AntosofaU ballò analizatu da u canapè

Jupiler Pro League ♂ · dum. 29 nuv. 2026 · 16:00

Antwerp – Anderlecht

Freschezza di l'infurmazioni 4 da verificà

Certe infurmazioni sò vechje: da cunfruntà cù l'annunzii di i club nanzu à scumette.

Ùn ci hè ancu previsione per sta partita : ghjunghje cù a prossima racolta.

Forma
Chì ghjè ?
Les cinq derniers matchs joués, du plus ancien (à gauche) au plus récent (à droite), toutes compétitions : V victoire, N nul, D défaite. Survolez une lettre pour voir la date, l'adversaire et le score. Une bonne forme ne garantit rien, elle situe l'équipe dans son moment.

Antwerp DDDVD da u più anticu à u più recente

13/09/2026for.Club Brugge Jupiler Pro League ♂1 – 3D
20/09/2026cas.St. Gilloise Jupiler Pro League ♂0 – 2D
11/10/2026for.Westerlo Jupiler Pro League ♂1 – 5D
24/10/2026cas.Charleroi Jupiler Pro League ♂3 – 0V
01/11/2026for.Cercle Brugge Jupiler Pro League ♂1 – 2D

Anderlecht VVVDV da u più anticu à u più recente

11/09/2026for.Mechelen Jupiler Pro League ♂1 – 0V
19/09/2026cas.Waregem Jupiler Pro League ♂3 – 0V
10/10/2026for.Cercle Brugge Jupiler Pro League ♂2 – 1V
25/10/2026for.Gent Jupiler Pro League ♂0 – 4D
31/10/2026cas.Westerlo Jupiler Pro League ♂4 – 1V

Tutte e cumpetizioni cunfuse ; u faccia à faccia quì sottu ùn ritene chè i scontri diretti, da u più recente à u più anticu.

Serie in corsu
Chì ghjè ?
Ce qui dure en ce moment : victoires ou défaites d'affilée, matchs sans défaite, sans encaisser, en marquant, à domicile ou à l'extérieur, toutes compétitions. Une série se lit comme un état de forme, pas comme une loi : elle finit toujours par s'arrêter, et souvent quand on ne l'attend pas.

Antwerp 4 scunfitte di fila fora
esce da una scunfitta 1-2 contr'à Cercle Brugge · 1 V, 0 P, 4 S in l'ultime 5 partite (6 gol fatti, 12 incassati)

Anderlecht 7 partite senza scunfitta in casa
esce da una vittoria 4-1 contr'à Westerlo · 4 V, 0 P, 1 S in l'ultime 5 partite (10 gol fatti, 6 incassati)

Paragunà e duie squadre →

Forze in presenza
Chì ghjè ?
Le portrait de chaque équipe en chiffres. Attaque : buts marqués par match, tirs. Défense : buts encaissés, matchs sans en prendre. Gardien : arrêts et part des tirs cadrés qu'il stoppe. Entraîneur : depuis quand il est là, son système habituel (4-3-3 = quatre défenseurs, trois milieux, trois attaquants) et un style déduit des chiffres, pas d'une opinion.

Antwerp

Attaccu · 1,50 reta(e) per partita (1,80 in casa, 1,30 fora) · 14,6 tiri per partita, 29 % in u quadru · senza marcà in 25 % di e partite · rigori 1 marcatu(i) · tempu forte : 76-90a minuta

Difesa · 2,50 incassata(e) per partita (2,80 in casa, 2,30 fora) · 13 % di partite senza incassà · incassa soprattuttu versu a 76-90a minuta · 16 gialla(e), 2 rossa(e)

Disciplina · 13,6 fallu(i) per partita · 2,4 fora di ghjocu per partita · 1,90 gialla(e) è 0,80 rossa(e) per partita (fiches de match, 17 partita(e))

Guardianu · T. Nozawa · 31 parata(e), 61 % di i tiri in u quadru parati · 2,50 incassata(e) per 90 min · nota 7,2

Allenatore · Marvin Compper dapoi 01/08/2026 · 1 club allenatu(i) dapoi 2026
Sistema : 4-4-2 · équilibre entre attaque et défense · marque surtout entre la 76e et la 90e minute (ancu 4-2-3-1 ×3)

Forma (API-Football) : WWDLLLLL

Anderlecht

Attaccu · 1,10 reta(e) per partita (1,50 in casa, 0,80 fora) · 14,8 tiri per partita, 35 % in u quadru · senza marcà in 38 % di e partite · rigori 0 marcatu(i) · tempu forte : 31-45a minuta

Difesa · 0,80 incassata(e) per partita (0,30 in casa, 1,30 fora) · 50 % di partite senza incassà · incassa soprattuttu versu a 0-15a minuta · 17 gialla(e), 0 rossa(e)

Disciplina · 13,4 fallu(i) per partita · 1,3 fora di ghjocu per partita · 2,30 gialla(e) è 0,80 rossa(e) per partita (fiches de match, 16 partita(e))

Guardianu · C. Coosemans · 23 parata(e), 79 % di i tiri in u quadru parati · 0,75 incassata(e) per 90 min · nota 7,5

Allenatore · Vitor Bruno dapoi 01/07/2026 · 1 club allenatu(i) dapoi 2026
Sistema : 4-4-2 · bloc bas et solide, peu de buts encaissés · marque surtout entre la 31e et la 45e minute (ancu 4-2-3-1 ×2, 4-3-3 ×1)

Forma (API-Football) : WLLWDWWW

Feriti è squalificati
Chì ghjè ?
Les joueurs qui devraient manquer le prochain match : blessés, suspendus (carton rouge, cartons jaunes accumulés) et incertains, tels que notre source les relève quelques jours avant la rencontre, plus les cartons rouges lus dans nos fiches de match (« suspension probable »). La liste officielle n'est connue qu'avec la composition, une heure avant le coup d'envoi. Un absent pèse sur nos compositions probables et sur les buteurs probables, pas encore sur les probabilités du match.

Antwerp

Nisunu assente cunnisciutu à u 23/10/2026.

Anderlecht

Nisunu assente cunnisciutu à u 23/10/2026.

Assenti à a partita precedente, micca per forza per quessa : G. Biancone (Ischiucrurali), I. Camara (Pede), I. Koutsoupias (Off the roster), K. Sardella (Coscia), L. Hey (Ghjamba)

Arbitru
Chì ghjè ?
Ce que l'arbitre siffle en moyenne par match cette saison : fautes, hors-jeu (signalés par ses assistants), cartons jaunes et rouges, penaltys. Comparé aux fautes que les deux équipes commettent d'habitude, cela dit si le match risque d'être haché. Un arbitre n'est jamais une cause de résultat, mais une équipe fautive souffre davantage avec un arbitre sévère.

Arbitru ùn hè ancu designatu in i nostri dati (designazione cunnisciuta qualchì ghjornu nanzu à a partita).

Risicu disciplinariu
Chì ghjè ?
Pour chaque titulaire probable : fautes, cartons jaunes et hors-jeu par 90 minutes cette saison (avec peu de minutes jouées, le taux est rapproché de la moyenne de son poste). L'arbitre est comparé à la moyenne de sa compétition : un arbitre qui siffle 15 % de fautes de plus fait monter les fautes attendues d'autant. Risque de carton : moitié le taux de cartons du joueur, moitié ses fautes multipliées par le nombre de cartons que l'arbitre donne par faute ; c'est la probabilité d'au moins un jaune s'il joue tout le match. Hors-jeu : attaquants, additionnés match par match. Une estimation, pas une certitude.

Falli aspettati : 12,0 per Antwerp, 11,6 per Anderlecht · Carte gialle aspettate : 3,5 · Fora di ghjocu aspettati : 3,8

Arbitru micca ancu designatu : media di a cumpetizione.

Attaccanti u più spessu fora di ghjocu : I. SalahIbrahim Salah

StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Antwerp7105—06,7
2026-27FC Basel 1893000——0—
2025-26Rennes200——06,5
2025-26FC Basel 1893—00————
2024-25Brest12116—06,7
2024-25Rennes0016—06,7
2023-24Rennes234110—36,8

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

(0,6 per partita), D. SikanDanylo Sikan
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Anderlecht8107—16,5
2026-27Ukraine2102—17,2
2025-26Trabzonspor173126—16,9
2025-26Anderlecht92113—16,8
2024-25Trabzonspor143126—16,9

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

(0,6 per partita), T. BentayebTawfik Bentayeb
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Anderlecht6314—07,2
2025-26Troyes3203—07,0
2024-25Rodez2910122—56,8

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

(0,6 per partita), O. AntmanOliver Antman
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Anderlecht8014—26,9
2026-27Finland2101—07,3
2025-26Rangers—00————
2024-25Go Ahead Eagles3261510—17,1
2024-25FC Nordsjaelland3112—17,2
2023-24FC Nordsjaelland22317—16,8

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

(0,6 per partita)

Stima à partesi da a cumpusizione probabile è da e statistiche di a stagione : tassi per 90 minuti di ogni titulare (avvicinati à a media di u postu quandu hà ghjucatu pocu), di fronte à a severità di l'arbitru. Ùn hè micca una previsione ufficiale.

Marcatori probabili
Chì ghjè ?
La probabilité que chaque joueur marque au moins un but dans ce match. On part des buts attendus de son équipe, qu'on répartit selon les buts qu'il a déjà marqués, son poste et son temps de jeu, puis on tient compte de ses chances de jouer. 45 % pour un attaquant = un peu moins d'une fois sur deux. Les blessés et les gardiens n'y figurent pas.

Antwerp

GhjucatoreMarcaGolPassateGol / 90 minGhjoca
9 M. FreyMichael Frey
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Antwerp84 (1 rig.)010—16,9
2025-26QPR13008—06,4
2025-26Grasshoppers110——1—
2024-25QPR298 (1 rig.)146—66,8
2023-24QPR9107—06,8
2023-24Schalke 04000——0—
2023-24Antwerp—00————

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

29 %400,6075 %
7 I. SalahIbrahim Salah
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Antwerp7105—06,7
2026-27FC Basel 1893000——0—
2025-26Rennes200——06,5
2025-26FC Basel 1893—00————
2024-25Brest12116—06,7
2024-25Rennes0016—06,7
2023-24Rennes234110—36,8

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

8 %100,2357 %
20 R. Van HeldenRein Van Helden
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Antwerp6107—06,9
2025-26St Truiden211016—2 17,0
2025-26Antwerp8105—07,1
2024-25St Truiden321138—86,9
2023-24St Truiden3600——7—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

7 %100,1766 %
33 S. PorozoSnayder Vladimir Porozo Caicedo
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-276204—26,7

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

6 %200,8324 %
27 E. TuypensEran Tuypens
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-275112—06,9
2025-260004—16,5
2024-25—00————
2023-24000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

4 %110,2949 %

Anderlecht

GhjucatoreMarcaGolPassateGol / 90 minGhjoca
21 T. BentayebTawfik Bentayeb
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Anderlecht6314—07,2
2025-26Troyes3203—07,0
2024-25Rodez2910122—56,8

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

10 %310,8349 %
14 D. SikanDanylo Sikan
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Anderlecht8107—16,5
2026-27Ukraine2102—17,2
2025-26Trabzonspor173126—16,9
2025-26Anderlecht92113—16,8
2024-25Trabzonspor143126—16,9

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

8 %100,1675 %
10 M. WinklerMarten Winkler
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Anderlecht5207—07,1
2026-27Hertha2122—08,1
2025-26Hertha4105—07,2
2024-25Hertha202113—36,7
2023-24Hertha305532—76,7

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

6 %200,6041 %
61 J. BethumeJ. Bethume
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-274103—06,9

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

3 %100,4441 %

Prubabilità chì un ghjucatore marchi almenu un gol : gol aspettati di a so squadra (mudellu) sparti secondu a so parte di i gol di a stagione, u so postu è u so tempu di ghjocu, po pisati secondu a so prubabilità di ghjucà. Statistica, micca cunsigliu.

Cumpusizioni probabili
Chì ghjè ?
Le onze le plus probable, construit à partir des joueurs qui ont le plus souvent été titulaires cette saison, en écartant blessés et suspendus connus. Le C signale le capitaine, l'astérisque un joueur placé à un poste voisin faute de titulaire disponible. Ce n'est pas la feuille de match officielle, qui n'est connue qu'une heure avant le coup d'envoi.

Antwerp — 4-2-3-1

Allenatore : Marvin Compper dapoi 01/08/2026 · rilevatu u 23/10/2026

Taishi Brandon Nozawa 2026-27 : 8 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,2 2025-26 : 30 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,2 41 T. NozawaRein Van Helden Antwerp · 2026-27 : 6 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 7 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,9 St Truiden · 2025-26 : 21 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 16 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), 1 rossa(e), nota 7,0 Antwerp · 2025-26 : 8 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 5 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,1 St Truiden · 2024-25 : 32 partite, 1 gol(i), 1 passata(e), 38 fallu(i), — fora di ghjocu, 8 ghjalla(e), nota 6,9 St Truiden · 2023-24 : 36 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 7 ghjalla(e) 20 R. Van HeldenSemm Renders 2026-27 : 4 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,5 2025-26 : 12 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 11 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,7 2024-25 : 31 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 8 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 6,6 17 S. RendersDaam Wonnebald Foulon Antwerp · 2026-27 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,5 Antwerp · 2025-26 : 33 partite, 0 gol(i), 4 passata(e), 41 fallu(i), — fora di ghjocu, 5 ghjalla(e), 1 rossa(e), nota 6,8 Mechelen · 2024-25 : 20 partite, 3 gol(i), 3 passata(e), 12 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 7,0 Antwerp · 2023-24 : 37 partite, 2 gol(i), 1 passata(e), 34 fallu(i), — fora di ghjocu, 8 ghjalla(e), nota 6,7 Mechelen · 2023-24 : 20 partite, 3 gol(i), 3 passata(e), 12 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 7,0 5 D. FoulonYuto Tsunashima 2026-27 : 7 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 11 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,8 2025-26 : 34 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 47 fallu(i), — fora di ghjocu, 6 ghjalla(e), nota 6,8 4 Y. TsunashimaThibo Somers Antwerp · 2026-27 : 7 partite, 0 gol(i), 2 passata(e), 4 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,7 Antwerp · 2025-26 : 32 partite, 4 gol(i), 2 passata(e), 24 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 6,9 Antwerp · 2024-25 : 36 partite, 7 gol(i), 2 passata(e), 38 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 7,0 Cercle Brugge · 2024-25 : 36 partite, 6 gol(i), 2 passata(e), 38 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 7,0 Antwerp · 2023-24 : 36 partite, 7 gol(i), 2 passata(e), 38 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 7,0 Cercle Brugge · 2023-24 : 35 partite, 7 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 5 ghjalla(e) 24 T. SomersArthur Denis Vermeeren Antwerp · 2026-27 : 4 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 5 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 6,5 RB Leipzig · 2026-27 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,6 Marseille · 2025-26 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,3 RB Leipzig · 2025-26 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) RB Leipzig · 2024-25 : 32 partite, 0 gol(i), 2 passata(e), 22 fallu(i), — fora di ghjocu, 7 ghjalla(e), nota 6,6 Ath Madrid · 2024-25 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,6 Antwerp · 2023-24 : 21 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e) Ath Madrid · 2023-24 : 5 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 7 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 6,4 48 A. VermeerenBahmed Deuff Nantes · 2026-27 : 3 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 5 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,4 Antwerp · 2026-27 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 3 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,5 Nantes · 2025-26 : 2 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,2 6 B. DeuffX. Dierckx 2026-27 : 8 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 8 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,5 2025-26 : 19 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 19 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 6,4 14 X. DierckxM. Fofana Antwerp · 2026-27 : 8 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 8 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,9 Lyon · 2026-27 : 2 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,3 Belgium · 2026-27 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,5 Sunderland · 2026-27 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 0 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,7 Kortrijk · 2026-27 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,9 Lyon · 2025-26 : 4 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,9 Antwerp · 2025-26 : 2 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,5 Lyon · 2024-25 : 29 partite, 5 gol(i), 4 passata(e), 13 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 7,0 Amiens · 2024-25 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Gent · 2023-24 : 19 partite, 2 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e) Lyon · 2023-24 : 17 partite, 3 gol(i), 0 passata(e), 3 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,8 Buyuksehyr · 2023-24 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e) Amiens · 2023-24 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Samsunspor · 2023-24 : 0 partite, 2 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 25 M. FofanaIbrahim Salah Antwerp · 2026-27 : 7 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 5 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,7 FC Basel 1893 · 2026-27 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Rennes · 2025-26 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,5 FC Basel 1893 · 2025-26 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Brest · 2024-25 : 12 partite, 1 gol(i), 1 passata(e), 6 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,7 Rennes · 2024-25 : 0 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 6 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,7 Rennes · 2023-24 : 23 partite, 4 gol(i), 1 passata(e), 10 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 6,8 7 I. Salah
Taishi Brandon Nozawa
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-278011—07,2
2025-263000——17,2

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Rein Van Helden
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Antwerp6107—06,9
2025-26St Truiden211016—2 17,0
2025-26Antwerp8105—07,1
2024-25St Truiden321138—86,9
2023-24St Truiden3600——7—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Semm Renders
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-274002—16,5
2025-26120011—06,7
2024-2531018—26,6

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Daam Wonnebald Foulon
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Antwerp100——06,5
2025-26Antwerp330441—5 16,8
2024-25Mechelen203312—37,0
2023-24Antwerp372134—86,7
2023-24Mechelen203312—37,0

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Yuto Tsunashima
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-2770011—16,8
2025-26341047—66,8

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Thibo Somers
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Antwerp7024—06,7
2025-26Antwerp324224—36,9
2024-25Antwerp367238—37,0
2024-25Cercle Brugge366238—37,0
2023-24Antwerp367238—37,0
2023-24Cercle Brugge3570——5—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Arthur Denis Vermeeren
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Antwerp4005—26,5
2026-27RB Leipzig100——06,6
2025-26Marseille100——06,3
2025-26RB Leipzig—00————
2024-25RB Leipzig320222—76,6
2024-25Ath Madrid0002—06,6
2023-24Antwerp2110——2—
2023-24Ath Madrid5007—26,4

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Bahmed Deuff
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Nantes3005—16,4
2026-27Antwerp2003—16,5
2025-26Nantes2101—07,2

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

X. Dierckx
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-278018—06,5
2025-26191019—36,4

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Malick Martin Fofana
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Antwerp8008—06,9
2026-27Lyon2101—07,3
2026-27Belgium100——06,5
2026-27Sunderland1000—06,7
2026-27Kortrijk000——06,9
2025-26Lyon4001—06,9
2025-26Antwerp210——07,5
2024-25Lyon295413—27,0
2024-25Amiens000——0—
2023-24Gent1920——1—
2023-24Lyon17303—06,8
2023-24Buyuksehyr200——1—
2023-24Amiens100——0—
2023-24Samsunspor020——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Ibrahim Salah
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Antwerp7105—06,7
2026-27FC Basel 1893000——0—
2025-26Rennes200——06,5
2025-26FC Basel 1893—00————
2024-25Brest12116—06,7
2024-25Rennes0016—06,7
2023-24Rennes234110—36,8

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Ondeci ricustituitu à partesi da i posti è da u tempu di ghjocu (ultima cumpusizione ufficiale è tempu di ghjocu di a stagione). Una stella signala un ghjucatore fora di u so postu abituale. Ùn hè micca a cumpusizione ufficiale, publicata circa un'ora nanzu à u calciu d'iniziu. 8 titulare(i) di l'ultima partita (24/10/2026) cunfirmatu(i).

Anderlecht — 4-3-3

Allenatore : Vitor Bruno dapoi 01/07/2026 · rilevatu u 23/10/2026

Colin Maurice Coosemans 2026-27 : 8 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,5 2025-26 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,0 2024-25 : 36 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,4 2023-24 : 36 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,4 26 C. CoosemansLéo Pétrot Anderlecht · 2026-27 : 8 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 7 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,0 Elche · 2025-26 : 4 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,8 St Etienne · 2024-25 : 31 partite, 0 gol(i), 3 passata(e), 22 fallu(i), — fora di ghjocu, 4 ghjalla(e), nota 6,8 St Etienne · 2023-24 : 36 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 27 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 7,0 27 L. PétrotGiulian Biancone Anderlecht · 2026-27 : 6 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 8 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 7,6 Olympiakos · 2025-26 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,9 Olympiakos · 2024-25 : 17 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 8 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 6,8 Olympiakos · 2023-24 : 11 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 14 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 6,9 Nott'm Forest · 2023-24 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 4 G. BianconeKaïs Houdoussi Barry 2026-27 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,2 50 K. BarryOleg Reabciuk Moldova · 2026-27 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,3 Anderlecht · 2026-27 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Olympiakos · 2023-24 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 5 O. ReabciukLukáš Ambros Anderlecht · 2026-27 : 7 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 7 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,0 Czechia · 2026-27 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 5,8 Czech Republic · 2026-27 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 5,8 Gornik Zabrze · 2025-26 : 26 partite, 1 gol(i), 5 passata(e), 34 fallu(i), — fora di ghjocu, 5 ghjalla(e), nota 6,8 Gornik Zabrze · 2024-25 : 26 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 14 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,8 Wolfsburg · 2023-24 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 18 L. AmbrosMarten Winkler Anderlecht · 2026-27 : 5 partite, 2 gol(i), 0 passata(e), 7 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,1 Hertha · 2026-27 : 2 partite, 1 gol(i), 2 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 8,1 Hertha · 2025-26 : 4 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 5 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,2 Hertha · 2024-25 : 20 partite, 2 gol(i), 1 passata(e), 13 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 6,7 Hertha · 2023-24 : 30 partite, 5 gol(i), 5 passata(e), 32 fallu(i), — fora di ghjocu, 7 ghjalla(e), nota 6,7 10 M. WinklerTristan Degreef 2026-27 : 4 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,9 2025-26 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 3 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 6,7 2024-25 : 20 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 9 fallu(i), — fora di ghjocu, 5 ghjalla(e), nota 6,7 83 T. DegreefDanylo Sikan Anderlecht · 2026-27 : 8 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 7 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,5 Ukraine · 2026-27 : 2 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,2 Trabzonspor · 2025-26 : 17 partite, 3 gol(i), 1 passata(e), 26 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,9 Anderlecht · 2025-26 : 9 partite, 2 gol(i), 1 passata(e), 13 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,8 Trabzonspor · 2024-25 : 14 partite, 3 gol(i), 1 passata(e), 26 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,9 14 D. SikanTawfik Bentayeb Anderlecht · 2026-27 : 6 partite, 3 gol(i), 1 passata(e), 4 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,2 Troyes · 2025-26 : 3 partite, 2 gol(i), 0 passata(e), 3 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,0 Rodez · 2024-25 : 29 partite, 10 gol(i), 1 passata(e), 22 fallu(i), — fora di ghjocu, 5 ghjalla(e), nota 6,8 21 T. BentayebOliver Antman Anderlecht · 2026-27 : 8 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 4 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 6,9 Finland · 2026-27 : 2 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,3 Rangers · 2025-26 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Go Ahead Eagles · 2024-25 : 32 partite, 6 gol(i), 15 passata(e), 10 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,1 FC Nordsjaelland · 2024-25 : 3 partite, 1 gol(i), 1 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,2 FC Nordsjaelland · 2023-24 : 22 partite, 3 gol(i), 1 passata(e), 7 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,8 11 O. Antman
Colin Maurice Coosemans
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27800——07,5
2025-26200——07,0
2024-253600——17,4
2023-243600——17,4

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Léo Pétrot
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Anderlecht8017—17,0
2025-26Elche4102—07,8
2024-25St Etienne310322—46,8
2023-24St Etienne361027—37,0

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Giulian Biancone
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Anderlecht6008—37,6
2025-26Olympiakos100——06,9
2024-25Olympiakos17018—36,8
2023-24Olympiakos110014—36,9
2023-24Nott'm Forest000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Kaïs Houdoussi Barry
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-271001—17,2

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Oleg Reabciuk
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Moldova2001—06,3
2026-27Anderlecht000——0—
2023-24Olympiakos—00————

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Lukáš Ambros
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Anderlecht7007—17,0
2026-27Czechia2001—05,8
2026-27Czech Republic2001—05,8
2025-26Gornik Zabrze261534—56,8
2024-25Gornik Zabrze260114—16,8
2023-24Wolfsburg000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Marten Winkler
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Anderlecht5207—07,1
2026-27Hertha2122—08,1
2025-26Hertha4105—07,2
2024-25Hertha202113—36,7
2023-24Hertha305532—76,7

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Tristan Degreef
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-274002—06,9
2025-261003—26,7
2024-2520009—56,7

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Danylo Sikan
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Anderlecht8107—16,5
2026-27Ukraine2102—17,2
2025-26Trabzonspor173126—16,9
2025-26Anderlecht92113—16,8
2024-25Trabzonspor143126—16,9

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Tawfik Bentayeb
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Anderlecht6314—07,2
2025-26Troyes3203—07,0
2024-25Rodez2910122—56,8

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Oliver Antman
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Anderlecht8014—26,9
2026-27Finland2101—07,3
2025-26Rangers—00————
2024-25Go Ahead Eagles3261510—17,1
2024-25FC Nordsjaelland3112—17,2
2023-24FC Nordsjaelland22317—16,8

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Ondeci ricustituitu à partesi da i posti è da u tempu di ghjocu (ultima cumpusizione ufficiale è tempu di ghjocu di a stagione). Una stella signala un ghjucatore fora di u so postu abituale. Ùn hè micca a cumpusizione ufficiale, publicata circa un'ora nanzu à u calciu d'iniziu. 8 titulare(i) di l'ultima partita (22/10/2026) cunfirmatu(i).

Faccia à faccia
Chì ghjè ?
Les dernières confrontations directes entre ces deux équipes, de la plus récente à la plus ancienne. Utile pour l'ambiance, moins pour prévoir : les effectifs changent d'une saison à l'autre.

0vittoria(e) Antwerp
3patta(e)
3vittoria(e) Anderlecht
2,2gol per partita

6 scontru(i) : Antwerp 4 reta(e), Anderlecht 9 · e duie squadre marcanu in 50 % di i casi · più di 2,5 gol in 50 % · 3,3 gialla(e) è 0,3 rossa(e) per partita (6 scheda(e)) · arbitri : E. Lambrechts ×3, B. Van Driessche ×2, Eric Lambrechts

Marcatori di sti duelli : K. Goto Anderlecht, 2 · M. Balikwisha Antwerp, 2 · N. De Cat Anderlecht, 2 · S. Edozie Anderlecht, 2 · T. Degreef Anderlecht, 1 · T. Hazard Anderlecht, 1

DataPartitaRisultatuVincitore
21/12/2025Antwerp – Anderlecht Jupiler Pro League ♂2 – 2patta
20/09/2025Anderlecht – Antwerp Jupiler Pro League ♂0 – 0patta
01/05/2025Antwerp – Anderlecht Jupiler Pro League ♂1 – 3Anderlecht
20/04/2025Anderlecht – Antwerp Jupiler Pro League ♂0 – 0patta
09/02/2025Anderlecht – Antwerp Jupiler Pro League ♂2 – 0Anderlecht
04/08/2024Antwerp – Anderlecht Jupiler Pro League ♂1 – 2Anderlecht

Da a più recente à a più anziana.

Tutta a storia Antwerp – Anderlecht →

Diffusione TV
Chì ghjè ?
Où regarder le match, dans ton pays d'abord, puis dans les autres pays d'Europe : le pays de la compétition (la ligue y attribue ses droits) et ceux que le site sert. Quand la ligue a déjà annoncé la chaîne, elle est affichée telle quelle ; sinon on montre qui détient les droits de la compétition cette saison, c'est-à-dire les chaînes possibles. Les droits sont renseignés par le site à partir des attributions publiées par les ligues, à vérifier auprès de la chaîne le jour du match.

Diffusione scunnisciuta : nè canale annunziatu, nè diritti indicati per sta cumpetizione.

Nisunu sistema ùn guarantisce un guadagnu · pruibitu à i minori di 18 anni · Joueurs Info Service 09 74 75 13 13