LaLiga 2 ♂ · dum. 29 nuv. 2026 · 17:00
Eldense – Girona
Freschezza di l'infurmazioni 4 da verificà
- Gruppu di Eldense : u 23/10/2026 da verificà
- Assenti di Eldense : u 23/10/2026 da verificà
- Gruppu di Girona : u 23/10/2026 da verificà
- Assenti di Girona : u 23/10/2026 da verificà
Certe infurmazioni sò vechje: da cunfruntà cù l'annunzii di i club nanzu à scumette.
Ùn ci hè ancu previsione per sta partita : ghjunghje cù a prossima racolta.
FormaChì ghjè ?
Les cinq derniers matchs joués, du plus ancien (à gauche) au plus récent (à droite), toutes compétitions : V victoire, N nul, D défaite. Survolez une lettre pour voir la date, l'adversaire et le score. Une bonne forme ne garantit rien, elle situe l'équipe dans son moment.
Chì ghjè ?
Eldense VVVDD da u più anticu à u più recente
| 02/10/2026 | cas. | Oviedo LaLiga 2 ♂ | 4 – 1 | V |
| 10/10/2026 | cas. | Cordoba LaLiga 2 ♂ | 2 – 1 | V |
| 18/10/2026 | for. | Valladolid LaLiga 2 ♂ | 3 – 2 | V |
| 25/10/2026 | for. | Albacete LaLiga 2 ♂ | 0 – 2 | D |
| 01/11/2026 | cas. | Granada LaLiga 2 ♂ | 0 – 2 | D |
Girona NNVVD da u più anticu à u più recente
| 04/10/2026 | cas. | Mallorca LaLiga 2 ♂ | 0 – 0 | N |
| 12/10/2026 | for. | Tenerife LaLiga 2 ♂ | 1 – 1 | N |
| 18/10/2026 | cas. | Andorra LaLiga 2 ♂ | 2 – 0 | V |
| 24/10/2026 | cas. | Celta B LaLiga 2 ♂ | 5 – 1 | V |
| 31/10/2026 | for. | Sociedad B LaLiga 2 ♂ | 0 – 1 | D |
Tutte e cumpetizioni cunfuse ; u faccia à faccia quì sottu ùn ritene chè i scontri diretti, da u più recente à u più anticu.
Serie in corsuChì ghjè ?
Ce qui dure en ce moment : victoires ou défaites d'affilée, matchs sans défaite, sans encaisser, en marquant, à domicile ou à l'extérieur, toutes compétitions. Une série se lit comme un état de forme, pas comme une loi : elle finit toujours par s'arrêter, et souvent quand on ne l'attend pas.
Chì ghjè ?
Eldense 2 scunfitte di fila 2 partite senza marcà
esce da una scunfitta 0-2 contr'à Granada · 3 V, 0 P, 2 S in l'ultime 5 partite (9 gol fatti, 8 incassati)
Girona 4 partite senza scunfitta in casa
esce da una scunfitta 0-1 contr'à Sociedad B · 2 V, 2 P, 1 S in l'ultime 5 partite (8 gol fatti, 3 incassati)
Forze in presenzaChì ghjè ?
Le portrait de chaque équipe en chiffres. Attaque : buts marqués par match, tirs. Défense : buts encaissés, matchs sans en prendre. Gardien : arrêts et part des tirs cadrés qu'il stoppe. Entraîneur : depuis quand il est là, son système habituel (4-3-3 = quatre défenseurs, trois milieux, trois attaquants) et un style déduit des chiffres, pas d'une opinion.
Chì ghjè ?
Eldense
Attaccu · 1,30 reta(e) per partita (1,80 in casa, 0,80 fora) · 13,1 tiri per partita, 33 % in u quadru · senza marcà in 40 % di e partite · rigori 3 marcatu(i) · tempu forte : 76-90a minuta
Difesa · 1,30 incassata(e) per partita (1,20 in casa, 1,40 fora) · 20 % di partite senza incassà · incassa soprattuttu versu a 0-15a minuta · 22 gialla(e), 0 rossa(e)
Disciplina · 13,0 fallu(i) per partita · 1,9 fora di ghjocu per partita · 2,60 gialla(e) è 0,20 rossa(e) per partita (fiches de match, 18 partita(e))
Guardianu · Ramón Vila · 29 parata(e), 71 % di i tiri in u quadru parati · 1,33 incassata(e) per 90 min · nota 6,8
Allenatore · Javi Calleja dapoi 01/09/2026 · 8 club allenatu(i) dapoi 2015
Sistema : 4-2-3-1, un seul avant-centre · équilibre entre attaque et défense · marque surtout entre la 76e et la 90e minute (ancu 4-4-2 ×1)
Forma (API-Football) : LDLDWLLWWW
Girona
Attaccu · 1,70 reta(e) per partita (1,80 in casa, 1,50 fora) · 15,0 tiri per partita, 35 % in u quadru · senza marcà in 10 % di e partite · rigori 0 marcatu(i) · tempu forte : 0-15a minuta
Difesa · 0,90 incassata(e) per partita (0,80 in casa, 1,00 fora) · 40 % di partite senza incassà · incassa soprattuttu versu a 76-90a minuta · 28 gialla(e), 1 rossa(e)
Disciplina · 11,2 fallu(i) per partita · 1,9 fora di ghjocu per partita · 2,60 gialla(e) è 0,10 rossa(e) per partita (fiches de match, 11 partita(e))
Guardianu · P. Gazzaniga · 34 parata(e), 79 % di i tiri in u quadru parati · 0,95 incassata(e) per 90 min · nota 7,3
Allenatore · Quique Alvarez dapoi 01/07/2026 · 1 club allenatu(i) dapoi 2026
Sistema : 4-4-2 · bloc bas et solide, peu de buts encaissés · marque surtout entre la 0e et la 15e minute (ancu 4-2-3-1 ×3, 4-1-4-1 ×1)
Forma (API-Football) : DLWWLWWDDW
Feriti è squalificatiChì ghjè ?
Les joueurs qui devraient manquer le prochain match : blessés, suspendus (carton rouge, cartons jaunes accumulés) et incertains, tels que notre source les relève quelques jours avant la rencontre, plus les cartons rouges lus dans nos fiches de match (« suspension probable »). La liste officielle n'est connue qu'avec la composition, une heure avant le coup d'envoi. Un absent pèse sur nos compositions probables et sur les buteurs probables, pas encore sur les probabilités du match.
Chì ghjè ?
ArbitruChì ghjè ?
Ce que l'arbitre siffle en moyenne par match cette saison : fautes, hors-jeu (signalés par ses assistants), cartons jaunes et rouges, penaltys. Comparé aux fautes que les deux équipes commettent d'habitude, cela dit si le match risque d'être haché. Un arbitre n'est jamais une cause de résultat, mais une équipe fautive souffre davantage avec un arbitre sévère.
Chì ghjè ?
Arbitru ùn hè ancu designatu in i nostri dati (designazione cunnisciuta qualchì ghjornu nanzu à a partita).
Risicu disciplinariuChì ghjè ?
Pour chaque titulaire probable : fautes, cartons jaunes et hors-jeu par 90 minutes cette saison (avec peu de minutes jouées, le taux est rapproché de la moyenne de son poste). L'arbitre est comparé à la moyenne de sa compétition : un arbitre qui siffle 15 % de fautes de plus fait monter les fautes attendues d'autant. Risque de carton : moitié le taux de cartons du joueur, moitié ses fautes multipliées par le nombre de cartons que l'arbitre donne par faute ; c'est la probabilité d'au moins un jaune s'il joue tout le match. Hors-jeu : attaquants, additionnés match par match. Une estimation, pas une certitude.
Chì ghjè ?
Falli aspettati : 12,4 per Eldense, 10,5 per Girona · Carte gialle aspettate : 4,1 · Fora di ghjocu aspettati : 3,7
Arbitru micca ancu designatu : media di a cumpetizione.
I più esposti à una carta gialla
| Ghjucatore | Squadra | Falli / 90 min | Gialle / 90 min | Risicu | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Juan LariosJuan Larios López
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | Eldense | 1,81 | 0,45 | 33 % | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
J. SmithJustin Smith
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | Eldense | 1,69 | 0,36 | 29 % | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
I. GonzalezI. Gonzalez
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | Girona | 1,63 | 0,29 | 26 % |
Attaccanti u più spessu fora di ghjocu : Jorge RastrojoJorge Rastrojo Moro P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.Stagione P Gol Passate Falli FG Carte Nota 2026-27 9 3 1 5 — 1 7,0 Stagione Squadra P Gol Passate Falli FG Carte Nota 2026-27 Girona 6 2 1 5 — 1 6,9 2026-27 Ukraine 3 0 0 2 — 1 6,3 2025-26 Girona 2 1 1 — — 1 —
Stima à partesi da a cumpusizione probabile è da e statistiche di a stagione : tassi per 90 minuti di ogni titulare (avvicinati à a media di u postu quandu hà ghjucatu pocu), di fronte à a severità di l'arbitru. Ùn hè micca una previsione ufficiale.
Marcatori probabiliChì ghjè ?
La probabilité que chaque joueur marque au moins un but dans ce match. On part des buts attendus de son équipe, qu'on répartit selon les buts qu'il a déjà marqués, son poste et son temps de jeu, puis on tient compte de ses chances de jouer. 45 % pour un attaquant = un peu moins d'une fois sur deux. Les blessés et les gardiens n'y figurent pas.
Chì ghjè ?
Eldense
| Ghjucatore | Marca | Gol | Passate | Gol / 90 min | Ghjoca | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10 FidelFidel Chaves de la Torre
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 12 % | 2 | 0 | 0,23 | 86 % | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 Jorge RastrojoJorge Rastrojo Moro
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 9 % | 3 | 1 | 0,71 | 43 % | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
33 Aingeru OlabarrietaAingeru Olabarrieta Capelo
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 7 % | 2 | 1 | 0,36 | 50 % | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
14 J. SmithJustin Smith
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 7 % | 1 | 0 | 0,12 | 79 % | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 M. CarmonaM. Carmona
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 6 % | 2 | 0 | 0,55 | 43 % |
Girona
| Ghjucatore | Marca | Gol | Passate | Gol / 90 min | Ghjoca | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
22 Y. AsprillaYáser Esnéider Asprilla Martínez
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 13 % | 5 | 0 | 1,24 | 43 % | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 Abel RuizAbel Ruiz Ortega
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 10 % | 2 | 1 | 0,36 | 65 % | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
19 V. VanatVladyslav Vanat
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 8 % | 2 | 1 | 0,42 | 57 % | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
23 Carles PérezCarles Pérez Sayol
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 8 % | 2 | 1 | 0,35 | 50 % | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
24 I. GonzalezI. Gonzalez
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 7 % | 1 | 0 | 0,12 | 79 % |
Prubabilità chì un ghjucatore marchi almenu un gol : gol aspettati di a so squadra (mudellu) sparti secondu a so parte di i gol di a stagione, u so postu è u so tempu di ghjocu, po pisati secondu a so prubabilità di ghjucà. Statistica, micca cunsigliu.
Cumpusizioni probabiliChì ghjè ?
Le onze le plus probable, construit à partir des joueurs qui ont le plus souvent été titulaires cette saison, en écartant blessés et suspendus connus. Le C signale le capitaine, l'astérisque un joueur placé à un poste voisin faute de titulaire disponible. Ce n'est pas la feuille de match officielle, qui n'est connue qu'une heure avant le coup d'envoi.
Chì ghjè ?
Eldense — 4-2-3-1
Allenatore : Javi Calleja dapoi 01/09/2026 · rilevatu u 23/10/2026
| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Eldense | 9 | 0 | 1 | — | — | 0 | 6,8 |
| 2025-26 | Eldense | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2024-25 | Cordoba | 2 | 0 | 0 | — | — | 0 | 7,1 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Floris Smand| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Eldense | 10 | 0 | 0 | 6 | — | 0 | 6,7 |
| 2025-26 | Eldense | 1 | 0 | 0 | 1 | — | 1 | 6,3 |
| 2024-25 | Cambuur | 2 | 0 | 0 | 5 | — | 0 | 6,9 |
| 2023-24 | Cambuur | 32 | 1 | 1 | 32 | — | 3 | 6,9 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Alex Serradell Garralaga| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Eldense | 9 | 0 | 0 | 9 | — | 3 | 6,9 |
| 2025-26 | Eldense | 3 | 0 | 0 | — | — | 1 | 6,3 |
| 2024-25 | Valencia | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Jesús Clemente Corcho| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Eldense | 7 | 0 | 0 | 5 | — | 1 | 6,7 |
| 2025-26 | Eldense | 2 | 0 | 0 | 3 | — | 1 | 5,2 |
| 2024-25 | Andorra | 28 | 0 | 0 | — | — | 6 | — |
| 2024-25 | Eldense | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2023-24 | Eldense | 36 | 2 | 3 | 81 | — | 8 | 6,6 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Juan Larios López| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Eldense | 6 | 0 | 0 | 10 | — | 3 | 6,9 |
| 2025-26 | Zaragoza | 17 | 0 | 0 | 27 | — | 6 | 6,6 |
| 2025-26 | Cultural Leonesa | 3 | 0 | 0 | 1 | — | 0 | 7,2 |
| 2024-25 | Southampton | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2023-24 | Southampton | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Fidel Chaves de la Torre| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Eldense | 10 | 2 (2 rig.) | 0 | 7 | — | 2 | 6,8 |
| 2025-26 | Eldense | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2024-25 | Albacete | 34 | 4 | 6 | 17 | — | 5 | 7,1 |
| 2023-24 | Elche | 17 | 1 | 2 | 8 | — | 3 | 7,0 |
| 2023-24 | Albacete | 14 | 0 | 2 | 8 | — | 1 | 7,0 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Justin Smith| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Eldense | 9 | 1 | 0 | 17 | — | 4 | 7,0 |
| 2026-27 | Hibernian | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2025-26 | Sp Gijon | 2 | 0 | 0 | 1 | — | 1 | 6,9 |
| 2025-26 | Hibernian | 2 | 0 | 0 | — | — | 0 | 7,4 |
| 2025-26 | Livingston | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2024-25 | Hibernian | 38 | 0 | 0 | 1 | — | 1 | 7,1 |
| 2024-25 | Espanol | 5 | 0 | 0 | 5 | — | 0 | 6,7 |
| 2023-24 | Nott'm Forest | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2023-24 | Huddersfield | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
| 2023-24 | Le Mans | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Carlos Guirao Mora| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Eldense | 9 | 0 | 1 | 12 | — | 1 | 6,8 |
| 2025-26 | Leganes | 2 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2024-25 | Betis | 2 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2024-25 | Leganes | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Aingeru Olabarrieta Capelo| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Eldense | 7 | 2 | 1 | 2 | — | 0 | 7,0 |
| 2025-26 | Andorra | 28 | 1 | 0 | 14 | — | 5 | 6,6 |
| 2024-25 | Ath Bilbao | 1 | 0 | 0 | 1 | — | 0 | 6,3 |
| 2023-24 | Ath Bilbao | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | 6,2 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Javier Martínez Calvo| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Eldense | 9 | 1 | 1 | 8 | — | 0 | 7,0 |
| 2025-26 | Eibar | 32 | 1 | 1 | 12 | — | 2 | 6,8 |
| 2024-25 | Eibar | 16 | 0 | 0 | 9 | — | 2 | 6,6 |
| 2024-25 | Osasuna | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | 6,3 |
| 2024-25 | Huesca | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
| 2023-24 | Huesca | 38 | 3 | 1 | 46 | — | 7 | 6,8 |
| 2023-24 | Osasuna | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Jorge Rastrojo Moro| Stagione | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | 9 | 3 | 1 | 5 | — | 1 | 7,0 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Ondeci ricustituitu à partesi da i posti è da u tempu di ghjocu (ultima cumpusizione ufficiale è tempu di ghjocu di a stagione). Una stella signala un ghjucatore fora di u so postu abituale. Ùn hè micca a cumpusizione ufficiale, publicata circa un'ora nanzu à u calciu d'iniziu. 11 titulare(i) di l'ultima partita (18/10/2026) cunfirmatu(i).
Girona — 4-2-3-1
Allenatore : Quique Alvarez dapoi 01/07/2026 · rilevatu u 23/10/2026
| Stagione | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | 10 | 0 | 1 | 0 | — | 0 | 7,3 |
| 2025-26 | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | 6,2 |
| 2024-25 | 36 | 0 | 0 | 1 | — | 4 | 7,0 |
| 2023-24 | 38 | 0 | 0 | — | — | 2 | 7,3 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Alexandre Moreno Lopera| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Girona | 10 | 0 | 2 | 8 | — | 3 | 7,1 |
| 2025-26 | Girona | 31 | 0 | 3 | 32 | — | 5 | 6,7 |
| 2024-25 | Nott'm Forest | 15 | 0 | 1 | 12 | — | 2 | 6,7 |
| 2024-25 | Aston Villa | 0 | 0 | 1 | 12 | — | 0 | 6,7 |
| 2023-24 | Aston Villa | 21 | 2 | 0 | 11 | — | 2 | 6,7 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Alejandro Francés Torrijo| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Girona | 10 | 0 | 0 | 7 | — | 1 | 7,3 |
| 2025-26 | Girona | 1 | 0 | 0 | 1 | — | 0 | 6,9 |
| 2024-25 | Girona | 36 | 0 | 0 | 20 | — | 2 | 6,8 |
| 2024-25 | Zaragoza | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2023-24 | Zaragoza | 38 | 3 | 1 | 32 | — | 6 | 7,2 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
David López Silva| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Girona | 7 | 0 | 0 | 1 | — | 1 | 7,0 |
| 2026-27 | Inter Club d'Escaldes | 5 | 0 | 0 | 1 | — | 1 | 6,3 |
| 2026-27 | Mallorca | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2025-26 | Girona | 6 | 0 | 0 | 2 | — | 0 | 6,5 |
| 2025-26 | Mallorca | 3 | 0 | 0 | 2 | — | 0 | 7,1 |
| 2024-25 | Girona | 38 | 1 | 1 | 12 | — | 4 | 6,9 |
| 2024-25 | Burgos | 17 | 1 | 1 | 14 | — | 3 | 7,0 |
| 2024-25 | Mallorca | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | 7,0 |
| 2024-25 | Elche | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
| 2024-25 | Cultural Leonesa | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2023-24 | Girona | 27 | 3 | 0 | 17 | — | 4 | 6,9 |
| 2023-24 | Elche | 2 | 0 | 0 | 2 | — | 0 | — |
| 2023-24 | Cultural Leonesa | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2023-24 | Mallorca | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Mateu Jaume Morey Bauzà| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Girona | 2 | 0 | 0 | 1 | — | 0 | 7,0 |
| 2026-27 | Mallorca | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | 7,0 |
| 2025-26 | Mallorca | 3 | 0 | 0 | 4 | — | 0 | 6,7 |
| 2024-25 | Mallorca | 34 | 0 | 0 | 17 | — | 1 | 6,5 |
| 2024-25 | Dortmund | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2023-24 | Dortmund | 3 | 0 | 0 | 3 | — | 0 | 7,0 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
I. Gonzalez| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Girona | 10 | 1 | 0 | 16 | — | 3 | 6,9 |
| 2025-26 | Granada | 18 | 1 | 1 | 21 | — | 4 | 6,9 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Francisco José Beltrán Peinado| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Girona | 9 | 1 | 1 | 3 | — | 2 | 6,9 |
| 2025-26 | Girona | 17 | 1 | 0 | 10 | — | 3 | 6,9 |
| 2025-26 | Celta | 1 | 0 | 0 | 3 | — | 0 | 7,3 |
| 2024-25 | Celta | 38 | 2 | 1 | 34 | — | 3 | 6,9 |
| 2023-24 | Celta | 38 | 0 | 0 | 28 | — | 2 | 6,7 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Carles Pérez Sayol| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Girona | 7 | 2 | 1 | 13 | — | 1 | 7,1 |
| 2025-26 | Aris | 22 | 1 | 2 | 30 | — | 4 | 6,8 |
| 2025-26 | Aris Thessalonikis | 22 | 1 | 2 | 30 | — | 4 | 6,8 |
| 2024-25 | Getafe | 38 | 3 | 0 | 44 | — | 2 | 6,6 |
| 2024-25 | Celta | 0 | 0 | 0 | 44 | — | 0 | 6,6 |
| 2023-24 | Celta | 29 | 1 | 1 | 15 | — | 3 | 6,7 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Yáser Esnéider Asprilla Martínez| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Girona | 8 | 5 | 0 | 1 | — | 0 | 7,4 |
| 2025-26 | Girona | 2 | 1 | 0 | — | — | 0 | 6,9 |
| 2025-26 | Galatasaray | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2024-25 | Girona | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2024-25 | Watford | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2023-24 | Watford | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Unai Hernández Lorenzo| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Girona | 4 | 0 | 0 | 0 | — | 0 | 6,7 |
| 2024-25 | Barcelona | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2023-24 | Barcelona | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Vladyslav Vanat| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Girona | 6 | 2 | 1 | 5 | — | 1 | 6,9 |
| 2026-27 | Ukraine | 3 | 0 | 0 | 2 | — | 1 | 6,3 |
| 2025-26 | Girona | 2 | 1 | 1 | — | — | 1 | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Ondeci ricustituitu à partesi da i posti è da u tempu di ghjocu (ultima cumpusizione ufficiale è tempu di ghjocu di a stagione). Una stella signala un ghjucatore fora di u so postu abituale. Ùn hè micca a cumpusizione ufficiale, publicata circa un'ora nanzu à u calciu d'iniziu. 11 titulare(i) di l'ultima partita (24/10/2026) cunfirmatu(i).
Faccia à facciaChì ghjè ?
Les dernières confrontations directes entre ces deux équipes, de la plus récente à la plus ancienne. Utile pour l'ambiance, moins pour prévoir : les effectifs changent d'une saison à l'autre.
Chì ghjè ?
Nisunu scontru recente in i dati.
Tutta a storia Eldense – Girona →
Diffusione TVChì ghjè ?
Où regarder le match, dans ton pays d'abord, puis dans les autres pays d'Europe : le pays de la compétition (la ligue y attribue ses droits) et ceux que le site sert. Quand la ligue a déjà annoncé la chaîne, elle est affichée telle quelle ; sinon on montre qui détient les droits de la compétition cette saison, c'est-à-dire les chaînes possibles. Les droits sont renseignés par le site à partir des attributions publiées par les ligues, à vérifier auprès de la chaîne le jour du match.
Chì ghjè ?
Autriche · diritti di a stagione : DAZN canale di a partita micca ancu annunziatu
Relevé sur laliga.com le 29/09/2026.
| Altrove in Europa | Canale |
|---|---|
| Espagne paese di a cumpetizione | Movistar+ o DAZN diritti di a stagione |
| Allemagne | DAZN diritti di a stagione |
| Belgique | DAZN diritti di a stagione |
| Canada (Québec) | TSN Canada o RDS diritti di a stagione |
| Danemark | Disney+ diritti di a stagione |
| États-Unis (New York) | ESPN o ESPN Deportes o ESPN+ diritti di a stagione |
| France | DAZN o Disney+ diritti di a stagione |
| Grèce | MAGENTA TV diritti di a stagione |
| Guadeloupe | ESPN o beIN Sports o Rush Sports diritti di a stagione |
| Irlande | Disney+ o Premier Sports diritti di a stagione |
| Italie | DAZN diritti di a stagione |
| La Réunion | beIN Sports o Canal+ o SuperSport 7 o DAZN diritti di a stagione |
| Luxembourg | DAZN diritti di a stagione |
| Maroc | beIN Sports diritti di a stagione |
| Pays-Bas | Ziggo Sport diritti di a stagione |
| Pologne | Canal+ diritti di a stagione |
| Portugal | DAZN diritti di a stagione |
| Royaume-Uni | Disney+ o Premier Sports diritti di a stagione |
| Sénégal | Canal+ o SuperSport 7 o DAZN o New World diritti di a stagione |
| Suisse | DAZN diritti di a stagione |
| Tunisie | beIN Sports diritti di a stagione |
| Turquie | S Sport o S Sport Plus diritti di a stagione |