AntosofaU ballò analizatu da u canapè

Ligue 2 ♂ · ven. 20 nuv. 2026 · 20:00

Nantes – Grenoble

Freschezza di l'infurmazioni 5 da verificà

Certe infurmazioni sò vechje: da cunfruntà cù l'annunzii di i club nanzu à scumette.

Probabilità
Chì ghjè ?
Trois pourcentages : la chance que l'équipe à domicile gagne (1), qu'il y ait match nul (N), que l'équipe à l'extérieur gagne (2). Ils font 100 % à eux trois. 48 % pour le « 1 » veut dire : si ce match se jouait cent fois, l'équipe à domicile en gagnerait environ 48. Ce sont des estimations, pas des certitudes, et jamais un conseil de pari.

45 %1 — Nantes
27 %Patta
28 %2 — Grenoble

Risultatu aspettatu 1 – 0 (11 %) · gol aspettati 1,23 – 1,15

Chì ghjè ?
« Buts attendus » : combien de buts chaque équipe marquerait en moyenne si le match se rejouait beaucoup de fois, d'après ses attaques, ses défenses et le championnat. 1,70 contre 1,10 ne promet pas un 2 – 1 : c'est une tendance. Le « score attendu » est simplement le score exact le plus probable, souvent avec moins de 15 % de chances.
· esitu u più prubabile : vittoria in casa · fiducia media
Chì ghjè ?
« Issue la plus probable » : la colonne 1, N ou 2 qui a le plus de chances (parfois une double chance, 1N ou N2, quand le match est serré). La « confiance » dit à quel point ce résultat se détache : forte à partir de 70 % (une issue domine nettement), bonne de 50 à 70 %, moyenne ou faible quand tout se tient. À 64 %, l'issue manque encore environ une fois sur trois. Elle baisse d'un cran quand les cotes et notre modèle ne s'accordent pas (12 points d'écart ou plus), et d'un cran quand le dernier face-à-face s'est joué à un but ou sur un nul : la raison est alors indiquée.

Lettura : nant'à 10 partite cum'è questa, Nantes ne vincerebbe circa 4, è ùn vincerebbe micca l'altre 6.

Fonte : modèle + Elo (sans cotes) · calculatu u 25/10/2026. Nisuna quota quì : e quote è i segnali sò in u spaziu contu.

Forma
Chì ghjè ?
Les cinq derniers matchs joués, du plus ancien (à gauche) au plus récent (à droite), toutes compétitions : V victoire, N nul, D défaite. Survolez une lettre pour voir la date, l'adversaire et le score. Une bonne forme ne garantit rien, elle situe l'équipe dans son moment.

Nantes VNDDN da u più anticu à u più recente

19/09/2026for.Boulogne Ligue 2 ♂2 – 1V
10/10/2026cas.Reims Ligue 2 ♂0 – 0N
17/10/2026cas.Dunkerque Ligue 2 ♂2 – 3D
24/10/2026for.St Etienne Ligue 2 ♂0 – 1D
30/10/2026cas.Clermont Ligue 2 ♂1 – 1N

Grenoble NDDDD da u più anticu à u più recente

18/09/2026cas.Clermont Ligue 2 ♂1 – 1N
09/10/2026for.Montpellier Ligue 2 ♂0 – 2D
16/10/2026cas.Boulogne Ligue 2 ♂0 – 2D
23/10/2026for.Pau FC Ligue 2 ♂1 – 2D
30/10/2026cas.Dijon Ligue 2 ♂1 – 3D

Tutte e cumpetizioni cunfuse ; u faccia à faccia quì sottu ùn ritene chè i scontri diretti, da u più recente à u più anticu.

Serie in corsu
Chì ghjè ?
Ce qui dure en ce moment : victoires ou défaites d'affilée, matchs sans défaite, sans encaisser, en marquant, à domicile ou à l'extérieur, toutes compétitions. Une série se lit comme un état de forme, pas comme une loi : elle finit toujours par s'arrêter, et souvent quand on ne l'attend pas.

Nantes 4 partite senza vittoria 3 partite senza vittoria in casa
esce da un pattu 1-1 contr'à Clermont · 1 V, 2 P, 2 S in l'ultime 5 partite (5 gol fatti, 6 incassati)

Grenoble 5 partite senza vittoria 5 partite senza vittoria in casa 4 scunfitte di fila
esce da una scunfitta 1-3 contr'à Dijon · 0 V, 1 P, 4 S in l'ultime 5 partite (3 gol fatti, 10 incassati)

Paragunà e duie squadre →

Forze in presenza
Chì ghjè ?
Le portrait de chaque équipe en chiffres. Attaque : buts marqués par match, tirs. Défense : buts encaissés, matchs sans en prendre. Gardien : arrêts et part des tirs cadrés qu'il stoppe. Entraîneur : depuis quand il est là, son système habituel (4-3-3 = quatre défenseurs, trois milieux, trois attaquants) et un style déduit des chiffres, pas d'une opinion.

Nantes

Attaccu · 1,20 reta(e) per partita (1,00 in casa, 1,50 fora) · 13,2 tiri per partita, 26 % in u quadru · senza marcà in 33 % di e partite · rigori 1 marcatu(i) · tempu forte : 76-90a minuta

Difesa · 1,80 incassata(e) per partita (1,80 in casa, 1,80 fora) · 22 % di partite senza incassà · incassa soprattuttu versu a 46-60a minuta · 16 gialla(e), 0 rossa(e)

Disciplina · 16,2 fallu(i) per partita · 2,3 fora di ghjocu per partita · 2,00 gialla(e) è 0,00 rossa(e) per partita (fiches de match, 10 partita(e))

Guardianu · M. Dupé · 13 parata(e), 50 % di i tiri in u quadru parati · 1,86 incassata(e) per 90 min · nota 6,4

Allenatore · G. Poirier dapoi 01/08/2026 · 6 club allenatu(i) dapoi 2017
Sistema : 4-1-4-1 · équilibre entre attaque et défense · marque surtout entre la 76e et la 90e minute (ancu 3-4-3 ×3, 5-3-2 ×2)

Forma (API-Football) : LLLDWLWDL

Grenoble

Attaccu · 0,90 reta(e) per partita (0,50 in casa, 1,20 fora) · 8,4 tiri per partita, 31 % in u quadru · senza marcà in 44 % di e partite · rigori 0 marcatu(i) · tempu forte : 31-45a minuta

Difesa · 1,70 incassata(e) per partita (1,30 in casa, 2,00 fora) · 33 % di partite senza incassà · incassa soprattuttu versu a 76-90a minuta · 24 gialla(e), 0 rossa(e)

Disciplina · 14,1 fallu(i) per partita · 1,8 fora di ghjocu per partita · 2,40 gialla(e) è 0,20 rossa(e) per partita (fiches de match, 19 partita(e))

Guardianu · A. Olliero · 34 parata(e), 69 % di i tiri in u quadru parati · 1,67 incassata(e) per 90 min · nota 6,9

Allenatore · O. Frapolli dapoi 01/07/2026 · 4 club allenatu(i) dapoi 2012
Sistema : 4-1-4-1 · attaque en difficulté · marque surtout entre la 31e et la 45e minute

Forma (API-Football) : LDLWLWDLL

Feriti è squalificati
Chì ghjè ?
Les joueurs qui devraient manquer le prochain match : blessés, suspendus (carton rouge, cartons jaunes accumulés) et incertains, tels que notre source les relève quelques jours avant la rencontre, plus les cartons rouges lus dans nos fiches de match (« suspension probable »). La liste officielle n'est connue qu'avec la composition, une heure avant le coup d'envoi. Un absent pèse sur nos compositions probables et sur les buteurs probables, pas encore sur les probabilités du match.

Nantes

Nisunu assente cunnisciutu à u 23/10/2026.

Grenoble

Nisunu assente cunnisciutu à u 23/10/2026.

Arbitru
Chì ghjè ?
Ce que l'arbitre siffle en moyenne par match cette saison : fautes, hors-jeu (signalés par ses assistants), cartons jaunes et rouges, penaltys. Comparé aux fautes que les deux équipes commettent d'habitude, cela dit si le match risque d'être haché. Un arbitre n'est jamais une cause de résultat, mais une équipe fautive souffre davantage avec un arbitre sévère.

Arbitru ùn hè ancu designatu in i nostri dati (designazione cunnisciuta qualchì ghjornu nanzu à a partita).

Risicu disciplinariu
Chì ghjè ?
Pour chaque titulaire probable : fautes, cartons jaunes et hors-jeu par 90 minutes cette saison (avec peu de minutes jouées, le taux est rapproché de la moyenne de son poste). L'arbitre est comparé à la moyenne de sa compétition : un arbitre qui siffle 15 % de fautes de plus fait monter les fautes attendues d'autant. Risque de carton : moitié le taux de cartons du joueur, moitié ses fautes multipliées par le nombre de cartons que l'arbitre donne par faute ; c'est la probabilité d'au moins un jaune s'il joue tout le match. Hors-jeu : attaquants, additionnés match par match. Une estimation, pas une certitude.

Falli aspettati : 12,4 per Nantes, 13,0 per Grenoble · Carte gialle aspettate : 3,7 · Fora di ghjocu aspettati : 3,8

Arbitru micca ancu designatu : media di a cumpetizione.

Attaccanti u più spessu fora di ghjocu : I. GanagoIgnatius Kpene Ganago

StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-277103—06,7
2025-26100——07,0
2024-2512002—16,6
2023-246002—06,8

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

(0,6 per partita), T. RobinetThomas Robinet
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Nantes52 (1 rig.)06—06,9
2026-27Dunkerque41 (1 rig.)25—16,9
2025-26Almere City2001—06,4
2025-26Dunkerque11 (1 rig.)0——07,2
2024-25Almere City322232—46,8
2023-24Almere City3311 (3 rig.)324—4 17,0

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

(0,6 per partita), U. BonnetUgo Bonnet
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Grenoble7016—06,6
2025-26Grenoble131013—1 16,5
2024-25Guingamp—00————
2023-24Valenciennes14003—26,5
2023-24Guingamp8003—06,5

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

(0,6 per partita)

Stima à partesi da a cumpusizione probabile è da e statistiche di a stagione : tassi per 90 minuti di ogni titulare (avvicinati à a media di u postu quandu hà ghjucatu pocu), di fronte à a severità di l'arbitru. Ùn hè micca una previsione ufficiale.

Marcatori probabili
Chì ghjè ?
La probabilité que chaque joueur marque au moins un but dans ce match. On part des buts attendus de son équipe, qu'on répartit selon les buts qu'il a déjà marqués, son poste et son temps de jeu, puis on tient compte de ses chances de jouer. 45 % pour un attaquant = un peu moins d'une fois sur deux. Les blessés et les gardiens n'y figurent pas.

Nantes

GhjucatoreMarcaGolPassateGol / 90 minGhjoca
27 T. RobinetThomas Robinet
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Nantes52 (1 rig.)06—06,9
2026-27Dunkerque41 (1 rig.)25—16,9
2025-26Almere City2001—06,4
2025-26Dunkerque11 (1 rig.)0——07,2
2024-25Almere City322232—46,8
2023-24Almere City3311 (3 rig.)324—4 17,0

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

9 %200,4254 %
23 W. YounoussaWilitty Younoussa
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Nantes72211—37,0
2025-26Rodez250127—46,7
2024-25Rodez331271—67,0
2023-24Rodez373242—56,8

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

9 %220,4761 %
12 K. CorredorKillian Corredor
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Nantes5204—06,8
2025-26Darmstadt3001—06,3
2024-25Darmstadt328 (1 rig.)625—47,2
2024-25Rodez000——0—
2023-24Rodez4013627—27,1

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

7 %200,5646 %
98 K. AmianKelvin Amian Adou
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Nantes81011—26,7
2025-26Nantes2004—26,3
2024-25Nantes331023—56,8
2023-24Spezia170022—37,0
2023-24Nantes120113—26,7

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

6 %100,1469 %
37 I. GanagoIgnatius Kpene Ganago
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-277103—06,7
2025-26100——07,0
2024-2512002—16,6
2023-246002—06,8

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

5 %100,2446 %

Grenoble

GhjucatoreMarcaGolPassateGol / 90 minGhjoca
30 S. DibaSamba Lélé Diba
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Grenoble82012—36,8
2025-26Grenoble100——06,6
2024-25Grenoble5004—17,1
2024-25Servette FC—00————
2023-24Servette FC10005—26,4

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

14 %200,3261 %
27 M. XantippeMatthéo Xantippe
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-2791119—26,8
2025-261001—06,9
2024-25182223—27,0
2023-24130015—36,6

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

9 %110,1185 %
10 B. MouazanBaptiste Mouazan
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Grenoble81112—26,8
2025-26Grenoble190215—2 16,3
2024-25Grenoble6013—06,5
2024-25Concarneau200——0—
2023-24Concarneau364119—26,8
2023-24Nancy—00————

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

9 %110,1577 %
47 K. FofanaK. Fofana
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-279109—16,4

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

8 %100,2046 %
6 Y. MagninYohann Magnin
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Grenoble80114—36,8
2024-25Clermont271028—56,9
2023-24Clermont311038—26,7

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

3 %010,0077 %

Prubabilità chì un ghjucatore marchi almenu un gol : gol aspettati di a so squadra (mudellu) sparti secondu a so parte di i gol di a stagione, u so postu è u so tempu di ghjocu, po pisati secondu a so prubabilità di ghjucà. Statistica, micca cunsigliu.

Cumpusizioni probabili
Chì ghjè ?
Le onze le plus probable, construit à partir des joueurs qui ont le plus souvent été titulaires cette saison, en écartant blessés et suspendus connus. Le C signale le capitaine, l'astérisque un joueur placé à un poste voisin faute de titulaire disponible. Ce n'est pas la feuille de match officielle, qui n'est connue qu'une heure avant le coup d'envoi.

Nantes — 5-3-2

Allenatore : G. Poirier dapoi 01/08/2026 · rilevatu u 23/10/2026

Patrik Ulf Anders Carlgren Nantes · 2026-27 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,4 Nantes · 2025-26 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,2 Nantes · 2024-25 : 5 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,3 Randers FC · 2024-25 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Randers FC · 2023-24 : 32 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 7,0 30 P. CarlgrenKelvin Amian Adou Nantes · 2026-27 : 8 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 11 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 6,7 Nantes · 2025-26 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 4 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 6,3 Nantes · 2024-25 : 33 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 23 fallu(i), — fora di ghjocu, 5 ghjalla(e), nota 6,8 Spezia · 2023-24 : 17 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 22 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 7,0 Nantes · 2023-24 : 12 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 13 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 6,7 98 K. AmianSaïdou Sow Nantes · 2026-27 : 7 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 6 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,7 Clermont · 2025-26 : 12 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 8 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 7,0 Strasbourg · 2024-25 : 12 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 7 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 6,9 Nantes · 2024-25 : 9 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 7 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,9 Nijmegen · 2024-25 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Go Ahead Eagles · 2023-24 : 18 partite, 5 gol(i), 0 passata(e), 6 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,8 Nijmegen · 2023-24 : 16 partite, 2 gol(i), 0 passata(e), 6 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,8 Strasbourg · 2023-24 : 10 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 8 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 6,9 St Etienne · 2023-24 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,7 4 S. SowFrédéric Guilbert Nantes · 2026-27 : 6 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 9 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 6,5 Nantes · 2025-26 : 8 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 7 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,1 Lecce · 2025-26 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Lecce · 2024-25 : 33 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 33 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), 2 rossa(e), nota 6,9 Strasbourg · 2024-25 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Strasbourg · 2023-24 : 32 partite, 2 gol(i), 0 passata(e), 35 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 7,1 24 F. GuilbertLucas Perrin Nantes · 2026-27 : 9 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 16 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 6,8 Sp Gijon · 2025-26 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,5 Hamburg · 2024-25 : 6 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 7 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,5 Cercle Brugge · 2024-25 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Strasbourg · 2024-25 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Strasbourg · 2023-24 : 31 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 34 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 6,9 5 L. PerrinTylel Tati 2026-27 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,8 2025-26 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,3 78 T. TatiIbrahima Sissoko Nantes · 2026-27 : 9 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 14 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,7 Nantes · 2025-26 : 14 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 25 fallu(i), — fora di ghjocu, 4 ghjalla(e), nota 6,6 Bochum · 2025-26 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,4 Bochum · 2024-25 : 32 partite, 2 gol(i), 1 passata(e), 75 fallu(i), — fora di ghjocu, 11 ghjalla(e), 1 rossa(e), nota 6,9 St Etienne · 2024-25 : 24 partite, 3 gol(i), 1 passata(e), 37 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,7 Strasbourg · 2024-25 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) St Etienne · 2023-24 : 30 partite, 12 gol(i), 1 passata(e), 52 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 7,1 Strasbourg · 2023-24 : 27 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 44 fallu(i), — fora di ghjocu, 7 ghjalla(e), nota 6,8 Bochum · 2023-24 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 28 I. SissokoJohann Théo Tom Lepenant Nantes · 2026-27 : 9 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 11 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,7 Nantes · 2025-26 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 4 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,4 Nantes · 2024-25 : 29 partite, 2 gol(i), 1 passata(e), 51 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 6,8 Lyon · 2024-25 : 0 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 51 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,8 Lyon · 2023-24 : 6 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 6 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,8 8 J. LepenantRyad Hachem Nantes · 2026-27 : 6 partite, 1 gol(i), 1 passata(e), 4 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,2 Red Star · 2026-27 : 3 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 4 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,9 Red Star · 2025-26 : 33 partite, 2 gol(i), 1 passata(e), 36 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 6,7 Red Star · 2024-25 : 33 partite, 1 gol(i), 3 passata(e), 37 fallu(i), — fora di ghjocu, 6 ghjalla(e), nota 7,0 Red Star · 2023-24 : 32 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e) 26 R. HachemThomas Robinet Nantes · 2026-27 : 5 partite, 2 gol(i), 0 passata(e), 6 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,9 Dunkerque · 2026-27 : 4 partite, 1 gol(i), 2 passata(e), 5 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,9 Almere City · 2025-26 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,4 Dunkerque · 2025-26 : 1 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,2 Almere City · 2024-25 : 32 partite, 2 gol(i), 2 passata(e), 32 fallu(i), — fora di ghjocu, 4 ghjalla(e), nota 6,8 Almere City · 2023-24 : 33 partite, 11 gol(i), 3 passata(e), 24 fallu(i), — fora di ghjocu, 4 ghjalla(e), 1 rossa(e), nota 7,0 27 T. RobinetIgnatius Kpene Ganago 2026-27 : 7 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 3 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,7 2025-26 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,0 2024-25 : 12 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,6 2023-24 : 6 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,8 37 I. Ganago
Patrik Ulf Anders Carlgren
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Nantes200——06,4
2025-26Nantes100——07,2
2024-25Nantes500——07,3
2024-25Randers FC—00————
2023-24Randers FC32002—37,0

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Kelvin Amian Adou
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Nantes81011—26,7
2025-26Nantes2004—26,3
2024-25Nantes331023—56,8
2023-24Spezia170022—37,0
2023-24Nantes120113—26,7

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Saïdou Sow
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Nantes7006—16,7
2025-26Clermont12108—27,0
2024-25Strasbourg12007—26,9
2024-25Nantes9107—16,9
2024-25Nijmegen—00————
2023-24Go Ahead Eagles18506—16,8
2023-24Nijmegen16206—16,8
2023-24Strasbourg10018—26,9
2023-24St Etienne1001—16,7

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Frédéric Guilbert
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Nantes6009—36,5
2025-26Nantes8007—17,1
2025-26Lecce—00————
2024-25Lecce330133—3 26,9
2024-25Strasbourg000——0—
2023-24Strasbourg322035—37,1

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Lucas Perrin
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Nantes90116—26,8
2025-26Sp Gijon1001—06,5
2024-25Hamburg6007—06,5
2024-25Cercle Brugge000——0—
2024-25Strasbourg000——0—
2023-24Strasbourg310134—36,9

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Tylel Tati
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-272001—16,8
2025-26100——07,3

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Ibrahima Sissoko
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Nantes90114—16,7
2025-26Nantes140025—46,6
2025-26Bochum2002—06,4
2024-25Bochum322175—11 16,9
2024-25St Etienne243 (1 rig.)137—16,7
2024-25Strasbourg—00————
2023-24St Etienne3012 (5 rig.)152—27,1
2023-24Strasbourg270144—76,8
2023-24Bochum—00————

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Johann Théo Tom Lepenant
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Nantes90011—06,7
2025-26Nantes2004—06,4
2024-25Nantes292151—36,8
2024-25Lyon00151—06,8
2023-24Lyon6006—16,8

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Ryad Hachem
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Nantes6114—07,2
2026-27Red Star3004—16,9
2025-26Red Star332136—36,7
2024-25Red Star331337—67,0
2023-24Red Star3210——3—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Thomas Robinet
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Nantes52 (1 rig.)06—06,9
2026-27Dunkerque41 (1 rig.)25—16,9
2025-26Almere City2001—06,4
2025-26Dunkerque11 (1 rig.)0——07,2
2024-25Almere City322232—46,8
2023-24Almere City3311 (3 rig.)324—4 17,0

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Ignatius Kpene Ganago
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-277103—06,7
2025-26100——07,0
2024-2512002—16,6
2023-246002—06,8

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Ondeci ricustituitu à partesi da i posti è da u tempu di ghjocu (ultima cumpusizione ufficiale è tempu di ghjocu di a stagione). Una stella signala un ghjucatore fora di u so postu abituale. Ùn hè micca a cumpusizione ufficiale, publicata circa un'ora nanzu à u calciu d'iniziu. 9 titulare(i) di l'ultima partita (24/10/2026) cunfirmatu(i).

Grenoble — 4-1-4-1

Allenatore : O. Frapolli dapoi 01/07/2026 · rilevatu u 23/10/2026

Alexandre Olliero Grenoble · 2026-27 : 9 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,9 Reims · 2025-26 : 4 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 8,4 Reims · 2024-25 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Reims · 2023-24 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 20 A. OllieroMatthéo Xantippe 2026-27 : 9 partite, 1 gol(i), 1 passata(e), 19 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 6,8 2025-26 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,9 2024-25 : 18 partite, 2 gol(i), 2 passata(e), 23 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 7,0 2023-24 : 13 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 15 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 6,6 27 M. XantippeClément Vidal Grenoble · 2026-27 : 9 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 9 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 6,9 Grenoble · 2025-26 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 3 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,6 Grenoble · 2024-25 : 33 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 24 fallu(i), — fora di ghjocu, 6 ghjalla(e), nota 7,1 Ajaccio · 2024-25 : 28 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 24 fallu(i), — fora di ghjocu, 6 ghjalla(e), nota 7,1 Ajaccio · 2023-24 : 27 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 22 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 6,8 5 C. VidalAurélien Pelon Grenoble · 2026-27 : 6 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 5 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,8 Rodez · 2025-26 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Rodez · 2024-25 : 17 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 5 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 6,9 Lorient · 2024-25 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Lorient · 2023-24 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,2 43 A. PelonChrist-Owen Kouassi Bathele Grenoble · 2026-27 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,6 Laval · 2025-26 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,0 Lecce · 2025-26 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,5 Laval · 2024-25 : 33 partite, 2 gol(i), 1 passata(e), 32 fallu(i), — fora di ghjocu, 7 ghjalla(e), 1 rossa(e), nota 7,0 21 O. KouassiYohann Magnin Grenoble · 2026-27 : 8 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 14 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 6,8 Clermont · 2024-25 : 27 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 28 fallu(i), — fora di ghjocu, 5 ghjalla(e), nota 6,9 Clermont · 2023-24 : 31 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 38 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 6,7 6 Y. MagninSamba Lélé Diba Grenoble · 2026-27 : 8 partite, 2 gol(i), 0 passata(e), 12 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 6,8 Grenoble · 2025-26 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,6 Grenoble · 2024-25 : 5 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 4 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,1 Servette FC · 2024-25 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Servette FC · 2023-24 : 10 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 5 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 6,4 30 S. DibaMaël Vincent Lawrence Corboz Grenoble · 2026-27 : 7 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,7 Bielefeld · 2025-26 : 2 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,4 Arminia Bielefeld · 2025-26 : 2 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,4 Bielefeld · 2024-25 : 23 partite, 6 gol(i), 2 passata(e), 20 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 7,1 Arminia Bielefeld · 2024-25 : 23 partite, 6 gol(i), 2 passata(e), 20 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 7,1 Bielefeld · 2023-24 : 17 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 9 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 7,2 Arminia Bielefeld · 2023-24 : 17 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 9 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 7,2 14 M. CorbozYvann Maçon Grenoble · 2026-27 : 4 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 4 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,7 Larisa · 2025-26 : 18 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 33 fallu(i), — fora di ghjocu, 6 ghjalla(e), nota 6,8 St Etienne · 2025-26 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) St Etienne · 2024-25 : 12 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 23 fallu(i), — fora di ghjocu, 4 ghjalla(e), nota 6,5 St Etienne · 2023-24 : 19 partite, 1 gol(i), 1 passata(e), 50 fallu(i), — fora di ghjocu, 4 ghjalla(e), nota 7,1 97 Y. MaçonBaptiste Mouazan Grenoble · 2026-27 : 8 partite, 1 gol(i), 1 passata(e), 12 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 6,8 Grenoble · 2025-26 : 19 partite, 0 gol(i), 2 passata(e), 15 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), 1 rossa(e), nota 6,3 Grenoble · 2024-25 : 6 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 3 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,5 Concarneau · 2024-25 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Concarneau · 2023-24 : 36 partite, 4 gol(i), 1 passata(e), 19 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 6,8 Nancy · 2023-24 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 10 B. MouazanUgo Bonnet Grenoble · 2026-27 : 7 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 6 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,6 Grenoble · 2025-26 : 13 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 13 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), 1 rossa(e), nota 6,5 Guingamp · 2024-25 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Valenciennes · 2023-24 : 14 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 3 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 6,5 Guingamp · 2023-24 : 8 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 3 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,5 12 U. Bonnet
Alexandre Olliero
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Grenoble900——06,9
2025-26Reims4001—18,4
2024-25Reims000——0—
2023-24Reims000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Matthéo Xantippe
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-2791119—26,8
2025-261001—06,9
2024-25182223—27,0
2023-24130015—36,6

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Clément Vidal
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Grenoble9009—36,9
2025-26Grenoble1003—06,6
2024-25Grenoble330024—67,1
2024-25Ajaccio280024—67,1
2023-24Ajaccio271022—36,8

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Aurélien Pelon
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Grenoble6005—16,8
2025-26Rodez000——0—
2024-25Rodez17005—26,9
2024-25Lorient—00————
2023-24Lorient1001—16,2

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Christ-Owen Kouassi Bathele
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Grenoble200——06,6
2025-26Laval1001—07,0
2025-26Lecce100——07,5
2024-25Laval332132—7 17,0

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Yohann Magnin
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Grenoble80114—36,8
2024-25Clermont271028—56,9
2023-24Clermont311038—26,7

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Samba Lélé Diba
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Grenoble82012—36,8
2025-26Grenoble100——06,6
2024-25Grenoble5004—17,1
2024-25Servette FC—00————
2023-24Servette FC10005—26,4

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Maël Vincent Lawrence Corboz
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Grenoble7001—16,7
2025-26Bielefeld2011—07,4
2025-26Arminia Bielefeld2011—07,4
2024-25Bielefeld236220—37,1
2024-25Arminia Bielefeld236220—37,1
2023-24Bielefeld17009—27,2
2023-24Arminia Bielefeld17009—27,2

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Yvann Maçon
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Grenoble4004—16,7
2025-26Larisa181033—66,8
2025-26St Etienne000——0—
2024-25St Etienne120023—46,5
2023-24St Etienne191150—47,1

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Baptiste Mouazan
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Grenoble81112—26,8
2025-26Grenoble190215—2 16,3
2024-25Grenoble6013—06,5
2024-25Concarneau200——0—
2023-24Concarneau364119—26,8
2023-24Nancy—00————

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Ugo Bonnet
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Grenoble7016—06,6
2025-26Grenoble131013—1 16,5
2024-25Guingamp—00————
2023-24Valenciennes14003—26,5
2023-24Guingamp8003—06,5

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Ondeci ricustituitu à partesi da i posti è da u tempu di ghjocu (ultima cumpusizione ufficiale è tempu di ghjocu di a stagione). Una stella signala un ghjucatore fora di u so postu abituale. Ùn hè micca a cumpusizione ufficiale, publicata circa un'ora nanzu à u calciu d'iniziu. 10 titulare(i) di l'ultima partita (23/10/2026) cunfirmatu(i).

Faccia à faccia
Chì ghjè ?
Les dernières confrontations directes entre ces deux équipes, de la plus récente à la plus ancienne. Utile pour l'ambiance, moins pour prévoir : les effectifs changent d'une saison à l'autre.

3vittoria(e) Nantes
0patta(e)
1vittoria(e) Grenoble
2,3gol per partita

4 scontru(i) : Nantes 6 reta(e), Grenoble 3 · e duie squadre marcanu in 25 % di i casi · più di 2,5 gol in 50 %

DataPartitaRisultatuVincitore
04/03/2011Grenoble – Nantes Ligue 2 ♂2 – 0Grenoble
24/09/2010Nantes – Grenoble Ligue 2 ♂2 – 1Nantes
10/03/2008Nantes – Grenoble Ligue 2 ♂1 – 0Nantes
01/10/2007Grenoble – Nantes Ligue 2 ♂0 – 3Nantes

Da a più recente à a più anziana.

Tutta a storia Nantes – Grenoble →

Diffusione TV
Chì ghjè ?
Où regarder le match, dans ton pays d'abord, puis dans les autres pays d'Europe : le pays de la compétition (la ligue y attribue ses droits) et ceux que le site sert. Quand la ligue a déjà annoncé la chaîne, elle est affichée telle quelle ; sinon on montre qui détient les droits de la compétition cette saison, c'est-à-dire les chaînes possibles. Les droits sont renseignés par le site à partir des attributions publiées par les ligues, à vérifier auprès de la chaîne le jour du match.

Nisun canale cunnisciutu per Italie.

Altrove in EuropaCanale
France paese di a cumpetizionebeIN Sports diritti di a stagione
Nisunu sistema ùn guarantisce un guadagnu · pruibitu à i minori di 18 anni · Joueurs Info Service 09 74 75 13 13