Ligue des Champions ♂ · mer. 04 nuv. 2026 · 21:00
Porto – Napoli
Freschezza di l'infurmazioni 5 da verificà
- Previsione calculata : u 04/11/2026 da verificà
- Gruppu di Porto : u 23/10/2026 da verificà
- Assenti di Porto : u 23/10/2026 da verificà
- Gruppu di Napoli : u 23/10/2026 da verificà
- Assenti di Napoli : u 25/10/2026 da verificà
Certe infurmazioni sò vechje: da cunfruntà cù l'annunzii di i club nanzu à scumette.
ProbabilitàChì ghjè ?
Trois pourcentages : la chance que l'équipe à domicile gagne (1), qu'il y ait match nul (N), que l'équipe à l'extérieur gagne (2). Ils font 100 % à eux trois. 48 % pour le « 1 » veut dire : si ce match se jouait cent fois, l'équipe à domicile en gagnerait environ 48. Ce sont des estimations, pas des certitudes, et jamais un conseil de pari.
Chì ghjè ?
esitu u più prubabile : vittoria in casa · fiducia bona (calata da « forte » : pareri sparti) Chì ghjè ?
Lettura : nant'à 10 partite cum'è questa, Porto ne vincerebbe circa 8, è ùn vincerebbe micca l'altre 2.
Dui pareri 1 · N · 2 Chì ghjè ?
⚠ Pareri sparti : 35 pt di scartu nant'à a vittoria di Porto. U mercatu ci crede assai di più chè u nostru mudellu : sta partita hè menu evidente chè ciò chì dicenu e quote.
Fonte : cotes du marché · calculatu u 04/11/2026. Nisuna quota quì : e quote è i segnali sò in u spaziu contu.
FormaChì ghjè ?
Les cinq derniers matchs joués, du plus ancien (à gauche) au plus récent (à droite), toutes compétitions : V victoire, N nul, D défaite. Survolez une lettre pour voir la date, l'adversaire et le score. Une bonne forme ne garantit rien, elle situe l'équipe dans son moment.
Chì ghjè ?
Porto DDD da u più anticu à u più recente
| 08/09/2026 | cas. | Man City Ligue des Champions ♂ | 0 – 2 | D |
| 14/10/2026 | for. | Betis Ligue des Champions ♂ | 2 – 3 | D |
| 20/10/2026 | cas. | PSV Eindhoven Ligue des Champions ♂ | 0 – 1 | D |
Napoli DDV da u più anticu à u più recente
| 09/09/2026 | cas. | Arsenal Ligue des Champions ♂ | 0 – 1 | D |
| 13/10/2026 | for. | Villarreal Ligue des Champions ♂ | 1 – 3 | D |
| 20/10/2026 | cas. | Bodø/Glimt Ligue des Champions ♂ | 4 – 3 | V |
Tutte e cumpetizioni cunfuse ; u faccia à faccia quì sottu ùn ritene chè i scontri diretti, da u più recente à u più anticu.
Serie in corsuChì ghjè ?
Ce qui dure en ce moment : victoires ou défaites d'affilée, matchs sans défaite, sans encaisser, en marquant, à domicile ou à l'extérieur, toutes compétitions. Une série se lit comme un état de forme, pas comme une loi : elle finit toujours par s'arrêter, et souvent quand on ne l'attend pas.
Chì ghjè ?
Porto 3 scunfitte di fila
esce da una scunfitta 0-1 contr'à PSV Eindhoven · 0 V, 0 P, 3 S in l'ultime 3 partite (2 gol fatti, 6 incassati)
Napoli nisuna seria (dui risultati listessi di fila)
esce da una vittoria 4-3 contr'à Bodø/Glimt · 1 V, 0 P, 2 S in l'ultime 3 partite (5 gol fatti, 7 incassati)
Forze in presenzaChì ghjè ?
Le portrait de chaque équipe en chiffres. Attaque : buts marqués par match, tirs. Défense : buts encaissés, matchs sans en prendre. Gardien : arrêts et part des tirs cadrés qu'il stoppe. Entraîneur : depuis quand il est là, son système habituel (4-3-3 = quatre défenseurs, trois milieux, trois attaquants) et un style déduit des chiffres, pas d'une opinion.
Chì ghjè ?
Porto
Attaccu · 2,50 reta(e) per partita (2,30 in casa, 2,80 fora) · 10,0 tiri per partita, 30 % in u quadru · senza marcà in 0 % di e partite · rigori 3 marcatu(i) · tempu forte : 31-45a minuta
Difesa · 0,50 incassata(e) per partita (0,50 in casa, 0,50 fora) · 50 % di partite senza incassà · incassa soprattuttu versu a 16-30a minuta · 8 gialla(e), 0 rossa(e)
Disciplina · 10,7 fallu(i) per partita · 6,0 fora di ghjocu per partita · 1,30 gialla(e) è 0,00 rossa(e) per partita (fiches de match, 3 partita(e))
Guardianu · J. Afonso rotazione · 0 parata(e) · nota 0,0
Allenatore · F. Farioli dapoi 01/06/2025 · 4 club allenatu(i) dapoi 2021
Sistema : 4-3-3, trois attaquants · attaque prolifique derrière une défense solide · marque surtout entre la 31e et la 45e minute
Forma (API-Football) : WWWWWWWW
Napoli
Attaccu · 1,40 reta(e) per partita (1,70 in casa, 1,30 fora) · 11,0 tiri per partita, 42 % in u quadru · senza marcà in 14 % di e partite · rigori 1 marcatu(i), 1 mancatu(i) · tempu forte : 16-30a minuta
Difesa · 1,00 incassata(e) per partita (0,70 in casa, 1,30 fora) · 43 % di partite senza incassà · incassa soprattuttu versu a 46-60a minuta · 6 gialla(e), 0 rossa(e)
Disciplina · 11,3 fallu(i) per partita · 1,7 fora di ghjocu per partita · 2,70 gialla(e) è 0,00 rossa(e) per partita (fiches de match, 3 partita(e))
Guardianu · A. Meret · 15 parata(e), 71 % di i tiri in u quadru parati · 1,20 incassata(e) per 90 min · nota 7,2
Allenatore · M. Allegri dapoi 01/07/2026 · 7 club allenatu(i) dapoi 2004
Sistema : 4-3-3, trois attaquants · bloc bas et solide, peu de buts encaissés · marque surtout entre la 16e et la 30e minute (ancu 4-2-3-1 ×2, 3-4-2-1 ×2)
Forma (API-Football) : WLLWDWL
Feriti è squalificatiChì ghjè ?
Les joueurs qui devraient manquer le prochain match : blessés, suspendus (carton rouge, cartons jaunes accumulés) et incertains, tels que notre source les relève quelques jours avant la rencontre, plus les cartons rouges lus dans nos fiches de match (« suspension probable »). La liste officielle n'est connue qu'avec la composition, une heure avant le coup d'envoi. Un absent pèse sur nos compositions probables et sur les buteurs probables, pas encore sur les probabilités du match.
Chì ghjè ?
Porto
Nisunu assente cunnisciutu à u 23/10/2026.
Assenti à a partita precedente, micca per forza per quessa : J. Bednarek (Carta rossa), D. Prpic (Off the roster), Gabriel Mec (Off the roster), V. Sousa (Ghjamba), William Gomes (Cavichja)
Napoli
- Ferita A. Buongiorno · Ghjinochju 21/11/2026
- Ferita Alisson Santos · Ferita musculare assente à l'ultima partita 24/10/2026
- Ferita C. Favasuli · Coscia assente à l'ultima partita 24/10/2026
- Ferita David Neres · Coscia assente à l'ultima partita 24/10/2026
Rilevatu u 23/10/2026 ; a lista ufficiale esce cù a cumpusizione, un'ora nanzu à a partita.
Assenti à a partita precedente, micca per forza per quessa : A. Vergara (Polpa), L. Marianucci (Off the roster)
ArbitruChì ghjè ?
Ce que l'arbitre siffle en moyenne par match cette saison : fautes, hors-jeu (signalés par ses assistants), cartons jaunes et rouges, penaltys. Comparé aux fautes que les deux équipes commettent d'habitude, cela dit si le match risque d'être haché. Un arbitre n'est jamais une cause de résultat, mais une équipe fautive souffre davantage avec un arbitre sévère.
Chì ghjè ?
Arbitru : Michael Oliver 15 partita(e) sta stagione
Assistenti : James Mainwaring, Stuart Burt · 4u arbitru : Thomas Bramall · VAR : Stuart Attwell (assistente VAR : Christian Dingert) · designazione ufficiale (uefa.com)
25,0 falli fischjati per partita · 4,0 fora di ghjocu · 3,36 ghjalla(e) è 0,14 rossa(e) per partita · 1 rigore(i) fischjatu(i) (statistiche nantu à 14 partita(e))
Porto : 10,7 fallu(i) per partita · Napoli : 11,3.
St'arbitru fischja più falli (25,0 per partita) chè e duie squadre ùn ne cummettenu d'abitudine (22,0) : partita spizzata in vista, soprattuttu per Napoli, a squadra chì face u più di falli.
Risicu disciplinariuChì ghjè ?
Pour chaque titulaire probable : fautes, cartons jaunes et hors-jeu par 90 minutes cette saison (avec peu de minutes jouées, le taux est rapproché de la moyenne de son poste). L'arbitre est comparé à la moyenne de sa compétition : un arbitre qui siffle 15 % de fautes de plus fait monter les fautes attendues d'autant. Risque de carton : moitié le taux de cartons du joueur, moitié ses fautes multipliées par le nombre de cartons que l'arbitre donne par faute ; c'est la probabilité d'au moins un jaune s'il joue tout le match. Hors-jeu : attaquants, additionnés match par match. Une estimation, pas une certitude.
Chì ghjè ?
Falli aspettati : 11,7 per Porto, 11,6 per Napoli · Carte gialle aspettate : 2,9 · Fora di ghjocu aspettati : 5,0
Arbitru : +6 % di falli fischjati è −12 % di carte rispettu à a media di a cumpetizione (15 partita(e) sta stagione).
Attaccanti u più spessu fora di ghjocu : Borja SainzBorja Sainz Eguskiza P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.Stagione Squadra P Gol Passate Falli FG Carte Nota 2026-27 Porto 1 0 0 — — 0 — 2025-26 Porto 2 1 0 2 — 0 7,1 2024-25 Norwich 0 0 0 — — 0 — 2023-24 Norwich 35 6 2 34 — 4 2 6,7 Stagione Squadra P Gol Passate Falli FG Carte Nota 2026-27 Porto 1 0 0 — — 0 — 2025-26 Elche 30 10 (3 rig.) 0 24 — 3 6,8 2024-25 RB Leipzig 8 1 (1 rig.) 2 — — 0 6,8 2024-25 Werder Bremen 7 1 (1 rig.) 0 4 — 1 6,7 2024-25 Sociedad — 0 0 — — — — 2023-24 Vitória SC 22 10 2 20 — 3 7,2 2023-24 Sociedad 0 0 0 — — 0 — 2023-24 RB Leipzig 0 0 0 — — 0 — Stagione Squadra P Gol Passate Falli FG Carte Nota 2026-27 Napoli 7 2 0 3 — 0 6,7 2026-27 Denmark 4 3 (1 rig.) 0 2 — 0 7,1 2025-26 Napoli 2 1 0 3 — 0 6,8 Stagione P Gol Passate Falli FG Carte Nota 2026-27 1 0 1 — — 0 — 2025-26 33 4 6 22 — 2 7,0 2024-25 31 3 2 28 — 4 6,9 2023-24 34 4 6 24 — 4 1 7,2
Stima à partesi da a cumpusizione probabile è da e statistiche di a stagione : tassi per 90 minuti di ogni titulare (avvicinati à a media di u postu quandu hà ghjucatu pocu), di fronte à a severità di l'arbitru. Ùn hè micca una previsione ufficiale.
Marcatori probabiliChì ghjè ?
La probabilité que chaque joueur marque au moins un but dans ce match. On part des buts attendus de son équipe, qu'on répartit selon les buts qu'il a déjà marqués, son poste et son temps de jeu, puis on tient compte de ses chances de jouer. 45 % pour un attaquant = un peu moins d'une fois sur deux. Les blessés et les gardiens n'y figurent pas.
Chì ghjè ?
Porto
| Ghjucatore | Marca | Gol | Passate | Gol / 90 min | Ghjoca | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
18 N. PérezPatricio Nehuén Pérez
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 11 % | 1 | 0 | 0,61 | 43 % | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 Victor Mow FroholdtVictor Mow Froholdt
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 10 % | 1 | 0 | — | 33 % | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
29 S. GiménezSantiago Tomás Giménez
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 5 % | 1 | 0 | 2,09 | 15 % | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
74 Francisco MouraFrancisco Sampaio de Moura
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 4 % | 0 | 0 | 0,00 | 100 % | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
19 André SilvaAndré Miguel Valente da Silva
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 4 % | 0 | 0 | — | 33 % |
Napoli
| Ghjucatore | Marca | Gol | Passate | Gol / 90 min | Ghjoca | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11 K. De BruyneKevin De Bruyne
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 26 % | 3 | 1 | 0,69 | 100 % | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
19 R. HøjlundRasmus Winther Højlund
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 22 % | 2 | 0 | 0,39 | 100 % | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
68 S. LobotkaStanislav Lobotka
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 11 % | 1 | 0 | 0,15 | 100 % | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
21 M. PolitanoMatteo Politano
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 11 % | 1 | 1 | 0,24 | 100 % | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 B. GilmourBilly Clifford Gilmour
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 11 % | 1 | 0 | 0,34 | 100 % |
Prubabilità chì un ghjucatore marchi almenu un gol : gol aspettati di a so squadra (mudellu) sparti secondu a so parte di i gol di a stagione, u so postu è u so tempu di ghjocu, po pisati secondu a so prubabilità di ghjucà. Statistica, micca cunsigliu.
Cumpusizioni probabiliChì ghjè ?
Le onze le plus probable, construit à partir des joueurs qui ont le plus souvent été titulaires cette saison, en écartant blessés et suspendus connus. Le C signale le capitaine, l'astérisque un joueur placé à un poste voisin faute de titulaire disponible. Ce n'est pas la feuille de match officielle, qui n'est connue qu'une heure avant le coup d'envoi.
Chì ghjè ?
Porto — 4-3-3
Allenatore : F. Farioli dapoi 01/06/2025 · rilevatu u 23/10/2026
| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Portugal | 5 | 0 | 0 | — | — | 0 | 7,4 |
| 2026-27 | Porto | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2025-26 | Porto | 32 | 0 | 0 | — | — | 1 | 7,0 |
| 2025-26 | Gil Vicente | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2024-25 | Gil Vicente | 2 | 0 | 0 | — | — | 0 | 6,3 |
| 2024-25 | Porto | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2023-24 | Porto | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Alberto Oliveira Baio| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Porto | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2025-26 | Porto | 29 | 1 | 8 | 60 | — | 7 | 7,0 |
| 2025-26 | Juventus | 4 | 0 | 2 | 7 | — | 0 | 6,9 |
| 2024-25 | Vitória SC | 10 | 0 | 2 | 11 | — | 0 | 7,1 |
| 2024-25 | Juventus | 9 | 0 | 1 | 8 | — | 3 | 6,8 |
| 2023-24 | Guimaraes | 1 | 2 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2023-24 | Vitória SC | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Jan Kacper Bednarek| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Poland | 2 | 0 | 0 | 7 | — | 0 | 7,1 |
| 2026-27 | Porto | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2025-26 | Porto | 6 | 0 | 0 | 13 | — | 2 | 7,3 |
| 2024-25 | Southampton | 30 | 2 | 0 | 31 | — | 7 | 7,0 |
| 2023-24 | Southampton | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Jakub Piotr Kiwior| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Poland | 2 | 0 | 0 | 3 | — | 0 | 7,9 |
| 2026-27 | Porto | 1 | 0 | 0 | — | — | 1 | — |
| 2025-26 | Porto | 5 | 0 | 2 | 1 | — | 0 | 7,3 |
| 2025-26 | Arsenal | 5 | 0 | 2 | 1 | — | 0 | 7,3 |
| 2024-25 | Arsenal | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2023-24 | Arsenal | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Pablo Paulino Rosario| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Porto | 1 | 0 | 0 | — | — | 1 | — |
| 2025-26 | Porto | 22 | 2 | 1 | 22 | — | 6 | 7,0 |
| 2025-26 | Nice | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2024-25 | Nice | 29 | 3 (1 rig.) | 1 | 24 | — | 6 1 | 6,8 |
| 2023-24 | Nice | 30 | 0 | 0 | 18 | — | 4 | 6,9 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Gabriel Veiga Novas| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Porto | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2025-26 | Porto | 12 | 1 | 1 | 9 | — | 1 | 7,0 |
| 2023-24 | Celta | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | 6,3 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Victor Mow Froholdt| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Denmark | 8 | 1 | 2 | — | — | 1 | — |
| 2026-27 | Porto | 1 | 1 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2025-26 | Porto | 34 | 6 | 6 | 39 | — | 2 | 6,9 |
| 2025-26 | FC Copenhagen | 1 | 0 | 0 | 2 | — | 0 | 7,9 |
| 2024-25 | FC Copenhagen | 29 | 3 | 2 | 16 | — | 4 | 7,1 |
| 2023-24 | FC Copenhagen | 5 | 1 | 1 | 2 | — | 0 | 6,8 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Seko Mohamed Fofana| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Porto | 2 | 0 | 0 | 0 | — | 0 | 4,5 |
| 2026-27 | Annecy | 2 | 0 | 0 | 2 | — | 0 | 6,5 |
| 2026-27 | Lecce | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2025-26 | Grazer AK | 15 | 0 | 0 | 13 | — | 0 1 | 6,4 |
| 2025-26 | Rennes | 12 | 1 | 0 | 3 | — | 0 | 6,9 |
| 2025-26 | Porto | 12 | 3 | 0 | 2 | — | 1 | 6,9 |
| 2025-26 | Lecce | 5 | 0 | 0 | 3 | — | 0 | 6,3 |
| 2024-25 | Rennes | 16 | 1 | 1 | 9 | — | 3 | 6,8 |
| 2024-25 | Grazer AK | 14 | 0 | 0 | 26 | — | 6 | 6,7 |
| 2024-25 | Bordeaux | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
| 2024-25 | For Sittard | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
| 2024-25 | Leverkusen | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2023-24 | For Sittard | 11 | 0 | 0 | 6 | — | 0 | 6,7 |
| 2023-24 | Nurnberg | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2023-24 | Leverkusen | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
| 2023-24 | Lens | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
André Miguel Valente da Silva| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Porto | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2025-26 | Elche | 30 | 10 (3 rig.) | 0 | 24 | — | 3 | 6,8 |
| 2024-25 | RB Leipzig | 8 | 1 (1 rig.) | 2 | — | — | 0 | 6,8 |
| 2024-25 | Werder Bremen | 7 | 1 (1 rig.) | 0 | 4 | — | 1 | 6,7 |
| 2024-25 | Sociedad | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
| 2023-24 | Vitória SC | 22 | 10 | 2 | 20 | — | 3 | 7,2 |
| 2023-24 | Sociedad | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2023-24 | RB Leipzig | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Borja Sainz Eguskiza| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Porto | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2025-26 | Porto | 2 | 1 | 0 | 2 | — | 0 | 7,1 |
| 2024-25 | Norwich | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2023-24 | Norwich | 35 | 6 | 2 | 34 | — | 4 2 | 6,7 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Eduardo Gabriel Aquino Cossa| Stagione | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | 1 | 0 | 1 | — | — | 0 | — |
| 2025-26 | 33 | 4 | 6 | 22 | — | 2 | 7,0 |
| 2024-25 | 31 | 3 | 2 | 28 | — | 4 | 6,9 |
| 2023-24 | 34 | 4 | 6 | 24 | — | 4 1 | 7,2 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Ondeci ricustituitu à partesi da i posti è da u tempu di ghjocu (ultima cumpusizione ufficiale è tempu di ghjocu di a stagione). Una stella signala un ghjucatore fora di u so postu abituale. Ùn hè micca a cumpusizione ufficiale, publicata circa un'ora nanzu à u calciu d'iniziu. 10 titulare(i) di l'ultima partita (24/10/2026) cunfirmatu(i).
Napoli — 4-3-3
Allenatore : M. Allegri dapoi 01/07/2026 · rilevatu u 23/10/2026
| Stagione | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | 5 | 0 | 0 | — | — | 0 | 7,2 |
| 2025-26 | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2024-25 | 35 | 0 | 0 | 1 | — | 0 | 7,0 |
| 2023-24 | 31 | 0 | 0 | — | — | 0 | 6,8 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Giovanni Di Lorenzo| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Napoli | 7 | 0 | 1 | 4 | — | 1 | 6,8 |
| 2026-27 | Italy | 2 | 0 | 0 | 1 | — | 0 | 6,4 |
| 2025-26 | Napoli | 2 | 0 | 0 | 1 | — | 0 | 6,8 |
| 2024-25 | Napoli | 37 | 3 | 2 | 46 | — | 6 | 7,2 |
| 2023-24 | Napoli | 36 | 1 | 6 | 25 | — | 6 | 7,2 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Rafael Marín Zamora| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Napoli | 6 | 0 | 0 | 9 | — | 1 | 7,0 |
| 2025-26 | Villarreal | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2024-25 | Napoli | 38 | 0 | 0 | 2 | — | 1 | 6,9 |
| 2024-25 | Alaves | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
| 2024-25 | Real Madrid | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
| 2023-24 | Alaves | 36 | 0 | 0 | 28 | — | 6 | 6,8 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Mathías Olivera Miramontes| Stagione | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | 5 | 0 | 0 | 3 | — | 0 | 6,7 |
| 2025-26 | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2024-25 | 33 | 0 | 2 | 28 | — | 4 | 7,0 |
| 2023-24 | 23 | 1 | 1 | 9 | — | 3 | 7,1 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Benoît Ntambue Badiashile Mukinayi Baya| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Napoli | 3 | 0 | 0 | 2 | — | 1 | 7,0 |
| 2025-26 | Chelsea | 4 | 0 | 0 | 2 | — | 0 | 7,1 |
| 2024-25 | Chelsea | 22 | 0 | 0 | 6 | — | 0 | 6,9 |
| 2023-24 | Chelsea | 25 | 0 | 1 | 17 | — | 3 | 6,7 |
| 2023-24 | Monaco | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Matteo Politano| Stagione | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | 7 | 1 | 1 | 4 | — | 1 | 6,8 |
| 2025-26 | 2 | 0 | 1 | 2 | — | 1 | 7,1 |
| 2024-25 | 37 | 3 | 4 | 14 | — | 3 | 7,0 |
| 2023-24 | 37 | 8 (2 rig.) | 5 | 12 | — | 2 1 | 7,2 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Kevin De Bruyne| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Napoli | 7 | 3 (1 rig.) | 1 | 4 | — | 0 | 7,5 |
| 2026-27 | Belgium | 5 | 1 | 0 | 2 | — | 1 | 7,2 |
| 2025-26 | Napoli | 3 | 0 | 2 | 1 | — | 0 | 7,1 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Niklas Lang| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | FC Vaduz | 6 | 0 | 0 | 0 | — | 0 | 4,5 |
| 2026-27 | Napoli | 5 | 1 | 0 | 1 | — | 0 | 7,0 |
| 2026-27 | Netherlands | 2 | 0 | 0 | — | — | 0 | 6,7 |
| 2025-26 | Galatasaray | 13 | 0 | 3 | 6 | — | 2 | 7,0 |
| 2025-26 | Napoli | 2 | 0 | 0 | 1 | — | 0 | 6,5 |
| 2025-26 | PSV Eindhoven | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2025-26 | FC Vaduz | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
| 2024-25 | PSV Eindhoven | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2023-24 | PSV Eindhoven | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2023-24 | Club Brugge | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Rasmus Winther Højlund| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Napoli | 7 | 2 | 0 | 3 | — | 0 | 6,7 |
| 2026-27 | Denmark | 4 | 3 (1 rig.) | 0 | 2 | — | 0 | 7,1 |
| 2025-26 | Napoli | 2 | 1 | 0 | 3 | — | 0 | 6,8 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Lorenzo Lucca| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Napoli | 7 | 0 | 0 | 6 | — | 0 | 6,4 |
| 2025-26 | Nott'm Forest | 5 | 0 | 0 | 7 | — | 1 | 6,3 |
| 2025-26 | Napoli | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | 6,3 |
| 2024-25 | Udinese | 33 | 12 (1 rig.) | 1 | 65 | — | 10 | 6,9 |
| 2023-24 | Udinese | 37 | 8 | 4 | 52 | — | 6 | 6,8 |
| 2023-24 | Ajax | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Giovane Santana do Nascimento| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Napoli | 2 | 0 | 1 | 1 | — | 0 | 6,9 |
| 2025-26 | Verona | 2 | 0 | 0 | 1 | — | 0 | 6,5 |
| 2025-26 | Napoli | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | 6,5 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Ondeci ricustituitu à partesi da i posti è da u tempu di ghjocu (ultima cumpusizione ufficiale è tempu di ghjocu di a stagione). Una stella signala un ghjucatore fora di u so postu abituale. Ùn hè micca a cumpusizione ufficiale, publicata circa un'ora nanzu à u calciu d'iniziu. 9 titulare(i) di l'ultima partita (24/10/2026) cunfirmatu(i).
Faccia à facciaChì ghjè ?
Les dernières confrontations directes entre ces deux équipes, de la plus récente à la plus ancienne. Utile pour l'ambiance, moins pour prévoir : les effectifs changent d'une saison à l'autre.
Chì ghjè ?
Nisunu scontru recente in i dati.
Tutta a storia Porto – Napoli →
In a stampaChì ghjè ?
Des titres d'articles de médias foot (L'Équipe, BBC Sport, Marca…) qui parlent de ce match ou de ces équipes, avec le lien vers l'article. Ils sont rattachés automatiquement : le programme reconnaît les clubs, les surnoms, les joueurs et les entraîneurs dans le titre, puis cherche le match le plus proche. En cas de doute, il ne rattache pas.
Chì ghjè ?
Dopu à a partita
- Naples : grosse altercation entre Kevin de Bruyne et Lorenzo Lucca Foot Mercato · ghj. 10:52
- Gráfico interativo: os milhões que Sporting e FC Porto (e todos os outros clubes) já arrecadaram na Champions esta época Record · ghj. 10:25
- Alta tensione Napoli, dalla lite Lucca-De Bruyne alle parole di Politano e Hojlund: è caos dopo la Champions Corriere dello Sport · ghj. 10:22 · Reazzione
- Sporting sonha com os 'oitavos' e FC Porto renova esperanças: Champions simulada pelo supercomputador da Opta Record · ghj. 09:51
- Farioli "volta a ver a luz" e Nápoles volta a casa com "ossos partidos": imprensa italiana rendida ao FC Porto Record · ghj. 09:08
- Kevin De Bruyne RMC Sport · ghj. 08:27
- Naples: "Fuck off", De Bruyne sèchement recadré par un coéquipier en plein match RMC Sport · ghj. 08:27
- Moviola Porto-Napoli: Oliver, il rigore e il rosso giusto ma… Corriere dello Sport · ghj. 07:47 · Arbitragiu
- Napoli, un incubo senza fine Corriere dello Sport · ghj. 07:39
- Quatro exemplos para acreditar: FC Porto tem o apuramento em aberto Record · ghj. 04:59
- A crónica do FC Porto-Nápoles, 4-1: um cheirinho da dolce vita Record · ghj. 00:29
- As notas dos jogadores do FC Porto diante do Nápoles: Gabri mordeu a língua e saboreou a pasta Record · ghj. 00:29
- «FC Porto goleia o Nápoles e vence de forma inteiramente merecida» Record · ghj. 00:19
- O interrogatório do FC Porto-Nápoles, 4-1: Gabricadabra! Record · mer. 23:50
- FC Porto estreia-se a vencer na Champions: os milhões que os dragões já encaixaram Record · mer. 23:49
- Allegri e a derrota com o FC Porto: «Não tínhamos opções para mexer a partir do banco» Record · mer. 23:41
- Napoli bricht spät ein: Porto feiert deutlichen Sieg kicker · mer. 23:37
- Première historique pour Viking en Ligue des champions, Naples désespère et le Betis tombe L'Équipe · mer. 23:34
- Allegri non si arrabbia più: "È un brutto momento, sono sei giorni che siamo fuori ma per 70' il Napoli ha fatto bene" Corriere dello Sport · mer. 23:31
- Os casos do FC Porto-Nápoles Record · mer. 23:21 · Arbitragiu
- Emphatic Porto thrash Napoli in second-half romp BBC Sport · mer. 23:17
- Diogo Costa: «Sabia que este FC Porto de Champions estava para chegar» Record · mer. 23:15
- Assim foi o relato e análise do FC Porto-Nápoles na CM Rádio Record · mer. 22:59
- Ligue des Champions : Manchester City s’en sort de justesse, Porto pousse Allegri vers la sortie, Arsenal encore invaincu Foot Mercato · mer. 22:57
- FC Porto-Nápoles, 4-1 Record · mer. 22:53
- Vítor Pereira e António Oliveira no Dragão para assistir ao FC Porto-Nápoles Record · mer. 21:51
Nanzu à a partita
- Manna sul mercato del Napoli: "Lavoreremo per fare qualcosa" Corriere dello Sport · mer. 20:44 · Ferita
- Farioli promete o "FC Porto que todos gostam de ver" e explica situação de Pietuszewski Record · mer. 20:09
- O onze do FC Porto para o jogo com o Nápoles Record · mer. 19:49
- McTominay non basta, il Napoli crolla contro il Porto: per Allegri terza sconfitta su quattro match in Champions Corriere dello Sport · mer. 19:28
Tituli di i media, cù u ligame versu i so articuli. Assuciazione autumatica : un sbagliu ferma pussibule.
Diffusione TVChì ghjè ?
Où regarder le match, dans ton pays d'abord, puis dans les autres pays d'Europe : le pays de la compétition (la ligue y attribue ses droits) et ceux que le site sert. Quand la ligue a déjà annoncé la chaîne, elle est affichée telle quelle ; sinon on montre qui détient les droits de la compétition cette saison, c'est-à-dire les chaînes possibles. Les droits sont renseignés par le site à partir des attributions publiées par les ligues, à vérifier auprès de la chaîne le jour du match.
Chì ghjè ?
Nisun canale cunnisciutu per Espagne.
| Altrove in Europa | Canale |
|---|---|
| France | Canal+ diritti di a stagione |