est jamais une cause de résultat, mais une équipe fautive souffre davantage avec un arbitre sévère.
Chì ghjè ?
Arbitru ùn hè ancu designatu in i nostri dati (designazione cunnisciuta qualchì ghjornu nanzu à a partita).
Risicu disciplinariuChì ghjè ?
Pour chaque titulaire probable : fautes, cartons jaunes et hors-jeu par 90 minutes cette saison (avec peu de minutes jouées, le taux est rapproché de la moyenne de son poste). L'arbitre est comparé à la moyenne de sa compétition : un arbitre qui siffle 15 % de fautes de plus fait monter les fautes attendues d'autant. Risque de carton : moitié le taux de cartons du joueur, moitié ses fautes multipliées par le nombre de cartons que l'arbitre donne par faute ; c'est la probabilité d'au moins un jaune s'il joue tout le match. Hors-jeu : attaquants, additionnés match par match. Une estimation, pas une certitude.
Chì ghjè ?
Falli aspettati : 13,0 per Sevilla, 11,9 per Getafe · Carte gialle aspettate : 4,4 · Fora di ghjocu aspettati : 4,9
Arbitru micca ancu designatu : media di a cumpetizione.
I più esposti à una carta gialla
| Ghjucatore | Squadra | Falli / 90 min | Gialle / 90 min | Risicu | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
IsaacIsaac Romero Bernal
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | Sevilla | 1,83 | 0,73 | 41 % | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Jon GuridiJon Guridi Aldalur
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | Sevilla | 1,41 | 0,42 | 29 % |
Attaccanti u più spessu fora di ghjocu : Miguel ÁngelMiguel Ángel Sierra Ortega P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.Stagione Squadra P Gol Passate Falli FG Carte Nota 2026-27 Sevilla 8 2 0 8 — 2 7,0 2025-26 Sevilla 0 0 0 — — 0 — 2024-25 Malaga 0 0 0 — — 0 — 2023-24 Malaga 0 0 0 — — 0 — Stagione Squadra P Gol Passate Falli FG Carte Nota 2026-27 Sevilla 9 1 2 10 — 1 6,7 2026-27 Scotland 2 0 0 4 — 0 6,2 2024-25 Anderlecht 0 0 0 — — 0 — 2023-24 Anderlecht 21 5 1 16 — 1 6,9 2023-24 Rangers — 0 0 — — — — Stagione Squadra P Gol Passate Falli FG Carte Nota 2026-27 Sevilla 7 2 1 9 — 5 6,8 2025-26 Verona 3 0 0 1 — 0 6,4 2025-26 Sevilla 2 1 0 4 — 1 7,0 2025-26 Santa Clara 2 0 0 1 — 0 6,7 2024-25 Sevilla 32 4 2 38 — 10 1 6,5 2024-25 Nacional 27 3 1 21 — 3 6,6 2024-25 Casa Pia 1 0 0 — — 0 — 2024-25 Tenerife 0 0 0 — — 0 — 2023-24 Sevilla 14 4 4 28 — 2 6,8 2023-24 Tenerife 0 0 0 — — 0 — 2023-24 Las Palmas — 0 0 — — — — 2023-24 Casa Pia 0 0 0 — — 0 — Stagione Squadra P Gol Passate Falli FG Carte Nota 2026-27 Getafe 5 1 1 5 — 1 6,7 2026-27 Como 0 0 0 — — 0 — 2025-26 Ipswich 2 0 0 — — 0 6,3 2025-26 Como — 0 0 — — — — 2024-25 Zaragoza 23 6 2 27 — 2 6,9 2024-25 Como 0 0 0 — — 0 — 2023-24 Zaragoza 36 5 1 32 — 1 6,8
Stima à partesi da a cumpusizione probabile è da e statistiche di a stagione : tassi per 90 minuti di ogni titulare (avvicinati à a media di u postu quandu hà ghjucatu pocu), di fronte à a severità di l'arbitru. Ùn hè micca una previsione ufficiale.
Marcatori probabiliChì ghjè ?
La probabilité que chaque joueur marque au moins un but dans ce match. On part des buts attendus de son équipe, qu'on répartit selon les buts qu'il a déjà marqués, son poste et son temps de jeu, puis on tient compte de ses chances de jouer. 45 % pour un attaquant = un peu moins d'une fois sur deux. Les blessés et les gardiens n'y figurent pas.
Chì ghjè ?
Sevilla
| Ghjucatore | Marca | Gol | Passate | Gol / 90 min | Ghjoca | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
30 Miguel ÁngelMiguel Ángel Sierra Ortega
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 14 % | 2 | 0 | 0,32 | 77 % | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 Juan IglesiasJuan Antonio Iglesias Sánchez
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 8 % | 1 | 0 | 0,11 | 85 % | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 R. UreRobert Ure
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 8 % | 1 | 2 | 0,17 | 61 % | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
16 IsaacIsaac Romero Bernal
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 5 % | 2 | 1 | 0,75 | 30 % | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
24 Y. FofanaYaya Kader Fofana
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 5 % | 1 | 1 | 0,20 | 54 % |
Getafe
| Ghjucatore | Marca | Gol | Passate | Gol / 90 min | Ghjoca | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
20 Iván AzónIván Azón Monzón
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 3 % | 1 | 1 | 0,27 | 46 % | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
19 E. ÜnalEnes Ünal
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 3 % | 2 | 0 | 1,07 | 30 % |
Prubabilità chì un ghjucatore marchi almenu un gol : gol aspettati di a so squadra (mudellu) sparti secondu a so parte di i gol di a stagione, u so postu è u so tempu di ghjocu, po pisati secondu a so prubabilità di ghjucà. Statistica, micca cunsigliu.
Cumpusizioni probabiliChì ghjè ?
Le onze le plus probable, construit à partir des joueurs qui ont le plus souvent été titulaires cette saison, en écartant blessés et suspendus connus. Le C signale le capitaine, l'astérisque un joueur placé à un poste voisin faute de titulaire disponible. Ce n'est pas la feuille de match officielle, qui n'est connue qu'une heure avant le coup d'envoi.
Chì ghjè ?
Sevilla — 4-3-3
Allenatore : Luis Garcia Plaza dapoi 01/10/2025 · rilevatu u 23/10/2026
| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Sevilla | 9 | 0 | 0 | — | — | 0 | 6,8 |
| 2026-27 | Greece | 3 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2025-26 | Sevilla | 33 | 0 | 0 | — | — | 2 | 7,0 |
| 2024-25 | Newcastle | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2024-25 | Nott'm Forest | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
| 2023-24 | Newcastle | 19 | 0 | 0 | — | — | 0 | 6,6 |
| 2023-24 | Nott'm Forest | 5 | 0 | 0 | — | — | 0 | 6,6 |
| 2023-24 | Benfica | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Gabriel Alonso Suazo Urbina| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Sevilla | 9 | 0 | 0 | 18 | — | 2 | 6,9 |
| 2025-26 | Sevilla | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2024-25 | Toulouse | 31 | 0 | 6 | 32 | — | 0 | 7,1 |
| 2023-24 | Toulouse | 31 | 0 | 4 | 24 | — | 5 | 7,0 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Juan Antonio Iglesias Sánchez| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Sevilla | 9 | 1 | 0 | 8 | — | 3 | 6,9 |
| 2025-26 | Getafe | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2024-25 | Getafe | 37 | 0 | 1 | 45 | — | 4 | 6,9 |
| 2023-24 | Getafe | 23 | 0 | 2 | 16 | — | 4 | 6,9 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Andrés López Gallo| Stagione | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | 8 | 0 | 0 | 3 | — | 1 | 6,7 |
| 2025-26 | 2 | 0 | 0 | 4 | — | 1 | 6,5 |
| 2024-25 | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Enrique Jesús Salas Valiente| Stagione | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | 7 | 0 | 0 | 10 | — | 1 1 | 6,9 |
| 2025-26 | 2 | 0 | 0 | 1 | — | 0 | 6,9 |
| 2024-25 | 31 | 3 | 2 | 21 | — | 6 | 7,0 |
| 2023-24 | 23 | 3 | 0 | 32 | — | 10 | 6,9 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Lucien Jefferson Agoumé| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Sevilla | 9 | 0 | 0 | 18 | — | 2 | 7,0 |
| 2025-26 | Sevilla | 2 | 0 | 1 | 4 | — | 0 | 6,3 |
| 2024-25 | Sevilla | 35 | 1 | 3 | 49 | — | 6 1 | 6,9 |
| 2024-25 | Inter | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2023-24 | Sevilla | 12 | 0 | 0 | 19 | — | 3 | 6,9 |
| 2023-24 | Inter | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Jon Guridi Aldalur| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Sevilla | 8 | 1 (1 rig.) | 0 | 7 | — | 3 | 6,4 |
| 2025-26 | Alaves | 5 | 0 | 0 | 3 | — | 1 | 6,5 |
| 2024-25 | Alaves | 36 | 3 (1 rig.) | 1 | 35 | — | 6 | 6,7 |
| 2023-24 | Alaves | 37 | 3 | 4 | 21 | — | 2 | 6,9 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Yaya Kader Fofana| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Reims | 9 | 7 | 1 | 6 | — | 1 | 7,5 |
| 2026-27 | Rizespor | 8 | 0 | 1 | — | — | 0 | 7,2 |
| 2026-27 | Sevilla | 6 | 1 | 1 | 2 | — | 0 | 7,2 |
| 2025-26 | Rizespor | 27 | 0 | 1 | — | — | 2 | 6,8 |
| 2025-26 | Milan | 2 | 0 | 0 | 3 | — | 0 | 6,8 |
| 2025-26 | Reims | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2025-26 | Angers | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
| 2024-25 | Milan | 35 | 1 | 6 | 28 | — | 5 | 6,9 |
| 2024-25 | Reims | 14 | 1 | 1 | 16 | — | 4 | 6,9 |
| 2024-25 | Angers | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2024-25 | Monaco | 0 | 0 | 2 | 10 | — | 0 | 7,0 |
| 2023-24 | Monaco | 32 | 4 | 4 | 37 | — | 3 | 7,2 |
| 2023-24 | Reims | 4 | 0 | 0 | 2 | — | 0 | 6,8 |
| 2023-24 | Lens | 0 | 0 | 0 | 2 | — | 0 | 6,8 |
| 2023-24 | Angers | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Miguel Ángel Sierra Ortega| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Sevilla | 8 | 2 | 0 | 8 | — | 2 | 7,0 |
| 2025-26 | Sevilla | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2024-25 | Malaga | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2023-24 | Malaga | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Robert Ure| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Sevilla | 9 | 1 | 2 | 10 | — | 1 | 6,7 |
| 2026-27 | Scotland | 2 | 0 | 0 | 4 | — | 0 | 6,2 |
| 2024-25 | Anderlecht | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2023-24 | Anderlecht | 21 | 5 | 1 | 16 | — | 1 | 6,9 |
| 2023-24 | Rangers | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Isaac Romero Bernal| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Sevilla | 7 | 2 | 1 | 9 | — | 5 | 6,8 |
| 2025-26 | Verona | 3 | 0 | 0 | 1 | — | 0 | 6,4 |
| 2025-26 | Sevilla | 2 | 1 | 0 | 4 | — | 1 | 7,0 |
| 2025-26 | Santa Clara | 2 | 0 | 0 | 1 | — | 0 | 6,7 |
| 2024-25 | Sevilla | 32 | 4 | 2 | 38 | — | 10 1 | 6,5 |
| 2024-25 | Nacional | 27 | 3 | 1 | 21 | — | 3 | 6,6 |
| 2024-25 | Casa Pia | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2024-25 | Tenerife | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2023-24 | Sevilla | 14 | 4 | 4 | 28 | — | 2 | 6,8 |
| 2023-24 | Tenerife | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2023-24 | Las Palmas | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
| 2023-24 | Casa Pia | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Ondeci ricustituitu à partesi da i posti è da u tempu di ghjocu (tempu di ghjocu di a stagione). Una stella signala un ghjucatore fora di u so postu abituale. Ùn hè micca a cumpusizione ufficiale, publicata circa un'ora nanzu à u calciu d'iniziu.
Getafe — 4-3-3
Allenatore : José Bordalás dapoi 01/04/2023 · rilevatu u 23/10/2026
| Stagione | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | 3 | 0 | 0 | — | — | 0 | 6,5 |
| 2025-26 | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2024-25 | 38 | 0 | 0 | — | — | 2 | 7,1 |
| 2023-24 | 38 | 0 | 0 | 1 | — | 3 | 7,1 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Djené Dakonam Ortega| Stagione | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | 3 | 0 | 0 | 4 | — | 0 | 6,6 |
| 2025-26 | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2024-25 | 32 | 0 | 0 | 40 | — | 10 1 | 6,7 |
| 2023-24 | 33 | 0 | 0 | 51 | — | 14 1 | 6,7 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Johan Andrés Mojica Palacio| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Getafe | 3 | 1 | 1 | 3 | — | 1 | 7,1 |
| 2025-26 | Mallorca | 35 | 0 | 4 | 29 | — | 6 1 | 6,7 |
| 2024-25 | Mallorca | 37 | 1 | 2 | 18 | — | 5 | 6,8 |
| 2024-25 | Villarreal | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
| 2024-25 | Osasuna | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
| 2023-24 | Mallorca | 33 | 0 | 3 | 22 | — | 1 | 6,7 |
| 2023-24 | Osasuna | 30 | 0 | 3 | 22 | — | 1 | 6,7 |
| 2023-24 | Villarreal | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Andrés García Robledo| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Getafe | 3 | 1 | 0 | 2 | — | 0 | 6,8 |
| 2025-26 | Aston Villa | 1 | 0 | 0 | 1 | — | 1 | 6,3 |
| 2024-25 | Levante | 21 | 3 | 3 | 15 | — | 3 | 7,0 |
| 2024-25 | Alcorcon | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2023-24 | Levante | 27 | 1 | 3 | 29 | — | 0 | 6,8 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
David Cordón Mancha| Stagione | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | 2 | 0 | 0 | 2 | — | 0 | 6,6 |
| 2025-26 | 14 | 0 | 0 | 27 | — | 2 | 6,4 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Martín Adrián Satriano Costa| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Getafe | 3 | 0 | 2 | 2 | — | 1 | 7,0 |
| 2025-26 | Getafe | 18 | 6 | 1 | 21 | — | 5 | 6,8 |
| 2025-26 | Lyon | 6 | 1 | 0 | 5 | — | 0 | 6,4 |
| 2025-26 | Lens | 2 | 0 | 0 | 3 | — | 0 | 6,0 |
| 2024-25 | Lens | 7 | 0 | 0 | 4 | — | 0 | 6,6 |
| 2024-25 | Brest | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
| 2024-25 | Inter | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2023-24 | Brest | 33 | 4 | 4 | 18 | — | 4 | 7,0 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Francho Serrano Gracia| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Getafe | 3 | 0 | 0 | — | — | 0 | 6,7 |
| 2025-26 | Zaragoza | 34 | 1 | 6 | 16 | — | 0 | 6,9 |
| 2024-25 | Zaragoza | 37 | 4 | 2 | 9 | — | 3 | 6,9 |
| 2023-24 | Zaragoza | 22 | 3 | 1 | 6 | — | 1 | 7,1 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Francisco Femenía Far| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Getafe | 3 | 0 | 0 | 4 | — | 1 | 6,3 |
| 2025-26 | Getafe | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | 6,9 |
| 2024-25 | Getafe | 30 | 0 | 1 | 21 | — | 7 | 6,9 |
| 2024-25 | Villarreal | 28 | 0 | 1 | 21 | — | 7 | 6,9 |
| 2023-24 | Getafe | 36 | 0 | 0 | 24 | — | 8 1 | 6,8 |
| 2023-24 | Villarreal | 23 | 0 | 0 | 24 | — | 7 | 6,8 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Iván Azón Monzón| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Getafe | 5 | 1 | 1 | 5 | — | 1 | 6,7 |
| 2026-27 | Como | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2025-26 | Ipswich | 2 | 0 | 0 | — | — | 0 | 6,3 |
| 2025-26 | Como | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
| 2024-25 | Zaragoza | 23 | 6 | 2 | 27 | — | 2 | 6,9 |
| 2024-25 | Como | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2023-24 | Zaragoza | 36 | 5 | 1 | 32 | — | 1 | 6,8 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Ramón Terrats Espacio| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Getafe | 3 | 0 | 0 | 2 | — | 0 | 6,9 |
| 2025-26 | Villarreal | 5 | 0 | 0 | 2 | — | 0 | 6,6 |
| 2025-26 | Espanol | 2 | 0 | 0 | — | — | 0 | 6,5 |
| 2024-25 | Villarreal | 11 | 0 | 1 | 13 | — | 1 | 7,1 |
| 2024-25 | Getafe | 1 | 0 | 0 | 1 | — | 0 | 6,9 |
| 2023-24 | Villarreal | 26 | 0 | 2 | 15 | — | 4 | 6,6 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Enes Ünal| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Getafe | 2 | 2 | 0 | 4 | — | 0 | 7,8 |
| 2025-26 | Bournemouth | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | 6,2 |
| 2024-25 | Bournemouth | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2023-24 | Bournemouth | 16 | 2 | 2 | 10 | — | 1 | 6,7 |
| 2023-24 | Getafe | 3 | 0 | 1 | 5 | — | 0 | 6,8 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Ondeci ricustituitu à partesi da i posti è da u tempu di ghjocu (tempu di ghjocu di a stagione). Una stella signala un ghjucatore fora di u so postu abituale. Ùn hè micca a cumpusizione ufficiale, publicata circa un'ora nanzu à u calciu d'iniziu.
Faccia à facciaChì ghjè ?
Les dernières confrontations directes entre ces deux équipes, de la plus récente à la plus ancienne. Utile pour l'ambiance, moins pour prévoir : les effectifs changent d'une saison à l'autre.
Chì ghjè ?
6 scontru(i) : Sevilla 5 reta(e), Getafe 5 · e duie squadre marcanu in 33 % di i casi · più di 2,5 gol in 33 % · 6,4 gialla(e) è 0,4 rossa(e) per partita (5 scheda(e)) · arbitri : M. Busquets, Isidro Diaz de Mera Escuderos, Ricardo De Burgos
Marcatori di sti duelli : A. Liso Getafe, 2 · D. Sow Sevilla, 1 · Jesús Navas Sevilla, 1 · Sergio Ramos Sevilla, 1
| Data | Partita | Risultatu | Vincitore |
|---|---|---|---|
| 01/11/2026 | Getafe – Sevilla LaLiga ♂ | 3 – 1 | Getafe |
| 22/02/2026 | Getafe – Sevilla LaLiga ♂ | 0 – 1 | Sevilla |
| 25/08/2025 | Sevilla – Getafe LaLiga ♂ | 1 – 2 | Getafe |
| 01/02/2025 | Getafe – Sevilla LaLiga ♂ | 0 – 0 | patta |
| 14/09/2024 | Sevilla – Getafe LaLiga ♂ | 1 – 0 | Sevilla |
| 30/03/2024 | Getafe – Sevilla LaLiga ♂ | 0 – 1 | Sevilla |
Da a più recente à a più anziana.
Tutta a storia Sevilla – Getafe →
Diffusione TVChì ghjè ?
Où regarder le match, dans ton pays d'abord, puis dans les autres pays d'Europe : le pays de la compétition (la ligue y attribue ses droits) et ceux que le site sert. Quand la ligue a déjà annoncé la chaîne, elle est affichée telle quelle ; sinon on montre qui détient les droits de la compétition cette saison, c'est-à-dire les chaînes possibles. Les droits sont renseignés par le site à partir des attributions publiées par les ligues, à vérifier auprès de la chaîne le jour du match.
Chì ghjè ?
Autriche · diritti di a stagione : DAZN canale di a partita micca ancu annunziatu
Relevé sur laliga.com le 29/09/2026.
| Altrove in Europa | Canale |
|---|---|
| Espagne paese di a cumpetizione | Movistar+ o DAZN diritti di a stagione |
| Allemagne | DAZN diritti di a stagione |
| Belgique | DAZN diritti di a stagione |
| Canada (Québec) | TSN Canada o RDS diritti di a stagione |
| Danemark | Disney+ diritti di a stagione |
| États-Unis (New York) | ESPN o ESPN Deportes o ESPN+ diritti di a stagione |
| France | DAZN o Disney+ diritti di a stagione |
| Grèce | MAGENTA TV diritti di a stagione |
| Guadeloupe | ESPN o beIN Sports o Rush Sports diritti di a stagione |
| Irlande | Disney+ o Premier Sports diritti di a stagione |
| Italie | DAZN diritti di a stagione |
| La Réunion | beIN Sports o Canal+ o SuperSport 7 o DAZN diritti di a stagione |
| Luxembourg | DAZN diritti di a stagione |
| Maroc | beIN Sports diritti di a stagione |
| Pays-Bas | Ziggo Sport diritti di a stagione |
| Pologne | Canal+ diritti di a stagione |
| Portugal | DAZN diritti di a stagione |
| Royaume-Uni | Disney+ o Premier Sports diritti di a stagione |
| Sénégal | Canal+ o SuperSport 7 o DAZN o New World diritti di a stagione |
| Suisse | DAZN diritti di a stagione |
| Tunisie | beIN Sports diritti di a stagione |
| Turquie | S Sport o S Sport Plus diritti di a stagione |