Serie A ♂ · dum. 04 apr. 2027 · 19:30
Como – Fiorentina
Freschezza di l'infurmazioni 4 da verificà
- Gruppu di Como : u 23/10/2026 da verificà
- Assenti di Como : u 25/10/2026 da verificà
- Gruppu di Fiorentina : u 23/10/2026 da verificà
- Assenti di Fiorentina : u 23/10/2026 da verificà
Certe infurmazioni sò vechje: da cunfruntà cù l'annunzii di i club nanzu à scumette.
Ùn ci hè ancu previsione per sta partita : ghjunghje cù a prossima racolta.
FormaChì ghjè ?
Les cinq derniers matchs joués, du plus ancien (à gauche) au plus récent (à droite), toutes compétitions : V victoire, N nul, D défaite. Survolez une lettre pour voir la date, l'adversaire et le score. Une bonne forme ne garantit rien, elle situe l'équipe dans son moment.
Chì ghjè ?
Como NVVVV da u più anticu à u più recente
| 11/10/2026 | cas. | Roma Serie A ♂ | 0 – 0 | N |
| 18/10/2026 | for. | Fiorentina Serie A ♂ | 3 – 1 | V |
| 24/10/2026 | cas. | Sassuolo Serie A ♂ | 2 – 0 | V |
| 27/10/2026 | for. | Torino Serie A ♂ | 3 – 1 | V |
| 01/11/2026 | cas. | Venezia Serie A ♂ | 1 – 0 | V |
Fiorentina DDDNV da u più anticu à u più recente
| 10/10/2026 | for. | Genoa Serie A ♂ | 1 – 2 | D |
| 18/10/2026 | cas. | Como Serie A ♂ | 1 – 3 | D |
| 25/10/2026 | for. | Inter Serie A ♂ | 1 – 2 | D |
| 29/10/2026 | cas. | Atalanta Serie A ♂ | 2 – 2 | N |
| 02/11/2026 | for. | Sassuolo Serie A ♂ | 4 – 2 | V |
Tutte e cumpetizioni cunfuse ; u faccia à faccia quì sottu ùn ritene chè i scontri diretti, da u più recente à u più anticu.
Serie in corsuChì ghjè ?
Ce qui dure en ce moment : victoires ou défaites d'affilée, matchs sans défaite, sans encaisser, en marquant, à domicile ou à l'extérieur, toutes compétitions. Une série se lit comme un état de forme, pas comme une loi : elle finit toujours par s'arrêter, et souvent quand on ne l'attend pas.
Chì ghjè ?
Como 6 partite senza scunfitta in casa 5 partite senza scunfitta 4 vittorie di fila 4 partite marchendu
esce da una vittoria 1-0 contr'à Venezia · 4 V, 1 P, 0 S in l'ultime 5 partite (9 gol fatti, 2 incassati)
Fiorentina 8 partite marchendu 8 partite senza vittoria in casa
esce da una vittoria 4-2 contr'à Sassuolo · 1 V, 1 P, 3 S in l'ultime 5 partite (9 gol fatti, 11 incassati)
Forze in presenzaChì ghjè ?
Le portrait de chaque équipe en chiffres. Attaque : buts marqués par match, tirs. Défense : buts encaissés, matchs sans en prendre. Gardien : arrêts et part des tirs cadrés qu'il stoppe. Entraîneur : depuis quand il est là, son système habituel (4-3-3 = quatre défenseurs, trois milieux, trois attaquants) et un style déduit des chiffres, pas d'une opinion.
Chì ghjè ?
Como
Attaccu · 1,70 reta(e) per partita (1,00 in casa, 2,00 fora) · 17,9 tiri per partita, 33 % in u quadru · senza marcà in 29 % di e partite · rigori 0 marcatu(i) · tempu forte : 16-30a minuta
Difesa · 1,00 incassata(e) per partita (0,50 in casa, 1,20 fora) · 14 % di partite senza incassà · incassa soprattuttu versu a 16-30a minuta · 9 gialla(e), 0 rossa(e)
Disciplina · 10,7 fallu(i) per partita · 1,7 fora di ghjocu per partita · 1,70 gialla(e) è 0,00 rossa(e) per partita (fiches de match, 18 partita(e))
Guardianu · J. Butez · 15 parata(e), 71 % di i tiri in u quadru parati · 1,00 incassata(e) per 90 min · nota 7,1
Allenatore · Cesc Fàbregas dapoi 01/07/2024 · 1 club allenatu(i) dapoi 2023
Sistema : 4-2-3-1, un seul avant-centre · bloc bas et solide, peu de buts encaissés · marque surtout entre la 16e et la 30e minute (ancu 4-1-4-1 ×1)
Forma (API-Football) : DWWWLDW
Fiorentina
Attaccu · 1,10 reta(e) per partita (0,80 in casa, 1,70 fora) · 13,1 tiri per partita, 32 % in u quadru · senza marcà in 29 % di e partite · rigori 0 marcatu(i) · tempu forte : 16-30a minuta
Difesa · 2,40 incassata(e) per partita (2,30 in casa, 2,70 fora) · 0 % di partite senza incassà · incassa soprattuttu versu a 16-30a minuta · 14 gialla(e), 0 rossa(e)
Disciplina · 11,6 fallu(i) per partita · 1,7 fora di ghjocu per partita · 2,10 gialla(e) è 0,50 rossa(e) per partita (fiches de match, 17 partita(e))
Guardianu · David de Gea rotazione · 3 parata(e), 75 % di i tiri in u quadru parati · 0,50 incassata(e) per 90 min · nota 6,4
Allenatore · F. Grosso dapoi 01/07/2026 · 9 club allenatu(i) dapoi 2014
Sistema : 4-2-3-1, un seul avant-centre · équilibre entre attaque et défense · marque surtout entre la 16e et la 30e minute (ancu 4-3-3 ×2, 4-3-2-1 ×1)
Forma (API-Football) : LLLWDLL
Feriti è squalificatiChì ghjè ?
Les joueurs qui devraient manquer le prochain match : blessés, suspendus (carton rouge, cartons jaunes accumulés) et incertains, tels que notre source les relève quelques jours avant la rencontre, plus les cartons rouges lus dans nos fiches de match (« suspension probable »). La liste officielle n'est connue qu'avec la composition, une heure avant le coup d'envoi. Un absent pèse sur nos compositions probables et sur les buteurs probables, pas encore sur les probabilités du match.
Chì ghjè ?
Como
- Ferita A. Diao · Coscia assente à l'ultima partita 27/10/2026
- Ferita J. Rodriguez · Ferita assente à l'ultima partita 27/10/2026
- Ferita M. Kean · Ghjamba assente à l'ultima partita 27/10/2026
- Ferita M. Liberali · Ghjamba assente à l'ultima partita 27/10/2026
- Ferita T. Chalobah · Ferita assente à l'ultima partita 27/10/2026
Rilevatu u 23/10/2026 ; a lista ufficiale esce cù a cumpusizione, un'ora nanzu à a partita.
Assenti à a partita precedente, micca per forza per quessa : A. Lahdo (Off the roster), E. Goldaniga (Off the roster), J. Addai (Off the roster), W. Kambwala (Off the roster)
Fiorentina
- Ferita F. Parisi · Ghjinochju assente à l'ultima partita 25/10/2026
- Ferita R. Sottil · Schiena 07/03/2027
Rilevatu u 23/10/2026 ; a lista ufficiale esce cù a cumpusizione, un'ora nanzu à a partita.
Assenti à a partita precedente, micca per forza per quessa : A. Atta (Abdominal strain), L. Ranieri (Ghjamba)
ArbitruChì ghjè ?
Ce que l'arbitre siffle en moyenne par match cette saison : fautes, hors-jeu (signalés par ses assistants), cartons jaunes et rouges, penaltys. Comparé aux fautes que les deux équipes commettent d'habitude, cela dit si le match risque d'être haché. Un arbitre n'est jamais une cause de résultat, mais une équipe fautive souffre davantage avec un arbitre sévère.
Chì ghjè ?
Arbitru ùn hè ancu designatu in i nostri dati (designazione cunnisciuta qualchì ghjornu nanzu à a partita).
Risicu disciplinariuChì ghjè ?
Pour chaque titulaire probable : fautes, cartons jaunes et hors-jeu par 90 minutes cette saison (avec peu de minutes jouées, le taux est rapproché de la moyenne de son poste). L'arbitre est comparé à la moyenne de sa compétition : un arbitre qui siffle 15 % de fautes de plus fait monter les fautes attendues d'autant. Risque de carton : moitié le taux de cartons du joueur, moitié ses fautes multipliées par le nombre de cartons que l'arbitre donne par faute ; c'est la probabilité d'au moins un jaune s'il joue tout le match. Hors-jeu : attaquants, additionnés match par match. Une estimation, pas une certitude.
Chì ghjè ?
Falli aspettati : 10,4 per Como, 12,0 per Fiorentina · Carte gialle aspettate : 3,3 · Fora di ghjocu aspettati : 4,7
Arbitru micca ancu designatu : media di a cumpetizione.
Attaccanti u più spessu fora di ghjocu : T. DouvikasAnastasios Douvikas P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.Stagione Squadra P Gol Passate Falli FG Carte Nota 2026-27 Como 7 3 0 4 — 0 6,9 2026-27 Greece 2 1 0 0 — 0 4,6 2025-26 Como 1 1 0 — — 0 7,3 2024-25 Celta 22 3 1 10 — 2 6,6 2024-25 Como 14 2 2 13 — 1 6,8 2023-24 Celta 35 7 1 18 — 2 6,8 2023-24 Utrecht 2 0 0 5 — 0 7,0 Stagione Squadra P Gol Passate Falli FG Carte Nota 2026-27 Como 1 0 0 — — 0 6,9 2025-26 Como 4 0 0 9 — 0 6,7 2024-25 AZ Alkmaar 17 1 0 2 — 1 6,7 2023-24 AZ Alkmaar 8 0 0 5 — 1 6,7 Stagione P Gol Passate Falli FG Carte Nota 2025-26 0 0 0 — — 0 — Stagione Squadra P Gol Passate Falli FG Carte Nota 2026-27 Fiorentina 1 1 0 3 — 0 7,8 2026-27 Leeds 0 0 0 — — 0 — 2025-26 Leeds 4 0 0 1 — 1 6,6 2024-25 Leeds 43 9 6 30 — 5 7,1 2023-24 Leeds 39 8 3 41 — 5 7,1
Stima à partesi da a cumpusizione probabile è da e statistiche di a stagione : tassi per 90 minuti di ogni titulare (avvicinati à a media di u postu quandu hà ghjucatu pocu), di fronte à a severità di l'arbitru. Ùn hè micca una previsione ufficiale.
Marcatori probabiliChì ghjè ?
La probabilité que chaque joueur marque au moins un but dans ce match. On part des buts attendus de son équipe, qu'on répartit selon les buts qu'il a déjà marqués, son poste et son temps de jeu, puis on tient compte de ses chances de jouer. 45 % pour un attaquant = un peu moins d'une fois sur deux. Les blessés et les gardiens n'y figurent pas.
Chì ghjè ?
Como
| Ghjucatore | Marca | Gol | Passate | Gol / 90 min | Ghjoca | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9 T. DouvikasAnastasios Douvikas
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 24 % | 3 | 0 | 0,54 | 66 % | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 N. PazNicolás Paz Martínez
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 18 % | 2 | 2 | 0,32 | 75 % | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
20 M. BaturinaMartin Baturina
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 11 % | 2 | 1 | 0,64 | 57 % | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 Jacobo Ramón NaverosJacobo Ramón Naveros
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 9 % | 1 | 0 | 0,15 | 66 % | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
16 KaikiKaiki Bruno da Silva
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 4 % | 1 | 0 | 0,36 | 32 % |
Fiorentina
| Ghjucatore | Marca | Gol | Passate | Gol / 90 min | Ghjoca | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
27 C. NdourCher Ndour
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 3 % | 1 | 0 | 0,50 | 32 % | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
89 T. CampanielloThomas Campaniello
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 3 % | 0 | 0 | — | 60 % | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
29 W. GnontoDegnand Wilfried Gnonto
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 2 % | 1 | 0 | 1,00 | 24 % | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
32 Mateo PellegrinoMateo Pellegrino Casalánguida
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 2 % | 1 | 0 | 1,08 | 24 % |
Prubabilità chì un ghjucatore marchi almenu un gol : gol aspettati di a so squadra (mudellu) sparti secondu a so parte di i gol di a stagione, u so postu è u so tempu di ghjocu, po pisati secondu a so prubabilità di ghjucà. Statistica, micca cunsigliu.
Cumpusizioni probabiliChì ghjè ?
Le onze le plus probable, construit à partir des joueurs qui ont le plus souvent été titulaires cette saison, en écartant blessés et suspendus connus. Le C signale le capitaine, l'astérisque un joueur placé à un poste voisin faute de titulaire disponible. Ce n'est pas la feuille de match officielle, qui n'est connue qu'une heure avant le coup d'envoi.
Chì ghjè ?
Como — 4-3-3
Allenatore : Cesc Fàbregas dapoi 01/07/2024 · rilevatu u 23/10/2026
| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Como | 6 | 0 | 0 | — | — | 0 | 7,1 |
| 2026-27 | France | 0 | 0 | 0 | 0 | — | 0 | 0,0 |
| 2025-26 | Como | 20 | 0 | 0 | 1 | — | 0 | 7,0 |
| 2024-25 | Como | 20 | 0 | 0 | 1 | — | 0 | 7,0 |
| 2024-25 | Antwerp | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2023-24 | Antwerp | 20 | 0 | 0 | 1 | — | 0 | 7,0 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Jacobo Ramón Naveros| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Como | 7 | 1 | 0 | 5 | — | 1 | 7,4 |
| 2025-26 | Real Madrid | 6 | 0 | 0 | — | — | 0 | 6,7 |
| 2025-26 | Como | 5 | 0 | 0 | 6 | — | 1 | 6,8 |
| 2024-25 | Real Madrid | 16 | 1 | 0 | 2 | — | 1 | 7,0 |
| 2023-24 | Real Madrid | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Yan Bueno Couto| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Como | 6 | 0 | 1 | 3 | — | 1 | 6,9 |
| 2025-26 | Dortmund | 20 | 2 | 3 | 20 | — | 4 | 6,8 |
| 2024-25 | Dortmund | 21 | 0 | 0 | 12 | — | 5 | 6,7 |
| 2024-25 | Girona | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
| 2023-24 | Girona | 34 | 1 | 8 | 35 | — | 8 | 6,9 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Álex Valle Gómez| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Como | 5 | 0 | 2 | 5 | — | 1 | 6,7 |
| 2025-26 | Como | 3 | 0 | 0 | 1 | — | 0 | 6,7 |
| 2025-26 | Celtic | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
| 2024-25 | Como | 15 | 0 | 0 | 14 | — | 2 | 6,9 |
| 2024-25 | Celtic | 11 | 0 | 3 | 8 | — | 1 | 7,2 |
| 2024-25 | Levante | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
| 2024-25 | Barcelona | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2023-24 | Levante | 29 | 0 | 0 | 30 | — | 2 | 7,0 |
| 2023-24 | Barcelona | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Kaiki Bruno da Silva| Stagione | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | 5 | 1 | 0 | 3 | — | 0 | 7,3 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Nicolás Paz Martínez| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Como | 7 | 2 | 2 | 13 | — | 1 | 7,6 |
| 2025-26 | Como | 12 | 0 | 0 | 1 | — | 0 | 6,5 |
| 2024-25 | Como | 36 | 6 | 8 | 47 | — | 6 | 7,2 |
| 2024-25 | Real Madrid | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2023-24 | Real Madrid | 12 | 0 | 0 | 1 | — | 0 | 6,5 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Lucas da Cunha| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Como | 7 | 0 | 0 | 2 | — | 0 | 7,1 |
| 2026-27 | France | 1 | 0 | 0 | 1 | — | 0 | 3,5 |
| 2025-26 | Como | 18 | 2 | 2 | 10 | — | 1 | 6,8 |
| 2024-25 | Como | 38 | 3 | 2 | 21 | — | 4 | 7,2 |
| 2023-24 | Como | 34 | 7 | 6 | 21 | — | 7 | 7,1 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Martin Baturina| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Como | 6 | 2 | 1 | 3 | — | 2 | 7,0 |
| 2026-27 | Croatia | 4 | 1 | 0 | 1 | — | 0 | 7,2 |
| 2025-26 | Como | 21 | 5 (1 rig.) | 4 | 11 | — | 0 | 7,4 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Anastasios Douvikas| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Como | 7 | 3 | 0 | 4 | — | 0 | 6,9 |
| 2026-27 | Greece | 2 | 1 | 0 | 0 | — | 0 | 4,6 |
| 2025-26 | Como | 1 | 1 | 0 | — | — | 0 | 7,3 |
| 2024-25 | Celta | 22 | 3 | 1 | 10 | — | 2 | 6,6 |
| 2024-25 | Como | 14 | 2 | 2 | 13 | — | 1 | 6,8 |
| 2023-24 | Celta | 35 | 7 | 1 | 18 | — | 2 | 6,8 |
| 2023-24 | Utrecht | 2 | 0 | 0 | 5 | — | 0 | 7,0 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Jayden Osei Addai| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Como | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | 6,9 |
| 2025-26 | Como | 4 | 0 | 0 | 9 | — | 0 | 6,7 |
| 2024-25 | AZ Alkmaar | 17 | 1 | 0 | 2 | — | 1 | 6,7 |
| 2023-24 | AZ Alkmaar | 8 | 0 | 0 | 5 | — | 1 | 6,7 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
S. Pisati| Stagione | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025-26 | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Ondeci ricustituitu à partesi da i posti è da u tempu di ghjocu (tempu di ghjocu di a stagione). Una stella signala un ghjucatore fora di u so postu abituale. Ùn hè micca a cumpusizione ufficiale, publicata circa un'ora nanzu à u calciu d'iniziu.
Fiorentina — 4-3-3
Allenatore : F. Grosso dapoi 01/07/2026 · rilevatu u 23/10/2026
| Stagione | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | 2 | 0 | 0 | 0 | — | 0 | 6,4 |
| 2025-26 | 6 | 0 | 0 | — | — | 1 | 7,6 |
| 2024-25 | 38 | 0 | 1 | — | — | 1 | 7,2 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Víctor Valdepeñas Talavera| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Fiorentina | 2 | 0 | 0 | 3 | — | 1 | 6,6 |
| 2025-26 | Real Madrid | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
João Mário Naval da Costa Eduardo| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | AEK | 2 | 0 | 1 | 2 | — | 0 | 6,9 |
| 2026-27 | Fiorentina | 2 | 0 | 1 | 1 | — | 0 | 6,9 |
| 2025-26 | AEK | 24 | 1 | 1 | 19 | — | 2 | 6,7 |
| 2025-26 | Juventus | 10 | 0 | 0 | 5 | — | 1 | 6,7 |
| 2025-26 | Besiktas | 4 | 0 | 0 | — | — | 0 | 6,7 |
| 2025-26 | Porto | 1 | 0 | 1 | 1 | — | 0 | 6,2 |
| 2025-26 | Bologna | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2024-25 | Porto | 27 | 0 | 3 | 30 | — | 5 | 6,9 |
| 2024-25 | Besiktas | 27 | 5 (2 rig.) | 3 | 20 | — | 1 | 7,1 |
| 2024-25 | Benfica | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2023-24 | Porto | 27 | 2 | 1 | 36 | — | 5 | 7,0 |
| 2023-24 | Benfica | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Radu Matei Drăgușin| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Fiorentina | 2 | 0 | 1 | 1 | — | 0 | 7,1 |
| 2026-27 | Romania | 2 | 0 | 0 | 3 | — | 0 1 | 5,1 |
| 2025-26 | Tottenham | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
| 2024-25 | Tottenham | 16 | 0 | 0 | 6 | — | 1 | 6,7 |
| 2023-24 | Genoa | 19 | 2 | 1 | 14 | — | 1 | 7,0 |
| 2023-24 | Tottenham | 9 | 0 | 0 | 6 | — | 1 | 6,7 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Marin Pongračić| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Croatia | 3 | 0 | 0 | 3 | — | 0 | 6,6 |
| 2026-27 | Fiorentina | 2 | 0 | 0 | 3 | — | 0 | 6,8 |
| 2025-26 | Fiorentina | 28 | 0 | 0 | 26 | — | 3 1 | 6,7 |
| 2024-25 | Fiorentina | 28 | 0 | 0 | 26 | — | 3 1 | 6,7 |
| 2024-25 | Lecce | 0 | 0 | 0 | 26 | — | 0 | 6,7 |
| 2023-24 | Lecce | 36 | 0 | 0 | 57 | — | 9 | 6,9 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Cher Ndour| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Italy | 2 | 0 | 0 | 1 | — | 0 | 6,9 |
| 2026-27 | Fiorentina | 2 | 1 | 0 | 4 | — | 0 | 7,3 |
| 2025-26 | Fiorentina | 4 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2024-25 | Besiktas | 12 | 1 | 2 | 12 | — | 0 | 7,0 |
| 2024-25 | Paris SG | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2024-25 | Fiorentina | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2023-24 | Benfica | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2023-24 | SC Braga | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2023-24 | Sp Braga | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2023-24 | Paris SG | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Marco Brescianini| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Fiorentina | 2 | 0 | 1 | 1 | — | 0 | 7,1 |
| 2025-26 | Atalanta | 1 | 0 | 0 | 3 | — | 0 | 6,5 |
| 2025-26 | Fiorentina | 1 | 0 | 0 | 2 | — | 1 | 6,0 |
| 2024-25 | Atalanta | 29 | 4 | 2 | 22 | — | 1 | 6,7 |
| 2024-25 | Frosinone | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2023-24 | Frosinone | 36 | 4 | 2 | 35 | — | 1 | 6,7 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Christ Ravynel Inao Oulaï| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Fiorentina | 2 | 0 | 0 | 4 | — | 1 | 7,0 |
| 2025-26 | Trabzonspor | 25 | 2 | 4 | 39 | — | 9 | 7,1 |
| 2025-26 | Bastia | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2024-25 | Bastia | 16 | 1 | 0 | 19 | — | 5 | 6,7 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Degnand Wilfried Gnonto| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Fiorentina | 1 | 1 | 0 | 3 | — | 0 | 7,8 |
| 2026-27 | Leeds | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2025-26 | Leeds | 4 | 0 | 0 | 1 | — | 1 | 6,6 |
| 2024-25 | Leeds | 43 | 9 | 6 | 30 | — | 5 | 7,1 |
| 2023-24 | Leeds | 39 | 8 | 3 | 41 | — | 5 | 7,1 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Mateo Pellegrino Casalánguida| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Fiorentina | 1 | 1 | 0 | 0 | — | 0 | 7,8 |
| 2025-26 | Parma | 2 | 3 | 0 | 2 | — | 0 | 9,0 |
| 2024-25 | Parma | 13 | 3 | 1 | 27 | — | 2 | 6,8 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
F. Croci| Stagione | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | 6,7 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Ondeci ricustituitu à partesi da i posti è da u tempu di ghjocu (tempu di ghjocu di a stagione). Una stella signala un ghjucatore fora di u so postu abituale. Ùn hè micca a cumpusizione ufficiale, publicata circa un'ora nanzu à u calciu d'iniziu.
Faccia à facciaChì ghjè ?
Les dernières confrontations directes entre ces deux équipes, de la plus récente à la plus ancienne. Utile pour l'ambiance, moins pour prévoir : les effectifs changent d'une saison à l'autre.
Chì ghjè ?
5 scontru(i) : Como 8 reta(e), Fiorentina 6 · e duie squadre marcanu in 60 % di i casi · più di 2,5 gol in 60 % · 5,2 gialla(e) è 0,4 rossa(e) per partita (5 scheda(e)) · arbitri : M. Marchetti ×2, Marco Di Bello, Giovanni Baccini
Marcatori di sti duelli : M. Kean Fiorentina, 2 · Anastasios Douvikas Como, 1 · Assane Diao Como, 1 · J. Addai Como, 1 · M. O. Kempf Como, 1 · Marin Pongračić Fiorentina, 1
| Data | Partita | Risultatu | Vincitore |
|---|---|---|---|
| 18/10/2026 | Fiorentina – Como Serie A ♂ | 1 – 3 | Como |
| 14/02/2026 | Como – Fiorentina Serie A ♂ | 1 – 2 | Fiorentina |
| 21/09/2025 | Fiorentina – Como Serie A ♂ | 1 – 2 | Como |
| 16/02/2025 | Fiorentina – Como Serie A ♂ | 0 – 2 | Como |
| 24/11/2024 | Como – Fiorentina Serie A ♂ | 0 – 2 | Fiorentina |
Da a più recente à a più anziana.
Tutta a storia Como – Fiorentina →
Diffusione TVChì ghjè ?
Où regarder le match, dans ton pays d'abord, puis dans les autres pays d'Europe : le pays de la compétition (la ligue y attribue ses droits) et ceux que le site sert. Quand la ligue a déjà annoncé la chaîne, elle est affichée telle quelle ; sinon on montre qui détient les droits de la compétition cette saison, c'est-à-dire les chaînes possibles. Les droits sont renseignés par le site à partir des attributions publiées par les ligues, à vérifier auprès de la chaîne le jour du match.
Chì ghjè ?
Grèce · diritti di a stagione : Cosmote canale di a partita micca ancu annunziatu
Relevé sur legaseriea.it le 29/09/2026.
| Altrove in Europa | Canale |
|---|---|
| Italie paese di a cumpetizione | BAZR o Sky o DAZN diritti di a stagione |
| Canada (Québec) | Fubo o TLN diritti di a stagione |
| Danemark | TV2 diritti di a stagione |
| Espagne | DAZN diritti di a stagione |
| États-Unis (New York) | CBS diritti di a stagione |
| France | DAZN diritti di a stagione |
| Pays-Bas | Ziggo diritti di a stagione |
| Pologne | Eleven o Polsat diritti di a stagione |
| Portugal | Sport TV diritti di a stagione |
| Royaume-Uni | DAZN diritti di a stagione |
| Suisse | Sky diritti di a stagione |
| Turquie | TIVIBU o S Sport diritti di a stagione |