AntosofaU ballò analizatu da u canapè

LaLiga 2 ♂ · dum. 22 nuv. 2026 · 16:00

Girona – Eibar

Freschezza di l'infurmazioni 5 da verificà

Certe infurmazioni sò vechje: da cunfruntà cù l'annunzii di i club nanzu à scumette.

Probabilità
Chì ghjè ?
Trois pourcentages : la chance que l'équipe à domicile gagne (1), qu'il y ait match nul (N), que l'équipe à l'extérieur gagne (2). Ils font 100 % à eux trois. 48 % pour le « 1 » veut dire : si ce match se jouait cent fois, l'équipe à domicile en gagnerait environ 48. Ce sont des estimations, pas des certitudes, et jamais un conseil de pari.

48 %1 — Girona
27 %Patta
25 %2 — Eibar

Risultatu aspettatu 1 – 0 (13 %) · gol aspettati 1,45 – 0,99

Chì ghjè ?
« Buts attendus » : combien de buts chaque équipe marquerait en moyenne si le match se rejouait beaucoup de fois, d'après ses attaques, ses défenses et le championnat. 1,70 contre 1,10 ne promet pas un 2 – 1 : c'est une tendance. Le « score attendu » est simplement le score exact le plus probable, souvent avec moins de 15 % de chances.
· esitu u più prubabile : vittoria in casa · fiducia media
Chì ghjè ?
« Issue la plus probable » : la colonne 1, N ou 2 qui a le plus de chances (parfois une double chance, 1N ou N2, quand le match est serré). La « confiance » dit à quel point ce résultat se détache : forte à partir de 70 % (une issue domine nettement), bonne de 50 à 70 %, moyenne ou faible quand tout se tient. À 64 %, l'issue manque encore environ une fois sur trois. Elle baisse d'un cran quand les cotes et notre modèle ne s'accordent pas (12 points d'écart ou plus), et d'un cran quand le dernier face-à-face s'est joué à un but ou sur un nul : la raison est alors indiquée.

Lettura : nant'à 10 partite cum'è questa, Girona ne vincerebbe circa 5, è ùn vincerebbe micca l'altre 5.

Fonte : modèle + Elo (sans cotes) · calculatu u 24/10/2026. Nisuna quota quì : e quote è i segnali sò in u spaziu contu.

Forma
Chì ghjè ?
Les cinq derniers matchs joués, du plus ancien (à gauche) au plus récent (à droite), toutes compétitions : V victoire, N nul, D défaite. Survolez une lettre pour voir la date, l'adversaire et le score. Une bonne forme ne garantit rien, elle situe l'équipe dans son moment.

Girona NNVVD da u più anticu à u più recente

04/10/2026cas.Mallorca LaLiga 2 ♂0 – 0N
12/10/2026for.Tenerife LaLiga 2 ♂1 – 1N
18/10/2026cas.Andorra LaLiga 2 ♂2 – 0V
24/10/2026cas.Celta B LaLiga 2 ♂5 – 1V
31/10/2026for.Sociedad B LaLiga 2 ♂0 – 1D

Eibar VDNDN da u più anticu à u più recente

03/10/2026for.Albacete LaLiga 2 ♂3 – 1V
12/10/2026for.Oviedo LaLiga 2 ♂1 – 3D
17/10/2026cas.Mallorca LaLiga 2 ♂1 – 1N
24/10/2026for.Cordoba LaLiga 2 ♂0 – 2D
31/10/2026cas.Almeria LaLiga 2 ♂1 – 1N

Tutte e cumpetizioni cunfuse ; u faccia à faccia quì sottu ùn ritene chè i scontri diretti, da u più recente à u più anticu.

Serie in corsu
Chì ghjè ?
Ce qui dure en ce moment : victoires ou défaites d'affilée, matchs sans défaite, sans encaisser, en marquant, à domicile ou à l'extérieur, toutes compétitions. Une série se lit comme un état de forme, pas comme une loi : elle finit toujours par s'arrêter, et souvent quand on ne l'attend pas.

Girona 4 partite senza scunfitta in casa
esce da una scunfitta 0-1 contr'à Sociedad B · 2 V, 2 P, 1 S in l'ultime 5 partite (8 gol fatti, 3 incassati)

Eibar 5 partite senza scunfitta in casa 4 partite senza vittoria
esce da un pattu 1-1 contr'à Almeria · 1 V, 2 P, 2 S in l'ultime 5 partite (6 gol fatti, 8 incassati)

Paragunà e duie squadre →

Forze in presenza
Chì ghjè ?
Le portrait de chaque équipe en chiffres. Attaque : buts marqués par match, tirs. Défense : buts encaissés, matchs sans en prendre. Gardien : arrêts et part des tirs cadrés qu'il stoppe. Entraîneur : depuis quand il est là, son système habituel (4-3-3 = quatre défenseurs, trois milieux, trois attaquants) et un style déduit des chiffres, pas d'une opinion.

Girona

Attaccu · 1,70 reta(e) per partita (1,80 in casa, 1,50 fora) · 15,0 tiri per partita, 35 % in u quadru · senza marcà in 10 % di e partite · rigori 0 marcatu(i) · tempu forte : 0-15a minuta

Difesa · 0,90 incassata(e) per partita (0,80 in casa, 1,00 fora) · 40 % di partite senza incassà · incassa soprattuttu versu a 76-90a minuta · 28 gialla(e), 1 rossa(e)

Disciplina · 11,2 fallu(i) per partita · 1,9 fora di ghjocu per partita · 2,60 gialla(e) è 0,10 rossa(e) per partita (fiches de match, 11 partita(e))

Guardianu · P. Gazzaniga · 34 parata(e), 79 % di i tiri in u quadru parati · 0,95 incassata(e) per 90 min · nota 7,3

Allenatore · Quique Alvarez dapoi 01/07/2026 · 1 club allenatu(i) dapoi 2026
Sistema : 4-4-2 · bloc bas et solide, peu de buts encaissés · marque surtout entre la 0e et la 15e minute (ancu 4-2-3-1 ×3, 4-1-4-1 ×1)

Forma (API-Football) : DLWWLWWDDW

Eibar

Attaccu · 2,00 reta(e) per partita (1,80 in casa, 2,20 fora) · 11,2 tiri per partita, 37 % in u quadru · senza marcà in 0 % di e partite · rigori 1 marcatu(i), 1 mancatu(i) · tempu forte : 0-15a minuta

Difesa · 1,10 incassata(e) per partita (1,20 in casa, 1,00 fora) · 40 % di partite senza incassà · incassa soprattuttu versu a 0-15a minuta · 19 gialla(e), 2 rossa(e)

Disciplina · 10,3 fallu(i) per partita · 1,4 fora di ghjocu per partita · 2,20 gialla(e) è 0,30 rossa(e) per partita (fiches de match, 19 partita(e))

Guardianu · Jon Mikel · 44 parata(e), 80 % di i tiri in u quadru parati · 1,10 incassata(e) per 90 min · nota 6,9

Allenatore · Jokin Aranbarri dapoi 01/08/2026 · 2 club allenatu(i) dapoi 2025
Sistema : 4-2-3-1, un seul avant-centre · attaque prolifique derrière une défense solide · marque surtout entre la 0e et la 15e minute

Forma (API-Football) : LWWWWWWWLD

Feriti è squalificati
Chì ghjè ?
Les joueurs qui devraient manquer le prochain match : blessés, suspendus (carton rouge, cartons jaunes accumulés) et incertains, tels que notre source les relève quelques jours avant la rencontre, plus les cartons rouges lus dans nos fiches de match (« suspension probable »). La liste officielle n'est connue qu'avec la composition, une heure avant le coup d'envoi. Un absent pèse sur nos compositions probables et sur les buteurs probables, pas encore sur les probabilités du match.

Girona

Nisunu assente cunnisciutu à u 23/10/2026.

Eibar

Nisunu assente cunnisciutu à u 23/10/2026.

Arbitru
Chì ghjè ?
Ce que l'arbitre siffle en moyenne par match cette saison : fautes, hors-jeu (signalés par ses assistants), cartons jaunes et rouges, penaltys. Comparé aux fautes que les deux équipes commettent d'habitude, cela dit si le match risque d'être haché. Un arbitre n'est jamais une cause de résultat, mais une équipe fautive souffre davantage avec un arbitre sévère.

Arbitru ùn hè ancu designatu in i nostri dati (designazione cunnisciuta qualchì ghjornu nanzu à a partita).

Risicu disciplinariu
Chì ghjè ?
Pour chaque titulaire probable : fautes, cartons jaunes et hors-jeu par 90 minutes cette saison (avec peu de minutes jouées, le taux est rapproché de la moyenne de son poste). L'arbitre est comparé à la moyenne de sa compétition : un arbitre qui siffle 15 % de fautes de plus fait monter les fautes attendues d'autant. Risque de carton : moitié le taux de cartons du joueur, moitié ses fautes multipliées par le nombre de cartons que l'arbitre donne par faute ; c'est la probabilité d'au moins un jaune s'il joue tout le match. Hors-jeu : attaquants, additionnés match par match. Une estimation, pas une certitude.

Falli aspettati : 10,5 per Girona, 11,1 per Eibar · Carte gialle aspettate : 3,8 · Fora di ghjocu aspettati : 3,4

Arbitru micca ancu designatu : media di a cumpetizione.

I più esposti à una carta gialla

GhjucatoreSquadraFalli / 90 minGialle / 90 minRisicu
I. GonzalezI. Gonzalez
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Girona101016—36,9
2025-26Granada181121—46,9

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Girona1,630,2926 %

Attaccanti u più spessu fora di ghjocu : Javi MartónJavier Martón Ansó

StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Eibar10125—16,5
2025-26Eibar3001—06,5
2024-25Albacete13304—16,7
2024-25Ath Bilbao3001—16,2
2024-25Mirandes—00————
2023-24Mirandes20409—56,7
2023-24Ath Bilbao000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

(0,6 per partita), V. VanatVladyslav Vanat
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Girona6215—16,9
2026-27Ukraine3002—16,3
2025-26Girona211——1—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

(0,6 per partita)

Stima à partesi da a cumpusizione probabile è da e statistiche di a stagione : tassi per 90 minuti di ogni titulare (avvicinati à a media di u postu quandu hà ghjucatu pocu), di fronte à a severità di l'arbitru. Ùn hè micca una previsione ufficiale.

Marcatori probabili
Chì ghjè ?
La probabilité que chaque joueur marque au moins un but dans ce match. On part des buts attendus de son équipe, qu'on répartit selon les buts qu'il a déjà marqués, son poste et son temps de jeu, puis on tient compte de ses chances de jouer. 45 % pour un attaquant = un peu moins d'une fois sur deux. Les blessés et les gardiens n'y figurent pas.

Girona

GhjucatoreMarcaGolPassateGol / 90 minGhjoca
22 Y. AsprillaYáser Esnéider Asprilla Martínez
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Girona8501—07,4
2025-26Girona210——06,9
2025-26Galatasaray100——0—
2024-25Girona000——0—
2024-25Watford000——0—
2023-24Watford000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

12 %501,2443 %
9 Abel RuizAbel Ruiz Ortega
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Girona9215—16,4
2025-26Girona9002—06,4
2024-25Girona234 (1 rig.)07—36,6
2023-24Sp Braga100——0—
2023-24SC Braga100——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

8 %210,3665 %
19 V. VanatVladyslav Vanat
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Girona6215—16,9
2026-27Ukraine3002—16,3
2025-26Girona211——1—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

7 %210,4257 %
23 Carles PérezCarles Pérez Sayol
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Girona72113—17,1
2025-26Aris221230—46,8
2025-26Aris Thessalonikis221230—46,8
2024-25Getafe383044—26,6
2024-25Celta00044—06,6
2023-24Celta291115—36,7

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

7 %210,3550 %
24 I. GonzalezI. Gonzalez
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Girona101016—36,9
2025-26Granada181121—46,9

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

6 %100,1279 %

Eibar

GhjucatoreMarcaGolPassateGol / 90 minGhjoca
10 Jon GuruzetaJon Guruzeta Rodríguez
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-2710329—37,2
2025-26320236—36,8
2024-25333322—46,8

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

8 %320,4372 %
21 Iván GilIván Gil Calero
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Eibar94 (1 rig.)16—07,1
2025-26Las Palmas262110—26,7
2024-25Eibar11016—36,7
2024-25Las Palmas000——0—
2023-24Andorra416 (1 rig.)126—57,2

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

8 %410,7550 %
8 Ander MadariagaAnder Madariaga Susaeta
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-2710225—07,2
2025-26200——06,5
2024-25263026—26,7
2023-244011—06,5

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

7 %220,2279 %
7 Malcom AduMalcom Abdulai Ares Djaló
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Eibar92313—57,4
2025-26Eibar3002—06,3
2024-25Zaragoza302136—96,8
2024-25Ath Bilbao100——06,2
2023-24Ath Bilbao12005—26,7

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

6 %230,3072 %
22 Álvaro RodríguezÁlvaro Rodríguez Pérez
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Eibar9211—07,0
2025-26Eibar3001—16,2
2024-25Albacete260018—26,5
2023-24Albacete302329—76,9

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

6 %210,2672 %

Prubabilità chì un ghjucatore marchi almenu un gol : gol aspettati di a so squadra (mudellu) sparti secondu a so parte di i gol di a stagione, u so postu è u so tempu di ghjocu, po pisati secondu a so prubabilità di ghjucà. Statistica, micca cunsigliu.

Cumpusizioni probabili
Chì ghjè ?
Le onze le plus probable, construit à partir des joueurs qui ont le plus souvent été titulaires cette saison, en écartant blessés et suspendus connus. Le C signale le capitaine, l'astérisque un joueur placé à un poste voisin faute de titulaire disponible. Ce n'est pas la feuille de match officielle, qui n'est connue qu'une heure avant le coup d'envoi.

Girona — 4-2-3-1

Allenatore : Quique Alvarez dapoi 01/07/2026 · rilevatu u 23/10/2026

Paulo Dino Gazzaniga Farias 2026-27 : 10 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 0 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,3 2025-26 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,2 2024-25 : 36 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 4 ghjalla(e), nota 7,0 2023-24 : 38 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 7,3 13 P. GazzanigaAlexandre Moreno Lopera Girona · 2026-27 : 10 partite, 0 gol(i), 2 passata(e), 8 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 7,1 Girona · 2025-26 : 31 partite, 0 gol(i), 3 passata(e), 32 fallu(i), — fora di ghjocu, 5 ghjalla(e), nota 6,7 Nott'm Forest · 2024-25 : 15 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 12 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 6,7 Aston Villa · 2024-25 : 0 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 12 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,7 Aston Villa · 2023-24 : 21 partite, 2 gol(i), 0 passata(e), 11 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 6,7 11 Á. MorenoAlejandro Francés Torrijo Girona · 2026-27 : 10 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 7 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,3 Girona · 2025-26 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,9 Girona · 2024-25 : 36 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 20 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 6,8 Zaragoza · 2024-25 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Zaragoza · 2023-24 : 38 partite, 3 gol(i), 1 passata(e), 32 fallu(i), — fora di ghjocu, 6 ghjalla(e), nota 7,2 16 A. FrancésDavid López Silva Girona · 2026-27 : 7 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,0 Inter Club d'Escaldes · 2026-27 : 5 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,3 Mallorca · 2026-27 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Girona · 2025-26 : 6 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,5 Mallorca · 2025-26 : 3 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,1 Girona · 2024-25 : 38 partite, 1 gol(i), 1 passata(e), 12 fallu(i), — fora di ghjocu, 4 ghjalla(e), nota 6,9 Burgos · 2024-25 : 17 partite, 1 gol(i), 1 passata(e), 14 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 7,0 Cultural Leonesa · 2024-25 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Elche · 2024-25 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Mallorca · 2024-25 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,0 Girona · 2023-24 : 27 partite, 3 gol(i), 0 passata(e), 17 fallu(i), — fora di ghjocu, 4 ghjalla(e), nota 6,9 Elche · 2023-24 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Mallorca · 2023-24 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Cultural Leonesa · 2023-24 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 5 D. LópezMateu Jaume Morey Bauzà Girona · 2026-27 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,0 Mallorca · 2026-27 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,0 Mallorca · 2025-26 : 3 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 4 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,7 Mallorca · 2024-25 : 34 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 17 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,5 Dortmund · 2024-25 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Dortmund · 2023-24 : 3 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 3 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,0 3 M. MoreyI. Gonzalez Girona · 2026-27 : 10 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 16 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 6,9 Granada · 2025-26 : 18 partite, 1 gol(i), 1 passata(e), 21 fallu(i), — fora di ghjocu, 4 ghjalla(e), nota 6,9 24 I. GonzalezFrancisco José Beltrán Peinado Girona · 2026-27 : 9 partite, 1 gol(i), 1 passata(e), 3 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 6,9 Girona · 2025-26 : 17 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 10 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 6,9 Celta · 2025-26 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 3 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,3 Celta · 2024-25 : 38 partite, 2 gol(i), 1 passata(e), 34 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 6,9 Celta · 2023-24 : 38 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 28 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 6,7 8 F. BeltránCarles Pérez Sayol Girona · 2026-27 : 7 partite, 2 gol(i), 1 passata(e), 13 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,1 Aris · 2025-26 : 22 partite, 1 gol(i), 2 passata(e), 30 fallu(i), — fora di ghjocu, 4 ghjalla(e), nota 6,8 Aris Thessalonikis · 2025-26 : 22 partite, 1 gol(i), 2 passata(e), 30 fallu(i), — fora di ghjocu, 4 ghjalla(e), nota 6,8 Getafe · 2024-25 : 38 partite, 3 gol(i), 0 passata(e), 44 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 6,6 Celta · 2024-25 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 44 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,6 Celta · 2023-24 : 29 partite, 1 gol(i), 1 passata(e), 15 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 6,7 23 C. PérezYáser Esnéider Asprilla Martínez Girona · 2026-27 : 8 partite, 5 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,4 Girona · 2025-26 : 2 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,9 Galatasaray · 2025-26 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Girona · 2024-25 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Watford · 2024-25 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Watford · 2023-24 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 22 Y. AsprillaUnai Hernández Lorenzo Girona · 2026-27 : 4 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 0 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,7 Barcelona · 2024-25 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Barcelona · 2023-24 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 30 U. HernándezVladyslav Vanat Girona · 2026-27 : 6 partite, 2 gol(i), 1 passata(e), 5 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,9 Ukraine · 2026-27 : 3 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,3 Girona · 2025-26 : 2 partite, 1 gol(i), 1 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e) 19 V. Vanat
Paulo Dino Gazzaniga Farias
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-2710010—07,3
2025-26100——06,2
2024-2536001—47,0
2023-243800——27,3

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Alexandre Moreno Lopera
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Girona10028—37,1
2025-26Girona310332—56,7
2024-25Nott'm Forest150112—26,7
2024-25Aston Villa00112—06,7
2023-24Aston Villa212011—26,7

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Alejandro Francés Torrijo
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Girona10007—17,3
2025-26Girona1001—06,9
2024-25Girona360020—26,8
2024-25Zaragoza000——0—
2023-24Zaragoza383132—67,2

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

David López Silva
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Girona7001—17,0
2026-27Inter Club d'Escaldes5001—16,3
2026-27Mallorca000——0—
2025-26Girona6002—06,5
2025-26Mallorca3002—07,1
2024-25Girona381112—46,9
2024-25Burgos171114—37,0
2024-25Cultural Leonesa000——0—
2024-25Elche—00————
2024-25Mallorca000——07,0
2023-24Girona273017—46,9
2023-24Elche2002—0—
2023-24Mallorca000——0—
2023-24Cultural Leonesa000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Mateu Jaume Morey Bauzà
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Girona2001—07,0
2026-27Mallorca100——07,0
2025-26Mallorca3004—06,7
2024-25Mallorca340017—16,5
2024-25Dortmund000——0—
2023-24Dortmund3003—07,0

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

I. Gonzalez
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Girona101016—36,9
2025-26Granada181121—46,9

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Francisco José Beltrán Peinado
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Girona9113—26,9
2025-26Girona171010—36,9
2025-26Celta1003—07,3
2024-25Celta382134—36,9
2023-24Celta380028—26,7

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Carles Pérez Sayol
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Girona72113—17,1
2025-26Aris221230—46,8
2025-26Aris Thessalonikis221230—46,8
2024-25Getafe383044—26,6
2024-25Celta00044—06,6
2023-24Celta291115—36,7

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Yáser Esnéider Asprilla Martínez
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Girona8501—07,4
2025-26Girona210——06,9
2025-26Galatasaray100——0—
2024-25Girona000——0—
2024-25Watford000——0—
2023-24Watford000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Unai Hernández Lorenzo
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Girona4000—06,7
2024-25Barcelona000——0—
2023-24Barcelona000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Vladyslav Vanat
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Girona6215—16,9
2026-27Ukraine3002—16,3
2025-26Girona211——1—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Ondeci ricustituitu à partesi da i posti è da u tempu di ghjocu (ultima cumpusizione ufficiale è tempu di ghjocu di a stagione). Una stella signala un ghjucatore fora di u so postu abituale. Ùn hè micca a cumpusizione ufficiale, publicata circa un'ora nanzu à u calciu d'iniziu. 11 titulare(i) di l'ultima partita (24/10/2026) cunfirmatu(i).

Eibar — 4-2-3-1

Allenatore : Jokin Aranbarri dapoi 01/08/2026 · rilevatu u 23/10/2026

Jon Mikel Magunagoitia Blasco Eibar · 2026-27 : 10 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,9 Eibar · 2025-26 : 42 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 7,1 Eibar · 2024-25 : 32 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,1 Amorebieta · 2023-24 : 16 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,4 13 J. MikelSergio Cubero Ezcurra Eibar · 2026-27 : 5 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,8 Eibar · 2025-26 : 35 partite, 1 gol(i), 2 passata(e), 35 fallu(i), — fora di ghjocu, 4 ghjalla(e), nota 6,9 Eibar · 2024-25 : 27 partite, 0 gol(i), 2 passata(e), 31 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,9 Ferrol · 2024-25 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Ferrol · 2023-24 : 33 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 40 fallu(i), — fora di ghjocu, 5 ghjalla(e), nota 6,9 Eibar · 2023-24 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 2 S. CuberoJair Amador Silos Eibar · 2026-27 : 4 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), 1 rossa(e), nota 6,7 Eibar · 2025-26 : 21 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 19 fallu(i), — fora di ghjocu, 5 ghjalla(e), nota 6,8 Zaragoza · 2024-25 : 23 partite, 2 gol(i), 2 passata(e), 20 fallu(i), — fora di ghjocu, 5 ghjalla(e), nota 6,8 Zaragoza · 2023-24 : 34 partite, 1 gol(i), 1 passata(e), 30 fallu(i), — fora di ghjocu, 9 ghjalla(e), nota 7,0 15 J. AmadorImanol García de Albéniz Crecente Eibar · 2026-27 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Andorra · 2025-26 : 24 partite, 1 gol(i), 1 passata(e), 17 fallu(i), — fora di ghjocu, 4 ghjalla(e), nota 6,7 Ath Bilbao · 2024-25 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Ath Bilbao · 2023-24 : 9 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 5 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 6,7 3 I. García de AlbénizAnaitz Arbilla Zabala 2026-27 : 10 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 6 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 7,1 2025-26 : 34 partite, 4 gol(i), 1 passata(e), 31 fallu(i), — fora di ghjocu, 7 ghjalla(e), 2 rossa(e), nota 7,1 2024-25 : 26 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 24 fallu(i), — fora di ghjocu, 9 ghjalla(e), nota 7,0 2023-24 : 43 partite, 1 gol(i), 1 passata(e), 34 fallu(i), — fora di ghjocu, 5 ghjalla(e), nota 7,1 23 A. ArbillaAnder Madariaga Susaeta 2026-27 : 10 partite, 2 gol(i), 2 passata(e), 5 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,2 2025-26 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,5 2024-25 : 26 partite, 3 gol(i), 0 passata(e), 26 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 6,7 2023-24 : 4 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,5 8 A. MadariagaAleix Garrido Cañizares Eibar · 2026-27 : 10 partite, 1 gol(i), 1 passata(e), 10 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,3 Eibar · 2025-26 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,9 Barcelona · 2024-25 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Barcelona · 2023-24 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 30 A. GarridoJon Magunazelaia Argoitia Eibar · 2026-27 : 8 partite, 2 gol(i), 1 passata(e), 10 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), 1 rossa(e), nota 6,7 Eibar · 2025-26 : 3 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 3 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,3 Cordoba · 2024-25 : 20 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 15 fallu(i), — fora di ghjocu, 4 ghjalla(e), 1 rossa(e), nota 6,3 Sociedad · 2024-25 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,2 Sociedad B · 2023-24 : 15 partite, 3 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 4 ghjalla(e) Real Sociedad II · 2023-24 : 15 partite, 3 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 4 ghjalla(e) Sociedad · 2023-24 : 5 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,8 11 J. MagunazelaiaPeru Nolaskoain Esnal Eibar · 2026-27 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,8 Eibar · 2025-26 : 28 partite, 3 gol(i), 2 passata(e), 29 fallu(i), — fora di ghjocu, 6 ghjalla(e), nota 7,1 Eibar · 2024-25 : 36 partite, 2 gol(i), 0 passata(e), 49 fallu(i), — fora di ghjocu, 8 ghjalla(e), nota 6,9 Eibar · 2023-24 : 18 partite, 2 gol(i), 1 passata(e), 26 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 7,0 Ath Bilbao · 2023-24 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,7 5 P. NolaskoainJon Guruzeta Rodríguez 2026-27 : 10 partite, 3 gol(i), 2 passata(e), 9 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 7,2 2025-26 : 32 partite, 0 gol(i), 2 passata(e), 36 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 6,8 2024-25 : 33 partite, 3 gol(i), 3 passata(e), 22 fallu(i), — fora di ghjocu, 4 ghjalla(e), nota 6,8 10 J. GuruzetaJavier Martón Ansó Eibar · 2026-27 : 10 partite, 1 gol(i), 2 passata(e), 5 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,5 Eibar · 2025-26 : 3 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,5 Albacete · 2024-25 : 13 partite, 3 gol(i), 0 passata(e), 4 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,7 Ath Bilbao · 2024-25 : 3 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,2 Mirandes · 2024-25 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Mirandes · 2023-24 : 20 partite, 4 gol(i), 0 passata(e), 9 fallu(i), — fora di ghjocu, 5 ghjalla(e), nota 6,7 Ath Bilbao · 2023-24 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 20 J. Martón
Jon Mikel Magunagoitia Blasco
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Eibar1000——06,9
2025-26Eibar42001—27,1
2024-25Eibar3210——17,1
2023-24Amorebieta1600——17,4

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Sergio Cubero Ezcurra
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Eibar5011—16,8
2025-26Eibar351235—46,9
2024-25Eibar270231—16,9
2024-25Ferrol—00————
2023-24Ferrol330140—56,9
2023-24Eibar—00————

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Jair Amador Silos
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Eibar4001—0 16,7
2025-26Eibar210019—56,8
2024-25Zaragoza232220—56,8
2023-24Zaragoza341130—97,0

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Imanol García de Albéniz Crecente
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Eibar000——0—
2025-26Andorra241117—46,7
2024-25Ath Bilbao—00————
2023-24Ath Bilbao9005—26,7

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Anaitz Arbilla Zabala
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-2710006—37,1
2025-26344131—7 27,1
2024-25260024—97,0
2023-24431134—57,1

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Ander Madariaga Susaeta
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-2710225—07,2
2025-26200——06,5
2024-25263026—26,7
2023-244011—06,5

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Aleix Garrido Cañizares
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Eibar101110—07,3
2025-26Eibar2001—06,9
2024-25Barcelona000——0—
2023-24Barcelona000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Jon Magunazelaia Argoitia
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Eibar82110—0 16,7
2025-26Eibar3003—06,3
2024-25Cordoba200015—4 16,3
2024-25Sociedad2001—07,2
2023-24Sociedad B1530——4—
2023-24Real Sociedad II1530——4—
2023-24Sociedad5002—06,8

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Peru Nolaskoain Esnal
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Eibar2002—06,8
2025-26Eibar283229—67,1
2024-25Eibar362049—86,9
2023-24Eibar182126—37,0
2023-24Ath Bilbao200——06,7

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Jon Guruzeta Rodríguez
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-2710329—37,2
2025-26320236—36,8
2024-25333322—46,8

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Javier Martón Ansó
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Eibar10125—16,5
2025-26Eibar3001—06,5
2024-25Albacete13304—16,7
2024-25Ath Bilbao3001—16,2
2024-25Mirandes—00————
2023-24Mirandes20409—56,7
2023-24Ath Bilbao000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Ondeci ricustituitu à partesi da i posti è da u tempu di ghjocu (ultima cumpusizione ufficiale è tempu di ghjocu di a stagione). Una stella signala un ghjucatore fora di u so postu abituale. Ùn hè micca a cumpusizione ufficiale, publicata circa un'ora nanzu à u calciu d'iniziu. 9 titulare(i) di l'ultima partita (24/10/2026) cunfirmatu(i).

Faccia à faccia
Chì ghjè ?
Les dernières confrontations directes entre ces deux équipes, de la plus récente à la plus ancienne. Utile pour l'ambiance, moins pour prévoir : les effectifs changent d'une saison à l'autre.

2vittoria(e) Girona
2patta(e)
2vittoria(e) Eibar
3,0gol per partita

6 scontru(i) : Girona 10 reta(e), Eibar 8 · e duie squadre marcanu in 50 % di i casi · più di 2,5 gol in 50 %

DataPartitaRisultatuVincitore
19/02/2022Girona – Eibar LaLiga 2 ♂0 – 1Eibar
29/11/2021Eibar – Girona LaLiga 2 ♂4 – 2Eibar
25/01/2014Girona – Eibar LaLiga 2 ♂1 – 1patta
24/08/2013Eibar – Girona LaLiga 2 ♂0 – 3Girona
07/06/2009Eibar – Girona LaLiga 2 ♂2 – 2patta
11/01/2009Girona – Eibar LaLiga 2 ♂2 – 0Girona

Da a più recente à a più anziana.

Tutta a storia Girona – Eibar →

Diffusione TV
Chì ghjè ?
Où regarder le match, dans ton pays d'abord, puis dans les autres pays d'Europe : le pays de la compétition (la ligue y attribue ses droits) et ceux que le site sert. Quand la ligue a déjà annoncé la chaîne, elle est affichée telle quelle ; sinon on montre qui détient les droits de la compétition cette saison, c'est-à-dire les chaînes possibles. Les droits sont renseignés par le site à partir des attributions publiées par les ligues, à vérifier auprès de la chaîne le jour du match.

Irlande · diritti di a stagione : Disney+ o Premier Sports canale di a partita micca ancu annunziatu
Relevé sur laliga.com le 29/09/2026.

Altrove in EuropaCanale
Espagne paese di a cumpetizioneMovistar+ o DAZN diritti di a stagione
AllemagneDAZN solu trasmettitore di a cumpetizione
AutricheDAZN solu trasmettitore di a cumpetizione
BelgiqueDAZN solu trasmettitore di a cumpetizione
Canada (Québec)TSN Canada o RDS diritti di a stagione
DanemarkDisney+ solu trasmettitore di a cumpetizione
États-Unis (New York)ESPN o ESPN Deportes o ESPN+ diritti di a stagione
FranceDAZN o Disney+ diritti di a stagione
GrèceMAGENTA TV solu trasmettitore di a cumpetizione
GuadeloupeESPN o beIN Sports o Rush Sports diritti di a stagione
ItalieDAZN solu trasmettitore di a cumpetizione
La RéunionbeIN Sports o Canal+ o SuperSport 7 o DAZN diritti di a stagione
LuxembourgDAZN solu trasmettitore di a cumpetizione
MarocbeIN Sports solu trasmettitore di a cumpetizione
Pays-BasZiggo Sport solu trasmettitore di a cumpetizione
PologneCanal+ solu trasmettitore di a cumpetizione
PortugalDAZN solu trasmettitore di a cumpetizione
Royaume-UniDisney+ o Premier Sports diritti di a stagione
SénégalCanal+ o SuperSport 7 o DAZN o New World diritti di a stagione
SuisseDAZN solu trasmettitore di a cumpetizione
TunisiebeIN Sports solu trasmettitore di a cumpetizione
TurquieS Sport o S Sport Plus diritti di a stagione
Nisunu sistema ùn guarantisce un guadagnu · pruibitu à i minori di 18 anni · Joueurs Info Service 09 74 75 13 13