Bundesliga ♂ · sab. 07 nuv. 2026 · 09:30
RB Leipzig – Augsburg
Freschezza di l'infurmazioni 4 da verificà
- Previsione calculata : 11 ore fà
- Gruppu di RB Leipzig : u 23/10/2026 da verificà
- Assenti di RB Leipzig : u 25/10/2026 da verificà
- Gruppu di Augsburg : u 23/10/2026 da verificà
- Assenti di Augsburg : u 25/10/2026 da verificà
Certe infurmazioni sò vechje: da cunfruntà cù l'annunzii di i club nanzu à scumette.
ProbabilitàChì ghjè ?
Trois pourcentages : la chance que l'équipe à domicile gagne (1), qu'il y ait match nul (N), que l'équipe à l'extérieur gagne (2). Ils font 100 % à eux trois. 48 % pour le « 1 » veut dire : si ce match se jouait cent fois, l'équipe à domicile en gagnerait environ 48. Ce sont des estimations, pas des certitudes, et jamais un conseil de pari.
Chì ghjè ?
Risultatu aspettatu 2 – 1 (9 %) · gol aspettati 2,51 – 1,21 Chì ghjè ?
Chì ghjè ?
Lettura : nant'à 10 partite cum'è questa, RB Leipzig ne vincerebbe circa 7, è ùn vincerebbe micca l'altre 3.
Dui pareri 1 · N · 2 Chì ghjè ?
✓ I dui pareri cuncordanu : a previsione tene cù dui metodi sfarenti.
⚖ Ultimu scontru strettu : RB Leipzig 2 – 1 Augsburg u 07/03/2026, vintu d'un solu gol.
Fonte : cotes du marché · calculatu u 06/11/2026. Nisuna quota quì : e quote è i segnali sò in u spaziu contu.
FormaChì ghjè ?
Les cinq derniers matchs joués, du plus ancien (à gauche) au plus récent (à droite), toutes compétitions : V victoire, N nul, D défaite. Survolez une lettre pour voir la date, l'adversaire et le score. Une bonne forme ne garantit rien, elle situe l'équipe dans son moment.
Chì ghjè ?
RB Leipzig DVDVV da u più anticu à u più recente
| 20/09/2026 | for. | Leverkusen Bundesliga ♂ | 0 – 2 | D |
| 10/10/2026 | cas. | Ein Frankfurt Bundesliga ♂ | 6 – 0 | V |
| 17/10/2026 | for. | Bayern Munich Bundesliga ♂ | 1 – 6 | D |
| 24/10/2026 | cas. | Elversberg Bundesliga ♂ | 4 – 0 | V |
| 31/10/2026 | for. | Schalke 04 Bundesliga ♂ | 2 – 0 | V |
Augsburg DNDND da u più anticu à u più recente
| 19/09/2026 | for. | Werder Bremen Bundesliga ♂ | 2 – 3 | D |
| 10/10/2026 | cas. | Bayern Munich Bundesliga ♂ | 2 – 2 | N |
| 17/10/2026 | for. | Elversberg Bundesliga ♂ | 3 – 4 | D |
| 24/10/2026 | cas. | Union Berlin Bundesliga ♂ | 1 – 1 | N |
| 31/10/2026 | cas. | Freiburg Bundesliga ♂ | 1 – 2 | D |
Tutte e cumpetizioni cunfuse ; u faccia à faccia quì sottu ùn ritene chè i scontri diretti, da u più recente à u più anticu.
Serie in corsuChì ghjè ?
Ce qui dure en ce moment : victoires ou défaites d'affilée, matchs sans défaite, sans encaisser, en marquant, à domicile ou à l'extérieur, toutes compétitions. Une série se lit comme un état de forme, pas comme une loi : elle finit toujours par s'arrêter, et souvent quand on ne l'attend pas.
Chì ghjè ?
RB Leipzig 10 partite senza scunfitta in casa 9 vittorie di fila in casa 4 partite marchendu 2 vittorie di fila 2 partite senza incassà
esce da una vittoria 2-0 contr'à Schalke 04 · 3 V, 0 P, 2 S in l'ultime 5 partite (13 gol fatti, 8 incassati)
Augsburg 8 partite marchendu 6 partite senza vittoria 4 partite senza vittoria in casa
esce da una scunfitta 1-2 contr'à Freiburg · 0 V, 2 P, 3 S in l'ultime 5 partite (9 gol fatti, 12 incassati)
Forze in presenzaChì ghjè ?
Le portrait de chaque équipe en chiffres. Attaque : buts marqués par match, tirs. Défense : buts encaissés, matchs sans en prendre. Gardien : arrêts et part des tirs cadrés qu'il stoppe. Entraîneur : depuis quand il est là, son système habituel (4-3-3 = quatre défenseurs, trois milieux, trois attaquants) et un style déduit des chiffres, pas d'une opinion.
Chì ghjè ?
RB Leipzig
Attaccu · 2,70 reta(e) per partita (4,70 in casa, 0,70 fora) · 15,6 tiri per partita, 41 % in u quadru · senza marcà in 17 % di e partite · rigori 0 marcatu(i) · tempu forte : 76-90a minuta
Difesa · 1,80 incassata(e) per partita (0,00 in casa, 3,70 fora) · 50 % di partite senza incassà · incassa soprattuttu versu a 46-60a minuta · 6 gialla(e), 0 rossa(e)
Disciplina · 9,7 fallu(i) per partita · 1,1 fora di ghjocu per partita · 1,50 gialla(e) è 0,00 rossa(e) per partita (fiches de match, 19 partita(e))
Guardianu · M. Vandevoordt rotazione · 2 parata(e), 100 % di i tiri in u quadru parati · 0,00 incassata(e) per 90 min · nota 7,3
Allenatore · Martin Demichelis dapoi 01/07/2026 · 2 club allenatu(i) dapoi 2025
Sistema : 4-3-3, trois attaquants · matchs ouverts : marque et encaisse beaucoup · marque surtout entre la 76e et la 90e minute (ancu 4-2-3-1 ×2, 4-5-1 ×1)
Forma (API-Football) : WLWLWL
Augsburg
Attaccu · 2,70 reta(e) per partita (2,30 in casa, 3,00 fora) · 15,3 tiri per partita, 38 % in u quadru · senza marcà in 0 % di e partite · rigori 2 marcatu(i) · tempu forte : 76-90a minuta
Difesa · 2,00 incassata(e) per partita (1,30 in casa, 2,70 fora) · 17 % di partite senza incassà · incassa soprattuttu versu a 76-90a minuta · 11 gialla(e), 0 rossa(e)
Disciplina · 9,8 fallu(i) per partita · 1,7 fora di ghjocu per partita · 2,00 gialla(e) è 0,20 rossa(e) per partita (fiches de match, 19 partita(e))
Guardianu · F. Dahmen rotazione · 6 parata(e), 100 % di i tiri in u quadru parati · 0,00 incassata(e) per 90 min · nota 7,9
Allenatore · Manuel Baum dapoi 01/04/2026 · 1 club allenatu(i) dapoi 2026
Sistema : 3-4-2-1, défense à trois centraux · matchs ouverts : marque et encaisse beaucoup · marque surtout entre la 76e et la 90e minute (ancu 5-3-2 ×1)
Forma (API-Football) : WWDLDL
Feriti è squalificatiChì ghjè ?
Les joueurs qui devraient manquer le prochain match : blessés, suspendus (carton rouge, cartons jaunes accumulés) et incertains, tels que notre source les relève quelques jours avant la rencontre, plus les cartons rouges lus dans nos fiches de match (« suspension probable »). La liste officielle n'est connue qu'avec la composition, une heure avant le coup d'envoi. Un absent pèse sur nos compositions probables et sur les buteurs probables, pas encore sur les probabilités du match.
Chì ghjè ?
RB Leipzig
- Ferita A. Ouedraogo · Spalla assente à l'ultima partita 24/10/2026
- Ferita C. Nkunku · Inguine assente à l'ultima partita 24/10/2026
- Ferita M. Guiu · Ischiucrurali assente à l'ultima partita 24/10/2026
Rilevatu u 23/10/2026 ; a lista ufficiale esce cù a cumpusizione, un'ora nanzu à a partita.
Assenti à a partita precedente, micca per forza per quessa : C. Baumgartner (Coscia), L. Zingerle (Off the roster)
Augsburg
- Squalifica Juma Bah · Carta rossa à l'ultima partita (Augsburg – Union Berlin) squalifica probabile 24/10/2026
- Ferita A. Claude-Maurice · Ferita musculare assente à l'ultima partita 24/10/2026
- Ferita N. Banks · Ghjinochju assente à l'ultima partita 24/10/2026
- Ferita S. Mounie · Ferita assente à l'ultima partita 24/10/2026
Rilevatu u 23/10/2026 ; a lista ufficiale esce cù a cumpusizione, un'ora nanzu à a partita.
Assenti à a partita precedente, micca per forza per quessa : S. Suso (Inactive)
ArbitruChì ghjè ?
Ce que l'arbitre siffle en moyenne par match cette saison : fautes, hors-jeu (signalés par ses assistants), cartons jaunes et rouges, penaltys. Comparé aux fautes que les deux équipes commettent d'habitude, cela dit si le match risque d'être haché. Un arbitre n'est jamais une cause de résultat, mais une équipe fautive souffre davantage avec un arbitre sévère.
Chì ghjè ?
Arbitru ùn hè ancu designatu in i nostri dati (designazione cunnisciuta qualchì ghjornu nanzu à a partita).
Risicu disciplinariuChì ghjè ?
Pour chaque titulaire probable : fautes, cartons jaunes et hors-jeu par 90 minutes cette saison (avec peu de minutes jouées, le taux est rapproché de la moyenne de son poste). L'arbitre est comparé à la moyenne de sa compétition : un arbitre qui siffle 15 % de fautes de plus fait monter les fautes attendues d'autant. Risque de carton : moitié le taux de cartons du joueur, moitié ses fautes multipliées par le nombre de cartons que l'arbitre donne par faute ; c'est la probabilité d'au moins un jaune s'il joue tout le match. Hors-jeu : attaquants, additionnés match par match. Une estimation, pas une certitude.
Chì ghjè ?
Falli aspettati : 11,5 per RB Leipzig, 12,0 per Augsburg · Carte gialle aspettate : 3,4 · Fora di ghjocu aspettati : 3,2
Arbitru micca ancu designatu : media di a cumpetizione.
Attaccanti u più spessu fora di ghjocu : T. GomisTidiam Gomis P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.Stagione Squadra P Gol Passate Falli FG Carte Nota 2026-27 RB Leipzig 1 0 1 — — 0 6,2 2025-26 RB Leipzig 3 0 0 1 — 0 6,7 2024-25 Caen 19 2 2 7 — 0 6,7 2024-25 RB Leipzig 14 0 1 3 — 2 6,7 2023-24 Caen 16 2 0 2 — 0 6,6 Stagione Squadra P Gol Passate Falli FG Carte Nota 2026-27 Augsburg 4 0 0 2 — 0 6,6 2025-26 Heidenheim 2 0 0 — — 2 7,3 2024-25 Lazio 15 0 0 — — 0 6,3 2023-24 Frosinone 16 1 1 3 — 1 6,7
Stima à partesi da a cumpusizione probabile è da e statistiche di a stagione : tassi per 90 minuti di ogni titulare (avvicinati à a media di u postu quandu hà ghjucatu pocu), di fronte à a severità di l'arbitru. Ùn hè micca una previsione ufficiale.
Marcatori probabiliChì ghjè ?
La probabilité que chaque joueur marque au moins un but dans ce match. On part des buts attendus de son équipe, qu'on répartit selon les buts qu'il a déjà marqués, son poste et son temps de jeu, puis on tient compte de ses chances de jouer. 45 % pour un attaquant = un peu moins d'une fois sur deux. Les blessés et les gardiens n'y figurent pas.
Chì ghjè ?
RB Leipzig
| Ghjucatore | Marca | Gol | Passate | Gol / 90 min | Ghjoca | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
40 RômuloRômulo José Cardoso da Cruz
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 12 % | 1 | 0 | 0,44 | 36 % | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
21 N. El AynaouiNeil El Aynaoui
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 8 % | 0 | 1 | 0,00 | 68 % | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 E. BanzuziEzechiel Banzuzi
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 5 % | 1 | 1 | 1,00 | 26 % | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 B. GrudaBrajan Gruda
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 5 % | 1 | 0 | 1,00 | 26 % | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 A. NusaAntonio Eromonsele Nordby Nusa
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 5 % | 1 | 0 | 1,00 | 26 % |
Augsburg
| Ghjucatore | Marca | Gol | Passate | Gol / 90 min | Ghjoca | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
21 A. IbrahimovićArijon Ibrahimović
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 8 % | 0 | 0 | 0,00 | 57 % | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
30 A. KadeAnton Kade
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 4 % | 1 | 0 | 1,01 | 26 % |
Prubabilità chì un ghjucatore marchi almenu un gol : gol aspettati di a so squadra (mudellu) sparti secondu a so parte di i gol di a stagione, u so postu è u so tempu di ghjocu, po pisati secondu a so prubabilità di ghjucà. Statistica, micca cunsigliu.
Cumpusizioni probabiliChì ghjè ?
Le onze le plus probable, construit à partir des joueurs qui ont le plus souvent été titulaires cette saison, en écartant blessés et suspendus connus. Le C signale le capitaine, l'astérisque un joueur placé à un poste voisin faute de titulaire disponible. Ce n'est pas la feuille de match officielle, qui n'est connue qu'une heure avant le coup d'envoi.
Chì ghjè ?
RB Leipzig — 4-5-1
Allenatore : Martin Demichelis dapoi 01/07/2026 · rilevatu u 23/10/2026
| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Norway | 2 | 0 | 0 | — | — | 0 | 7,1 |
| 2026-27 | RB Leipzig | 0 | 0 | 0 | 0 | — | 0 | 0,0 |
| 2025-26 | Sevilla | 2 | 0 | 0 | — | — | 0 | 8,2 |
| 2024-25 | Sevilla | 34 | 0 | 0 | 1 | — | 2 | 6,8 |
| 2023-24 | Sevilla | 28 | 0 | 0 | — | — | 1 | 7,2 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Maxime Estève| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | RB Leipzig | 3 | 0 | 0 | 0 | — | 0 | 4,2 |
| 2025-26 | Burnley | 2 | 0 | 0 | 2 | — | 0 | 6,6 |
| 2024-25 | Burnley | 46 | 1 | 0 | 18 | — | 3 | 7,2 |
| 2024-25 | Montpellier | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
| 2023-24 | Burnley | 16 | 0 | 0 | 25 | — | 6 | 6,7 |
| 2023-24 | Montpellier | 12 | 1 | 1 | 11 | — | 2 | 7,0 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Vilmos Tamás Orbán| Stagione | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | 1 | 1 | 1 | — | — | 0 | 9,3 |
| 2025-26 | 4 | 1 | 2 | — | — | 0 | 7,5 |
| 2024-25 | 26 | 5 | 0 | 23 | — | 4 2 | 7,3 |
| 2023-24 | 19 | 0 | 0 | 16 | — | 2 | 7,1 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Benjamin Paa Kwesi Henrichs| Stagione | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | 7,3 |
| 2025-26 | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2024-25 | 15 | 0 | 2 | 13 | — | 3 | 6,9 |
| 2023-24 | 33 | 1 | 5 | 27 | — | 5 | 7,1 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Max Finkgräfe| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | RB Leipzig | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | 7,2 |
| 2025-26 | RB Leipzig | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | 6,6 |
| 2024-25 | FC Koln | 25 | 0 | 0 | 11 | — | 4 | 6,7 |
| 2023-24 | FC Koln | 24 | 1 | 0 | 19 | — | 4 | 6,9 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Neil El Aynaoui| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | RB Leipzig | 5 | 0 | 1 | 6 | — | 2 | 6,9 |
| 2026-27 | Roma | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | 6,6 |
| 2025-26 | Lens | 25 | 8 (3 rig.) | 1 | 35 | — | 4 | 7,1 |
| 2025-26 | Roma | 9 | 1 | 0 | 10 | — | 1 | 7,0 |
| 2024-25 | Lens | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2023-24 | Lens | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Antonio Eromonsele Nordby Nusa| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | RB Leipzig | 1 | 1 | 0 | — | — | 0 | 7,6 |
| 2026-27 | Norway | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2025-26 | RB Leipzig | 4 | 1 | 1 | 2 | — | 0 | 7,1 |
| 2024-25 | RB Leipzig | 25 | 3 | 3 | 14 | — | 0 | 6,8 |
| 2024-25 | Club Brugge | 0 | 0 | 0 | 2 | — | 0 | 6,6 |
| 2023-24 | Club Brugge | 30 | 3 | 0 | — | — | 0 | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Ezechiel Banzuzi| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | RB Leipzig | 1 | 1 | 1 | — | — | 0 | 8,0 |
| 2025-26 | RB Leipzig | 4 | 2 | 0 | 5 | — | 2 | 7,3 |
| 2024-25 | Oud-Heverlee Leuven | 34 | 1 | 5 | 43 | — | 10 1 | 7,0 |
| 2024-25 | RB Leipzig | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
| 2023-24 | Oud-Heverlee Leuven | 34 | 1 | 5 | 43 | — | 10 1 | 7,0 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Rocco Reitz| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | RB Leipzig | 1 | 0 | 1 | 2 | — | 0 | 6,7 |
| 2025-26 | M'gladbach | 3 | 0 | 0 | 1 | — | 0 | 7,2 |
| 2024-25 | M'gladbach | 27 | 2 | 1 | 20 | — | 1 | 7,1 |
| 2023-24 | M'gladbach | 34 | 6 | 3 | 26 | — | 2 | 7,0 |
| 2023-24 | St Truiden | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Brajan Gruda| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | RB Leipzig | 1 | 1 | 0 | 1 | — | 0 | 8,5 |
| 2025-26 | RB Leipzig | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | 6,7 |
| 2025-26 | Brighton | 1 | 1 | 1 | — | — | 0 | 9,2 |
| 2024-25 | Brighton | 28 | 1 | 4 | 7 | — | 0 | 6,8 |
| 2024-25 | Mainz | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2023-24 | Mainz | 28 | 4 | 3 | 28 | — | 5 | 7,0 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Tidiam Gomis| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | RB Leipzig | 1 | 0 | 1 | — | — | 0 | 6,2 |
| 2025-26 | RB Leipzig | 3 | 0 | 0 | 1 | — | 0 | 6,7 |
| 2024-25 | Caen | 19 | 2 | 2 | 7 | — | 0 | 6,7 |
| 2024-25 | RB Leipzig | 14 | 0 | 1 | 3 | — | 2 | 6,7 |
| 2023-24 | Caen | 16 | 2 | 0 | 2 | — | 0 | 6,6 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Ondeci ricustituitu à partesi da i posti è da u tempu di ghjocu (ultima cumpusizione ufficiale è tempu di ghjocu di a stagione). Una stella signala un ghjucatore fora di u so postu abituale. Ùn hè micca a cumpusizione ufficiale, publicata circa un'ora nanzu à u calciu d'iniziu. 10 titulare(i) di l'ultima partita (24/10/2026) cunfirmatu(i).
Augsburg — 3-4-2-1
Allenatore : Manuel Baum dapoi 01/04/2026 · rilevatu u 23/10/2026
| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Augsburg | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | 7,9 |
| 2026-27 | Germany | 0 | 0 | 0 | 0 | — | 0 | 0,0 |
| 2025-26 | Augsburg | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | 7,9 |
| 2024-25 | Augsburg | 29 | 0 | 0 | — | — | 0 | 7,2 |
| 2023-24 | Augsburg | 31 | 0 | 0 | 2 | — | 4 | 7,1 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Abdulai Juma Bah| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Augsburg | 2 | 0 | 0 | 3 | — | 0 | 6,2 |
| 2025-26 | Nice | 6 | 0 | 0 | 2 | — | 0 | 6,9 |
| 2025-26 | Lens | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2024-25 | Valladolid | 15 | 0 | 0 | 6 | — | 1 | 6,8 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Chrislain Iris Aurel Matsima| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Augsburg | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | 7,2 |
| 2025-26 | Augsburg | 2 | 0 | 0 | 2 | — | 1 | 7,6 |
| 2024-25 | Augsburg | 30 | 1 | 1 | 10 | — | 4 | 7,1 |
| 2024-25 | Clermont | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
| 2024-25 | Monaco | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2023-24 | Clermont | 14 | 1 | 0 | 12 | — | 2 | 6,6 |
| 2023-24 | Monaco | 6 | 0 | 0 | 12 | — | 2 | 6,6 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Calvin Marc Brackelmann| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Augsburg | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2025-26 | Paderborn | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | 6,5 |
| 2024-25 | Paderborn | 24 | 3 | 0 | 14 | — | 2 | 7,1 |
| 2023-24 | Paderborn | 13 | 0 | 0 | 4 | — | 1 | 6,8 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Hennes Behrens| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Germany | 1 | 0 | 0 | 0 | — | 0 | 3,2 |
| 2026-27 | Augsburg | 1 | 0 | 0 | 1 | — | 0 | 7,0 |
| 2025-26 | Heidenheim | 16 | 1 | 2 | 5 | — | 0 | 6,9 |
| 2025-26 | Hoffenheim | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
| 2024-25 | Hoffenheim | 2 | 0 | 0 | — | — | 0 | 7,3 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Marius Wolf| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Augsburg | 1 | 0 | 0 | 1 | — | 0 | 6,3 |
| 2025-26 | Augsburg | 2 | 0 | 0 | 1 | — | 0 | 7,0 |
| 2024-25 | Augsburg | 32 | 1 | 3 | 19 | — | 2 | 6,9 |
| 2024-25 | Dortmund | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2023-24 | Dortmund | 22 | 0 | 1 | 12 | — | 2 | 6,7 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Anton Kade| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Augsburg | 1 | 1 | 0 | 1 | — | 0 | 7,0 |
| 2025-26 | FC Basel 1893 | 4 | 0 | 0 | 4 | — | 1 | 6,5 |
| 2025-26 | Augsburg | 1 | 0 | 0 | 1 | — | 1 | 6,9 |
| 2024-25 | FC Basel 1893 | 36 | 4 | 4 | 37 | — | 5 | 7,0 |
| 2023-24 | FC Basel 1893 | 30 | 5 | 2 | 30 | — | 6 | 7,0 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Fabian Rieder| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Switzerland | 5 | 0 | 0 | 3 | — | 0 | 6,6 |
| 2026-27 | Augsburg | 1 | 0 | 0 | 2 | — | 0 | 6,6 |
| 2025-26 | Rennes | 3 | 0 | 0 | 2 | — | 0 | 6,3 |
| 2025-26 | Stuttgart | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | 6,5 |
| 2025-26 | Augsburg | 1 | 0 | 0 | 2 | — | 0 | 6,2 |
| 2025-26 | WSG Wattens | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2024-25 | Stuttgart | 21 | 1 | 3 | 14 | — | 1 | 6,7 |
| 2024-25 | WSG Wattens | 10 | 0 | 0 | 6 | — | 2 | 6,6 |
| 2024-25 | Wolfsberger AC | 0 | 0 | 0 | 6 | — | 0 | 6,6 |
| 2024-25 | Rennes | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
| 2023-24 | Wolfsberger AC | 22 | 1 | 1 | 13 | — | 2 | 6,7 |
| 2023-24 | Rennes | 15 | 1 | 0 | 10 | — | 0 | 6,7 |
| 2023-24 | Young Boys | 3 | 1 | 1 | 6 | — | 0 | 7,6 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Han-Noah Massengo| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Augsburg | 1 | 0 | 0 | 1 | — | 0 | 7,5 |
| 2025-26 | Augsburg | 1 | 0 | 0 | 2 | — | 0 | 7,3 |
| 2024-25 | Auxerre | 17 | 0 | 0 | 17 | — | 5 | 6,6 |
| 2024-25 | Burnley | 8 | 0 | 1 | 2 | — | 1 | 6,3 |
| 2023-24 | Burnley | 3 | 0 | 0 | — | — | 0 | 6,5 |
| 2023-24 | Bristol City | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Yannik Keitel| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Augsburg | 1 | 0 | 0 | 1 | — | 0 | 6,7 |
| 2025-26 | Augsburg | 6 | 0 | 0 | 3 | — | 2 | 6,7 |
| 2025-26 | Stuttgart | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
| 2024-25 | Stuttgart | 29 | 0 | 0 | 2 | — | 1 | 6,7 |
| 2023-24 | Freiburg | 15 | 1 | 0 | 12 | — | 0 | 6,8 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Arijon Ibrahimović| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Augsburg | 4 | 0 | 0 | 2 | — | 0 | 6,6 |
| 2025-26 | Heidenheim | 2 | 0 | 0 | — | — | 2 | 7,3 |
| 2024-25 | Lazio | 15 | 0 | 0 | — | — | 0 | 6,3 |
| 2023-24 | Frosinone | 16 | 1 | 1 | 3 | — | 1 | 6,7 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Ondeci ricustituitu à partesi da i posti è da u tempu di ghjocu (ultima cumpusizione ufficiale è tempu di ghjocu di a stagione). Una stella signala un ghjucatore fora di u so postu abituale. Ùn hè micca a cumpusizione ufficiale, publicata circa un'ora nanzu à u calciu d'iniziu. 10 titulare(i) di l'ultima partita (24/10/2026) cunfirmatu(i).
Faccia à facciaChì ghjè ?
Les dernières confrontations directes entre ces deux équipes, de la plus récente à la plus ancienne. Utile pour l'ambiance, moins pour prévoir : les effectifs changent d'une saison à l'autre.
Chì ghjè ?
6 scontru(i) : RB Leipzig 17 reta(e), Augsburg 3 · e duie squadre marcanu in 33 % di i casi · più di 2,5 gol in 83 % · 3,0 gialla(e) è 0,0 rossa(e) per partita (4 scheda(e)) · arbitri : S. Stegemann ×2, Martin Petersen, Daniel Siebert
Marcatori di sti duelli : B. Šeško RB Leipzig, 2 · Y. Diomande RB Leipzig, 2 · A. Nusa RB Leipzig, 1 · A. Ouedraogo RB Leipzig, 1 · C. Baumgartner RB Leipzig, 1 · C. Lukeba RB Leipzig, 1
| Data | Partita | Risultatu | Vincitore |
|---|---|---|---|
| 07/03/2026 | RB Leipzig – Augsburg Bundesliga ♂ | 2 – 1 | RB Leipzig |
| 25/10/2025 | Augsburg – RB Leipzig Bundesliga ♂ | 0 – 6 | RB Leipzig |
| 14/02/2025 | Augsburg – RB Leipzig Bundesliga ♂ | 0 – 0 | patta |
| 28/09/2024 | RB Leipzig – Augsburg Bundesliga ♂ | 4 – 0 | RB Leipzig |
| 10/02/2024 | Augsburg – RB Leipzig Bundesliga ♂ | 2 – 2 | patta |
| 16/09/2023 | RB Leipzig – Augsburg Bundesliga ♂ | 3 – 0 | RB Leipzig |
Da a più recente à a più anziana.
Tutta a storia RB Leipzig – Augsburg →
In a stampaChì ghjè ?
Des titres d'articles de médias foot (L'Équipe, BBC Sport, Marca…) qui parlent de ce match ou de ces équipes, avec le lien vers l'article. Ils sont rattachés automatiquement : le programme reconnaît les clubs, les surnoms, les joueurs et les entraîneurs dans le titre, puis cherche le match le plus proche. En cas de doute, il ne rattache pas.
Chì ghjè ?
- Die Wade: Fragezeichen hinter Nusa kicker · ven. 11:43
Tituli di i media, cù u ligame versu i so articuli. Assuciazione autumatica : un sbagliu ferma pussibule.
Diffusione TVChì ghjè ?
Où regarder le match, dans ton pays d'abord, puis dans les autres pays d'Europe : le pays de la compétition (la ligue y attribue ses droits) et ceux que le site sert. Quand la ligue a déjà annoncé la chaîne, elle est affichée telle quelle ; sinon on montre qui détient les droits de la compétition cette saison, c'est-à-dire les chaînes possibles. Les droits sont renseignés par le site à partir des attributions publiées par les ligues, à vérifier auprès de la chaîne le jour du match.
Chì ghjè ?
États-Unis (New York) · diritti di a stagione : USA Networks o Fandango o Telemundo o Peacock canale di a partita micca ancu annunziatu
Relevé sur bundesliga.com le 29/09/2026.
| Altrove in Europa | Canale |
|---|---|
| Allemagne paese di a cumpetizione | Sky Deutschland o WOW o DAZN o Sport1 o Sat.1 o RTL diritti di a stagione |
| Autriche | Sky Deutschland o DAZN o WOW diritti di a stagione |
| Belgique | Telenet / Playsports solu trasmettitore di a cumpetizione |
| Canada (Québec) | DAZN o One Soccer diritti di a stagione |
| Danemark | Viaplay solu trasmettitore di a cumpetizione |
| Espagne | DAZN solu trasmettitore di a cumpetizione |
| France | beIN Sports diritti di a stagione |
| Grèce | Nova solu trasmettitore di a cumpetizione |
| Irlande | Sky Sports o BBC o The Vardy Party o That's Football o Bundesliga App diritti di a stagione |
| Italie | Sky Italia solu trasmettitore di a cumpetizione |
| Luxembourg | Sky Deutschland o WOW o DAZN o Eleven Sports diritti di a stagione |
| Maroc | MBC o Shahid o Bundesliga App diritti di a stagione |
| Pays-Bas | Viaplay solu trasmettitore di a cumpetizione |
| Pologne | Eleven Sports solu trasmettitore di a cumpetizione |
| Portugal | DAZN solu trasmettitore di a cumpetizione |
| Royaume-Uni | Sky Sports o Amazon Prime Video o BBC o That's Football o Bundesliga App diritti di a stagione |
| Sénégal | Canal+ o StarTimes diritti di a stagione |
| Suisse | Sky Deutschland (via MySports / UPC) o DAZN o WOW diritti di a stagione |
| Tunisie | MBC o Shahid o Bundesliga App diritti di a stagione |
| Turquie | S Sport o Bundesliga App diritti di a stagione |