AntosofaU ballò analizatu da u canapè

LaLiga 2 ♂ · dum. 15 nuv. 2026 · 18:30

Eibar – Cadiz

Freschezza di l'infurmazioni 5 da verificà

Certe infurmazioni sò vechje: da cunfruntà cù l'annunzii di i club nanzu à scumette.

Probabilità
Chì ghjè ?
Trois pourcentages : la chance que l'équipe à domicile gagne (1), qu'il y ait match nul (N), que l'équipe à l'extérieur gagne (2). Ils font 100 % à eux trois. 48 % pour le « 1 » veut dire : si ce match se jouait cent fois, l'équipe à domicile en gagnerait environ 48. Ce sont des estimations, pas des certitudes, et jamais un conseil de pari.

60 %1 — Eibar
24 %Patta
17 %2 — Cadiz

Risultatu aspettatu 1 – 0 (14 %) · gol aspettati 1,74 – 0,75

Chì ghjè ?
« Buts attendus » : combien de buts chaque équipe marquerait en moyenne si le match se rejouait beaucoup de fois, d'après ses attaques, ses défenses et le championnat. 1,70 contre 1,10 ne promet pas un 2 – 1 : c'est une tendance. Le « score attendu » est simplement le score exact le plus probable, souvent avec moins de 15 % de chances.
· esitu u più prubabile : vittoria in casa · fiducia bona
Chì ghjè ?
« Issue la plus probable » : la colonne 1, N ou 2 qui a le plus de chances (parfois une double chance, 1N ou N2, quand le match est serré). La « confiance » dit à quel point ce résultat se détache : forte à partir de 70 % (une issue domine nettement), bonne de 50 à 70 %, moyenne ou faible quand tout se tient. À 64 %, l'issue manque encore environ une fois sur trois. Elle baisse d'un cran quand les cotes et notre modèle ne s'accordent pas (12 points d'écart ou plus), et d'un cran quand le dernier face-à-face s'est joué à un but ou sur un nul : la raison est alors indiquée.

Lettura : nant'à 10 partite cum'è questa, Eibar ne vincerebbe circa 6, è ùn vincerebbe micca l'altre 4.

Fonte : modèle + Elo (sans cotes) · calculatu u 24/10/2026. Nisuna quota quì : e quote è i segnali sò in u spaziu contu.

Forma
Chì ghjè ?
Les cinq derniers matchs joués, du plus ancien (à gauche) au plus récent (à droite), toutes compétitions : V victoire, N nul, D défaite. Survolez une lettre pour voir la date, l'adversaire et le score. Une bonne forme ne garantit rien, elle situe l'équipe dans son moment.

Eibar VDNDN da u più anticu à u più recente

03/10/2026for.Albacete LaLiga 2 ♂3 – 1V
12/10/2026for.Oviedo LaLiga 2 ♂1 – 3D
17/10/2026cas.Mallorca LaLiga 2 ♂1 – 1N
24/10/2026for.Cordoba LaLiga 2 ♂0 – 2D
31/10/2026cas.Almeria LaLiga 2 ♂1 – 1N

Cadiz VDDVD da u più anticu à u più recente

03/10/2026cas.Leganes LaLiga 2 ♂4 – 0V
11/10/2026cas.Sp Gijon LaLiga 2 ♂0 – 1D
18/10/2026for.Granada LaLiga 2 ♂0 – 2D
25/10/2026cas.Ceuta LaLiga 2 ♂3 – 1V
02/11/2026for.Mallorca LaLiga 2 ♂1 – 2D

Tutte e cumpetizioni cunfuse ; u faccia à faccia quì sottu ùn ritene chè i scontri diretti, da u più recente à u più anticu.

Serie in corsu
Chì ghjè ?
Ce qui dure en ce moment : victoires ou défaites d'affilée, matchs sans défaite, sans encaisser, en marquant, à domicile ou à l'extérieur, toutes compétitions. Une série se lit comme un état de forme, pas comme une loi : elle finit toujours par s'arrêter, et souvent quand on ne l'attend pas.

Eibar 5 partite senza scunfitta in casa 4 partite senza vittoria
esce da un pattu 1-1 contr'à Almeria · 1 V, 2 P, 2 S in l'ultime 5 partite (6 gol fatti, 8 incassati)

Cadiz 9 partite senza vittoria fora
esce da una scunfitta 1-2 contr'à Mallorca · 2 V, 0 P, 3 S in l'ultime 5 partite (8 gol fatti, 6 incassati)

Paragunà e duie squadre →

Forze in presenza
Chì ghjè ?
Le portrait de chaque équipe en chiffres. Attaque : buts marqués par match, tirs. Défense : buts encaissés, matchs sans en prendre. Gardien : arrêts et part des tirs cadrés qu'il stoppe. Entraîneur : depuis quand il est là, son système habituel (4-3-3 = quatre défenseurs, trois milieux, trois attaquants) et un style déduit des chiffres, pas d'une opinion.

Eibar

Attaccu · 2,00 reta(e) per partita (1,80 in casa, 2,20 fora) · 11,2 tiri per partita, 37 % in u quadru · senza marcà in 0 % di e partite · rigori 1 marcatu(i), 1 mancatu(i) · tempu forte : 0-15a minuta

Difesa · 1,10 incassata(e) per partita (1,20 in casa, 1,00 fora) · 40 % di partite senza incassà · incassa soprattuttu versu a 0-15a minuta · 19 gialla(e), 2 rossa(e)

Disciplina · 10,3 fallu(i) per partita · 1,4 fora di ghjocu per partita · 2,20 gialla(e) è 0,30 rossa(e) per partita (fiches de match, 19 partita(e))

Guardianu · Jon Mikel · 44 parata(e), 80 % di i tiri in u quadru parati · 1,10 incassata(e) per 90 min · nota 6,9

Allenatore · Jokin Aranbarri dapoi 01/08/2026 · 2 club allenatu(i) dapoi 2025
Sistema : 4-2-3-1, un seul avant-centre · attaque prolifique derrière une défense solide · marque surtout entre la 0e et la 15e minute

Forma (API-Football) : LWWWWWWWLD

Cadiz

Attaccu · 1,10 reta(e) per partita (1,00 in casa, 1,30 fora) · 10,6 tiri per partita, 31 % in u quadru · senza marcà in 40 % di e partite · rigori 1 marcatu(i) · tempu forte : 61-75a minuta

Difesa · 1,30 incassata(e) per partita (0,80 in casa, 2,00 fora) · 20 % di partite senza incassà · incassa soprattuttu versu a 31-45a minuta · 31 gialla(e), 0 rossa(e)

Disciplina · 12,1 fallu(i) per partita · 2,2 fora di ghjocu per partita · 3,30 gialla(e) è 0,20 rossa(e) per partita (fiches de match, 18 partita(e))

Guardianu · Jokin Ezkieta rotazione · 28 parata(e), 76 % di i tiri in u quadru parati · 1,50 incassata(e) per 90 min · nota 5,9

Allenatore · Albert Celades dapoi 01/09/2026 · 2 club allenatu(i) dapoi 2025
Sistema : 4-2-3-1, un seul avant-centre · équilibre entre attaque et défense · marque surtout entre la 61e et la 75e minute (ancu 4-3-3 ×1, 3-1-4-2 ×1)

Forma (API-Football) : DDDLLLDWLL

Feriti è squalificati
Chì ghjè ?
Les joueurs qui devraient manquer le prochain match : blessés, suspendus (carton rouge, cartons jaunes accumulés) et incertains, tels que notre source les relève quelques jours avant la rencontre, plus les cartons rouges lus dans nos fiches de match (« suspension probable »). La liste officielle n'est connue qu'avec la composition, une heure avant le coup d'envoi. Un absent pèse sur nos compositions probables et sur les buteurs probables, pas encore sur les probabilités du match.

Eibar

Nisunu assente cunnisciutu à u 23/10/2026.

Cadiz

Nisunu assente cunnisciutu à u 23/10/2026.

Arbitru
Chì ghjè ?
Ce que l'arbitre siffle en moyenne par match cette saison : fautes, hors-jeu (signalés par ses assistants), cartons jaunes et rouges, penaltys. Comparé aux fautes que les deux équipes commettent d'habitude, cela dit si le match risque d'être haché. Un arbitre n'est jamais une cause de résultat, mais une équipe fautive souffre davantage avec un arbitre sévère.

Arbitru ùn hè ancu designatu in i nostri dati (designazione cunnisciuta qualchì ghjornu nanzu à a partita).

Risicu disciplinariu
Chì ghjè ?
Pour chaque titulaire probable : fautes, cartons jaunes et hors-jeu par 90 minutes cette saison (avec peu de minutes jouées, le taux est rapproché de la moyenne de son poste). L'arbitre est comparé à la moyenne de sa compétition : un arbitre qui siffle 15 % de fautes de plus fait monter les fautes attendues d'autant. Risque de carton : moitié le taux de cartons du joueur, moitié ses fautes multipliées par le nombre de cartons que l'arbitre donne par faute ; c'est la probabilité d'au moins un jaune s'il joue tout le match. Hors-jeu : attaquants, additionnés match par match. Une estimation, pas une certitude.

Falli aspettati : 11,1 per Eibar, 11,6 per Cadiz · Carte gialle aspettate : 4,1 · Fora di ghjocu aspettati : 3,2

Arbitru micca ancu designatu : media di a cumpetizione.

Attaccanti u più spessu fora di ghjocu : Javi MartónJavier Martón Ansó

StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Eibar10125—16,5
2025-26Eibar3001—06,5
2024-25Albacete13304—16,7
2024-25Ath Bilbao3001—16,2
2024-25Mirandes—00————
2023-24Mirandes20409—56,7
2023-24Ath Bilbao000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

(0,6 per partita), V. KopotunVladyslav Kopotun
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Cadiz92111—16,7
2024-25Alcorcon28130——5—
2023-24Sabadell3450——5—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

(0,6 per partita)

Stima à partesi da a cumpusizione probabile è da e statistiche di a stagione : tassi per 90 minuti di ogni titulare (avvicinati à a media di u postu quandu hà ghjucatu pocu), di fronte à a severità di l'arbitru. Ùn hè micca una previsione ufficiale.

Marcatori probabili
Chì ghjè ?
La probabilité que chaque joueur marque au moins un but dans ce match. On part des buts attendus de son équipe, qu'on répartit selon les buts qu'il a déjà marqués, son poste et son temps de jeu, puis on tient compte de ses chances de jouer. 45 % pour un attaquant = un peu moins d'une fois sur deux. Les blessés et les gardiens n'y figurent pas.

Eibar

GhjucatoreMarcaGolPassateGol / 90 minGhjoca
10 Jon GuruzetaJon Guruzeta Rodríguez
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-2710329—37,2
2025-26320236—36,8
2024-25333322—46,8

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

14 %320,4372 %
21 Iván GilIván Gil Calero
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Eibar94 (1 rig.)16—07,1
2025-26Las Palmas262110—26,7
2024-25Eibar11016—36,7
2024-25Las Palmas000——0—
2023-24Andorra416 (1 rig.)126—57,2

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

13 %410,7550 %
8 Ander MadariagaAnder Madariaga Susaeta
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-2710225—07,2
2025-26200——06,5
2024-25263026—26,7
2023-244011—06,5

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

12 %220,2279 %
7 Malcom AduMalcom Abdulai Ares Djaló
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Eibar92313—57,4
2025-26Eibar3002—06,3
2024-25Zaragoza302136—96,8
2024-25Ath Bilbao100——06,2
2023-24Ath Bilbao12005—26,7

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

10 %230,3072 %
22 Álvaro RodríguezÁlvaro Rodríguez Pérez
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Eibar9211—07,0
2025-26Eibar3001—16,2
2024-25Albacete260018—26,5
2023-24Albacete302329—76,9

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

9 %210,2672 %

Cadiz

GhjucatoreMarcaGolPassateGol / 90 minGhjoca
16 Antonio CorderoAntonio José Cordero Campillo
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Cadiz103113—17,0
2025-26Cadiz213014—26,7
2025-26Westerlo700——06,5
2024-25Malaga396 (3 rig.)620—17,0
2023-24Malaga1710——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

11 %310,4072 %
21 V. KopotunVladyslav Kopotun
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Cadiz92111—16,7
2024-25Alcorcon28130——5—
2023-24Sabadell3450——5—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

5 %210,4043 %
4 Javi CastroJavier Castro Urdín
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Cadiz10108—37,0
2025-26Santander400——06,3
2024-25Santander373017—47,1
2023-24Alcorcon401027—46,9

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

5 %100,1086 %
24 Ibon SánchezIbon Ignacio Sánchez Océn
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Cadiz9116—16,5
2025-26Ath Bilbao000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

4 %110,1665 %
19 Urko IzetaUrko Iruretagoiena Lertxundi
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Cadiz91 (1 rig.)03—06,5
2025-26Ath Bilbao4314 (2 rig.)321—36,9
2024-25Mirandes4314 (2 rig.)321—36,9

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

4 %100,1950 %

Prubabilità chì un ghjucatore marchi almenu un gol : gol aspettati di a so squadra (mudellu) sparti secondu a so parte di i gol di a stagione, u so postu è u so tempu di ghjocu, po pisati secondu a so prubabilità di ghjucà. Statistica, micca cunsigliu.

Cumpusizioni probabili
Chì ghjè ?
Le onze le plus probable, construit à partir des joueurs qui ont le plus souvent été titulaires cette saison, en écartant blessés et suspendus connus. Le C signale le capitaine, l'astérisque un joueur placé à un poste voisin faute de titulaire disponible. Ce n'est pas la feuille de match officielle, qui n'est connue qu'une heure avant le coup d'envoi.

Eibar — 4-2-3-1

Allenatore : Jokin Aranbarri dapoi 01/08/2026 · rilevatu u 23/10/2026

Jon Mikel Magunagoitia Blasco Eibar · 2026-27 : 10 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,9 Eibar · 2025-26 : 42 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 7,1 Eibar · 2024-25 : 32 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,1 Amorebieta · 2023-24 : 16 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,4 13 J. MikelSergio Cubero Ezcurra Eibar · 2026-27 : 5 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,8 Eibar · 2025-26 : 35 partite, 1 gol(i), 2 passata(e), 35 fallu(i), — fora di ghjocu, 4 ghjalla(e), nota 6,9 Eibar · 2024-25 : 27 partite, 0 gol(i), 2 passata(e), 31 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,9 Ferrol · 2024-25 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Ferrol · 2023-24 : 33 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 40 fallu(i), — fora di ghjocu, 5 ghjalla(e), nota 6,9 Eibar · 2023-24 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 2 S. CuberoJair Amador Silos Eibar · 2026-27 : 4 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), 1 rossa(e), nota 6,7 Eibar · 2025-26 : 21 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 19 fallu(i), — fora di ghjocu, 5 ghjalla(e), nota 6,8 Zaragoza · 2024-25 : 23 partite, 2 gol(i), 2 passata(e), 20 fallu(i), — fora di ghjocu, 5 ghjalla(e), nota 6,8 Zaragoza · 2023-24 : 34 partite, 1 gol(i), 1 passata(e), 30 fallu(i), — fora di ghjocu, 9 ghjalla(e), nota 7,0 15 J. AmadorImanol García de Albéniz Crecente Eibar · 2026-27 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Andorra · 2025-26 : 24 partite, 1 gol(i), 1 passata(e), 17 fallu(i), — fora di ghjocu, 4 ghjalla(e), nota 6,7 Ath Bilbao · 2024-25 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Ath Bilbao · 2023-24 : 9 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 5 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 6,7 3 I. García de AlbénizAnaitz Arbilla Zabala 2026-27 : 10 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 6 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 7,1 2025-26 : 34 partite, 4 gol(i), 1 passata(e), 31 fallu(i), — fora di ghjocu, 7 ghjalla(e), 2 rossa(e), nota 7,1 2024-25 : 26 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 24 fallu(i), — fora di ghjocu, 9 ghjalla(e), nota 7,0 2023-24 : 43 partite, 1 gol(i), 1 passata(e), 34 fallu(i), — fora di ghjocu, 5 ghjalla(e), nota 7,1 23 A. ArbillaAnder Madariaga Susaeta 2026-27 : 10 partite, 2 gol(i), 2 passata(e), 5 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,2 2025-26 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,5 2024-25 : 26 partite, 3 gol(i), 0 passata(e), 26 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 6,7 2023-24 : 4 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,5 8 A. MadariagaAleix Garrido Cañizares Eibar · 2026-27 : 10 partite, 1 gol(i), 1 passata(e), 10 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,3 Eibar · 2025-26 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,9 Barcelona · 2024-25 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Barcelona · 2023-24 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 30 A. GarridoJon Magunazelaia Argoitia Eibar · 2026-27 : 8 partite, 2 gol(i), 1 passata(e), 10 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), 1 rossa(e), nota 6,7 Eibar · 2025-26 : 3 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 3 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,3 Cordoba · 2024-25 : 20 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 15 fallu(i), — fora di ghjocu, 4 ghjalla(e), 1 rossa(e), nota 6,3 Sociedad · 2024-25 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,2 Sociedad B · 2023-24 : 15 partite, 3 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 4 ghjalla(e) Real Sociedad II · 2023-24 : 15 partite, 3 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 4 ghjalla(e) Sociedad · 2023-24 : 5 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,8 11 J. MagunazelaiaPeru Nolaskoain Esnal Eibar · 2026-27 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,8 Eibar · 2025-26 : 28 partite, 3 gol(i), 2 passata(e), 29 fallu(i), — fora di ghjocu, 6 ghjalla(e), nota 7,1 Eibar · 2024-25 : 36 partite, 2 gol(i), 0 passata(e), 49 fallu(i), — fora di ghjocu, 8 ghjalla(e), nota 6,9 Eibar · 2023-24 : 18 partite, 2 gol(i), 1 passata(e), 26 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 7,0 Ath Bilbao · 2023-24 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,7 5 P. NolaskoainJon Guruzeta Rodríguez 2026-27 : 10 partite, 3 gol(i), 2 passata(e), 9 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 7,2 2025-26 : 32 partite, 0 gol(i), 2 passata(e), 36 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 6,8 2024-25 : 33 partite, 3 gol(i), 3 passata(e), 22 fallu(i), — fora di ghjocu, 4 ghjalla(e), nota 6,8 10 J. GuruzetaJavier Martón Ansó Eibar · 2026-27 : 10 partite, 1 gol(i), 2 passata(e), 5 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,5 Eibar · 2025-26 : 3 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,5 Albacete · 2024-25 : 13 partite, 3 gol(i), 0 passata(e), 4 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,7 Ath Bilbao · 2024-25 : 3 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,2 Mirandes · 2024-25 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Mirandes · 2023-24 : 20 partite, 4 gol(i), 0 passata(e), 9 fallu(i), — fora di ghjocu, 5 ghjalla(e), nota 6,7 Ath Bilbao · 2023-24 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 20 J. Martón
Jon Mikel Magunagoitia Blasco
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Eibar1000——06,9
2025-26Eibar42001—27,1
2024-25Eibar3210——17,1
2023-24Amorebieta1600——17,4

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Sergio Cubero Ezcurra
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Eibar5011—16,8
2025-26Eibar351235—46,9
2024-25Eibar270231—16,9
2024-25Ferrol—00————
2023-24Ferrol330140—56,9
2023-24Eibar—00————

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Jair Amador Silos
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Eibar4001—0 16,7
2025-26Eibar210019—56,8
2024-25Zaragoza232220—56,8
2023-24Zaragoza341130—97,0

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Imanol García de Albéniz Crecente
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Eibar000——0—
2025-26Andorra241117—46,7
2024-25Ath Bilbao—00————
2023-24Ath Bilbao9005—26,7

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Anaitz Arbilla Zabala
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-2710006—37,1
2025-26344131—7 27,1
2024-25260024—97,0
2023-24431134—57,1

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Ander Madariaga Susaeta
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-2710225—07,2
2025-26200——06,5
2024-25263026—26,7
2023-244011—06,5

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Aleix Garrido Cañizares
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Eibar101110—07,3
2025-26Eibar2001—06,9
2024-25Barcelona000——0—
2023-24Barcelona000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Jon Magunazelaia Argoitia
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Eibar82110—0 16,7
2025-26Eibar3003—06,3
2024-25Cordoba200015—4 16,3
2024-25Sociedad2001—07,2
2023-24Sociedad B1530——4—
2023-24Real Sociedad II1530——4—
2023-24Sociedad5002—06,8

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Peru Nolaskoain Esnal
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Eibar2002—06,8
2025-26Eibar283229—67,1
2024-25Eibar362049—86,9
2023-24Eibar182126—37,0
2023-24Ath Bilbao200——06,7

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Jon Guruzeta Rodríguez
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-2710329—37,2
2025-26320236—36,8
2024-25333322—46,8

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Javier Martón Ansó
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Eibar10125—16,5
2025-26Eibar3001—06,5
2024-25Albacete13304—16,7
2024-25Ath Bilbao3001—16,2
2024-25Mirandes—00————
2023-24Mirandes20409—56,7
2023-24Ath Bilbao000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Ondeci ricustituitu à partesi da i posti è da u tempu di ghjocu (ultima cumpusizione ufficiale è tempu di ghjocu di a stagione). Una stella signala un ghjucatore fora di u so postu abituale. Ùn hè micca a cumpusizione ufficiale, publicata circa un'ora nanzu à u calciu d'iniziu. 9 titulare(i) di l'ultima partita (24/10/2026) cunfirmatu(i).

Cadiz — 4-2-3-1

Allenatore : Albert Celades dapoi 01/09/2026 · rilevatu u 23/10/2026

David Gil Mohedano 2026-27 : 4 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 0 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,3 2025-26 : 8 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 7,0 2024-25 : 36 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), 1 rossa(e), nota 7,1 2023-24 : 5 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,2 1 D. GilJavier Castro Urdín Cadiz · 2026-27 : 10 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 8 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 7,0 Santander · 2025-26 : 4 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,3 Santander · 2024-25 : 37 partite, 3 gol(i), 0 passata(e), 17 fallu(i), — fora di ghjocu, 4 ghjalla(e), nota 7,1 Alcorcon · 2023-24 : 40 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 27 fallu(i), — fora di ghjocu, 4 ghjalla(e), nota 6,9 4 J. CastroManuel Fernández Arroyo Cadiz · 2026-27 : 6 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 3 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,0 Celta · 2025-26 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,9 Celta B · 2024-25 : 30 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 4 ghjalla(e), 1 rossa(e) Celta B · 2023-24 : 34 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e) 6 M. FernándezSergio Arribas Prieto Almeria · 2026-27 : 7 partite, 1 gol(i), 1 passata(e), 3 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,1 Cadiz · 2026-27 : 6 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 5 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 6,8 Almeria · 2025-26 : 45 partite, 26 gol(i), 7 passata(e), 25 fallu(i), — fora di ghjocu, 4 ghjalla(e), nota 7,4 Cadiz · 2025-26 : 8 partite, 1 gol(i), 1 passata(e), 5 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,9 Huesca · 2025-26 : 3 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,2 Almeria · 2024-25 : 41 partite, 8 gol(i), 2 passata(e), 21 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), 1 rossa(e), nota 7,1 Betis · 2024-25 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,7 Almeria · 2023-24 : 34 partite, 9 gol(i), 4 passata(e), 14 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,0 Real Madrid · 2023-24 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 3 S. ArribasBeñat de Jesús Domingo 2026-27 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 4 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,5 2 B. de JesúsAntonio José Cordero Campillo Cadiz · 2026-27 : 10 partite, 3 gol(i), 1 passata(e), 13 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,0 Cadiz · 2025-26 : 21 partite, 3 gol(i), 0 passata(e), 14 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 6,7 Westerlo · 2025-26 : 7 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,5 Malaga · 2024-25 : 39 partite, 6 gol(i), 6 passata(e), 20 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,0 Malaga · 2023-24 : 17 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 16 A. CorderoIbon Ignacio Sánchez Océn Cadiz · 2026-27 : 9 partite, 1 gol(i), 1 passata(e), 6 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,5 Ath Bilbao · 2025-26 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 24 I. SánchezMarc-Olivier Doué Séné Cadiz · 2026-27 : 7 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 5 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 6,6 Castellon · 2026-27 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,8 Castellon · 2025-26 : 33 partite, 3 gol(i), 0 passata(e), 17 fallu(i), — fora di ghjocu, 9 ghjalla(e), nota 6,8 Eldense · 2024-25 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Eldense · 2023-24 : 9 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 6 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,4 5 M. DouéD. A. Zarate Hidalgo 2026-27 : 7 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 4 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,9 28 D. A. Zarate HidalgoAïmen Moueffek Cadiz · 2026-27 : 3 partite, 1 gol(i), 1 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,2 St Etienne · 2025-26 : 29 partite, 1 gol(i), 2 passata(e), 25 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 6,5 St Etienne · 2024-25 : 24 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 20 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 6,6 St Etienne · 2023-24 : 35 partite, 4 gol(i), 1 passata(e), 54 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 6,8 17 A. MoueffekVladyslav Kopotun Cadiz · 2026-27 : 9 partite, 2 gol(i), 1 passata(e), 11 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,7 Alcorcon · 2024-25 : 28 partite, 13 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 5 ghjalla(e) Sabadell · 2023-24 : 34 partite, 5 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 5 ghjalla(e) 21 V. Kopotun
David Gil Mohedano
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-274000—06,3
2025-26800——27,0
2024-2536001—1 17,1
2023-24500——17,2

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Javier Castro Urdín
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Cadiz10108—37,0
2025-26Santander400——06,3
2024-25Santander373017—47,1
2023-24Alcorcon401027—46,9

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Manuel Fernández Arroyo
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Cadiz6003—17,0
2025-26Celta200——06,9
2024-25Celta B3010——4 1—
2023-24Celta B3400——3—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Sergio Arribas Calvo
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Almeria71 (1 rig.)13—07,1
2026-27Cadiz6005—36,8
2025-26Almeria4526 (10 rig.)725—47,4
2025-26Cadiz8115—06,9
2025-26Huesca3001—16,2
2024-25Almeria418221—3 17,1
2024-25Betis100——07,7
2023-24Almeria349414—17,0
2023-24Real Madrid000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Beñat de Jesús Domingo
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-272004—06,5

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Antonio José Cordero Campillo
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Cadiz103113—17,0
2025-26Cadiz213014—26,7
2025-26Westerlo700——06,5
2024-25Malaga396 (3 rig.)620—17,0
2023-24Malaga1710——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Ibon Ignacio Sánchez Océn
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Cadiz9116—16,5
2025-26Ath Bilbao000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Marc-Olivier Doué Séné
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Cadiz7005—36,6
2026-27Castellon200——06,8
2025-26Castellon333017—96,8
2024-25Eldense000——0—
2023-24Eldense9006—16,4

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

D. A. Zarate Hidalgo
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-277004—16,9

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Aïmen Moueffek
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Cadiz3111—07,2
2025-26St Etienne291225—26,5
2024-25St Etienne240120—26,6
2023-24St Etienne354154—26,8

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Vladyslav Kopotun
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Cadiz92111—16,7
2024-25Alcorcon28130——5—
2023-24Sabadell3450——5—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Ondeci ricustituitu à partesi da i posti è da u tempu di ghjocu (ultima cumpusizione ufficiale è tempu di ghjocu di a stagione). Una stella signala un ghjucatore fora di u so postu abituale. Ùn hè micca a cumpusizione ufficiale, publicata circa un'ora nanzu à u calciu d'iniziu. 11 titulare(i) di l'ultima partita (18/10/2026) cunfirmatu(i).

Faccia à faccia
Chì ghjè ?
Les dernières confrontations directes entre ces deux équipes, de la plus récente à la plus ancienne. Utile pour l'ambiance, moins pour prévoir : les effectifs changent d'une saison à l'autre.

4vittoria(e) Eibar
1patta(e)
1vittoria(e) Cadiz
1,7gol per partita

6 scontru(i) : Eibar 7 reta(e), Cadiz 3 · e duie squadre marcanu in 33 % di i casi · più di 2,5 gol in 33 % · 5,0 gialla(e) è 0,0 rossa(e) per partita (4 scheda(e)) · arbitri : Salvador Lax ×2, R. Sanchez, Eder Mallo Fernandez

Marcatori di sti duelli : A. Ares Eibar, 1 · B. Ocampo Cadiz, 1 · J. Corpas Eibar, 1 · Javier Marton Eibar, 1 · José Corpas Eibar, 1 · Suso Cadiz, 1

DataPartitaRisultatuVincitore
01/03/2026Eibar – Cadiz LaLiga 2 ♂3 – 1Eibar
13/09/2025Cadiz – Eibar LaLiga 2 ♂1 – 0Cadiz
31/03/2025Cadiz – Eibar LaLiga 2 ♂0 – 0patta
23/10/2024Eibar – Cadiz LaLiga 2 ♂1 – 0Eibar
08/03/2008Eibar – Cadiz LaLiga 2 ♂1 – 0Eibar
07/10/2007Cadiz – Eibar LaLiga 2 ♂1 – 2Eibar

Da a più recente à a più anziana.

Tutta a storia Eibar – Cadiz →

Diffusione TV
Chì ghjè ?
Où regarder le match, dans ton pays d'abord, puis dans les autres pays d'Europe : le pays de la compétition (la ligue y attribue ses droits) et ceux que le site sert. Quand la ligue a déjà annoncé la chaîne, elle est affichée telle quelle ; sinon on montre qui détient les droits de la compétition cette saison, c'est-à-dire les chaînes possibles. Les droits sont renseignés par le site à partir des attributions publiées par les ligues, à vérifier auprès de la chaîne le jour du match.

Pologne · diritti di a stagione : Canal+ canale di a partita micca ancu annunziatu
Relevé sur laliga.com le 29/09/2026.

Altrove in EuropaCanale
Espagne paese di a cumpetizioneMovistar+ o DAZN diritti di a stagione
AllemagneDAZN diritti di a stagione
AutricheDAZN diritti di a stagione
BelgiqueDAZN diritti di a stagione
Canada (Québec)TSN Canada o RDS diritti di a stagione
DanemarkDisney+ diritti di a stagione
États-Unis (New York)ESPN o ESPN Deportes o ESPN+ diritti di a stagione
FranceDAZN o Disney+ diritti di a stagione
GrèceMAGENTA TV diritti di a stagione
GuadeloupeESPN o beIN Sports o Rush Sports diritti di a stagione
IrlandeDisney+ o Premier Sports diritti di a stagione
ItalieDAZN diritti di a stagione
La RéunionbeIN Sports o Canal+ o SuperSport 7 o DAZN diritti di a stagione
LuxembourgDAZN diritti di a stagione
MarocbeIN Sports diritti di a stagione
Pays-BasZiggo Sport diritti di a stagione
PortugalDAZN diritti di a stagione
Royaume-UniDisney+ o Premier Sports diritti di a stagione
SénégalCanal+ o SuperSport 7 o DAZN o New World diritti di a stagione
SuisseDAZN diritti di a stagione
TunisiebeIN Sports diritti di a stagione
TurquieS Sport o S Sport Plus diritti di a stagione
Nisunu sistema ùn guarantisce un guadagnu · pruibitu à i minori di 18 anni · Joueurs Info Service 09 74 75 13 13