Ligue 1 ♂ · dum. 29 nuv. 2026 · 14:00
Auxerre – Marseille
Freschezza di l'infurmazioni 4 da verificà
- Gruppu di Auxerre : u 23/10/2026 da verificà
- Assenti di Auxerre : u 23/10/2026 da verificà
- Gruppu di Marseille : u 23/10/2026 da verificà
- Assenti di Marseille : u 23/10/2026 da verificà
Certe infurmazioni sò vechje: da cunfruntà cù l'annunzii di i club nanzu à scumette.
Ùn ci hè ancu previsione per sta partita : ghjunghje cù a prossima racolta.
FormaChì ghjè ?
Les cinq derniers matchs joués, du plus ancien (à gauche) au plus récent (à droite), toutes compétitions : V victoire, N nul, D défaite. Survolez une lettre pour voir la date, l'adversaire et le score. Une bonne forme ne garantit rien, elle situe l'équipe dans son moment.
Chì ghjè ?
Auxerre VDVND da u più anticu à u più recente
| 20/09/2026 | cas. | Brest Ligue 1 ♂ | 2 – 1 | V |
| 11/10/2026 | for. | Rennes Ligue 1 ♂ | 1 – 4 | D |
| 18/10/2026 | for. | Le Havre Ligue 1 ♂ | 3 – 1 | V |
| 25/10/2026 | cas. | Le Mans Ligue 1 ♂ | 1 – 1 | N |
| 01/11/2026 | for. | Strasbourg Ligue 1 ♂ | 1 – 5 | D |
Marseille DVVVV da u più anticu à u più recente
| 20/09/2026 | cas. | Paris SG Ligue 1 ♂ | 1 – 2 | D |
| 11/10/2026 | for. | Troyes Ligue 1 ♂ | 2 – 0 | V |
| 18/10/2026 | for. | Angers Ligue 1 ♂ | 5 – 2 | V |
| 25/10/2026 | cas. | Le Havre Ligue 1 ♂ | 4 – 3 | V |
| 01/11/2026 | cas. | Toulouse Ligue 1 ♂ | 2 – 0 | V |
Tutte e cumpetizioni cunfuse ; u faccia à faccia quì sottu ùn ritene chè i scontri diretti, da u più recente à u più anticu.
Serie in corsuChì ghjè ?
Ce qui dure en ce moment : victoires ou défaites d'affilée, matchs sans défaite, sans encaisser, en marquant, à domicile ou à l'extérieur, toutes compétitions. Une série se lit comme un état de forme, pas comme une loi : elle finit toujours par s'arrêter, et souvent quand on ne l'attend pas.
Chì ghjè ?
Auxerre 14 partite marchendu 3 partite senza scunfitta in casa
esce da una scunfitta 1-5 contr'à Strasbourg · 2 V, 1 P, 2 S in l'ultime 5 partite (8 gol fatti, 12 incassati)
Marseille 5 partite marchendu 4 vittorie di fila
esce da una vittoria 2-0 contr'à Toulouse · 4 V, 0 P, 1 S in l'ultime 5 partite (14 gol fatti, 7 incassati)
Forze in presenzaChì ghjè ?
Le portrait de chaque équipe en chiffres. Attaque : buts marqués par match, tirs. Défense : buts encaissés, matchs sans en prendre. Gardien : arrêts et part des tirs cadrés qu'il stoppe. Entraîneur : depuis quand il est là, son système habituel (4-3-3 = quatre défenseurs, trois milieux, trois attaquants) et un style déduit des chiffres, pas d'une opinion.
Chì ghjè ?
Auxerre
Attaccu · 1,60 reta(e) per partita (1,30 in casa, 1,80 fora) · 11,1 tiri per partita, 41 % in u quadru · senza marcà in 0 % di e partite · rigori 1 marcatu(i) · tempu forte : 61-75a minuta
Difesa · 2,40 incassata(e) per partita (1,30 in casa, 3,30 fora) · 14 % di partite senza incassà · incassa soprattuttu versu a 76-90a minuta · 10 gialla(e), 1 rossa(e)
Disciplina · 14,4 fallu(i) per partita · 1,7 fora di ghjocu per partita · 1,60 gialla(e) è 0,40 rossa(e) per partita (fiches de match, 18 partita(e))
Guardianu · M. Diop · 23 parata(e), 66 % di i tiri in u quadru parati · 2,00 incassata(e) per 90 min · nota 5,6
Allenatore · Christophe Pelissier dapoi 01/07/2025 · 1 club allenatu(i) dapoi 2025
Sistema : 4-3-3, trois attaquants · équilibre entre attaque et défense · marque surtout entre la 61e et la 75e minute (ancu 3-4-3 ×2, 3-4-2-1 ×2)
Forma (API-Football) : LLLWWLW
Marseille
Attaccu · 2,00 reta(e) per partita (2,30 in casa, 1,80 fora) · 15,4 tiri per partita, 35 % in u quadru · senza marcà in 29 % di e partite · rigori 2 marcatu(i), 1 mancatu(i) · tempu forte : 76-90a minuta
Difesa · 1,40 incassata(e) per partita (1,70 in casa, 1,30 fora) · 29 % di partite senza incassà · incassa soprattuttu versu a 0-15a minuta · 11 gialla(e), 1 rossa(e)
Disciplina · 11,9 fallu(i) per partita · 1,4 fora di ghjocu per partita · 2,10 gialla(e) è 0,30 rossa(e) per partita (fiches de match, 18 partita(e))
Guardianu · J. de Lange rotazione · 6 parata(e), 55 % di i tiri in u quadru parati · 2,50 incassata(e) per 90 min · nota 6,4
Allenatore · Bruno Genesio dapoi 01/07/2026 · 2 club allenatu(i) dapoi 2025
Sistema : 4-2-3-1, un seul avant-centre · matchs ouverts : marque et encaisse beaucoup · marque surtout entre la 76e et la 90e minute (ancu 4-1-4-1 ×2, 4-4-2 ×1)
Forma (API-Football) : WLLLLWW
Feriti è squalificatiChì ghjè ?
Les joueurs qui devraient manquer le prochain match : blessés, suspendus (carton rouge, cartons jaunes accumulés) et incertains, tels que notre source les relève quelques jours avant la rencontre, plus les cartons rouges lus dans nos fiches de match (« suspension probable »). La liste officielle n'est connue qu'avec la composition, une heure avant le coup d'envoi. Un absent pèse sur nos compositions probables et sur les buteurs probables, pas encore sur les probabilités du match.
Chì ghjè ?
Auxerre
- Ferita A. Diousse · Ghjinochju assente à l'ultima partita 25/10/2026
- Ferita B. Okoh · Ghjinochju assente à l'ultima partita 25/10/2026
- Ferita R. Labeau Lascary · Ferita assente à l'ultima partita 25/10/2026
- Ferita S. Fofana · Inguine assente à l'ultima partita 25/10/2026
Rilevatu u 23/10/2026 ; a lista ufficiale esce cù a cumpusizione, un'ora nanzu à a partita.
Signalatu da un solu media, da cunfirmà : A. Tuanzebe (Indispunibilità, L'Équipe) · L. Dioubate (Indispunibilità, L'Équipe)
Assenti à a partita precedente, micca per forza per quessa : M. Senaya (Ischiucrurali), R. Mandengue (Ferita musculare), T. Siwe (Ferita musculare)
Marseille
- Ferita A. Koum Mbondo · Inactive assente à l'ultima partita 25/10/2026
- Ferita D. Cornelius · Anca assente à l'ultima partita 25/10/2026
- Ferita F. Moumbagna · Inactive assente à l'ultima partita 25/10/2026
Rilevatu u 23/10/2026 ; a lista ufficiale esce cù a cumpusizione, un'ora nanzu à a partita.
Assenti à a partita precedente, micca per forza per quessa : P. Hojbjerg (Ferita musculare)
ArbitruChì ghjè ?
Ce que l'arbitre siffle en moyenne par match cette saison : fautes, hors-jeu (signalés par ses assistants), cartons jaunes et rouges, penaltys. Comparé aux fautes que les deux équipes commettent d'habitude, cela dit si le match risque d'être haché. Un arbitre n'est jamais une cause de résultat, mais une équipe fautive souffre davantage avec un arbitre sévère.
Chì ghjè ?
Arbitru ùn hè ancu designatu in i nostri dati (designazione cunnisciuta qualchì ghjornu nanzu à a partita).
Risicu disciplinariuChì ghjè ?
Pour chaque titulaire probable : fautes, cartons jaunes et hors-jeu par 90 minutes cette saison (avec peu de minutes jouées, le taux est rapproché de la moyenne de son poste). L'arbitre est comparé à la moyenne de sa compétition : un arbitre qui siffle 15 % de fautes de plus fait monter les fautes attendues d'autant. Risque de carton : moitié le taux de cartons du joueur, moitié ses fautes multipliées par le nombre de cartons que l'arbitre donne par faute ; c'est la probabilité d'au moins un jaune s'il joue tout le match. Hors-jeu : attaquants, additionnés match par match. Une estimation, pas une certitude.
Chì ghjè ?
Falli aspettati : 12,9 per Auxerre, 11,7 per Marseille · Carte gialle aspettate : 3,4 · Fora di ghjocu aspettati : 4,0
Arbitru micca ancu designatu : media di a cumpetizione.
Attaccanti u più spessu fora di ghjocu : C. ArcherCameron Desmond Archer P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.Stagione Squadra P Gol Passate Falli FG Carte Nota 2026-27 Auxerre 5 4 0 10 — 0 7,3 2026-27 Southampton 1 0 0 — — 0 6,7 2025-26 Southampton 3 1 1 6 — 1 6,7 2024-25 Southampton 35 2 0 16 — 0 6,4 2024-25 Aston Villa 0 0 0 16 — 0 6,4 2023-24 Aston Villa 1 0 0 1 — 1 6,2 Stagione Squadra P Gol Passate Falli FG Carte Nota 2026-27 Auxerre 7 3 (1 rig.) 2 10 — 0 7,1 2025-26 Auxerre 30 3 3 64 — 9 6,7 2025-26 Porto 4 1 0 10 — 0 7,1 2024-25 Porto 29 3 (1 rig.) 1 22 — 3 6,7 2023-24 Porto 16 1 2 8 — 1 6,8 Stagione P Gol Passate Falli FG Carte Nota 2026-27 2 1 0 3 — 1 6,5 2025-26 0 0 0 — — 0 — 2023-24 1 0 0 — — 0 6,2
Stima à partesi da a cumpusizione probabile è da e statistiche di a stagione : tassi per 90 minuti di ogni titulare (avvicinati à a media di u postu quandu hà ghjucatu pocu), di fronte à a severità di l'arbitru. Ùn hè micca una previsione ufficiale.
Marcatori probabiliChì ghjè ?
La probabilité que chaque joueur marque au moins un but dans ce match. On part des buts attendus de son équipe, qu'on répartit selon les buts qu'il a déjà marqués, son poste et son temps de jeu, puis on tient compte de ses chances de jouer. 45 % pour un attaquant = un peu moins d'une fois sur deux. Les blessés et les gardiens n'y figurent pas.
Chì ghjè ?
Auxerre
| Ghjucatore | Marca | Gol | Passate | Gol / 90 min | Ghjoca | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10 D. NamasoDaniel Namaso Edi-Mesumbe Loader
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 26 % | 3 | 2 | 0,47 | 81 % | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 C. ArcherCameron Desmond Archer
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 25 % | 4 | 0 | 0,83 | 62 % | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
27 L. SyLamine Sy
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 11 % | 1 | 0 | 0,14 | 81 % | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
21 R. FaivreRomain Faivre
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 8 % | 1 | 2 | 0,23 | 53 % | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 K. DanoisKévin Danois
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 3 % | 0 | 1 | 0,00 | 81 % |
Marseille
| Ghjucatore | Marca | Gol | Passate | Gol / 90 min | Ghjoca | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
48 K. AbdallahKeyliane Hikram Abdallah
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 12 % | 1 | 0 | 0,56 | 34 % | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
70 U. Lamare El KadmiriU. Lamare El Kadmiri
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 7 % | 0 | 0 | — | 60 % | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 N. MaupayNeal Maupay
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 5 % | 0 | 0 | 0,00 | 34 % | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 H. AbdelliHimad Said Abdelli
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 3 % | 0 | 1 | 0,00 | 34 % | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 A. GomesAdilson Angel Abreu de Almeida Gomes
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 2 % | 0 | 0 | 0,00 | 34 % |
Prubabilità chì un ghjucatore marchi almenu un gol : gol aspettati di a so squadra (mudellu) sparti secondu a so parte di i gol di a stagione, u so postu è u so tempu di ghjocu, po pisati secondu a so prubabilità di ghjucà. Statistica, micca cunsigliu.
Cumpusizioni probabiliChì ghjè ?
Le onze le plus probable, construit à partir des joueurs qui ont le plus souvent été titulaires cette saison, en écartant blessés et suspendus connus. Le C signale le capitaine, l'astérisque un joueur placé à un poste voisin faute de titulaire disponible. Ce n'est pas la feuille de match officielle, qui n'est connue qu'une heure avant le coup d'envoi.
Chì ghjè ?
Auxerre — 3-5-2
Allenatore : Christophe Pelissier dapoi 01/07/2025 · rilevatu u 23/10/2026
| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Auxerre | 1 | 0 | 0 | 0 | — | 0 | 4,3 |
| 2025-26 | QPR | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | 8,3 |
| 2024-25 | QPR | 45 | 0 | 0 | — | — | 2 | 6,8 |
| 2024-25 | Gent | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
| 2023-24 | Gent | 45 | 0 | 0 | — | — | 2 | 6,8 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Clément Akpa| Stagione | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | 7 | 0 | 0 | 11 | — | 2 | 6,4 |
| 2025-26 | 26 | 0 | 0 | 12 | — | 3 | 6,7 |
| 2024-25 | 32 | 0 | 1 | 15 | — | 7 | 6,9 |
| 2023-24 | 23 | 0 | 1 | 14 | — | 4 | 7,1 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Christ Melik Makosso| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Auxerre | 5 | 0 | 1 | 5 | — | 1 1 | 6,5 |
| 2025-26 | Luton | 5 | 0 | 0 | 4 | — | 1 | 6,6 |
| 2024-25 | Luton | 13 | 0 | 1 | 13 | — | 0 | 6,8 |
| 2023-24 | Sochaux | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Axel Tuanzebe| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Auxerre | 4 | 0 | 0 | 3 | — | 0 | 6,6 |
| 2025-26 | Burnley | 2 | 0 | 0 | 2 | — | 0 | 6,8 |
| 2024-25 | Ipswich | 22 | 0 | 1 | 17 | — | 5 1 | 6,5 |
| 2023-24 | Ipswich | 18 | 0 | 1 | 19 | — | 4 | 6,9 |
| 2023-24 | Stoke | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
| 2023-24 | Stoke City | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Kévin Danois| Stagione | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | 7 | 0 | 1 | 14 | — | 1 | 7,0 |
| 2025-26 | 1 | 0 | 0 | 2 | — | 1 | 6,6 |
| 2024-25 | 23 | 0 | 0 | 22 | — | 1 | 7,0 |
| 2023-24 | 9 | 1 | 0 | 1 | — | 0 | 6,8 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Lamine Sy| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Auxerre | 7 | 1 | 0 | 11 | — | 0 | 6,3 |
| 2025-26 | Auxerre | 1 | 0 | 0 | — | — | 1 | 7,0 |
| 2024-25 | Caen | 15 | 0 | 0 | 9 | — | 0 | 6,6 |
| 2023-24 | Caen | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Naouirou Mohamed Ahamada| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Auxerre | 7 | 0 | 0 | 5 | — | 1 | 6,4 |
| 2025-26 | Auxerre | 15 | 0 | 1 | 5 | — | 0 | 6,8 |
| 2024-25 | Rennes | 3 | 0 | 0 | 1 | — | 0 | 6,4 |
| 2024-25 | Crystal Palace | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2023-24 | Crystal Palace | 20 | 0 | 0 | 9 | — | 3 | 6,4 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Fredrik Oppegård| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Auxerre | 5 | 0 | 0 | 5 | — | 0 | 6,3 |
| 2025-26 | Auxerre | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | 6,0 |
| 2024-25 | Auxerre | 9 | 0 | 0 | 3 | — | 0 | 6,5 |
| 2024-25 | PSV Eindhoven | 6 | 0 | 0 | 3 | — | 0 | 6,6 |
| 2024-25 | Heracles | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
| 2023-24 | Heracles | 15 | 0 | 1 | 9 | — | 1 | 6,6 |
| 2023-24 | PSV Eindhoven | 0 | 0 | 1 | 9 | — | 0 | 6,6 |
| 2023-24 | Go Ahead Eagles | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Arthur Piedfort| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Auxerre | 7 | 0 | 0 | 6 | — | 1 | 6,5 |
| 2025-26 | Westerlo | 36 | 3 | 2 | 20 | — | 5 | 7,1 |
| 2024-25 | Westerlo | 34 | 0 | 2 | 13 | — | 5 | 6,8 |
| 2023-24 | Westerlo | 34 | 0 | 2 | 13 | — | 5 | 6,8 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Daniel Namaso Edi-Mesumbe Loader| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Auxerre | 7 | 3 (1 rig.) | 2 | 10 | — | 0 | 7,1 |
| 2025-26 | Auxerre | 30 | 3 | 3 | 64 | — | 9 | 6,7 |
| 2025-26 | Porto | 4 | 1 | 0 | 10 | — | 0 | 7,1 |
| 2024-25 | Porto | 29 | 3 (1 rig.) | 1 | 22 | — | 3 | 6,7 |
| 2023-24 | Porto | 16 | 1 | 2 | 8 | — | 1 | 6,8 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Cameron Desmond Archer| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Auxerre | 5 | 4 | 0 | 10 | — | 0 | 7,3 |
| 2026-27 | Southampton | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | 6,7 |
| 2025-26 | Southampton | 3 | 1 | 1 | 6 | — | 1 | 6,7 |
| 2024-25 | Southampton | 35 | 2 | 0 | 16 | — | 0 | 6,4 |
| 2024-25 | Aston Villa | 0 | 0 | 0 | 16 | — | 0 | 6,4 |
| 2023-24 | Aston Villa | 1 | 0 | 0 | 1 | — | 1 | 6,2 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Ondeci ricustituitu à partesi da i posti è da u tempu di ghjocu (ultima cumpusizione ufficiale è tempu di ghjocu di a stagione). Una stella signala un ghjucatore fora di u so postu abituale. Ùn hè micca a cumpusizione ufficiale, publicata circa un'ora nanzu à u calciu d'iniziu. 10 titulare(i) di l'ultima partita (18/10/2026) cunfirmatu(i).
Marseille — 4-2-3-1
Allenatore : Bruno Genesio dapoi 01/07/2026 · rilevatu u 23/10/2026
| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Marseille | 2 | 0 | 0 | 0 | — | 0 | 6,4 |
| 2025-26 | Marseille | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2024-25 | Marseille | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2024-25 | Go Ahead Eagles | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2023-24 | Go Ahead Eagles | 36 | 0 | 0 | — | — | 4 | 7,2 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Nayef Aguerd| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Marseille | 2 | 0 | 0 | 3 | — | 0 | 6,2 |
| 2025-26 | West Ham | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | 6,3 |
| 2025-26 | Marseille | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | 7,2 |
| 2024-25 | Sociedad | 21 | 0 | 0 | 11 | — | 5 | 7,2 |
| 2024-25 | West Ham | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2023-24 | West Ham | 21 | 1 | 0 | 10 | — | 2 | 6,8 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Ulisses Alexandre Garcia Lopes| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Marseille | 2 | 0 | 0 | 0 | — | 0 | 6,6 |
| 2025-26 | Sassuolo | 13 | 1 | 2 | 11 | — | 3 | 6,9 |
| 2025-26 | Marseille | 4 | 0 | 0 | 4 | — | 1 1 | 6,3 |
| 2024-25 | Marseille | 26 | 2 | 2 | 8 | — | 2 | 6,9 |
| 2023-24 | Young Boys | 14 | 1 | 5 | 13 | — | 2 | 7,1 |
| 2023-24 | Marseille | 13 | 0 | 0 | 15 | — | 0 | 6,7 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Abdoul Bamo Meité| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Marseille | 1 | 0 | 0 | 2 | — | 1 | 3,3 |
| 2025-26 | Lorient | 4 | 0 | 0 | 6 | — | 1 | 6,8 |
| 2024-25 | Montpellier | 7 | 0 | 0 | 1 | — | 2 1 | 6,3 |
| 2024-25 | Marseille | 3 | 0 | 0 | 1 | — | 0 | 6,3 |
| 2023-24 | Marseille | 16 | 0 | 0 | — | — | 1 | 7,0 |
| 2023-24 | Lorient | 2 | 0 | 0 | — | — | 0 | 7,0 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Geoffrey Edwin Kondogbia| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Marseille | 1 | 0 | 0 | 0 | — | 0 | 6,1 |
| 2025-26 | Marseille | 1 | 0 | 0 | 2 | — | 0 | 6,9 |
| 2024-25 | Marseille | 25 | 0 | 0 | 19 | — | 1 | 7,0 |
| 2023-24 | Marseille | 26 | 0 | 0 | 25 | — | 3 | 7,0 |
| 2023-24 | Ath Madrid | 0 | 0 | 0 | 2 | — | 0 | 6,2 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Adilson Angel Abreu de Almeida Gomes| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Marseille | 2 | 0 | 0 | 1 | — | 0 | 6,5 |
| 2026-27 | Venezia | 1 | 0 | 0 | 1 | — | 0 | 6,5 |
| 2025-26 | Marseille | 14 | 3 | 0 | 19 | — | 3 | 6,9 |
| 2025-26 | Zaragoza | 13 | 0 | 0 | 6 | — | 3 | 6,6 |
| 2025-26 | Wolves | 12 | 0 | 0 | 7 | — | 1 | 6,7 |
| 2024-25 | Marseille | 24 | 1 | 1 | 4 | — | 1 | 6,8 |
| 2024-25 | Lille | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2023-24 | Lille | 31 | 0 | 8 | 31 | — | 5 | 7,3 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Nouhoum Kamissoko| Stagione | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | 1 | 0 | 0 | 1 | — | 0 | 7,2 |
| 2025-26 | 3 | 0 | 0 | — | — | 0 | 6,6 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Himad Said Abdelli| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Marseille | 2 | 0 | 1 | 2 | — | 0 | 6,9 |
| 2025-26 | Angers | 13 | 2 (2 rig.) | 0 | 16 | — | 1 | 7,1 |
| 2025-26 | Marseille | 1 | 0 | 0 | 3 | — | 1 | 6,2 |
| 2024-25 | Angers | 32 | 6 (3 rig.) | 1 | 48 | — | 4 | 7,0 |
| 2023-24 | Angers | 35 | 9 (6 rig.) | 2 | 50 | — | 7 | 7,5 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Igor Guilherme Barbosa da Paixão| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Marseille | 2 | 0 | 0 | 1 | — | 0 | 6,9 |
| 2025-26 | Marseille | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | 6,2 |
| 2025-26 | Feyenoord | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | 6,7 |
| 2024-25 | Feyenoord | 34 | 16 | 10 | 20 | — | 0 | 7,6 |
| 2023-24 | Feyenoord | 1 | 0 | 0 | — | — | 1 | 6,6 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Amine Harit| Stagione | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | 2 | 0 | 0 | 2 | — | 1 | 5,8 |
| 2025-26 | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2024-25 | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2023-24 | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Keyliane Hikram Abdallah| Stagione | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | 2 | 1 | 0 | 3 | — | 1 | 6,5 |
| 2025-26 | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2023-24 | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | 6,2 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Ondeci ricustituitu à partesi da i posti è da u tempu di ghjocu (ultima cumpusizione ufficiale è tempu di ghjocu di a stagione). Una stella signala un ghjucatore fora di u so postu abituale. Ùn hè micca a cumpusizione ufficiale, publicata circa un'ora nanzu à u calciu d'iniziu. 8 titulare(i) di l'ultima partita (22/10/2026) cunfirmatu(i).
Faccia à facciaChì ghjè ?
Les dernières confrontations directes entre ces deux équipes, de la plus récente à la plus ancienne. Utile pour l'ambiance, moins pour prévoir : les effectifs changent d'une saison à l'autre.
Chì ghjè ?
6 scontru(i) : Auxerre 7 reta(e), Marseille 7 · e duie squadre marcanu in 33 % di i casi · più di 2,5 gol in 50 % · 5,5 gialla(e) è 0,8 rossa(e) per partita (4 scheda(e)) · arbitri : M. Bollengier ×2, Benoît Bastien, J. Stinat
Marcatori di sti duelli : G. Perrin Auxerre, 2 · Jubal Auxerre, 2 · A. Gomes Marseille, 1 · A. Gouiri Marseille, 1 · H. Traoré Auxerre, 1 · L. Sinayoko Auxerre, 1
| Data | Partita | Risultatu | Vincitore |
|---|---|---|---|
| 13/03/2026 | Marseille – Auxerre Ligue 1 ♂ | 1 – 0 | Marseille |
| 01/11/2025 | Auxerre – Marseille Ligue 1 ♂ | 0 – 1 | Marseille |
| 22/02/2025 | Auxerre – Marseille Ligue 1 ♂ | 3 – 0 | Auxerre |
| 08/11/2024 | Marseille – Auxerre Ligue 1 ♂ | 1 – 3 | Auxerre |
| 30/04/2023 | Marseille – Auxerre Ligue 1 ♂ | 2 – 1 | Marseille |
| 03/09/2022 | Auxerre – Marseille Ligue 1 ♂ | 0 – 2 | Marseille |
Da a più recente à a più anziana.
Tutta a storia Auxerre – Marseille →
Diffusione TVChì ghjè ?
Où regarder le match, dans ton pays d'abord, puis dans les autres pays d'Europe : le pays de la compétition (la ligue y attribue ses droits) et ceux que le site sert. Quand la ligue a déjà annoncé la chaîne, elle est affichée telle quelle ; sinon on montre qui détient les droits de la compétition cette saison, c'est-à-dire les chaînes possibles. Les droits sont renseignés par le site à partir des attributions publiées par les ligues, à vérifier auprès de la chaîne le jour du match.
Chì ghjè ?
Sénégal · diritti di a stagione : Canal+ o SuperSport canale di a partita micca ancu annunziatu
Relevé sur ligue1.com le 29/09/2026.
| Altrove in Europa | Canale |
|---|---|
| France paese di a cumpetizione | Ligue 1+ o beIN Sports diritti di a stagione |
| Allemagne | DAZN diritti di a stagione |
| Autriche | DAZN diritti di a stagione |
| Belgique | DAZN diritti di a stagione |
| Canada (Québec) | beIN Sports diritti di a stagione |
| Danemark | Viaplay diritti di a stagione |
| Espagne | DAZN diritti di a stagione |
| États-Unis (New York) | beIN Sports diritti di a stagione |
| Grèce | Open TV diritti di a stagione |
| Irlande | Ligue 1+ diritti di a stagione |
| Italie | Ligue 1+ diritti di a stagione |
| Luxembourg | DAZN diritti di a stagione |
| Maroc | beIN Sports diritti di a stagione |
| Pays-Bas | Viaplay diritti di a stagione |
| Pologne | Eleven Sports diritti di a stagione |
| Portugal | Sport TV diritti di a stagione |
| Royaume-Uni | Ligue 1+ o Amazon Prime Video diritti di a stagione |
| Suisse | DAZN o Sky Switzerland diritti di a stagione |
| Tunisie | beIN Sports diritti di a stagione |
| Turquie | beIN Sports diritti di a stagione |