Scottish Premiership ♂ · sab. 27 fer. 2027 · 19:00
Celtic – Rangers
Freschezza di l'infurmazioni 4 da verificà
- Gruppu di Celtic : u 23/10/2026 da verificà
- Assenti di Celtic : u 23/10/2026 da verificà
- Gruppu di Rangers : u 23/10/2026 da verificà
- Assenti di Rangers : u 23/10/2026 da verificà
Certe infurmazioni sò vechje: da cunfruntà cù l'annunzii di i club nanzu à scumette.
Ùn ci hè ancu previsione per sta partita : ghjunghje cù a prossima racolta.
FormaChì ghjè ?
Les cinq derniers matchs joués, du plus ancien (à gauche) au plus récent (à droite), toutes compétitions : V victoire, N nul, D défaite. Survolez une lettre pour voir la date, l'adversaire et le score. Une bonne forme ne garantit rien, elle situe l'équipe dans son moment.
Chì ghjè ?
Celtic VVVND da u più anticu à u più recente
| 11/10/2026 | for. | Motherwell Scottish Premiership ♂ | 2 – 0 | V |
| 18/10/2026 | cas. | Hearts Scottish Premiership ♂ | 7 – 1 | V |
| 25/10/2026 | for. | Hibernian Scottish Premiership ♂ | 2 – 1 | V |
| 28/10/2026 | cas. | Dundee United Scottish Premiership ♂ | 2 – 2 | N |
| 01/11/2026 | for. | Falkirk Scottish Premiership ♂ | 0 – 2 | D |
Rangers VVNVN da u più anticu à u più recente
| 20/09/2026 | for. | Celtic Scottish Premiership ♂ | 1 – 0 | V |
| 10/10/2026 | cas. | Kilmarnock Scottish Premiership ♂ | 3 – 1 | V |
| 17/10/2026 | for. | Dundee Scottish Premiership ♂ | 2 – 2 | N |
| 24/10/2026 | cas. | St Johnstone Scottish Premiership ♂ | 4 – 0 | V |
| 28/10/2026 | for. | Hearts Scottish Premiership ♂ | 2 – 2 | N |
Tutte e cumpetizioni cunfuse ; u faccia à faccia quì sottu ùn ritene chè i scontri diretti, da u più recente à u più anticu.
Serie in corsuChì ghjè ?
Ce qui dure en ce moment : victoires ou défaites d'affilée, matchs sans défaite, sans encaisser, en marquant, à domicile ou à l'extérieur, toutes compétitions. Une série se lit comme un état de forme, pas comme une loi : elle finit toujours par s'arrêter, et souvent quand on ne l'attend pas.
Chì ghjè ?
Celtic nisuna seria (dui risultati listessi di fila)
esce da una scunfitta 0-2 contr'à Falkirk · 3 V, 1 P, 1 S in l'ultime 5 partite (13 gol fatti, 6 incassati)
Rangers 20 partite marchendu 9 partite senza scunfitta 7 partite senza scunfitta fora 4 vittorie di fila in casa
esce da un pattu 2-2 contr'à Hearts · 3 V, 2 P, 0 S in l'ultime 5 partite (12 gol fatti, 5 incassati)
Forze in presenzaChì ghjè ?
Le portrait de chaque équipe en chiffres. Attaque : buts marqués par match, tirs. Défense : buts encaissés, matchs sans en prendre. Gardien : arrêts et part des tirs cadrés qu'il stoppe. Entraîneur : depuis quand il est là, son système habituel (4-3-3 = quatre défenseurs, trois milieux, trois attaquants) et un style déduit des chiffres, pas d'une opinion.
Chì ghjè ?
Celtic
Attaccu · 2,60 reta(e) per partita (2,60 in casa, 2,50 fora) · 17,6 tiri per partita, 43 % in u quadru · senza marcà in 11 % di e partite · rigori 0 marcatu(i) · tempu forte : 31-45a minuta
Difesa · 0,60 incassata(e) per partita (0,60 in casa, 0,50 fora) · 44 % di partite senza incassà · incassa soprattuttu versu a 31-45a minuta · 13 gialla(e), 0 rossa(e)
Disciplina · 12,4 fallu(i) per partita · 1,3 fora di ghjocu per partita · 2,20 gialla(e) è 0,00 rossa(e) per partita (fiches de match, 16 partita(e))
Guardianu · V. Sinisalo rotazione · 6 parata(e), 46 % di i tiri in u quadru parati · 3,50 incassata(e) per 90 min · nota 5,6
Allenatore · M. O'Neill dapoi 01/09/2026 · 8 club allenatu(i) dapoi 1990
Sistema : 4-2-3-1, un seul avant-centre · attaque prolifique derrière une défense solide · marque surtout entre la 31e et la 45e minute (ancu 4-1-4-1 ×1, 3-4-2-1 ×1)
Forma (API-Football) : WWWWWWLWW
Rangers
Attaccu · 1,40 reta(e) per partita (1,50 in casa, 1,40 fora) · 18,2 tiri per partita, 35 % in u quadru · senza marcà in 0 % di e partite · rigori 1 marcatu(i), 1 mancatu(i) · tempu forte : 31-45a minuta
Difesa · 0,80 incassata(e) per partita (0,80 in casa, 0,80 fora) · 44 % di partite senza incassà · incassa soprattuttu versu a 76-90a minuta · 15 gialla(e), 0 rossa(e)
Disciplina · 12,9 fallu(i) per partita · 1,3 fora di ghjocu per partita · 1,50 gialla(e) è 0,00 rossa(e) per partita (fiches de match, 17 partita(e))
Guardianu · I. Pandur rotazione · 8 parata(e), 89 % di i tiri in u quadru parati · 0,43 incassata(e) per 90 min · nota 7,7
Allenatore · Derek McInnes dapoi 01/07/2026 · 2 club allenatu(i) dapoi 2025
Sistema : 4-2-3-1, un seul avant-centre · bloc bas et solide, peu de buts encaissés · marque surtout entre la 31e et la 45e minute (ancu 4-4-2 ×1, 4-4-1-1 ×1)
Forma (API-Football) : DLWWWWWWD
Feriti è squalificatiChì ghjè ?
Les joueurs qui devraient manquer le prochain match : blessés, suspendus (carton rouge, cartons jaunes accumulés) et incertains, tels que notre source les relève quelques jours avant la rencontre, plus les cartons rouges lus dans nos fiches de match (« suspension probable »). La liste officielle n'est connue qu'avec la composition, une heure avant le coup d'envoi. Un absent pèse sur nos compositions probables et sur les buteurs probables, pas encore sur les probabilités du match.
Chì ghjè ?
Celtic
Nisunu assente cunnisciutu à u 23/10/2026.
Assenti à a partita precedente, micca per forza per quessa : A. Johnston (Ghjamba), A. Trusty (Inactive), C. Carter-Vickers (Health problems), C. Osmand (Inactive), J. van den Berg (Off the roster), Jota (Off the roster), L. Emenalo (Off the roster), S. Mheuka (Off the roster), Yang Hyun-Jun (Ischiucrurali)
Rangers
Nisunu assente cunnisciutu à u 23/10/2026.
ArbitruChì ghjè ?
Ce que l'arbitre siffle en moyenne par match cette saison : fautes, hors-jeu (signalés par ses assistants), cartons jaunes et rouges, penaltys. Comparé aux fautes que les deux équipes commettent d'habitude, cela dit si le match risque d'être haché. Un arbitre n'est jamais une cause de résultat, mais une équipe fautive souffre davantage avec un arbitre sévère.
Chì ghjè ?
Arbitru : John Beaton 3 partita(e) sta stagione
25,3 falli fischjati per partita · 4,0 fora di ghjocu · 4,00 ghjalla(e) è 0,00 rossa(e) per partita
Celtic : 12,4 fallu(i) per partita · Rangers : 12,9.
Arbitru in a norma di e duie squadre (25,3 falli fischjati per partita, 25,3 cummessi d'abitudine da e duie squadre inseme).
Risicu disciplinariuChì ghjè ?
Pour chaque titulaire probable : fautes, cartons jaunes et hors-jeu par 90 minutes cette saison (avec peu de minutes jouées, le taux est rapproché de la moyenne de son poste). L'arbitre est comparé à la moyenne de sa compétition : un arbitre qui siffle 15 % de fautes de plus fait monter les fautes attendues d'autant. Risque de carton : moitié le taux de cartons du joueur, moitié ses fautes multipliées par le nombre de cartons que l'arbitre donne par faute ; c'est la probabilité d'au moins un jaune s'il joue tout le match. Hors-jeu : attaquants, additionnés match par match. Une estimation, pas une certitude.
Chì ghjè ?
Falli aspettati : 11,8 per Celtic, 12,6 per Rangers · Carte gialle aspettate : 3,4 · Fora di ghjocu aspettati : 6,3
Arbitru : +1 % di falli fischjati è +4 % di carte rispettu à a media di a cumpetizione (3 partita(e) sta stagione).
Attaccanti u più spessu fora di ghjocu : Shumaira MheukaShumaira Mheuka P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.Stagione Squadra P Gol Passate Falli FG Carte Nota 2026-27 Celtic 5 0 0 1 — 0 5,2 2025-26 Chelsea 2 0 0 — — 0 6,6 Stagione P Gol Passate Falli FG Carte Nota 2026-27 5 1 0 6 — 0 6,7 Stagione Squadra P Gol Passate Falli FG Carte Nota 2026-27 Celtic 2 1 0 3 — 0 6,8 2025-26 Portimonense 1 0 0 — — 0 6,9 2024-25 Portimonense 4 1 0 3 — 0 6,8 Stagione Squadra P Gol Passate Falli FG Carte Nota 2026-27 Bodø/Glimt 12 7 (1 rig.) 4 11 — 0 7,1 2026-27 Denmark 4 0 0 — — 0 6,5 2026-27 Celtic 2 0 0 4 — 0 6,4 2023-24 Aalborg — 0 0 — — — —
Stima à partesi da a cumpusizione probabile è da e statistiche di a stagione : tassi per 90 minuti di ogni titulare (avvicinati à a media di u postu quandu hà ghjucatu pocu), di fronte à a severità di l'arbitru. Ùn hè micca una previsione ufficiale.
Marcatori probabiliChì ghjè ?
La probabilité que chaque joueur marque au moins un but dans ce match. On part des buts attendus de son équipe, qu'on répartit selon les buts qu'il a déjà marqués, son poste et son temps de jeu, puis on tient compte de ses chances de jouer. 45 % pour un attaquant = un peu moins d'une fois sur deux. Les blessés et les gardiens n'y figurent pas.
Chì ghjè ?
Celtic
| Ghjucatore | Marca | Gol | Passate | Gol / 90 min | Ghjoca | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
13 Yang Hyun-JunHyun-Jun Yang
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 23 % | 2 | 0 | 0,48 | 50 % | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 C. DuránCamilo Andres Durán Marquez
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 9 % | 1 | 0 | 0,50 | 29 % | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
22 M. BaurMika Baur
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 6 % | 1 | 0 | 0,73 | 29 % | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
50 S. McArdleSean McArdle
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 3 % | 0 | 0 | — | 60 % | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
22 F. TurleyFrancis Turley
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 3 % | 0 | 0 | — | 60 % |
Rangers
| Ghjucatore | Marca | Gol | Passate | Gol / 90 min | Ghjoca | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
19 K. KelsyKevin Jesús Kelsy Genez
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 7 % | 1 | 0 | 0,35 | 38 % | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
20 R. NaderiRyan Don Naderi
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 5 % | 1 | 0 | 0,54 | 30 % | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
26 B. BouananiBadredine Bouanani
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 4 % | 1 | 0 | 0,58 | 30 % | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 Minsu KimMinsu Kim
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 3 % | 0 | 0 | 0,00 | 61 % | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 7 K. GlasgowK. Glasgow Ùn ci hè ancu statistiche per stagione per stu ghjucatore : ghjunghjenu cù e racolte. | 3 % | 0 | 0 | — | 60 % |
Prubabilità chì un ghjucatore marchi almenu un gol : gol aspettati di a so squadra (mudellu) sparti secondu a so parte di i gol di a stagione, u so postu è u so tempu di ghjocu, po pisati secondu a so prubabilità di ghjucà. Statistica, micca cunsigliu.
Cumpusizioni probabiliChì ghjè ?
Le onze le plus probable, construit à partir des joueurs qui ont le plus souvent été titulaires cette saison, en écartant blessés et suspendus connus. Le C signale le capitaine, l'astérisque un joueur placé à un poste voisin faute de titulaire disponible. Ce n'est pas la feuille de match officielle, qui n'est connue qu'une heure avant le coup d'envoi.
Chì ghjè ?
Celtic — 4-3-3
Allenatore : M. O'Neill dapoi 01/09/2026 · rilevatu u 23/10/2026
| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Celtic | 2 | 0 | 0 | 0 | — | 0 | 5,6 |
| 2026-27 | Finland | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2025-26 | Celtic | 23 | 0 | 0 | — | — | 0 | 6,4 |
| 2024-25 | Celtic | 38 | 0 | 0 | — | — | 0 | 7,1 |
| 2024-25 | Aston Villa | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2023-24 | Aston Villa | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Kieran Tierney| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Scotland | 2 | 0 | 0 | 3 | — | 0 | 7,0 |
| 2026-27 | Celtic | 2 | 0 | 1 | 1 | — | 0 | 6,8 |
| 2025-26 | Celtic | 9 | 0 | 1 | 6 | — | 0 | 6,7 |
| 2024-25 | Arsenal | 13 | 1 | 0 | 1 | — | 0 | 6,9 |
| 2024-25 | Sociedad | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
| 2023-24 | Sociedad | 20 | 0 | 2 | 6 | — | 1 | 6,9 |
| 2023-24 | Arsenal | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Colby Donovan| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Celtic | 2 | 0 | 0 | 5 | — | 0 | 5,8 |
| 2026-27 | Scotland | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2025-26 | Celtic | 3 | 0 | 0 | 1 | — | 0 | 7,0 |
| 2024-25 | Celtic | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Alistair William Johnston| Stagione | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | 2 | 0 | 0 | 1 | — | 0 | 7,1 |
| 2025-26 | 15 | 1 | 1 | 19 | — | 1 | 7,2 |
| 2024-25 | 34 | 4 | 10 | 32 | — | 3 | 7,5 |
| 2023-24 | 34 | 1 | 4 | 38 | — | 5 | 7,4 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Auston Levi-Jesaiah Trusty| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Celtic | 1 | 0 | 0 | 1 | — | 0 | 3,1 |
| 2025-26 | Celtic | 38 | 0 | 0 | 23 | — | 4 | 6,6 |
| 2024-25 | Celtic | 33 | 1 | 1 | 13 | — | 2 | 7,5 |
| 2023-24 | Arsenal | 0 | 0 | 0 | 23 | — | 0 | 6,6 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Hyun-Jun Yang| Stagione | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | 5 | 2 | 0 | 6 | — | 0 | 7,5 |
| 2025-26 | 9 | 0 | 0 | 10 | — | 1 | 6,3 |
| 2024-25 | 34 | 5 | 2 | 8 | — | 1 | 7,1 |
| 2023-24 | 28 | 1 | 2 | 14 | — | 1 1 | 6,9 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Callum William McGregor| Stagione | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | 2 | 0 | 0 | 1 | — | 0 | 6,5 |
| 2025-26 | 10 | 0 | 0 | 10 | — | 1 | 6,8 |
| 2024-25 | 35 | 8 | 3 | 13 | — | 3 | 7,4 |
| 2023-24 | 35 | 2 | 6 | 32 | — | 5 | 7,3 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Mika Baur| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Celtic | 2 | 1 | 0 | 1 | — | 0 | 7,2 |
| 2026-27 | Germany | 2 | 0 | 0 | — | — | 0 | 6,7 |
| 2025-26 | Paderborn | 2 | 0 | 0 | 4 | — | 1 | 6,5 |
| 2024-25 | Dresden | 18 | 1 | 1 | 3 | — | 0 | 6,5 |
| 2024-25 | Dynamo Dresden | 18 | 1 | 1 | 3 | — | 0 | 6,5 |
| 2024-25 | Paderborn | 6 | 0 | 0 | 3 | — | 1 | 6,6 |
| 2023-24 | Paderborn | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
| 2023-24 | Freiburg | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Camilo Andres Durán Marquez| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Celtic | 2 | 1 | 0 | 3 | — | 0 | 6,8 |
| 2025-26 | Portimonense | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | 6,9 |
| 2024-25 | Portimonense | 4 | 1 | 0 | 3 | — | 0 | 6,8 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Kasper Waarts Thenza Høgh| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Bodø/Glimt | 12 | 7 (1 rig.) | 4 | 11 | — | 0 | 7,1 |
| 2026-27 | Denmark | 4 | 0 | 0 | — | — | 0 | 6,5 |
| 2026-27 | Celtic | 2 | 0 | 0 | 4 | — | 0 | 6,4 |
| 2023-24 | Aalborg | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Shumaira Mheuka| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Celtic | 5 | 0 | 0 | 1 | — | 0 | 5,2 |
| 2025-26 | Chelsea | 2 | 0 | 0 | — | — | 0 | 6,6 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Ondeci ricustituitu à partesi da i posti è da u tempu di ghjocu (tempu di ghjocu di a stagione). Una stella signala un ghjucatore fora di u so postu abituale. Ùn hè micca a cumpusizione ufficiale, publicata circa un'ora nanzu à u calciu d'iniziu.
Rangers — 4-3-3
Allenatore : Derek McInnes dapoi 01/07/2026 · rilevatu u 23/10/2026
| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Rangers | 2 | 0 | 0 | — | — | 0 | 7,7 |
| 2026-27 | Croatia | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2025-26 | Hull | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2024-25 | Hull | 46 | 0 | 0 | — | — | 3 | 7,0 |
| 2023-24 | For Sittard | 16 | 0 | 0 | — | — | 1 | 7,0 |
| 2023-24 | Hull | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Emmanuel Oluwasegun Fernandez| Stagione | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | 2 | 0 | 0 | 5 | — | 1 | 7,4 |
| 2025-26 | 4 | 0 | 0 | 3 | — | 0 | 7,3 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
James Regan Penrice| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Rangers | 2 | 0 | 0 | 3 | — | 0 | 6,6 |
| 2025-26 | AEK | 19 | 0 | 0 | 32 | — | 7 | 6,8 |
| 2024-25 | Livingston | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
| 2023-24 | Livingston | 24 | 0 | 2 | 12 | — | 3 | 6,9 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Olwethu Makhanya| Stagione | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | 2 | 0 | 0 | — | — | 0 | 7,5 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Dujon Henriques Sterling| Stagione | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | 2 | 0 | 0 | 4 | — | 0 | 6,9 |
| 2025-26 | 31 | 0 | 2 | 22 | — | 3 1 | 6,8 |
| 2024-25 | 20 | 0 | 0 | 14 | — | 5 | 6,9 |
| 2023-24 | 31 | 0 | 2 | 22 | — | 3 1 | 6,8 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Minsu Kim| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Rangers | 7 | 0 | 0 | 6 | — | 1 | 6,8 |
| 2026-27 | Girona | 2 | 0 | 0 | 3 | — | 2 | 6,7 |
| 2025-26 | Andorra | 40 | 6 | 4 | 33 | — | 6 | 6,7 |
| 2024-25 | Girona | 3 | 0 | 0 | — | — | 0 | 6,2 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Badredine Bouanani| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Rangers | 4 | 1 | 0 | 3 | — | 1 | 7,2 |
| 2026-27 | Stuttgart | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2025-26 | Stuttgart | 10 | 2 | 0 | 5 | — | 1 | 6,8 |
| 2025-26 | Nice | 2 | 0 | 0 | — | — | 0 | 6,7 |
| 2024-25 | Nice | 26 | 3 (1 rig.) | 3 | 13 | — | 2 | 6,9 |
| 2024-25 | Lorient | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
| 2023-24 | Lorient | 11 | 1 | 0 | 1 | — | 0 | 7,0 |
| 2023-24 | Nice | 7 | 0 | 0 | 1 | — | 0 | 7,0 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Tochi Phil Chukwuani| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Rangers | 2 | 0 | 0 | 3 | — | 0 | 6,8 |
| 2025-26 | Rangers | 15 | 2 | 0 | 15 | — | 0 | 6,9 |
| 2025-26 | Sturm Graz | 5 | 0 | 0 | 12 | — | 1 1 | 6,4 |
| 2024-25 | Sturm Graz | 29 | 3 | 1 | 21 | — | 6 1 | 6,7 |
| 2024-25 | Lyngby | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
| 2023-24 | Lyngby | 31 | 4 | 2 | 48 | — | 4 | 7,0 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Kevin Jesús Kelsy Genez| Stagione | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | 5 | 1 | 0 | 6 | — | 0 | 6,7 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Ryan Don Naderi| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Rangers | 2 | 1 | 0 | 4 | — | 0 | 7,1 |
| 2026-27 | Czechia | 2 | 0 | 0 | 3 | — | 0 | 6,5 |
| 2025-26 | Hansa Rostock | 18 | 5 | 4 | 15 | — | 1 | 7,2 |
| 2025-26 | Rangers | 9 | 1 | 1 | 10 | — | 0 | 6,4 |
| 2024-25 | Hansa Rostock | 12 | 3 | 1 | 17 | — | 0 | 7,0 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Daisuke Yokota| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Rangers | 2 | 0 | 1 | 1 | — | 0 | 7,1 |
| 2025-26 | Gent | 6 | 0 | 1 | 2 | — | 2 | 6,9 |
| 2025-26 | Hannover | 1 | 0 | 0 | 1 | — | 0 | 6,9 |
| 2024-25 | Kaiserslautern | 25 | 4 | 2 | 21 | — | 3 | 7,1 |
| 2024-25 | Gent | 3 | 1 | 0 | 2 | — | 1 | 7,0 |
| 2023-24 | Gornik Zabrze | 18 | 7 (3 rig.) | 1 | 21 | — | 4 | 7,3 |
| 2023-24 | Gent | 6 | 0 | 0 | — | — | 1 | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Ondeci ricustituitu à partesi da i posti è da u tempu di ghjocu (tempu di ghjocu di a stagione). Una stella signala un ghjucatore fora di u so postu abituale. Ùn hè micca a cumpusizione ufficiale, publicata circa un'ora nanzu à u calciu d'iniziu.
Faccia à facciaChì ghjè ?
Les dernières confrontations directes entre ces deux équipes, de la plus récente à la plus ancienne. Utile pour l'ambiance, moins pour prévoir : les effectifs changent d'une saison à l'autre.
Chì ghjè ?
6 scontru(i) : Celtic 7 reta(e), Rangers 8 · e duie squadre marcanu in 67 % di i casi · più di 2,5 gol in 50 % · 5,0 gialla(e) è 0,0 rossa(e) per partita (6 scheda(e)) · arbitri : N. Walsh ×3, J. Beaton ×2, John Beaton
Marcatori di sti duelli : Chermiti Rangers, 4 · D. Maeda Celtic, 4 · K. Tierney Celtic, 2 · M. Moore Rangers, 2 · R. Hatate Celtic, 2 · Yang Hyun-Jun Celtic, 2
| Data | Partita | Risultatu | Vincitore |
|---|---|---|---|
| 20/09/2026 | Celtic – Rangers Scottish Premiership ♂ | 0 – 1 | Rangers |
| 10/05/2026 | Celtic – Rangers Scottish Premiership ♂ | 3 – 1 | Celtic |
| 01/03/2026 | Rangers – Celtic Scottish Premiership ♂ | 2 – 2 | patta |
| 03/01/2026 | Celtic – Rangers Scottish Premiership ♂ | 1 – 3 | Rangers |
| 31/08/2025 | Rangers – Celtic Scottish Premiership ♂ | 0 – 0 | patta |
| 04/05/2025 | Rangers – Celtic Scottish Premiership ♂ | 1 – 1 | patta |
Da a più recente à a più anziana.
Tutta a storia Celtic – Rangers →
Diffusione TVChì ghjè ?
Où regarder le match, dans ton pays d'abord, puis dans les autres pays d'Europe : le pays de la compétition (la ligue y attribue ses droits) et ceux que le site sert. Quand la ligue a déjà annoncé la chaîne, elle est affichée telle quelle ; sinon on montre qui détient les droits de la compétition cette saison, c'est-à-dire les chaînes possibles. Les droits sont renseignés par le site à partir des attributions publiées par les ligues, à vérifier auprès de la chaîne le jour du match.
Chì ghjè ?
Diffusione scunnisciuta : nè canale annunziatu, nè diritti indicati per sta cumpetizione.