AntosofaU ballò analizatu da u canapè

Serie B ♂ · dum. 08 nuv. 2026 · 19:30

Vicenza – Cremonese

Freschezza di l'infurmazioni 4 da verificà

Certe infurmazioni sò vechje: da cunfruntà cù l'annunzii di i club nanzu à scumette.

Probabilità
Chì ghjè ?
Trois pourcentages : la chance que l'équipe à domicile gagne (1), qu'il y ait match nul (N), que l'équipe à l'extérieur gagne (2). Ils font 100 % à eux trois. 48 % pour le « 1 » veut dire : si ce match se jouait cent fois, l'équipe à domicile en gagnerait environ 48. Ce sont des estimations, pas des certitudes, et jamais un conseil de pari.

32 %1 — Vicenza
29 %Patta
39 %2 — Cremonese

Risultatu aspettatu 0 – 1 (9 %) · gol aspettati 1,31 – 1,38

Chì ghjè ?
« Buts attendus » : combien de buts chaque équipe marquerait en moyenne si le match se rejouait beaucoup de fois, d'après ses attaques, ses défenses et le championnat. 1,70 contre 1,10 ne promet pas un 2 – 1 : c'est une tendance. Le « score attendu » est simplement le score exact le plus probable, souvent avec moins de 15 % de chances.
· esitu u più prubabile : nisuna patta · fiducia debule
Chì ghjè ?
« Issue la plus probable » : la colonne 1, N ou 2 qui a le plus de chances (parfois une double chance, 1N ou N2, quand le match est serré). La « confiance » dit à quel point ce résultat se détache : forte à partir de 70 % (une issue domine nettement), bonne de 50 à 70 %, moyenne ou faible quand tout se tient. À 64 %, l'issue manque encore environ une fois sur trois. Elle baisse d'un cran quand les cotes et notre modèle ne s'accordent pas (12 points d'écart ou plus), et d'un cran quand le dernier face-à-face s'est joué à un but ou sur un nul : la raison est alors indiquée.

Lettura : nant'à 10 partite cum'è questa, Cremonese ne vincerebbe circa 4, è ùn vincerebbe micca l'altre 6.

Dui pareri 1 · N · 2

Chì ghjè ?
Deux façons d'estimer le même match. Les cotes du marché : ce que les bookmakers pensent, une fois leur marge retirée ; elles réagissent vite aux blessures et aux compositions. Notre modèle : les résultats passés seulement (force des équipes, Elo, avantage du terrain). Quand les deux se rejoignent, la prévision est solide ; quand ils s'écartent de plus de 12 points, le match est moins évident qu'il n'y paraît.

U mercatu (bookmakers)32 · 29 · 39
U nostru mudellu (campiunatu è Elo)35 · 28 · 37

✓ I dui pareri cuncordanu : a previsione tene cù dui metodi sfarenti.

Fonte : cotes du marché · calculatu u 06/11/2026. Nisuna quota quì : e quote è i segnali sò in u spaziu contu.

Forma
Chì ghjè ?
Les cinq derniers matchs joués, du plus ancien (à gauche) au plus récent (à droite), toutes compétitions : V victoire, N nul, D défaite. Survolez une lettre pour voir la date, l'adversaire et le score. Une bonne forme ne garantit rien, elle situe l'équipe dans son moment.

Vicenza DNVDD da u più anticu à u più recente

10/10/2026cas.Pisa Serie B ♂0 – 3D
17/10/2026for.Benevento Serie B ♂2 – 2N
23/10/2026for.Empoli Serie B ♂2 – 0V
27/10/2026cas.Modena Serie B ♂1 – 2D
01/11/2026for.Palermo Serie B ♂1 – 3D

Cremonese NDDVV da u più anticu à u più recente

10/10/2026for.Arezzo Serie B ♂0 – 0N
17/10/2026for.Pisa Serie B ♂1 – 3D
24/10/2026cas.Juve Stabia Serie B ♂0 – 1D
27/10/2026for.Mantova Serie B ♂2 – 0V
31/10/2026cas.Benevento Serie B ♂2 – 0V

Tutte e cumpetizioni cunfuse ; u faccia à faccia quì sottu ùn ritene chè i scontri diretti, da u più recente à u più anticu.

Serie in corsu
Chì ghjè ?
Ce qui dure en ce moment : victoires ou défaites d'affilée, matchs sans défaite, sans encaisser, en marquant, à domicile ou à l'extérieur, toutes compétitions. Une série se lit comme un état de forme, pas comme une loi : elle finit toujours par s'arrêter, et souvent quand on ne l'attend pas.

Vicenza 4 partite marchendu 3 partite senza vittoria in casa 2 scunfitte di fila
esce da una scunfitta 1-3 contr'à Palermo · 1 V, 1 P, 3 S in l'ultime 5 partite (6 gol fatti, 10 incassati)

Cremonese 2 vittorie di fila 2 partite senza incassà
esce da una vittoria 2-0 contr'à Benevento · 2 V, 1 P, 2 S in l'ultime 5 partite (5 gol fatti, 4 incassati)

Paragunà e duie squadre →

Forze in presenza
Chì ghjè ?
Le portrait de chaque équipe en chiffres. Attaque : buts marqués par match, tirs. Défense : buts encaissés, matchs sans en prendre. Gardien : arrêts et part des tirs cadrés qu'il stoppe. Entraîneur : depuis quand il est là, son système habituel (4-3-3 = quatre défenseurs, trois milieux, trois attaquants) et un style déduit des chiffres, pas d'une opinion.

Vicenza

Attaccu · 1,30 reta(e) per partita (1,30 in casa, 1,30 fora) · 13,9 tiri per partita, 23 % in u quadru · senza marcà in 29 % di e partite · rigori 0 marcatu(i) · tempu forte : 76-90a minuta

Difesa · 2,10 incassata(e) per partita (2,00 in casa, 2,30 fora) · 0 % di partite senza incassà · incassa soprattuttu versu a 16-30a minuta · 17 gialla(e), 0 rossa(e)

Disciplina · 17,0 fallu(i) per partita · 1,2 fora di ghjocu per partita · 2,40 gialla(e) è 0,00 rossa(e) per partita (fiches de match, 8 partita(e))

Guardianu · R. Gagno · 34 parata(e), 72 % di i tiri in u quadru parati · 1,86 incassata(e) per 90 min · nota 7,1

Allenatore · F. Gallo dapoi 01/09/2025 · 7 club allenatu(i) dapoi 2012
Sistema : 3-5-2, défense à trois centraux · équilibre entre attaque et défense · marque surtout entre la 76e et la 90e minute (ancu 3-1-4-2 ×1)

Forma (API-Football) : WLDDLLD

Cremonese

Attaccu · 0,90 reta(e) per partita (1,00 in casa, 0,80 fora) · 14,2 tiri per partita, 36 % in u quadru · senza marcà in 57 % di e partite · rigori 0 marcatu(i) · tempu forte : 0-15a minuta

Difesa · 1,40 incassata(e) per partita (1,30 in casa, 1,50 fora) · 29 % di partite senza incassà · incassa soprattuttu versu a 31-45a minuta · 13 gialla(e), 1 rossa(e)

Disciplina · 14,2 fallu(i) per partita · 1,4 fora di ghjocu per partita · 2,10 gialla(e) è 0,40 rossa(e) per partita (fiches de match, 18 partita(e))

Guardianu · F. Agazzi rotazione · 2 parata(e), 100 % di i tiri in u quadru parati · 0,00 incassata(e) per 90 min · nota 7,2

Allenatore · Fabio Pecchia dapoi 01/09/2026 · 1 club allenatu(i) dapoi 2026
Sistema : 4-2-3-1, un seul avant-centre · attaque en difficulté · marque surtout entre la 0e et la 15e minute (ancu 3-5-2 ×1, 4-3-3 ×1)

Forma (API-Football) : LLWDDDL

Feriti è squalificati
Chì ghjè ?
Les joueurs qui devraient manquer le prochain match : blessés, suspendus (carton rouge, cartons jaunes accumulés) et incertains, tels que notre source les relève quelques jours avant la rencontre, plus les cartons rouges lus dans nos fiches de match (« suspension probable »). La liste officielle n'est connue qu'avec la composition, une heure avant le coup d'envoi. Un absent pèse sur nos compositions probables et sur les buteurs probables, pas encore sur les probabilités du match.

Vicenza

Nisunu assente cunnisciutu à u 23/10/2026.

Cremonese

Nisunu assente cunnisciutu à u 23/10/2026.

Arbitru
Chì ghjè ?
Ce que l'arbitre siffle en moyenne par match cette saison : fautes, hors-jeu (signalés par ses assistants), cartons jaunes et rouges, penaltys. Comparé aux fautes que les deux équipes commettent d'habitude, cela dit si le match risque d'être haché. Un arbitre n'est jamais une cause de résultat, mais une équipe fautive souffre davantage avec un arbitre sévère.

Arbitru ùn hè ancu designatu in i nostri dati (designazione cunnisciuta qualchì ghjornu nanzu à a partita).

Risicu disciplinariu
Chì ghjè ?
Pour chaque titulaire probable : fautes, cartons jaunes et hors-jeu par 90 minutes cette saison (avec peu de minutes jouées, le taux est rapproché de la moyenne de son poste). L'arbitre est comparé à la moyenne de sa compétition : un arbitre qui siffle 15 % de fautes de plus fait monter les fautes attendues d'autant. Risque de carton : moitié le taux de cartons du joueur, moitié ses fautes multipliées par le nombre de cartons que l'arbitre donne par faute ; c'est la probabilité d'au moins un jaune s'il joue tout le match. Hors-jeu : attaquants, additionnés match par match. Une estimation, pas une certitude.

Falli aspettati : 13,0 per Vicenza, 11,7 per Cremonese · Carte gialle aspettate : 4,0 · Fora di ghjocu aspettati : 3,8

Arbitru micca ancu designatu : media di a cumpetizione.

Attaccanti u più spessu fora di ghjocu : M. NastiMarco Nasti

StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Cremonese2011—06,7
2025-26Empoli264044—46,6
2025-26Cremonese—00————
2024-25Cremonese282130—10 16,6
2024-25Milan000——0—
2023-24Bari377258—11 16,8

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

(0,8 per partita), N. RautiNicola Rauti
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Vicenza6125—16,8
2025-26Vicenza100——0—
2024-25Vicenza3780——8—
2024-25Torino—00————
2023-24Sudtirol241127—46,7
2023-24Torino—00————

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

(0,6 per partita), C. MorraClaudio Morra
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-275104—06,9
2025-262003—06,2
2024-2536130——1—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

(0,6 per partita)

Stima à partesi da a cumpusizione probabile è da e statistiche di a stagione : tassi per 90 minuti di ogni titulare (avvicinati à a media di u postu quandu hà ghjucatu pocu), di fronte à a severità di l'arbitru. Ùn hè micca una previsione ufficiale.

Marcatori probabili
Chì ghjè ?
La probabilité que chaque joueur marque au moins un but dans ce match. On part des buts attendus de son équipe, qu'on répartit selon les buts qu'il a déjà marqués, son poste et son temps de jeu, puis on tient compte de ses chances de jouer. 45 % pour un attaquant = un peu moins d'une fois sur deux. Les blessés et les gardiens n'y figurent pas.

Vicenza

GhjucatoreMarcaGolPassateGol / 90 minGhjoca
33 S. MerkajSilvio Merkaj
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Vicenza5119—06,7
2026-27Sudtirol2105—26,9
2025-26Sudtirol—00————
2024-25Sudtirol295251—96,7
2023-24Sudtirol304235—56,7
2023-24Virtus Entella000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

7 %110,2257 %
21 T. CorazzaTommaso Corazza
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Vicenza5213—17,2
2025-26Pescara15328—16,8
2025-26Cesena12207—16,9
2025-26Bologna000——0—
2024-25Salernitana131310—17,2
2024-25Bologna000——0—
2023-24Bologna9001—16,7

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

6 %210,7432 %
14 G. CuomoGiuseppe Cuomo
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Vicenza6109—16,9
2025-26Vicenza2001—16,0
2024-25Vicenza2900——6—
2023-24Vicenza2420——5—
2023-24Sudtirol10005—2 16,7

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

6 %100,1966 %
11 G. MonciniGabriele Moncini
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Vicenza6105—16,6
2025-26Bari1001—06,2
2024-25Brescia245 (1 rig.)113—2 16,8
2024-25Bari225 (1 rig.)113—26,8
2023-24Brescia3511 (2 rig.)224—37,0

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

5 %100,3249 %
28 L. CaferriLorenzo Caferri
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-277129—16,9
2025-262001—16,2

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

4 %120,2249 %

Cremonese

GhjucatoreMarcaGolPassateGol / 90 minGhjoca
14 T. BertiTommaso Berti
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Cremonese211——07,6
2026-27Italy000——0—
2025-26Cesena100——07,3
2024-25Cesena30228—16,8
2023-24Cesena3860——4—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

3 %110,8024 %
8 Simone Lottici TessadriSimone Lottici Tessadri
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-271101—07,3
2025-26100——06,7

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

3 %101,0024 %
10 Adin LičinaAdin Ličina
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-271102—18,5

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

3 %101,0024 %
7 D. StücklerDavid Stückler
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Cremonese1104—07,3
2025-26Vicenza2001—06,6
2024-25Cremonese000——0—
2023-24Cremonese—00————

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

3 %101,6724 %

Prubabilità chì un ghjucatore marchi almenu un gol : gol aspettati di a so squadra (mudellu) sparti secondu a so parte di i gol di a stagione, u so postu è u so tempu di ghjocu, po pisati secondu a so prubabilità di ghjucà. Statistica, micca cunsigliu.

Cumpusizioni probabili
Chì ghjè ?
Le onze le plus probable, construit à partir des joueurs qui ont le plus souvent été titulaires cette saison, en écartant blessés et suspendus connus. Le C signale le capitaine, l'astérisque un joueur placé à un poste voisin faute de titulaire disponible. Ce n'est pas la feuille de match officielle, qui n'est connue qu'une heure avant le coup d'envoi.

Vicenza — 3-5-2

Allenatore : F. Gallo dapoi 01/09/2025 · rilevatu u 23/10/2026

Riccardo Gagno Vicenza · 2026-27 : 7 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 0 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,1 Modena · 2024-25 : 37 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,9 Modena · 2023-24 : 22 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,9 16 R. GagnoRiccardo Marchizza Vicenza · 2026-27 : 5 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,7 Frosinone · 2025-26 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,9 Frosinone · 2024-25 : 22 partite, 1 gol(i), 3 passata(e), 11 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 6,9 Frosinone · 2023-24 : 13 partite, 0 gol(i), 4 passata(e), 6 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,6 Sassuolo · 2023-24 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 5 R. MarchizzaLorenzo Caferri 2026-27 : 7 partite, 1 gol(i), 2 passata(e), 9 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,9 2025-26 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,2 28 L. CaferriNicolò Brighenti Vicenza · 2026-27 : 4 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 6 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 6,7 Catanzaro · 2025-26 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,2 Catanzaro · 2024-25 : 33 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 39 fallu(i), — fora di ghjocu, 10 ghjalla(e), nota 7,0 Catanzaro · 2023-24 : 32 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 35 fallu(i), — fora di ghjocu, 9 ghjalla(e), nota 7,0 23 N. BrighentiGiulio Pellizzari 2026-27 : 6 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 10 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,4 2025-26 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,9 26 G. PellizzariMattia Valoti Vicenza · 2026-27 : 6 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 7 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 6,8 Spezia · 2025-26 : 16 partite, 4 gol(i), 3 passata(e), 29 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), 1 rossa(e), nota 7,3 Cremonese · 2025-26 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Cremonese · 2024-25 : 15 partite, 3 gol(i), 1 passata(e), 7 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 6,7 Monza · 2024-25 : 5 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,5 Pisa · 2023-24 : 33 partite, 10 gol(i), 3 passata(e), 34 fallu(i), — fora di ghjocu, 5 ghjalla(e), nota 7,2 Monza · 2023-24 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 10 M. ValotiTommaso Corazza Vicenza · 2026-27 : 5 partite, 2 gol(i), 1 passata(e), 3 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,2 Pescara · 2025-26 : 15 partite, 3 gol(i), 2 passata(e), 8 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,8 Cesena · 2025-26 : 12 partite, 2 gol(i), 0 passata(e), 7 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,9 Bologna · 2025-26 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Salernitana · 2024-25 : 13 partite, 1 gol(i), 3 passata(e), 10 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,2 Bologna · 2024-25 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Bologna · 2023-24 : 9 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,7 21 T. CorazzaAlessandro Bellemo Vicenza · 2026-27 : 4 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 3 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,4 Sampdoria · 2026-27 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,9 Spezia · 2025-26 : 11 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 9 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 6,6 Sampdoria · 2025-26 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,3 Sampdoria · 2024-25 : 22 partite, 1 gol(i), 1 passata(e), 24 fallu(i), — fora di ghjocu, 6 ghjalla(e), nota 6,8 Como · 2024-25 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Como · 2023-24 : 36 partite, 3 gol(i), 2 passata(e), 53 fallu(i), — fora di ghjocu, 6 ghjalla(e), nota 6,9 8 A. BellemoLoris Zonta 2026-27 : 7 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 7 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,6 2024-25 : 36 partite, 2 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 4 ghjalla(e) 29 L. ZontaNicola Rauti Vicenza · 2026-27 : 6 partite, 1 gol(i), 2 passata(e), 5 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,8 Vicenza · 2025-26 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Vicenza · 2024-25 : 37 partite, 8 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 8 ghjalla(e) Torino · 2024-25 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Sudtirol · 2023-24 : 24 partite, 1 gol(i), 1 passata(e), 27 fallu(i), — fora di ghjocu, 4 ghjalla(e), nota 6,7 Torino · 2023-24 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 7 N. RautiClaudio Morra 2026-27 : 5 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 4 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,9 2025-26 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 3 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,2 2024-25 : 36 partite, 13 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e) 9 C. Morra
Riccardo Gagno
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Vicenza7000—07,1
2024-25Modena3700——16,9
2023-24Modena22001—06,9

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Riccardo Marchizza
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Vicenza5001—06,7
2025-26Frosinone1002—06,9
2024-25Frosinone221311—36,9
2023-24Frosinone13046—16,6
2023-24Sassuolo—00————

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Lorenzo Caferri
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-277129—16,9
2025-262001—16,2

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Nicolò Brighenti
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Vicenza4006—26,7
2025-26Catanzaro1001—07,2
2024-25Catanzaro330139—107,0
2023-24Catanzaro321035—97,0

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Giulio Pellizzari
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-2760010—16,4
2025-26200——06,9

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Mattia Valoti
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Vicenza6017—26,8
2025-26Spezia164 (1 rig.)329—3 17,3
2025-26Cremonese000——0—
2024-25Cremonese15317—36,7
2024-25Monza5002—16,5
2023-24Pisa3310 (3 rig.)334—57,2
2023-24Monza000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Tommaso Corazza
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Vicenza5213—17,2
2025-26Pescara15328—16,8
2025-26Cesena12207—16,9
2025-26Bologna000——0—
2024-25Salernitana131310—17,2
2024-25Bologna000——0—
2023-24Bologna9001—16,7

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Alessandro Bellemo
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Vicenza4003—16,4
2026-27Sampdoria1002—06,9
2025-26Spezia11019—36,6
2025-26Sampdoria1002—07,3
2024-25Sampdoria221124—66,8
2024-25Como000——0—
2023-24Como363253—66,9

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Loris Zonta
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-277007—16,6
2024-253620——4—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Nicola Rauti
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Vicenza6125—16,8
2025-26Vicenza100——0—
2024-25Vicenza3780——8—
2024-25Torino—00————
2023-24Sudtirol241127—46,7
2023-24Torino—00————

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Claudio Morra
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-275104—06,9
2025-262003—06,2
2024-2536130——1—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Ondeci ricustituitu à partesi da i posti è da u tempu di ghjocu (ultima cumpusizione ufficiale è tempu di ghjocu di a stagione). Una stella signala un ghjucatore fora di u so postu abituale. Ùn hè micca a cumpusizione ufficiale, publicata circa un'ora nanzu à u calciu d'iniziu. 10 titulare(i) di l'ultima partita (23/10/2026) cunfirmatu(i).

Cremonese — 4-1-4-1

Allenatore : Fabio Pecchia dapoi 01/09/2026 · rilevatu u 23/10/2026

Andrea Fulignati Cremonese · 2026-27 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 8,2 Empoli · 2025-26 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 8,0 Cremonese · 2024-25 : 42 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,0 Catanzaro · 2023-24 : 40 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,1 Cremonese · 2023-24 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,1 1 A. FulignatiFederico Baschirotto Cremonese · 2026-27 : 4 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,9 Cremonese · 2025-26 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,0 Lecce · 2024-25 : 38 partite, 2 gol(i), 0 passata(e), 31 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 6,9 Lecce · 2023-24 : 37 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 30 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), 1 rossa(e), nota 6,7 6 F. BaschirottoSebastiano Luperto Cremonese · 2026-27 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,9 Cremonese · 2025-26 : 15 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 9 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,7 Cagliari · 2025-26 : 3 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,9 Cagliari · 2024-25 : 38 partite, 1 gol(i), 3 passata(e), 23 fallu(i), — fora di ghjocu, 4 ghjalla(e), nota 6,8 Empoli · 2024-25 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Empoli · 2023-24 : 38 partite, 1 gol(i), 1 passata(e), 25 fallu(i), — fora di ghjocu, 4 ghjalla(e), nota 6,9 Cagliari · 2023-24 : 3 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,9 Napoli · 2023-24 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 5 S. LupertoTommaso Barbieri Cremonese · 2026-27 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 3 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,4 Cremonese · 2025-26 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Cremonese · 2024-25 : 35 partite, 3 gol(i), 4 passata(e), 40 fallu(i), — fora di ghjocu, 11 ghjalla(e), nota 7,0 Juventus · 2024-25 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Pisa · 2023-24 : 31 partite, 3 gol(i), 2 passata(e), 40 fallu(i), — fora di ghjocu, 7 ghjalla(e), nota 6,9 Juventus · 2023-24 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 4 T. BarbieriFellipe Jack Ozilio Moreira Pacheco Cremonese · 2026-27 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,5 Catanzaro · 2025-26 : 5 partite, 2 gol(i), 0 passata(e), 5 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,2 Spezia · 2025-26 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,5 Como · 2025-26 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Como · 2023-24 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 13 F. JackJari Vandeputte Cremonese · 2026-27 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 3 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,0 Cremonese · 2025-26 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,6 Cremonese · 2024-25 : 39 partite, 5 gol(i), 11 passata(e), 32 fallu(i), — fora di ghjocu, 5 ghjalla(e), nota 7,2 Catanzaro · 2023-24 : 39 partite, 9 gol(i), 13 passata(e), 40 fallu(i), — fora di ghjocu, 7 ghjalla(e), nota 7,3 Cremonese · 2023-24 : — partite, 0 gol(i), 13 passata(e), 40 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,3 27 J. VandeputteTommaso Berti Cremonese · 2026-27 : 2 partite, 1 gol(i), 1 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,6 Italy · 2026-27 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Cesena · 2025-26 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,3 Cesena · 2024-25 : 30 partite, 2 gol(i), 2 passata(e), 8 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,8 Cesena · 2023-24 : 38 partite, 6 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 4 ghjalla(e) 14 T. BertiAlberto Grassi Cremonese · 2026-27 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,3 Cremonese · 2025-26 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,9 Empoli · 2024-25 : 28 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 28 fallu(i), — fora di ghjocu, 8 ghjalla(e), 1 rossa(e), nota 6,8 Empoli · 2023-24 : 27 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 22 fallu(i), — fora di ghjocu, 5 ghjalla(e), nota 7,0 33 A. GrassiAdin Ličina 2026-27 : 1 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 8,5 10 A. LičinaMorten Thorsby Cremonese · 2026-27 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Norway · 2026-27 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Cremonese · 2025-26 : 11 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 10 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 6,6 Genoa · 2025-26 : 0 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,9 Genoa · 2024-25 : 30 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 53 fallu(i), — fora di ghjocu, 5 ghjalla(e), nota 6,7 Genoa · 2023-24 : 24 partite, 2 gol(i), 2 passata(e), 28 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 6,7 Union Berlin · 2023-24 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 2 M. ThorsbyMarco Nasti Cremonese · 2026-27 : 2 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,7 Empoli · 2025-26 : 26 partite, 4 gol(i), 0 passata(e), 44 fallu(i), — fora di ghjocu, 4 ghjalla(e), nota 6,6 Cremonese · 2025-26 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Cremonese · 2024-25 : 28 partite, 2 gol(i), 1 passata(e), 30 fallu(i), — fora di ghjocu, 10 ghjalla(e), 1 rossa(e), nota 6,6 Milan · 2024-25 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Bari · 2023-24 : 37 partite, 7 gol(i), 2 passata(e), 58 fallu(i), — fora di ghjocu, 11 ghjalla(e), 1 rossa(e), nota 6,8 19 M. Nasti
Andrea Fulignati
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Cremonese100——08,2
2025-26Empoli100——08,0
2024-25Cremonese4200——07,0
2023-24Catanzaro40002—17,1
2023-24Cremonese—002——7,1

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Federico Baschirotto
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Cremonese4001—16,9
2025-26Cremonese1002—07,0
2024-25Lecce382031—36,9
2023-24Lecce370130—3 16,7

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Sebastiano Luperto
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Cremonese2001—06,9
2025-26Cremonese15019—16,7
2025-26Cagliari301——07,9
2024-25Cagliari381323—46,8
2024-25Empoli—00————
2023-24Empoli381125—46,9
2023-24Cagliari301——07,9
2023-24Napoli—00————

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Tommaso Barbieri
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Cremonese2003—16,4
2025-26Cremonese100——0—
2024-25Cremonese353440—117,0
2024-25Juventus—00————
2023-24Pisa313240—76,9
2023-24Juventus—00————

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Fellipe Jack Ozilio Moreira Pacheco
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Cremonese100——07,5
2025-26Catanzaro5205—07,2
2025-26Spezia1002—16,5
2025-26Como—00————
2023-24Como—00————

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Jari Vandeputte
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Cremonese2003—17,0
2025-26Cremonese100——06,6
2024-25Cremonese3951132—57,2
2023-24Catanzaro399 (1 rig.)1340—77,3
2023-24Cremonese—0 (1 rig.)1340——7,3

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Tommaso Berti
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Cremonese211——07,6
2026-27Italy000——0—
2025-26Cesena100——07,3
2024-25Cesena30228—16,8
2023-24Cesena3860——4—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Alberto Grassi
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Cremonese100——07,3
2025-26Cremonese1001—06,9
2024-25Empoli281028—8 16,8
2023-24Empoli270122—57,0

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Adin Ličina
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-271102—18,5

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Morten Thorsby
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Cremonese000——0—
2026-27Norway000——0—
2025-26Cremonese111010—26,6
2025-26Genoa0011—07,9
2024-25Genoa300153—56,7
2023-24Genoa242228—26,7
2023-24Union Berlin000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Marco Nasti
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Cremonese2011—06,7
2025-26Empoli264044—46,6
2025-26Cremonese—00————
2024-25Cremonese282130—10 16,6
2024-25Milan000——0—
2023-24Bari377258—11 16,8

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Ondeci ricustituitu à partesi da i posti è da u tempu di ghjocu (ultima cumpusizione ufficiale è tempu di ghjocu di a stagione). Una stella signala un ghjucatore fora di u so postu abituale. Ùn hè micca a cumpusizione ufficiale, publicata circa un'ora nanzu à u calciu d'iniziu. 11 titulare(i) di l'ultima partita (24/10/2026) cunfirmatu(i).

Faccia à faccia
Chì ghjè ?
Les dernières confrontations directes entre ces deux équipes, de la plus récente à la plus ancienne. Utile pour l'ambiance, moins pour prévoir : les effectifs changent d'une saison à l'autre.

4vittoria(e) Vicenza
1patta(e)
1vittoria(e) Cremonese
2,0gol per partita

6 scontru(i) : Vicenza 8 reta(e), Cremonese 4 · e duie squadre marcanu in 33 % di i casi · più di 2,5 gol in 33 %

DataPartitaRisultatuVincitore
22/02/2022Cremonese – Vicenza Serie B ♂0 – 0patta
26/09/2021Vicenza – Cremonese Serie B ♂0 – 1Cremonese
02/03/2021Vicenza – Cremonese Serie B ♂3 – 1Vicenza
07/11/2020Cremonese – Vicenza Serie B ♂0 – 1Vicenza
29/04/2006Vicenza – Cremonese Serie B ♂1 – 0Vicenza
26/11/2005Cremonese – Vicenza Serie B ♂2 – 3Vicenza

Da a più recente à a più anziana.

Tutta a storia Vicenza – Cremonese →

Diffusione TV
Chì ghjè ?
Où regarder le match, dans ton pays d'abord, puis dans les autres pays d'Europe : le pays de la compétition (la ligue y attribue ses droits) et ceux que le site sert. Quand la ligue a déjà annoncé la chaîne, elle est affichée telle quelle ; sinon on montre qui détient les droits de la compétition cette saison, c'est-à-dire les chaînes possibles. Les droits sont renseignés par le site à partir des attributions publiées par les ligues, à vérifier auprès de la chaîne le jour du match.

Diffusione scunnisciuta : nè canale annunziatu, nè diritti indicati per sta cumpetizione.

Nisunu sistema ùn guarantisce un guadagnu · pruibitu à i minori di 18 anni · Joueurs Info Service 09 74 75 13 13