AntosofaU ballò analizatu da u canapè

Premier League ♂ · sab. 08 mag. 2027 · 16:00

Newcastle – Coventry

Freschezza di l'infurmazioni 4 da verificà

Certe infurmazioni sò vechje: da cunfruntà cù l'annunzii di i club nanzu à scumette.

Ùn ci hè ancu previsione per sta partita : ghjunghje cù a prossima racolta.

Forma
Chì ghjè ?
Les cinq derniers matchs joués, du plus ancien (à gauche) au plus récent (à droite), toutes compétitions : V victoire, N nul, D défaite. Survolez une lettre pour voir la date, l'adversaire et le score. Une bonne forme ne garantit rien, elle situe l'équipe dans son moment.

Newcastle VDDVD da u più anticu à u più recente

19/09/2026cas.Hull Premier League ♂2 – 1V
12/10/2026for.Coventry Premier League ♂1 – 4D
17/10/2026cas.Aston Villa Premier League ♂0 – 1D
25/10/2026for.Crystal Palace Premier League ♂2 – 0V
02/11/2026cas.Everton Premier League ♂0 – 1D

Coventry VVDDV da u più anticu à u più recente

19/09/2026for.Nott'm Forest Premier League ♂1 – 0V
12/10/2026cas.Newcastle Premier League ♂4 – 1V
19/10/2026for.Tottenham Premier League ♂1 – 3D
24/10/2026cas.Fulham Premier League ♂0 – 1D
31/10/2026cas.Sunderland Premier League ♂3 – 1V

Tutte e cumpetizioni cunfuse ; u faccia à faccia quì sottu ùn ritene chè i scontri diretti, da u più recente à u più anticu.

Serie in corsu
Chì ghjè ?
Ce qui dure en ce moment : victoires ou défaites d'affilée, matchs sans défaite, sans encaisser, en marquant, à domicile ou à l'extérieur, toutes compétitions. Une série se lit comme un état de forme, pas comme une loi : elle finit toujours par s'arrêter, et souvent quand on ne l'attend pas.

Newcastle nisuna seria (dui risultati listessi di fila)
esce da una scunfitta 0-1 contr'à Everton · 2 V, 0 P, 3 S in l'ultime 5 partite (5 gol fatti, 7 incassati)

Coventry nisuna seria (dui risultati listessi di fila)
esce da una vittoria 3-1 contr'à Sunderland · 3 V, 0 P, 2 S in l'ultime 5 partite (9 gol fatti, 6 incassati)

Paragunà e duie squadre →

Forze in presenza
Chì ghjè ?
Le portrait de chaque équipe en chiffres. Attaque : buts marqués par match, tirs. Défense : buts encaissés, matchs sans en prendre. Gardien : arrêts et part des tirs cadrés qu'il stoppe. Entraîneur : depuis quand il est là, son système habituel (4-3-3 = quatre défenseurs, trois milieux, trois attaquants) et un style déduit des chiffres, pas d'une opinion.

Newcastle

Attaccu · 1,40 reta(e) per partita (1,50 in casa, 1,30 fora) · 12,3 tiri per partita, 34 % in u quadru · senza marcà in 14 % di e partite · rigori 0 marcatu(i), 1 mancatu(i) · tempu forte : 0-15a minuta

Difesa · 2,00 incassata(e) per partita (1,50 in casa, 2,70 fora) · 14 % di partite senza incassà · incassa soprattuttu versu a 31-45a minuta · 19 gialla(e), 0 rossa(e)

Disciplina · 11,2 fallu(i) per partita · 1,6 fora di ghjocu per partita · 2,30 gialla(e) è 0,30 rossa(e) per partita (fiches de match, 18 partita(e))

Guardianu · L. Horníček rotazione · 3 parata(e), 100 % di i tiri in u quadru parati · 0,00 incassata(e) per 90 min · nota 7,3

Allenatore · M. Jaissle dapoi 01/08/2026 · 5 club allenatu(i) dapoi 2019
Sistema : 4-2-3-1, un seul avant-centre · équilibre entre attaque et défense · marque surtout entre la 0e et la 15e minute

Forma (API-Football) : DWDLWLL

Coventry

Attaccu · 0,90 reta(e) per partita (1,30 in casa, 0,50 fora) · 10,6 tiri per partita, 29 % in u quadru · senza marcà in 57 % di e partite · rigori 1 marcatu(i) · tempu forte : 46-60a minuta

Difesa · 2,00 incassata(e) per partita (2,30 in casa, 1,80 fora) · 14 % di partite senza incassà · incassa soprattuttu versu a 46-60a minuta · 8 gialla(e), 1 rossa(e)

Disciplina · 10,8 fallu(i) per partita · 1,6 fora di ghjocu per partita · 1,10 gialla(e) è 0,30 rossa(e) per partita (fiches de match, 8 partita(e))

Guardianu · C. Rushworth · 15 parata(e), 58 % di i tiri in u quadru parati · 1,57 incassata(e) per 90 min · nota 6,5

Allenatore · F. Lampard dapoi 01/11/2024 · 4 club allenatu(i) dapoi 2018
Sistema : 4-2-3-1, un seul avant-centre · attaque en difficulté · marque surtout entre la 46e et la 60e minute (ancu 3-4-2-1 ×3, 4-1-4-1 ×1)

Forma (API-Football) : LLLLWWL

Feriti è squalificati
Chì ghjè ?
Les joueurs qui devraient manquer le prochain match : blessés, suspendus (carton rouge, cartons jaunes accumulés) et incertains, tels que notre source les relève quelques jours avant la rencontre, plus les cartons rouges lus dans nos fiches de match (« suspension probable »). La liste officielle n'est connue qu'avec la composition, une heure avant le coup d'envoi. Un absent pèse sur nos compositions probables et sur les buteurs probables, pas encore sur les probabilités du match.

Newcastle

  • Ferita E. Jaouen · Ferita musculare assente à l'ultima partita 25/10/2026
  • Ferita V. Livramento · Ghjinochju assente à l'ultima partita 25/10/2026

Rilevatu u 23/10/2026 ; a lista ufficiale esce cù a cumpusizione, un'ora nanzu à a partita.

Signalatu da un solu media, da cunfirmà : M. Fernandez-Pardo (Indispunibilità, Foot Mercato)

Assenti à a partita precedente, micca per forza per quessa : A. Elanga (Ghjinochju), J. Ramsey (Coscia)

Coventry

  • Ferita A. Amenda · Polpa assente à l'ultima partita 24/10/2026
  • Ferita H. Wright · Ferita musculare assente à l'ultima partita 24/10/2026
  • Ferita J. Eccles · Ferita assente à l'ultima partita 24/10/2026
  • Ferita L. Woolfenden · Ghjinochju assente à l'ultima partita 24/10/2026

Rilevatu u 23/10/2026 ; a lista ufficiale esce cù a cumpusizione, un'ora nanzu à a partita.

Arbitru
Chì ghjè ?
Ce que l'arbitre siffle en moyenne par match cette saison : fautes, hors-jeu (signalés par ses assistants), cartons jaunes et rouges, penaltys. Comparé aux fautes que les deux équipes commettent d'habitude, cela dit si le match risque d'être haché. Un arbitre n'est jamais une cause de résultat, mais une équipe fautive souffre davantage avec un arbitre sévère.

Arbitru ùn hè ancu designatu in i nostri dati (designazione cunnisciuta qualchì ghjornu nanzu à a partita).

Risicu disciplinariu
Chì ghjè ?
Pour chaque titulaire probable : fautes, cartons jaunes et hors-jeu par 90 minutes cette saison (avec peu de minutes jouées, le taux est rapproché de la moyenne de son poste). L'arbitre est comparé à la moyenne de sa compétition : un arbitre qui siffle 15 % de fautes de plus fait monter les fautes attendues d'autant. Risque de carton : moitié le taux de cartons du joueur, moitié ses fautes multipliées par le nombre de cartons que l'arbitre donne par faute ; c'est la probabilité d'au moins un jaune s'il joue tout le match. Hors-jeu : attaquants, additionnés match par match. Une estimation, pas une certitude.

Falli aspettati : 11,2 per Newcastle, 10,5 per Coventry · Carte gialle aspettate : 3,5 · Fora di ghjocu aspettati : 5,0

Arbitru micca ancu designatu : media di a cumpetizione.

I più esposti à una carta gialla

GhjucatoreSquadraFalli / 90 minGialle / 90 minRisicu
J. RamseyJacob Matthew Ramsey
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Newcastle2006—26,7
2025-26Newcastle2001—06,9
2024-25Aston Villa291313—36,9
2024-25Newcastle291313—4 16,9
2023-24Newcastle16117—26,8
2023-24Aston Villa16117—26,8

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Newcastle1,730,4230 %

Attaccanti u più spessu fora di ghjocu : S. CherifSidiki Cherif

StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Coventry2000—06,6
2026-27Fenerbahce100——06,3
2025-26Fenerbahce12208—06,5
2025-26Angers1001—06,9
2024-25Angers000——0—
2023-24Angers200——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

(0,6 per partita), W. OsulaWilliam Idamudia Daugaard Osula
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Newcastle3011—16,4
2026-27Denmark200——06,3
2025-26Newcastle100——0—
2024-25Newcastle38104—06,6
2023-24Newcastle300015—46,5

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

(0,6 per partita), Y. WissaYoane Wissa
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Newcastle2000—06,3
2025-26Newcastle2101—06,5
2024-25Brentford3519434—57,2
2023-24Brentford3412338—77,1

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

(0,6 per partita), A. ElangaAnthony David Junior Elanga
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Sweden420——07,3
2026-27Newcastle2001—06,9
2025-26Newcastle100——06,9
2024-25Nott'm Forest386119—17,0
2024-25Newcastle386119—17,0
2023-24Newcastle36599—16,9
2023-24Nott'm Forest36599—16,9

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

(0,6 per partita)

Stima à partesi da a cumpusizione probabile è da e statistiche di a stagione : tassi per 90 minuti di ogni titulare (avvicinati à a media di u postu quandu hà ghjucatu pocu), di fronte à a severità di l'arbitru. Ùn hè micca una previsione ufficiale.

Marcatori probabili
Chì ghjè ?
La probabilité que chaque joueur marque au moins un but dans ce match. On part des buts attendus de son équipe, qu'on répartit selon les buts qu'il a déjà marqués, son poste et son temps de jeu, puis on tient compte de ses chances de jouer. 45 % pour un attaquant = un peu moins d'une fois sur deux. Les blessés et les gardiens n'y figurent pas.

Newcastle

GhjucatoreMarcaGolPassateGol / 90 minGhjoca
11 H. BarnesHarvey Lewis Barnes
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Newcastle2200—08,1
2026-27England1001—06,7
2025-26Newcastle100——06,9
2024-25Newcastle349415—07,0
2023-24Newcastle21535—26,9
2023-24Leicester—00————

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

6 %201,3324 %
28 J. WillockJoseph George Willock
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-272101—07,1
2025-262012—06,4
2024-25320223—46,7
2023-249103—06,6

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

4 %100,5934 %
11 T. SanusiTrevan Sanusi
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2025-26Lorient2111—07,1
2023-24Birmingham—00————
2023-24Birmingham City FC—00————

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

3 %00—60 %
17 B. TouréBazoumana Touré
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Newcastle1101—03,9
2026-27Annecy000——0—
2025-26Annecy203354—16,6
2025-26Hoffenheim2003—06,5
2024-25Hoffenheim140313—16,8
2024-25Montpellier8002—36,6
2024-25Annecy5007—06,3
2024-25Ajaccio100——1—
2023-24Ajaccio274249—26,7
2023-24Auxerre—00————

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

2 %102,0024 %

Coventry

GhjucatoreMarcaGolPassateGol / 90 minGhjoca
3 J. DasilvaJay Rhys Dasilva
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Coventry7114—16,7
2026-27Wales000——0—
2025-26Brentford200——06,5
2025-26Coventry100——06,5
2024-25Coventry330121—2 16,7
2024-25Brentford000——0—
2023-24Coventry370317—46,9
2023-24Brentford3002—06,4

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

7 %110,1481 %
29 V. TorpVictor Torp Overgaard
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-2722 (1 rig.)12—08,3
2025-26200——06,9
2024-25366 (1 rig.)444—27,1
2023-2415019—06,9

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

5 %211,0034 %

Prubabilità chì un ghjucatore marchi almenu un gol : gol aspettati di a so squadra (mudellu) sparti secondu a so parte di i gol di a stagione, u so postu è u so tempu di ghjocu, po pisati secondu a so prubabilità di ghjucà. Statistica, micca cunsigliu.

Cumpusizioni probabili
Chì ghjè ?
Le onze le plus probable, construit à partir des joueurs qui ont le plus souvent été titulaires cette saison, en écartant blessés et suspendus connus. Le C signale le capitaine, l'astérisque un joueur placé à un poste voisin faute de titulaire disponible. Ce n'est pas la feuille de match officielle, qui n'est connue qu'une heure avant le coup d'envoi.

Newcastle — 4-3-3

Allenatore : M. Jaissle dapoi 01/08/2026 · rilevatu u 23/10/2026

Lukáš Horníček SC Braga · 2026-27 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Newcastle · 2026-27 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 0 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,3 Sp Braga · 2026-27 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Czechia · 2026-27 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Czech Republic · 2026-27 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Sp Braga · 2025-26 : 33 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 6,9 SC Braga · 2025-26 : 33 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 6,9 Sp Braga · 2024-25 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) SC Braga · 2024-25 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Sp Braga · 2023-24 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) SC Braga · 2023-24 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 21 L. HorníčekLewis Kieran Hall Newcastle · 2026-27 : 2 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 3 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,2 England · 2026-27 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 3,6 Newcastle · 2025-26 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,1 Newcastle · 2024-25 : 27 partite, 0 gol(i), 4 passata(e), 9 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 7,3 Chelsea · 2024-25 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Newcastle · 2023-24 : 18 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 5 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 6,8 Falkirk · 2023-24 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 3 L. HallSven Adriaan Botman 2026-27 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,2 2025-26 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,9 2024-25 : 10 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 5 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,1 2023-24 : 17 partite, 2 gol(i), 2 passata(e), 9 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 6,9 4 S. BotmanAmar Dedić Benfica · 2026-27 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Bosnia & Herzegovina · 2026-27 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,0 Newcastle · 2026-27 : 2 partite, 0 gol(i), 2 passata(e), 4 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,9 Benfica · 2025-26 : 24 partite, 1 gol(i), 4 passata(e), 17 fallu(i), — fora di ghjocu, 5 ghjalla(e), 2 rossa(e), nota 6,8 Salzburg · 2025-26 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,3 Benfica · 2024-25 : 13 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 7 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,6 Salzburg · 2024-25 : 12 partite, 0 gol(i), 3 passata(e), 5 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,1 Marseille · 2024-25 : 10 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 7 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,6 Salzburg · 2023-24 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 37 A. DedićFabian Lukas Schär 2026-27 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 0 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,1 2025-26 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,3 2024-25 : 34 partite, 4 gol(i), 0 passata(e), 35 fallu(i), — fora di ghjocu, 9 ghjalla(e), 1 rossa(e), nota 7,0 2023-24 : 36 partite, 4 gol(i), 1 passata(e), 38 fallu(i), — fora di ghjocu, 5 ghjalla(e), nota 7,0 5 F. SchärJacob Matthew Ramsey Newcastle · 2026-27 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 6 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 6,7 Newcastle · 2025-26 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,9 Aston Villa · 2024-25 : 29 partite, 1 gol(i), 3 passata(e), 13 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 6,9 Newcastle · 2024-25 : 29 partite, 1 gol(i), 3 passata(e), 13 fallu(i), — fora di ghjocu, 4 ghjalla(e), 1 rossa(e), nota 6,9 Newcastle · 2023-24 : 16 partite, 1 gol(i), 1 passata(e), 7 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 6,8 Aston Villa · 2023-24 : 16 partite, 1 gol(i), 1 passata(e), 7 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 6,8 41 J. RamseyJoseph George Willock 2026-27 : 2 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,1 2025-26 : 2 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,4 2024-25 : 32 partite, 0 gol(i), 2 passata(e), 23 fallu(i), — fora di ghjocu, 4 ghjalla(e), nota 6,7 2023-24 : 9 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 3 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,6 28 J. WillockJacob Kai Murphy Portsmouth · 2026-27 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,7 Newcastle · 2026-27 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 0 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,1 Portsmouth · 2025-26 : 16 partite, 0 gol(i), 6 passata(e), 6 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 6,9 Newcastle · 2025-26 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,6 Portsmouth · 2024-25 : 42 partite, 7 gol(i), 14 passata(e), 26 fallu(i), — fora di ghjocu, 6 ghjalla(e), nota 7,1 Newcastle · 2024-25 : 35 partite, 8 gol(i), 11 passata(e), 11 fallu(i), — fora di ghjocu, 4 ghjalla(e), nota 7,1 Newcastle · 2023-24 : 21 partite, 3 gol(i), 7 passata(e), 7 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,2 23 J. MurphyWilliam Idamudia Daugaard Osula Newcastle · 2026-27 : 3 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,4 Denmark · 2026-27 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,3 Newcastle · 2025-26 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Newcastle · 2024-25 : 38 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 4 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,6 Newcastle · 2023-24 : 30 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 15 fallu(i), — fora di ghjocu, 4 ghjalla(e), nota 6,5 10 W. OsulaYoane Wissa Newcastle · 2026-27 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 0 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,3 Newcastle · 2025-26 : 2 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,5 Brentford · 2024-25 : 35 partite, 19 gol(i), 4 passata(e), 34 fallu(i), — fora di ghjocu, 5 ghjalla(e), nota 7,2 Brentford · 2023-24 : 34 partite, 12 gol(i), 3 passata(e), 38 fallu(i), — fora di ghjocu, 7 ghjalla(e), nota 7,1 9 Y. WissaAnthony David Junior Elanga Sweden · 2026-27 : 4 partite, 2 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,3 Newcastle · 2026-27 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,9 Newcastle · 2025-26 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,9 Nott'm Forest · 2024-25 : 38 partite, 6 gol(i), 11 passata(e), 9 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,0 Newcastle · 2024-25 : 38 partite, 6 gol(i), 11 passata(e), 9 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,0 Newcastle · 2023-24 : 36 partite, 5 gol(i), 9 passata(e), 9 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,9 Nott'm Forest · 2023-24 : 36 partite, 5 gol(i), 9 passata(e), 9 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,9 19 A. Elanga
Lukáš Horníček
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27SC Braga100——0—
2026-27Newcastle1000—07,3
2026-27Sp Braga100——0—
2026-27Czechia000——0—
2026-27Czech Republic000——0—
2025-26Sp Braga3300——36,9
2025-26SC Braga3300——36,9
2024-25Sp Braga000——0—
2024-25SC Braga000——0—
2023-24Sp Braga000——0—
2023-24SC Braga000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Lewis Kieran Hall
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Newcastle2013—07,2
2026-27England1001—03,6
2025-26Newcastle2001—07,1
2024-25Newcastle27049—37,3
2024-25Chelsea—00————
2023-24Newcastle18105—26,8
2023-24Falkirk—00————

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Sven Adriaan Botman
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-272001—07,2
2025-26100——06,9
2024-2510005—17,1
2023-2417229—26,9

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Amar Dedić
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Benfica200——0—
2026-27Bosnia & Herzegovina2001—07,0
2026-27Newcastle2024—06,9
2025-26Benfica241417—5 26,8
2025-26Salzburg100——06,3
2024-25Benfica13017—16,6
2024-25Salzburg12035—17,1
2024-25Marseille10017—16,6
2023-24Salzburg200——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Fabian Lukas Schär
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-271000—07,1
2025-261002—07,3
2024-25344035—9 17,0
2023-24364138—57,0

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Jacob Matthew Ramsey
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Newcastle2006—26,7
2025-26Newcastle2001—06,9
2024-25Aston Villa291313—36,9
2024-25Newcastle291313—4 16,9
2023-24Newcastle16117—26,8
2023-24Aston Villa16117—26,8

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Joseph George Willock
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-272101—07,1
2025-262012—06,4
2024-25320223—46,7
2023-249103—06,6

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Josh Murphy
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Portsmouth200——06,7
2026-27Newcastle2000—07,1
2025-26Portsmouth16066—36,9
2025-26Newcastle2002—06,6
2024-25Portsmouth4271426—67,1
2024-25Newcastle3581111—47,1
2023-24Newcastle21377—17,2

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

William Idamudia Daugaard Osula
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Newcastle3011—16,4
2026-27Denmark200——06,3
2025-26Newcastle100——0—
2024-25Newcastle38104—06,6
2023-24Newcastle300015—46,5

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Yoane Wissa
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Newcastle2000—06,3
2025-26Newcastle2101—06,5
2024-25Brentford3519434—57,2
2023-24Brentford3412338—77,1

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Anthony David Junior Elanga
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Sweden420——07,3
2026-27Newcastle2001—06,9
2025-26Newcastle100——06,9
2024-25Nott'm Forest386119—17,0
2024-25Newcastle386119—17,0
2023-24Newcastle36599—16,9
2023-24Nott'm Forest36599—16,9

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Ondeci ricustituitu à partesi da i posti è da u tempu di ghjocu (tempu di ghjocu di a stagione). Una stella signala un ghjucatore fora di u so postu abituale. Ùn hè micca a cumpusizione ufficiale, publicata circa un'ora nanzu à u calciu d'iniziu.

Coventry — 4-3-3

Allenatore : F. Lampard dapoi 01/11/2024 · rilevatu u 23/10/2026

Carl Andrew Rushworth Coventry · 2026-27 : 7 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 0 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,5 Coventry · 2025-26 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Hull · 2024-25 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,8 Brighton · 2024-25 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Swansea City AFC · 2024-25 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Swansea City AFC · 2023-24 : 46 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,9 Brighton · 2023-24 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 19 C. RushworthJay Rhys Dasilva Coventry · 2026-27 : 7 partite, 1 gol(i), 1 passata(e), 4 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,7 Wales · 2026-27 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Brentford · 2025-26 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,5 Coventry · 2025-26 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,5 Coventry · 2024-25 : 33 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 21 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), 1 rossa(e), nota 6,7 Brentford · 2024-25 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Coventry · 2023-24 : 37 partite, 0 gol(i), 3 passata(e), 17 fallu(i), — fora di ghjocu, 4 ghjalla(e), nota 6,9 Brentford · 2023-24 : 3 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,4 3 J. DasilvaBobby Craig Thomas Coventry · 2026-27 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,2 Coventry · 2025-26 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,8 Coventry · 2024-25 : 40 partite, 5 gol(i), 0 passata(e), 25 fallu(i), — fora di ghjocu, 5 ghjalla(e), nota 7,1 Coventry · 2023-24 : 44 partite, 2 gol(i), 0 passata(e), 39 fallu(i), — fora di ghjocu, 9 ghjalla(e), nota 7,1 Burnley · 2023-24 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 4 B. ThomasJake Brian Bidwell 2026-27 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,0 2025-26 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,2 2024-25 : 29 partite, 1 gol(i), 1 passata(e), 21 fallu(i), — fora di ghjocu, 5 ghjalla(e), nota 6,8 2023-24 : 33 partite, 1 gol(i), 2 passata(e), 23 fallu(i), — fora di ghjocu, 6 ghjalla(e), nota 6,9 21 J. BidwellStephen Mfuni Coventry · 2026-27 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 5,5 Watford · 2025-26 : 8 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 3 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 7,1 12 S. MfuniJoel Owen Latibeaudiere 2026-27 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,2 2025-26 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,2 2024-25 : 33 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 30 fallu(i), — fora di ghjocu, 5 ghjalla(e), nota 6,9 2023-24 : 41 partite, 2 gol(i), 1 passata(e), 51 fallu(i), — fora di ghjocu, 8 ghjalla(e), nota 6,9 22 J. LatibeaudiereVictor Torp Overgaard 2026-27 : 2 partite, 2 gol(i), 1 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 8,3 2025-26 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,9 2024-25 : 36 partite, 6 gol(i), 4 passata(e), 44 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 7,1 2023-24 : 15 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 9 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,9 29 V. TorpGustavo Martin Emilio Hamer 2026-27 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,3 2023-24 : 1 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 8,3 38 G. HamerSidiki Cherif Coventry · 2026-27 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 0 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,6 Fenerbahce · 2026-27 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,3 Fenerbahce · 2025-26 : 12 partite, 2 gol(i), 0 passata(e), 8 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,5 Angers · 2025-26 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,9 Angers · 2024-25 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Angers · 2023-24 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 49 S. CherifGnantin Yann Gboho Toulouse · 2026-27 : 2 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 3 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,8 Coventry · 2026-27 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 5,6 Toulouse · 2025-26 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,2 Toulouse · 2024-25 : 31 partite, 5 gol(i), 4 passata(e), 16 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 7,0 Cercle Brugge · 2024-25 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Cercle Brugge · 2023-24 : 20 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Toulouse · 2023-24 : 16 partite, 3 gol(i), 2 passata(e), 9 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,2 34 Y. GbohoTaiwo Micheal Awoniyi Coventry · 2026-27 : 1 partite, 1 gol(i), 1 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,9 Nott'm Forest · 2025-26 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Nott'm Forest · 2024-25 : 33 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 8 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,4 Nott'm Forest · 2023-24 : 20 partite, 6 gol(i), 3 passata(e), 9 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 6,8 14 T. Awoniyi
Carl Andrew Rushworth
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Coventry7010—06,5
2025-26Coventry000——0—
2024-25Hull200——06,8
2024-25Brighton000——0—
2024-25Swansea City AFC—00————
2023-24Swansea City AFC46001—16,9
2023-24Brighton—00————

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Jay Rhys Dasilva
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Coventry7114—16,7
2026-27Wales000——0—
2025-26Brentford200——06,5
2025-26Coventry100——06,5
2024-25Coventry330121—2 16,7
2024-25Brentford000——0—
2023-24Coventry370317—46,9
2023-24Brentford3002—06,4

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Bobby Craig Thomas
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Coventry2001—06,2
2025-26Coventry2002—06,8
2024-25Coventry405025—57,1
2023-24Coventry442039—97,1
2023-24Burnley000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Jake Brian Bidwell
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-272001—06,0
2025-26200——07,2
2024-25291121—56,8
2023-24331223—66,9

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Stephen Mfuni
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Coventry1002—15,5
2025-26Watford8003—27,1

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Joel Owen Latibeaudiere
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-272002—16,2
2025-261002—07,2
2024-25330030—56,9
2023-24412151—86,9

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Victor Torp Overgaard
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-2722 (1 rig.)12—08,3
2025-26200——06,9
2024-25366 (1 rig.)444—27,1
2023-2415019—06,9

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Gustavo Martin Emilio Hamer
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-272002—06,3
2023-241012—08,3

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Sidiki Cherif
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Coventry2000—06,6
2026-27Fenerbahce100——06,3
2025-26Fenerbahce12208—06,5
2025-26Angers1001—06,9
2024-25Angers000——0—
2023-24Angers200——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Gnantin Yann Gboho
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Toulouse2013—06,8
2026-27Coventry1001—05,6
2025-26Toulouse1001—07,2
2024-25Toulouse315416—27,0
2024-25Cercle Brugge000——0—
2023-24Cercle Brugge2000——0—
2023-24Toulouse16329—17,2

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Taiwo Micheal Awoniyi
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Coventry1111—07,9
2025-26Nott'm Forest000——0—
2024-25Nott'm Forest33108—06,4
2023-24Nott'm Forest20639—26,8

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Ondeci ricustituitu à partesi da i posti è da u tempu di ghjocu (tempu di ghjocu di a stagione). Una stella signala un ghjucatore fora di u so postu abituale. Ùn hè micca a cumpusizione ufficiale, publicata circa un'ora nanzu à u calciu d'iniziu.

Faccia à faccia
Chì ghjè ?
Les dernières confrontations directes entre ces deux équipes, de la plus récente à la plus ancienne. Utile pour l'ambiance, moins pour prévoir : les effectifs changent d'une saison à l'autre.

4vittoria(e) Newcastle
0patta(e)
2vittoria(e) Coventry
3,8gol per partita

6 scontru(i) : Newcastle 13 reta(e), Coventry 10 · e duie squadre marcanu in 67 % di i casi · più di 2,5 gol in 67 % · 2,0 gialla(e) è 0,0 rossa(e) per partita (1 scheda(e)) · arbitri : John Brooks

Marcatori di sti duelli : Ellis Simms Coventry, 1 · Jack Rudoni Coventry, 1 · Sidiki Cherif Coventry, 1 · Stephen Mfuni Coventry, 1 · Sven Botman Newcastle, 1

DataPartitaRisultatuVincitore
12/10/2026Coventry – Newcastle Premier League ♂4 – 1Coventry
13/01/2001Newcastle – Coventry Premier League ♂3 – 1Newcastle
06/09/2000Coventry – Newcastle Premier League ♂0 – 2Newcastle
29/04/2000Newcastle – Coventry Premier League ♂2 – 0Newcastle
16/10/1999Coventry – Newcastle Premier League ♂4 – 1Coventry
17/02/1999Newcastle – Coventry Premier League ♂4 – 1Newcastle

Da a più recente à a più anziana.

Tutta a storia Newcastle – Coventry →

Diffusione TV
Chì ghjè ?
Où regarder le match, dans ton pays d'abord, puis dans les autres pays d'Europe : le pays de la compétition (la ligue y attribue ses droits) et ceux que le site sert. Quand la ligue a déjà annoncé la chaîne, elle est affichée telle quelle ; sinon on montre qui détient les droits de la compétition cette saison, c'est-à-dire les chaînes possibles. Les droits sont renseignés par le site à partir des attributions publiées par les ligues, à vérifier auprès de la chaîne le jour du match.

Nisun canale cunnisciutu per Suisse.

Altrove in EuropaCanale
FranceCanal+ diritti di a stagione
Nisunu sistema ùn guarantisce un guadagnu · pruibitu à i minori di 18 anni · Joueurs Info Service 09 74 75 13 13