AntosofaU ballò analizatu da u canapè

Jupiler Pro League ♂ · sab. 13 fer. 2027 · 18:00

Anderlecht – Mechelen

Freschezza di l'infurmazioni 4 da verificà

Certe infurmazioni sò vechje: da cunfruntà cù l'annunzii di i club nanzu à scumette.

Ùn ci hè ancu previsione per sta partita : ghjunghje cù a prossima racolta.

Forma
Chì ghjè ?
Les cinq derniers matchs joués, du plus ancien (à gauche) au plus récent (à droite), toutes compétitions : V victoire, N nul, D défaite. Survolez une lettre pour voir la date, l'adversaire et le score. Une bonne forme ne garantit rien, elle situe l'équipe dans son moment.

Anderlecht VVVDV da u più anticu à u più recente

11/09/2026for.Mechelen Jupiler Pro League ♂1 – 0V
19/09/2026cas.Waregem Jupiler Pro League ♂3 – 0V
10/10/2026for.Cercle Brugge Jupiler Pro League ♂2 – 1V
25/10/2026for.Gent Jupiler Pro League ♂0 – 4D
31/10/2026cas.Westerlo Jupiler Pro League ♂4 – 1V

Mechelen DNVVV da u più anticu à u più recente

11/09/2026cas.Anderlecht Jupiler Pro League ♂0 – 1D
19/09/2026for.Lommel SK Jupiler Pro League ♂0 – 0N
11/10/2026cas.St Truiden Jupiler Pro League ♂4 – 3V
31/10/2026cas.Genk Jupiler Pro League ♂1 – 0V
04/11/2026for.Kortrijk Jupiler Pro League ♂3 – 1V

Tutte e cumpetizioni cunfuse ; u faccia à faccia quì sottu ùn ritene chè i scontri diretti, da u più recente à u più anticu.

Serie in corsu
Chì ghjè ?
Ce qui dure en ce moment : victoires ou défaites d'affilée, matchs sans défaite, sans encaisser, en marquant, à domicile ou à l'extérieur, toutes compétitions. Une série se lit comme un état de forme, pas comme une loi : elle finit toujours par s'arrêter, et souvent quand on ne l'attend pas.

Anderlecht 7 partite senza scunfitta in casa
esce da una vittoria 4-1 contr'à Westerlo · 4 V, 0 P, 1 S in l'ultime 5 partite (10 gol fatti, 6 incassati)

Mechelen 4 partite senza scunfitta 3 vittorie di fila 3 partite senza scunfitta fora
esce da una vittoria 3-1 contr'à Kortrijk · 3 V, 1 P, 1 S in l'ultime 5 partite (8 gol fatti, 5 incassati)

Paragunà e duie squadre →

Forze in presenza
Chì ghjè ?
Le portrait de chaque équipe en chiffres. Attaque : buts marqués par match, tirs. Défense : buts encaissés, matchs sans en prendre. Gardien : arrêts et part des tirs cadrés qu'il stoppe. Entraîneur : depuis quand il est là, son système habituel (4-3-3 = quatre défenseurs, trois milieux, trois attaquants) et un style déduit des chiffres, pas d'une opinion.

Anderlecht

Attaccu · 1,10 reta(e) per partita (1,50 in casa, 0,80 fora) · 14,8 tiri per partita, 35 % in u quadru · senza marcà in 38 % di e partite · rigori 0 marcatu(i) · tempu forte : 31-45a minuta

Difesa · 0,80 incassata(e) per partita (0,30 in casa, 1,30 fora) · 50 % di partite senza incassà · incassa soprattuttu versu a 0-15a minuta · 17 gialla(e), 0 rossa(e)

Disciplina · 13,4 fallu(i) per partita · 1,3 fora di ghjocu per partita · 2,30 gialla(e) è 0,80 rossa(e) per partita (fiches de match, 16 partita(e))

Guardianu · C. Coosemans · 23 parata(e), 79 % di i tiri in u quadru parati · 0,75 incassata(e) per 90 min · nota 7,5

Allenatore · Vitor Bruno dapoi 01/07/2026 · 1 club allenatu(i) dapoi 2026
Sistema : 4-4-2 · bloc bas et solide, peu de buts encaissés · marque surtout entre la 31e et la 45e minute (ancu 4-2-3-1 ×2, 4-3-3 ×1)

Forma (API-Football) : WLLWDWWW

Mechelen

Attaccu · 1,10 reta(e) per partita (1,80 in casa, 0,50 fora) · 9,9 tiri per partita, 29 % in u quadru · senza marcà in 63 % di e partite · rigori 2 marcatu(i) · tempu forte : 31-45a minuta

Difesa · 2,10 incassata(e) per partita (2,80 in casa, 1,50 fora) · 13 % di partite senza incassà · incassa soprattuttu versu a 31-45a minuta · 13 gialla(e), 0 rossa(e)

Disciplina · 10,6 fallu(i) per partita · 1,7 fora di ghjocu per partita · 1,90 gialla(e) è 0,00 rossa(e) per partita (fiches de match, 16 partita(e))

Guardianu · Nacho Mirás · 23 parata(e), 58 % di i tiri in u quadru parati · 2,13 incassata(e) per 90 min · nota 7,0

Allenatore · Frederic Vanderbiest dapoi 01/07/2025 · 1 club allenatu(i) dapoi 2025
Sistema : 3-4-2-1, défense à trois centraux · équilibre entre attaque et défense · marque surtout entre la 31e et la 45e minute (ancu 4-2-3-1 ×2, 3-4-1-2 ×2)

Forma (API-Football) : LDLDLLDW

Feriti è squalificati
Chì ghjè ?
Les joueurs qui devraient manquer le prochain match : blessés, suspendus (carton rouge, cartons jaunes accumulés) et incertains, tels que notre source les relève quelques jours avant la rencontre, plus les cartons rouges lus dans nos fiches de match (« suspension probable »). La liste officielle n'est connue qu'avec la composition, une heure avant le coup d'envoi. Un absent pèse sur nos compositions probables et sur les buteurs probables, pas encore sur les probabilités du match.

Anderlecht

Nisunu assente cunnisciutu à u 23/10/2026.

Assenti à a partita precedente, micca per forza per quessa : G. Biancone (Ischiucrurali), I. Camara (Pede), I. Koutsoupias (Off the roster), K. Sardella (Coscia), L. Hey (Ghjamba)

Mechelen

Nisunu assente cunnisciutu à u 23/10/2026.

Arbitru
Chì ghjè ?
Ce que l'arbitre siffle en moyenne par match cette saison : fautes, hors-jeu (signalés par ses assistants), cartons jaunes et rouges, penaltys. Comparé aux fautes que les deux équipes commettent d'habitude, cela dit si le match risque d'être haché. Un arbitre n'est jamais une cause de résultat, mais une équipe fautive souffre davantage avec un arbitre sévère.

Arbitru ùn hè ancu designatu in i nostri dati (designazione cunnisciuta qualchì ghjornu nanzu à a partita).

Risicu disciplinariu
Chì ghjè ?
Pour chaque titulaire probable : fautes, cartons jaunes et hors-jeu par 90 minutes cette saison (avec peu de minutes jouées, le taux est rapproché de la moyenne de son poste). L'arbitre est comparé à la moyenne de sa compétition : un arbitre qui siffle 15 % de fautes de plus fait monter les fautes attendues d'autant. Risque de carton : moitié le taux de cartons du joueur, moitié ses fautes multipliées par le nombre de cartons que l'arbitre donne par faute ; c'est la probabilité d'au moins un jaune s'il joue tout le match. Hors-jeu : attaquants, additionnés match par match. Une estimation, pas une certitude.

Falli aspettati : 11,6 per Anderlecht, 11,4 per Mechelen · Carte gialle aspettate : 3,5 · Fora di ghjocu aspettati : 4,8

Arbitru micca ancu designatu : media di a cumpetizione.

I più esposti à una carta gialla

GhjucatoreSquadraFalli / 90 minGialle / 90 minRisicu
F. HammarFredrik Carl Michael Hammar
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-2780018—46,9
2025-26381155—107,1
2024-25180030—36,8

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Mechelen1,930,3929 %
M. KanaMarco Kana
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Anderlecht80011—46,9
2025-26Anderlecht2002—17,0
2024-25Anderlecht100——06,7
2024-25Kortrijk—00————
2023-24Kortrijk2000——5—
2023-24Anderlecht200——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Anderlecht1,490,4328 %

Attaccanti u più spessu fora di ghjocu : D. SikanDanylo Sikan

StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Anderlecht8107—16,5
2026-27Ukraine2102—17,2
2025-26Trabzonspor173126—16,9
2025-26Anderlecht92113—16,8
2024-25Trabzonspor143126—16,9

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

(0,6 per partita), T. BentayebTawfik Bentayeb
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Anderlecht6314—07,2
2025-26Troyes3203—07,0
2024-25Rodez2910122—56,8

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

(0,6 per partita), O. AntmanOliver Antman
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Anderlecht8014—26,9
2026-27Finland2101—07,3
2025-26Rangers—00————
2024-25Go Ahead Eagles3261510—17,1
2024-25FC Nordsjaelland3112—17,2
2023-24FC Nordsjaelland22317—16,8

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

(0,6 per partita), M. van BrederodeMyron van Brederode
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Mechelen83 (2 rig.)0——07,0
2025-26Mechelen349 (1 rig.)515—27,1
2024-25Fortuna Dusseldorf24447—4 16,9
2024-25AZ Alkmaar3003—06,4
2023-24AZ Alkmaar29242—16,9

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

(0,6 per partita)

Stima à partesi da a cumpusizione probabile è da e statistiche di a stagione : tassi per 90 minuti di ogni titulare (avvicinati à a media di u postu quandu hà ghjucatu pocu), di fronte à a severità di l'arbitru. Ùn hè micca una previsione ufficiale.

Marcatori probabili
Chì ghjè ?
La probabilité que chaque joueur marque au moins un but dans ce match. On part des buts attendus de son équipe, qu'on répartit selon les buts qu'il a déjà marqués, son poste et son temps de jeu, puis on tient compte de ses chances de jouer. 45 % pour un attaquant = un peu moins d'une fois sur deux. Les blessés et les gardiens n'y figurent pas.

Anderlecht

GhjucatoreMarcaGolPassateGol / 90 minGhjoca
21 T. BentayebTawfik Bentayeb
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Anderlecht6314—07,2
2025-26Troyes3203—07,0
2024-25Rodez2910122—56,8

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

10 %310,8349 %
14 D. SikanDanylo Sikan
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Anderlecht8107—16,5
2026-27Ukraine2102—17,2
2025-26Trabzonspor173126—16,9
2025-26Anderlecht92113—16,8
2024-25Trabzonspor143126—16,9

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

8 %100,1675 %
10 M. WinklerMarten Winkler
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Anderlecht5207—07,1
2026-27Hertha2122—08,1
2025-26Hertha4105—07,2
2024-25Hertha202113—36,7
2023-24Hertha305532—76,7

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

6 %200,6041 %
61 J. BethumeJ. Bethume
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-274103—06,9

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

3 %100,4441 %

Mechelen

GhjucatoreMarcaGolPassateGol / 90 minGhjoca
9 M. van BrederodeMyron van Brederode
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Mechelen83 (2 rig.)0——07,0
2025-26Mechelen349 (1 rig.)515—27,1
2024-25Fortuna Dusseldorf24447—4 16,9
2024-25AZ Alkmaar3003—06,4
2023-24AZ Alkmaar29242—16,9

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

23 %300,3883 %
7 T. KoudouThérence Ange Koudou
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Mechelen7105—06,8
2025-26Mechelen375215—56,9
2024-25Pau FC312518—47,0
2024-25Reims000——0—
2023-24Pau FC120018—36,8
2023-24Reims1009—06,5

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

6 %100,1575 %
14 B. RamanBenito Dirk Raman
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Mechelen7102—06,7
2025-26Mechelen200——0—
2024-25Mechelen3112319—3 16,8
2024-25Anderlecht000——0—
2024-25Samsunspor000——0—
2023-24Samsunspor11009—36,7
2023-24Anderlecht110——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

4 %100,3341 %
23 S. MichezSimion Michez
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Mechelen4108—16,7
2024-25Beerschot VA6217—27,1
2023-24Beerschot VA254325—37,2

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

3 %100,3541 %
6 F. HammarFredrik Carl Michael Hammar
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-2780018—46,9
2025-26381155—107,1
2024-25180030—36,8

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

2 %000,0083 %

Prubabilità chì un ghjucatore marchi almenu un gol : gol aspettati di a so squadra (mudellu) sparti secondu a so parte di i gol di a stagione, u so postu è u so tempu di ghjocu, po pisati secondu a so prubabilità di ghjucà. Statistica, micca cunsigliu.

Cumpusizioni probabili
Chì ghjè ?
Le onze le plus probable, construit à partir des joueurs qui ont le plus souvent été titulaires cette saison, en écartant blessés et suspendus connus. Le C signale le capitaine, l'astérisque un joueur placé à un poste voisin faute de titulaire disponible. Ce n'est pas la feuille de match officielle, qui n'est connue qu'une heure avant le coup d'envoi.

Anderlecht — 4-3-3

Allenatore : Vitor Bruno dapoi 01/07/2026 · rilevatu u 23/10/2026

Colin Maurice Coosemans 2026-27 : 8 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,5 2025-26 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,0 2024-25 : 36 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,4 2023-24 : 36 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,4 26 C. CoosemansAli Maamar 2026-27 : 8 partite, 0 gol(i), 2 passata(e), 14 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,0 2025-26 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,3 2024-25 : 19 partite, 0 gol(i), 2 passata(e), 11 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 6,9 79 A. MaamarLéo Pétrot Anderlecht · 2026-27 : 8 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 7 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,0 Elche · 2025-26 : 4 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,8 St Etienne · 2024-25 : 31 partite, 0 gol(i), 3 passata(e), 22 fallu(i), — fora di ghjocu, 4 ghjalla(e), nota 6,8 St Etienne · 2023-24 : 36 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 27 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 7,0 27 L. PétrotHans Carl Ludwig Augustinsson Anderlecht · 2026-27 : 8 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 7 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,8 Anderlecht · 2025-26 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 9 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 7,2 Anderlecht · 2024-25 : 24 partite, 1 gol(i), 1 passata(e), 15 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,0 Sevilla · 2024-25 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Anderlecht · 2023-24 : 31 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e) Sevilla · 2023-24 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 6 L. AugustinssonGiulian Biancone Anderlecht · 2026-27 : 6 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 8 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 7,6 Olympiakos · 2025-26 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,9 Olympiakos · 2024-25 : 17 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 8 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 6,8 Olympiakos · 2023-24 : 11 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 14 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 6,9 Nott'm Forest · 2023-24 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 4 G. BianconeMarco Kana Anderlecht · 2026-27 : 8 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 11 fallu(i), — fora di ghjocu, 4 ghjalla(e), nota 6,9 Anderlecht · 2025-26 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,0 Anderlecht · 2024-25 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,7 Kortrijk · 2024-25 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Kortrijk · 2023-24 : 20 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 5 ghjalla(e) Anderlecht · 2023-24 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 55 M. KanaLukáš Ambros Anderlecht · 2026-27 : 7 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 7 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,0 Czechia · 2026-27 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 5,8 Czech Republic · 2026-27 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 5,8 Gornik Zabrze · 2025-26 : 26 partite, 1 gol(i), 5 passata(e), 34 fallu(i), — fora di ghjocu, 5 ghjalla(e), nota 6,8 Gornik Zabrze · 2024-25 : 26 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 14 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,8 Wolfsburg · 2023-24 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 18 L. AmbrosIlias Koutsoupias Anderlecht · 2026-27 : 4 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,3 Frosinone · 2026-27 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,3 Frosinone · 2025-26 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,5 Catanzaro · 2024-25 : 11 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 11 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,9 Frosinone · 2024-25 : 6 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 11 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,9 Bari · 2023-24 : 14 partite, 2 gol(i), 1 passata(e), 13 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 7,0 30 I. KoutsoupiasDanylo Sikan Anderlecht · 2026-27 : 8 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 7 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,5 Ukraine · 2026-27 : 2 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,2 Trabzonspor · 2025-26 : 17 partite, 3 gol(i), 1 passata(e), 26 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,9 Anderlecht · 2025-26 : 9 partite, 2 gol(i), 1 passata(e), 13 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,8 Trabzonspor · 2024-25 : 14 partite, 3 gol(i), 1 passata(e), 26 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,9 14 D. SikanTawfik Bentayeb Anderlecht · 2026-27 : 6 partite, 3 gol(i), 1 passata(e), 4 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,2 Troyes · 2025-26 : 3 partite, 2 gol(i), 0 passata(e), 3 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,0 Rodez · 2024-25 : 29 partite, 10 gol(i), 1 passata(e), 22 fallu(i), — fora di ghjocu, 5 ghjalla(e), nota 6,8 21 T. BentayebOliver Antman Anderlecht · 2026-27 : 8 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 4 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 6,9 Finland · 2026-27 : 2 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,3 Rangers · 2025-26 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Go Ahead Eagles · 2024-25 : 32 partite, 6 gol(i), 15 passata(e), 10 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,1 FC Nordsjaelland · 2024-25 : 3 partite, 1 gol(i), 1 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,2 FC Nordsjaelland · 2023-24 : 22 partite, 3 gol(i), 1 passata(e), 7 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,8 11 O. Antman
Colin Maurice Coosemans
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27800——07,5
2025-26200——07,0
2024-253600——17,4
2023-243600——17,4

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Ali Maamar
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-2780214—07,0
2025-261002—06,3
2024-25190211—26,9

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Léo Pétrot
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Anderlecht8017—17,0
2025-26Elche4102—07,8
2024-25St Etienne310322—46,8
2023-24St Etienne361027—37,0

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Hans Carl Ludwig Augustinsson
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Anderlecht8007—06,8
2025-26Anderlecht2009—27,2
2024-25Anderlecht241115—17,0
2024-25Sevilla—00————
2023-24Anderlecht3100——3—
2023-24Sevilla—00————

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Giulian Biancone
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Anderlecht6008—37,6
2025-26Olympiakos100——06,9
2024-25Olympiakos17018—36,8
2023-24Olympiakos110014—36,9
2023-24Nott'm Forest000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Marco Kana
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Anderlecht80011—46,9
2025-26Anderlecht2002—17,0
2024-25Anderlecht100——06,7
2024-25Kortrijk—00————
2023-24Kortrijk2000——5—
2023-24Anderlecht200——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Lukáš Ambros
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Anderlecht7007—17,0
2026-27Czechia2001—05,8
2026-27Czech Republic2001—05,8
2025-26Gornik Zabrze261534—56,8
2024-25Gornik Zabrze260114—16,8
2023-24Wolfsburg000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Ilias Koutsoupias
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Anderlecht4011—17,3
2026-27Frosinone100——07,3
2025-26Frosinone2001—06,5
2024-25Catanzaro110011—16,9
2024-25Frosinone61011—16,9
2023-24Bari142113—27,0

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Danylo Sikan
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Anderlecht8107—16,5
2026-27Ukraine2102—17,2
2025-26Trabzonspor173126—16,9
2025-26Anderlecht92113—16,8
2024-25Trabzonspor143126—16,9

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Tawfik Bentayeb
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Anderlecht6314—07,2
2025-26Troyes3203—07,0
2024-25Rodez2910122—56,8

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Oliver Antman
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Anderlecht8014—26,9
2026-27Finland2101—07,3
2025-26Rangers—00————
2024-25Go Ahead Eagles3261510—17,1
2024-25FC Nordsjaelland3112—17,2
2023-24FC Nordsjaelland22317—16,8

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Ondeci ricustituitu à partesi da i posti è da u tempu di ghjocu (tempu di ghjocu di a stagione). Una stella signala un ghjucatore fora di u so postu abituale. Ùn hè micca a cumpusizione ufficiale, publicata circa un'ora nanzu à u calciu d'iniziu.

Mechelen — 4-3-3

Allenatore : Frederic Vanderbiest dapoi 01/07/2025 · rilevatu u 23/10/2026

Ignacio Mirás Blanco 2026-27 : 8 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,0 2025-26 : 32 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 7,6 2024-25 : 17 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,7 13 N. MirásJosé Martínez Marsà Mechelen · 2026-27 : 8 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 5 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,6 Mechelen · 2025-26 : 33 partite, 1 gol(i), 2 passata(e), 20 fallu(i), — fora di ghjocu, 4 ghjalla(e), nota 6,8 Mechelen · 2024-25 : 35 partite, 1 gol(i), 3 passata(e), 37 fallu(i), — fora di ghjocu, 5 ghjalla(e), nota 6,9 Andorra · 2023-24 : 30 partite, 0 gol(i), 3 passata(e), 21 fallu(i), — fora di ghjocu, 4 ghjalla(e), nota 6,8 Sp Lisbon · 2023-24 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 3 J. MarsàThérence Ange Koudou Mechelen · 2026-27 : 7 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 5 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,8 Mechelen · 2025-26 : 37 partite, 5 gol(i), 2 passata(e), 15 fallu(i), — fora di ghjocu, 5 ghjalla(e), nota 6,9 Pau FC · 2024-25 : 31 partite, 2 gol(i), 5 passata(e), 18 fallu(i), — fora di ghjocu, 4 ghjalla(e), nota 7,0 Reims · 2024-25 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Pau FC · 2023-24 : 12 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 18 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 6,8 Reims · 2023-24 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 9 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,5 7 T. KoudouLuc Marijnissen Mechelen · 2026-27 : 7 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 6 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,9 Dender · 2025-26 : 37 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 36 fallu(i), — fora di ghjocu, 7 ghjalla(e), nota 6,7 2 L. MarijnissenMike Eerdhuijzen Mechelen · 2026-27 : 5 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 4 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,1 Utrecht · 2026-27 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 3 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,2 Utrecht · 2025-26 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,6 Utrecht · 2024-25 : 32 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 17 fallu(i), — fora di ghjocu, 7 ghjalla(e), 1 rossa(e), nota 7,2 Sparta Rotterdam · 2024-25 : 32 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 17 fallu(i), — fora di ghjocu, 7 ghjalla(e), 1 rossa(e), nota 7,2 Sparta Rotterdam · 2023-24 : 20 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 9 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,0 44 M. EerdhuijzenFredrik Carl Michael Hammar 2026-27 : 8 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 18 fallu(i), — fora di ghjocu, 4 ghjalla(e), nota 6,9 2025-26 : 38 partite, 1 gol(i), 1 passata(e), 55 fallu(i), — fora di ghjocu, 10 ghjalla(e), nota 7,1 2024-25 : 18 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 30 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 6,8 6 F. HammarDennis Pierre Jacques Albert Praet Mechelen · 2026-27 : 8 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 10 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,9 Antwerp · 2025-26 : 31 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 28 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), 1 rossa(e), nota 6,9 Antwerp · 2024-25 : 25 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 19 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,9 Leicester · 2024-25 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Leicester · 2023-24 : 17 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 5 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,9 26 D. PraetMassimo Stephane Decoene Mechelen · 2026-27 : 5 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 4 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,6 Mechelen · 2025-26 : 8 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 4 fallu(i), — fora di ghjocu, 4 ghjalla(e), nota 6,5 Kortrijk · 2024-25 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Kortrijk · 2023-24 : 20 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 16 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), 2 rossa(e), nota 6,6 39 M. DecoeneMyron van Brederode Mechelen · 2026-27 : 8 partite, 3 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,0 Mechelen · 2025-26 : 34 partite, 9 gol(i), 5 passata(e), 15 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 7,1 Fortuna Dusseldorf · 2024-25 : 24 partite, 4 gol(i), 4 passata(e), 7 fallu(i), — fora di ghjocu, 4 ghjalla(e), 1 rossa(e), nota 6,9 AZ Alkmaar · 2024-25 : 3 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 3 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,4 AZ Alkmaar · 2023-24 : 29 partite, 2 gol(i), 4 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,9 9 M. van BrederodeCedric Jan Van Meirvenne 2026-27 : 8 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 5 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,0 17 C. Van MeirvenneBenito Dirk Raman Mechelen · 2026-27 : 7 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,7 Mechelen · 2025-26 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Mechelen · 2024-25 : 31 partite, 12 gol(i), 3 passata(e), 19 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), 1 rossa(e), nota 6,8 Anderlecht · 2024-25 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Samsunspor · 2024-25 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Samsunspor · 2023-24 : 11 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 9 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 6,7 Anderlecht · 2023-24 : 1 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 14 B. Raman
Ignacio Mirás Blanco
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27800——07,0
2025-263200——27,6
2024-251700——06,7

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

José Martínez Marsà
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Mechelen8005—06,6
2025-26Mechelen331220—46,8
2024-25Mechelen351337—56,9
2023-24Andorra300321—46,8
2023-24Sp Lisbon000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Thérence Ange Koudou
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Mechelen7105—06,8
2025-26Mechelen375215—56,9
2024-25Pau FC312518—47,0
2024-25Reims000——0—
2023-24Pau FC120018—36,8
2023-24Reims1009—06,5

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Luc Marijnissen
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Mechelen7006—06,9
2025-26Dender371036—76,7

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Mike Eerdhuijzen
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Mechelen5004—17,1
2026-27Utrecht2003—06,2
2025-26Utrecht1002—07,6
2024-25Utrecht321017—7 17,2
2024-25Sparta Rotterdam321017—7 17,2
2023-24Sparta Rotterdam20109—17,0

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Fredrik Carl Michael Hammar
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-2780018—46,9
2025-26381155—107,1
2024-25180030—36,8

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Dennis Pierre Jacques Albert Praet
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Mechelen80010—16,9
2025-26Antwerp310028—3 16,9
2024-25Antwerp250019—06,9
2024-25Leicester—00————
2023-24Leicester17015—06,9

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Massimo Stephane Decoene
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Mechelen5004—16,6
2025-26Mechelen8004—46,5
2024-25Kortrijk000——0—
2023-24Kortrijk200116—0 26,6

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Myron van Brederode
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Mechelen83 (2 rig.)0——07,0
2025-26Mechelen349 (1 rig.)515—27,1
2024-25Fortuna Dusseldorf24447—4 16,9
2024-25AZ Alkmaar3003—06,4
2023-24AZ Alkmaar29242—16,9

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Cedric Jan Van Meirvenne
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-278005—07,0

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Benito Dirk Raman
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Mechelen7102—06,7
2025-26Mechelen200——0—
2024-25Mechelen3112319—3 16,8
2024-25Anderlecht000——0—
2024-25Samsunspor000——0—
2023-24Samsunspor11009—36,7
2023-24Anderlecht110——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Ondeci ricustituitu à partesi da i posti è da u tempu di ghjocu (tempu di ghjocu di a stagione). Una stella signala un ghjucatore fora di u so postu abituale. Ùn hè micca a cumpusizione ufficiale, publicata circa un'ora nanzu à u calciu d'iniziu.

Faccia à faccia
Chì ghjè ?
Les dernières confrontations directes entre ces deux équipes, de la plus récente à la plus ancienne. Utile pour l'ambiance, moins pour prévoir : les effectifs changent d'une saison à l'autre.

4vittoria(e) Anderlecht
1patta(e)
1vittoria(e) Mechelen
3,0gol per partita

6 scontru(i) : Anderlecht 12 reta(e), Mechelen 6 · e duie squadre marcanu in 67 % di i casi · più di 2,5 gol in 67 % · 5,8 gialla(e) è 0,0 rossa(e) per partita (6 scheda(e)) · arbitri : E. Lambrechts ×3, J. Boterberg ×2, N. Laforge

Marcatori di sti duelli : A. Bertaccini Anderlecht, 2 · B. Boersma Mechelen, 2 · I. Camara Anderlecht, 2 · M. Cvetkovic Anderlecht, 2 · M. van Brederode Mechelen, 2 · N. Saliba Anderlecht, 2

DataPartitaRisultatuVincitore
11/09/2026Mechelen – Anderlecht Jupiler Pro League ♂0 – 1Anderlecht
17/05/2026Anderlecht – Mechelen Jupiler Pro League ♂2 – 2patta
18/04/2026Mechelen – Anderlecht Jupiler Pro League ♂1 – 2Anderlecht
15/03/2026Mechelen – Anderlecht Jupiler Pro League ♂1 – 0Mechelen
01/11/2025Anderlecht – Mechelen Jupiler Pro League ♂3 – 1Anderlecht
26/01/2025Anderlecht – Mechelen Jupiler Pro League ♂4 – 1Anderlecht

Da a più recente à a più anziana.

Tutta a storia Anderlecht – Mechelen →

Diffusione TV
Chì ghjè ?
Où regarder le match, dans ton pays d'abord, puis dans les autres pays d'Europe : le pays de la compétition (la ligue y attribue ses droits) et ceux que le site sert. Quand la ligue a déjà annoncé la chaîne, elle est affichée telle quelle ; sinon on montre qui détient les droits de la compétition cette saison, c'est-à-dire les chaînes possibles. Les droits sont renseignés par le site à partir des attributions publiées par les ligues, à vérifier auprès de la chaîne le jour du match.

Diffusione scunnisciuta : nè canale annunziatu, nè diritti indicati per sta cumpetizione.

Nisunu sistema ùn guarantisce un guadagnu · pruibitu à i minori di 18 anni · Joueurs Info Service 09 74 75 13 13