AntosofaU ballò analizatu da u canapè

Scottish Premiership ♂ · sab. 21 nuv. 2026 · 16:00

Celtic – St Mirren

Freschezza di l'infurmazioni 5 da verificà

Certe infurmazioni sò vechje: da cunfruntà cù l'annunzii di i club nanzu à scumette.

Probabilità
Chì ghjè ?
Trois pourcentages : la chance que l'équipe à domicile gagne (1), qu'il y ait match nul (N), que l'équipe à l'extérieur gagne (2). Ils font 100 % à eux trois. 48 % pour le « 1 » veut dire : si ce match se jouait cent fois, l'équipe à domicile en gagnerait environ 48. Ce sont des estimations, pas des certitudes, et jamais un conseil de pari.

80 %1 — Celtic
13 %Patta
7 %2 — St Mirren

Risultatu aspettatu 2 – 0 (13 %) · gol aspettati 2,74 – 0,61

Chì ghjè ?
« Buts attendus » : combien de buts chaque équipe marquerait en moyenne si le match se rejouait beaucoup de fois, d'après ses attaques, ses défenses et le championnat. 1,70 contre 1,10 ne promet pas un 2 – 1 : c'est une tendance. Le « score attendu » est simplement le score exact le plus probable, souvent avec moins de 15 % de chances.
· esitu u più prubabile : vittoria in casa · fiducia bona (calata da « forte » : andata strinta)
Chì ghjè ?
« Issue la plus probable » : la colonne 1, N ou 2 qui a le plus de chances (parfois une double chance, 1N ou N2, quand le match est serré). La « confiance » dit à quel point ce résultat se détache : forte à partir de 70 % (une issue domine nettement), bonne de 50 à 70 %, moyenne ou faible quand tout se tient. À 64 %, l'issue manque encore environ une fois sur trois. Elle baisse d'un cran quand les cotes et notre modèle ne s'accordent pas (12 points d'écart ou plus), et d'un cran quand le dernier face-à-face s'est joué à un but ou sur un nul : la raison est alors indiquée.

Lettura : nant'à 10 partite cum'è questa, Celtic ne vincerebbe circa 8, è ùn vincerebbe micca l'altre 2.

⚖ Andata strinta : St Mirren 1 – 2 Celtic u 05/09/2026, vinta d'un solu gol.

Fonte : modèle + Elo (sans cotes) · calculatu u 24/10/2026. Nisuna quota quì : e quote è i segnali sò in u spaziu contu.

Forma
Chì ghjè ?
Les cinq derniers matchs joués, du plus ancien (à gauche) au plus récent (à droite), toutes compétitions : V victoire, N nul, D défaite. Survolez une lettre pour voir la date, l'adversaire et le score. Une bonne forme ne garantit rien, elle situe l'équipe dans son moment.

Celtic VVVND da u più anticu à u più recente

11/10/2026for.Motherwell Scottish Premiership ♂2 – 0V
18/10/2026cas.Hearts Scottish Premiership ♂7 – 1V
25/10/2026for.Hibernian Scottish Premiership ♂2 – 1V
28/10/2026cas.Dundee United Scottish Premiership ♂2 – 2N
01/11/2026for.Falkirk Scottish Premiership ♂0 – 2D

St Mirren DDVND da u più anticu à u più recente

10/10/2026for.Hearts Scottish Premiership ♂0 – 5D
17/10/2026for.Aberdeen Scottish Premiership ♂1 – 3D
24/10/2026cas.Dundee Scottish Premiership ♂2 – 1V
28/10/2026cas.Hibernian Scottish Premiership ♂1 – 1N
31/10/2026for.Motherwell Scottish Premiership ♂0 – 1D

Tutte e cumpetizioni cunfuse ; u faccia à faccia quì sottu ùn ritene chè i scontri diretti, da u più recente à u più anticu.

Serie in corsu
Chì ghjè ?
Ce qui dure en ce moment : victoires ou défaites d'affilée, matchs sans défaite, sans encaisser, en marquant, à domicile ou à l'extérieur, toutes compétitions. Une série se lit comme un état de forme, pas comme une loi : elle finit toujours par s'arrêter, et souvent quand on ne l'attend pas.

Celtic nisuna seria (dui risultati listessi di fila)
esce da una scunfitta 0-2 contr'à Falkirk · 3 V, 1 P, 1 S in l'ultime 5 partite (13 gol fatti, 6 incassati)

St Mirren 4 scunfitte di fila fora
esce da una scunfitta 0-1 contr'à Motherwell · 1 V, 1 P, 3 S in l'ultime 5 partite (4 gol fatti, 11 incassati)

Paragunà e duie squadre →

Forze in presenza
Chì ghjè ?
Le portrait de chaque équipe en chiffres. Attaque : buts marqués par match, tirs. Défense : buts encaissés, matchs sans en prendre. Gardien : arrêts et part des tirs cadrés qu'il stoppe. Entraîneur : depuis quand il est là, son système habituel (4-3-3 = quatre défenseurs, trois milieux, trois attaquants) et un style déduit des chiffres, pas d'une opinion.

Celtic

Attaccu · 2,60 reta(e) per partita (2,60 in casa, 2,50 fora) · 17,6 tiri per partita, 43 % in u quadru · senza marcà in 11 % di e partite · rigori 0 marcatu(i) · tempu forte : 31-45a minuta

Difesa · 0,60 incassata(e) per partita (0,60 in casa, 0,50 fora) · 44 % di partite senza incassà · incassa soprattuttu versu a 31-45a minuta · 13 gialla(e), 0 rossa(e)

Disciplina · 12,4 fallu(i) per partita · 1,3 fora di ghjocu per partita · 2,20 gialla(e) è 0,00 rossa(e) per partita (fiches de match, 16 partita(e))

Guardianu · V. Sinisalo rotazione · 6 parata(e), 46 % di i tiri in u quadru parati · 3,50 incassata(e) per 90 min · nota 5,6

Allenatore · M. O'Neill dapoi 01/09/2026 · 8 club allenatu(i) dapoi 1990
Sistema : 4-2-3-1, un seul avant-centre · attaque prolifique derrière une défense solide · marque surtout entre la 31e et la 45e minute (ancu 4-1-4-1 ×1, 3-4-2-1 ×1)

Forma (API-Football) : WWWWWWLWW

St Mirren

Attaccu · 1,00 reta(e) per partita (1,30 in casa, 0,80 fora) · 12,1 tiri per partita, 32 % in u quadru · senza marcà in 33 % di e partite · rigori 2 marcatu(i) · tempu forte : 31-45a minuta

Difesa · 1,90 incassata(e) per partita (2,00 in casa, 1,80 fora) · 33 % di partite senza incassà · incassa soprattuttu versu a 0-15a minuta · 22 gialla(e), 0 rossa(e)

Disciplina · 12,9 fallu(i) per partita · 1,4 fora di ghjocu per partita · 2,30 gialla(e) è 0,00 rossa(e) per partita (fiches de match, 17 partita(e))

Guardianu · J. Chapman · 31 parata(e), 78 % di i tiri in u quadru parati · 1,00 incassata(e) per 90 min · nota 7,2

Allenatore · Craig McLeish dapoi 01/12/2025 · 1 club allenatu(i) dapoi 2025
Sistema : 4-2-3-1, un seul avant-centre · attaque en difficulté · marque surtout entre la 31e et la 45e minute (ancu 5-4-1 ×1, 4-4-2 ×1)

Forma (API-Football) : WWDWLLLLL

Feriti è squalificati
Chì ghjè ?
Les joueurs qui devraient manquer le prochain match : blessés, suspendus (carton rouge, cartons jaunes accumulés) et incertains, tels que notre source les relève quelques jours avant la rencontre, plus les cartons rouges lus dans nos fiches de match (« suspension probable »). La liste officielle n'est connue qu'avec la composition, une heure avant le coup d'envoi. Un absent pèse sur nos compositions probables et sur les buteurs probables, pas encore sur les probabilités du match.

Celtic

Nisunu assente cunnisciutu à u 23/10/2026.

Assenti à a partita precedente, micca per forza per quessa : A. Johnston (Ghjamba), A. Trusty (Inactive), C. Carter-Vickers (Health problems), C. Osmand (Inactive), J. van den Berg (Off the roster), Jota (Off the roster), L. Emenalo (Off the roster), S. Mheuka (Off the roster), Yang Hyun-Jun (Ischiucrurali)

St Mirren

Nisunu assente cunnisciutu à u 23/10/2026.

Arbitru
Chì ghjè ?
Ce que l'arbitre siffle en moyenne par match cette saison : fautes, hors-jeu (signalés par ses assistants), cartons jaunes et rouges, penaltys. Comparé aux fautes que les deux équipes commettent d'habitude, cela dit si le match risque d'être haché. Un arbitre n'est jamais une cause de résultat, mais une équipe fautive souffre davantage avec un arbitre sévère.

Arbitru ùn hè ancu designatu in i nostri dati (designazione cunnisciuta qualchì ghjornu nanzu à a partita).

Risicu disciplinariu
Chì ghjè ?
Pour chaque titulaire probable : fautes, cartons jaunes et hors-jeu par 90 minutes cette saison (avec peu de minutes jouées, le taux est rapproché de la moyenne de son poste). L'arbitre est comparé à la moyenne de sa compétition : un arbitre qui siffle 15 % de fautes de plus fait monter les fautes attendues d'autant. Risque de carton : moitié le taux de cartons du joueur, moitié ses fautes multipliées par le nombre de cartons que l'arbitre donne par faute ; c'est la probabilité d'au moins un jaune s'il joue tout le match. Hors-jeu : attaquants, additionnés match par match. Une estimation, pas une certitude.

Falli aspettati : 11,6 per Celtic, 13,3 per St Mirren · Carte gialle aspettate : 3,5 · Fora di ghjocu aspettati : 3,2

Arbitru micca ancu designatu : media di a cumpetizione.

I più esposti à una carta gialla

GhjucatoreSquadraFalli / 90 minGialle / 90 minRisicu
R. CarrRyan Carr
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27St Mirren90021—56,7
2024-25Ipswich000——0—
2023-24Ipswich000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

St Mirren2,040,4431 %

Attaccanti u più spessu fora di ghjocu : C. DuránCamilo Andres Durán Marquez

StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Celtic2103—06,8
2025-26Portimonense100——06,9
2024-25Portimonense4103—06,8

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

(0,6 per partita), K. PhillipsKillian Phillips
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27St Mirren53 (1 rig.)18—27,4
2026-27Rep. Of Ireland100——06,5
2025-26St Mirren440——1—
2025-26Ross County—00————
2024-25St Mirren354145—96,9
2024-25Ipswich190028—56,6
2024-25Crystal Palace000——0—
2024-25Huddersfield—00————
2024-25Ross County—00————
2024-25West Ham—00————
2023-24Aberdeen10009—06,5
2023-24West Ham8003—26,7
2023-24Huddersfield—00————
2023-24Crystal Palace000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

(0,6 per partita)

Stima à partesi da a cumpusizione probabile è da e statistiche di a stagione : tassi per 90 minuti di ogni titulare (avvicinati à a media di u postu quandu hà ghjucatu pocu), di fronte à a severità di l'arbitru. Ùn hè micca una previsione ufficiale.

Marcatori probabili
Chì ghjè ?
La probabilité que chaque joueur marque au moins un but dans ce match. On part des buts attendus de son équipe, qu'on répartit selon les buts qu'il a déjà marqués, son poste et son temps de jeu, puis on tient compte de ses chances de jouer. 45 % pour un attaquant = un peu moins d'une fois sur deux. Les blessés et les gardiens n'y figurent pas.

Celtic

GhjucatoreMarcaGolPassateGol / 90 minGhjoca
13 Yang Hyun-JunHyun-Jun Yang
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-275206—07,5
2025-2690010—16,3
2024-2534528—17,1
2023-24281214—1 16,9

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

24 %200,4850 %
11 C. DuránCamilo Andres Durán Marquez
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Celtic2103—06,8
2025-26Portimonense100——06,9
2024-25Portimonense4103—06,8

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

9 %100,5029 %
22 M. BaurMika Baur
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Celtic2101—07,2
2026-27Germany200——06,7
2025-26Paderborn2004—16,5
2024-25Dresden18113—06,5
2024-25Dynamo Dresden18113—06,5
2024-25Paderborn6003—16,6
2023-24Paderborn—00————
2023-24Freiburg000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

6 %100,7329 %
50 S. McArdleSean McArdle
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2025-26000——0—
2024-25200——07,0

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

3 %00—60 %
22 F. TurleyFrancis Turley
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2024-25Celtic100——0—
2024-25Derby000——0—
2024-25Derby County FC000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

3 %00—60 %

St Mirren

GhjucatoreMarcaGolPassateGol / 90 minGhjoca
88 K. PhillipsKillian Phillips
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27St Mirren53 (1 rig.)18—27,4
2026-27Rep. Of Ireland100——06,5
2025-26St Mirren440——1—
2025-26Ross County—00————
2024-25St Mirren354145—96,9
2024-25Ipswich190028—56,6
2024-25Crystal Palace000——0—
2024-25Huddersfield—00————
2024-25Ross County—00————
2024-25West Ham—00————
2023-24Aberdeen10009—06,5
2023-24West Ham8003—26,7
2023-24Huddersfield—00————
2023-24Crystal Palace000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

6 %310,6350 %
48 P. NsioPaul Nsio
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27St Mirren81022—26,6
2024-25Rangers200——06,2

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

4 %100,1372 %
3 D. JohnDeclan Christopher John
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27St Mirren8101—06,4
2025-26St Mirren24215—16,9
2024-25St Mirren24215—16,9
2023-24Bolton000——0—
2023-24Bolton Wanderers FC000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

3 %100,1372 %
9 Eseosa SuleEseosa Sule
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27St Mirren9103—16,5
2025-26West Brom100——06,7
2025-26Motherwell—00————
2024-25West Brom000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

2 %100,2443 %

Prubabilità chì un ghjucatore marchi almenu un gol : gol aspettati di a so squadra (mudellu) sparti secondu a so parte di i gol di a stagione, u so postu è u so tempu di ghjocu, po pisati secondu a so prubabilità di ghjucà. Statistica, micca cunsigliu.

Cumpusizioni probabili
Chì ghjè ?
Le onze le plus probable, construit à partir des joueurs qui ont le plus souvent été titulaires cette saison, en écartant blessés et suspendus connus. Le C signale le capitaine, l'astérisque un joueur placé à un poste voisin faute de titulaire disponible. Ce n'est pas la feuille de match officielle, qui n'est connue qu'une heure avant le coup d'envoi.

Celtic — 4-2-3-1

Allenatore : M. O'Neill dapoi 01/09/2026 · rilevatu u 23/10/2026

Samuel Luke Johnstone Celtic · 2026-27 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 0 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 0,0 Wolves · 2026-27 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Wolves · 2025-26 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,6 Wolves · 2024-25 : 7 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Crystal Palace · 2024-25 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Crystal Palace · 2023-24 : 24 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,8 26 S. JohnstoneKieran Tierney Celtic · 2026-27 : 2 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,8 Scotland · 2026-27 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 3 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,0 Celtic · 2025-26 : 9 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 6 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,7 Arsenal · 2024-25 : 13 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,9 Sociedad · 2024-25 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Sociedad · 2023-24 : 20 partite, 0 gol(i), 2 passata(e), 6 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,9 Arsenal · 2023-24 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 63 K. TierneyColby Donovan Celtic · 2026-27 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 5 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 5,8 Scotland · 2026-27 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Celtic · 2025-26 : 3 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,0 Celtic · 2024-25 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 51 C. DonovanDane Murray WSG Wattens · 2026-27 : 8 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 5 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 6,0 Celtic · 2026-27 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 3,1 Celtic · 2025-26 : 4 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,1 Celtic · 2024-25 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Portsmouth · 2023-24 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 47 D. MurrayLiam Scales Rep. Of Ireland · 2026-27 : 3 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 3 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,9 Celtic · 2026-27 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 3,2 Celtic · 2025-26 : 9 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 9 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 6,9 Celtic · 2024-25 : 26 partite, 2 gol(i), 3 passata(e), 18 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 7,5 Celtic · 2023-24 : 34 partite, 1 gol(i), 2 passata(e), 18 fallu(i), — fora di ghjocu, 5 ghjalla(e), nota 7,5 5 L. ScalesCallum William McGregor 2026-27 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,5 2025-26 : 10 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 10 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,8 2024-25 : 35 partite, 8 gol(i), 3 passata(e), 13 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 7,4 2023-24 : 35 partite, 2 gol(i), 6 passata(e), 32 fallu(i), — fora di ghjocu, 5 ghjalla(e), nota 7,3 42 C. McGregorMika Baur Celtic · 2026-27 : 2 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,2 Germany · 2026-27 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,7 Paderborn · 2025-26 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 4 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,5 Dresden · 2024-25 : 18 partite, 1 gol(i), 1 passata(e), 3 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,5 Dynamo Dresden · 2024-25 : 18 partite, 1 gol(i), 1 passata(e), 3 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,5 Paderborn · 2024-25 : 6 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 3 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,6 Paderborn · 2023-24 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Freiburg · 2023-24 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 22 M. BaurErik Benjamin Nygren Sweden · 2026-27 : 4 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 3 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,6 Celtic · 2026-27 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 0 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,5 Celtic · 2025-26 : 32 partite, 3 gol(i), 1 passata(e), 18 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 6,6 FC Nordsjaelland · 2024-25 : 30 partite, 15 gol(i), 2 passata(e), 31 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,4 FC Nordsjaelland · 2023-24 : 20 partite, 6 gol(i), 1 passata(e), 19 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 7,0 8 B. NygrenCallum James Osmand 2026-27 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,4 2025-26 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 19 C. OsmandHyun-Jun Yang 2026-27 : 5 partite, 2 gol(i), 0 passata(e), 6 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,5 2025-26 : 9 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 10 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,3 2024-25 : 34 partite, 5 gol(i), 2 passata(e), 8 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,1 2023-24 : 28 partite, 1 gol(i), 2 passata(e), 14 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), 1 rossa(e), nota 6,9 13 Y. Hyun-JunCamilo Andres Durán Marquez Celtic · 2026-27 : 2 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 3 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,8 Portimonense · 2025-26 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,9 Portimonense · 2024-25 : 4 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 3 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,8 11 C. Durán
Samuel Luke Johnstone
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Celtic0000—00,0
2026-27Wolves000——0—
2025-26Wolves200——07,6
2024-25Wolves700——0—
2024-25Crystal Palace200——0—
2023-24Crystal Palace24001—16,8

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Kieran Tierney
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Celtic2011—06,8
2026-27Scotland2003—07,0
2025-26Celtic9016—06,7
2024-25Arsenal13101—06,9
2024-25Sociedad—00————
2023-24Sociedad20026—16,9
2023-24Arsenal000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Colby Donovan
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Celtic2005—05,8
2026-27Scotland000——0—
2025-26Celtic3001—07,0
2024-25Celtic000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Drew Murray
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27WSG Wattens8105—26,0
2026-27Celtic1001—03,1
2025-26Celtic4002—07,1
2024-25Celtic000——0—
2023-24Portsmouth—00————

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Liam Scales
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Rep. Of Ireland3003—16,9
2026-27Celtic1001—03,2
2025-26Celtic9109—26,9
2024-25Celtic262318—27,5
2023-24Celtic341218—57,5

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Callum William McGregor
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-272001—06,5
2025-26100010—16,8
2024-25358313—37,4
2023-24352632—57,3

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Mika Baur
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Celtic2101—07,2
2026-27Germany200——06,7
2025-26Paderborn2004—16,5
2024-25Dresden18113—06,5
2024-25Dynamo Dresden18113—06,5
2024-25Paderborn6003—16,6
2023-24Paderborn—00————
2023-24Freiburg000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Erik Benjamin Nygren
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Sweden4003—06,6
2026-27Celtic2000—06,5
2025-26Celtic323118—26,6
2024-25FC Nordsjaelland3015231—17,4
2023-24FC Nordsjaelland206119—27,0

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Callum James Osmand
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-271001—06,4
2025-26—00————

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Hyun-Jun Yang
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-275206—07,5
2025-2690010—16,3
2024-2534528—17,1
2023-24281214—1 16,9

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Camilo Andres Durán Marquez
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Celtic2103—06,8
2025-26Portimonense100——06,9
2024-25Portimonense4103—06,8

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Ondeci ricustituitu à partesi da i posti è da u tempu di ghjocu (ultima cumpusizione ufficiale è tempu di ghjocu di a stagione). Una stella signala un ghjucatore fora di u so postu abituale. Ùn hè micca a cumpusizione ufficiale, publicata circa un'ora nanzu à u calciu d'iniziu. 10 titulare(i) di l'ultima partita (25/10/2026) cunfirmatu(i).

St Mirren — 4-2-3-1

Allenatore : Craig McLeish dapoi 01/12/2025 · rilevatu u 23/10/2026

Jacob Anthony Chapman St Mirren · 2026-27 : 9 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 0 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,2 Huddersfield · 2025-26 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Huddersfield · 2024-25 : 23 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,9 Huddersfield · 2023-24 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,7 1 J. ChapmanAlexandros Gogić 2026-27 : 9 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 12 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,8 2025-26 : 4 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 2024-25 : 36 partite, 1 gol(i), 1 passata(e), 33 fallu(i), — fora di ghjocu, 8 ghjalla(e), nota 6,9 2023-24 : 38 partite, 2 gol(i), 1 passata(e), 33 fallu(i), — fora di ghjocu, 6 ghjalla(e), nota 6,8 13 A. GogićDeclan Christopher John St Mirren · 2026-27 : 8 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,4 St Mirren · 2025-26 : 24 partite, 2 gol(i), 1 passata(e), 5 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,9 St Mirren · 2024-25 : 24 partite, 2 gol(i), 1 passata(e), 5 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,9 Bolton · 2023-24 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Bolton Wanderers FC · 2023-24 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 3 D. JohnHenry Fieldson 2026-27 : 7 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 6 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,0 53 H. FieldsonCalvin William Ramsay St Mirren · 2026-27 : 7 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 6 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 6,5 Liverpool · 2025-26 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,2 Kilmarnock · 2024-25 : 8 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 3 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,6 Liverpool · 2024-25 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Bolton · 2023-24 : 3 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,5 Bolton Wanderers FC · 2023-24 : 3 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,5 Preston · 2023-24 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,5 Preston North End FC · 2023-24 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,5 Liverpool · 2023-24 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 47 C. RamsayRyan Carr St Mirren · 2026-27 : 9 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 21 fallu(i), — fora di ghjocu, 5 ghjalla(e), nota 6,7 Ipswich · 2024-25 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Ipswich · 2023-24 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 8 R. CarrIsmeal Kabia St Mirren · 2026-27 : 7 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 8 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,5 Arsenal · 2025-26 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,2 Arsenal · 2024-25 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 19 I. KabiaLuke Gerald Michael Thomas St Mirren · 2026-27 : 9 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 4 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,7 Leicester · 2025-26 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,5 Bristol City · 2025-26 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Leicester · 2024-25 : 14 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 16 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 6,9 Bristol City · 2024-25 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Middlesbrough · 2023-24 : 12 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Leicester · 2023-24 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Bristol City · 2023-24 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 16 L. ThomasPaul Nsio St Mirren · 2026-27 : 8 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 22 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 6,6 Rangers · 2024-25 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,2 48 P. NsioChristopher Robert Mochrie 2026-27 : 8 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 9 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 5,8 23 C. MochrieKillian Phillips St Mirren · 2026-27 : 5 partite, 3 gol(i), 1 passata(e), 8 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 7,4 Rep. Of Ireland · 2026-27 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,5 St Mirren · 2025-26 : 4 partite, 4 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e) Ross County · 2025-26 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) St Mirren · 2024-25 : 35 partite, 4 gol(i), 1 passata(e), 45 fallu(i), — fora di ghjocu, 9 ghjalla(e), nota 6,9 Ipswich · 2024-25 : 19 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 28 fallu(i), — fora di ghjocu, 5 ghjalla(e), nota 6,6 Crystal Palace · 2024-25 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Huddersfield · 2024-25 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Ross County · 2024-25 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) West Ham · 2024-25 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Aberdeen · 2023-24 : 10 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 9 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,5 West Ham · 2023-24 : 8 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 3 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 6,7 Huddersfield · 2023-24 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Crystal Palace · 2023-24 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 88 K. Phillips
Jacob Anthony Chapman
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27St Mirren9000—07,2
2025-26Huddersfield000——0—
2024-25Huddersfield2300——16,9
2023-24Huddersfield200——06,7

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Alexandros Gogić
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-2790112—16,8
2025-26400——0—
2024-25361133—86,9
2023-24382133—66,8

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Declan Christopher John
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27St Mirren8101—06,4
2025-26St Mirren24215—16,9
2024-25St Mirren24215—16,9
2023-24Bolton000——0—
2023-24Bolton Wanderers FC000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Henry Fieldson
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-277016—16,0

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Calvin William Ramsay
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27St Mirren7006—26,5
2025-26Liverpool1002—06,2
2024-25Kilmarnock8003—06,6
2024-25Liverpool—00————
2023-24Bolton300——06,5
2023-24Bolton Wanderers FC300——06,5
2023-24Preston200——06,5
2023-24Preston North End FC200——06,5
2023-24Liverpool—00————

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Ryan Carr
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27St Mirren90021—56,7
2024-25Ipswich000——0—
2023-24Ipswich000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Ismeal Kabia
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27St Mirren7008—06,5
2025-26Arsenal100——06,2
2024-25Arsenal000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Luke Gerald Michael Thomas
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27St Mirren9004—16,7
2025-26Leicester1001—07,5
2025-26Bristol City000——0—
2024-25Leicester140016—36,9
2024-25Bristol City000——0—
2023-24Middlesbrough1200——0—
2023-24Leicester000——0—
2023-24Bristol City000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Paul Nsio
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27St Mirren81022—26,6
2024-25Rangers200——06,2

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Christopher Robert Mochrie
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-278009—15,8

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Killian Phillips
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27St Mirren53 (1 rig.)18—27,4
2026-27Rep. Of Ireland100——06,5
2025-26St Mirren440——1—
2025-26Ross County—00————
2024-25St Mirren354145—96,9
2024-25Ipswich190028—56,6
2024-25Crystal Palace000——0—
2024-25Huddersfield—00————
2024-25Ross County—00————
2024-25West Ham—00————
2023-24Aberdeen10009—06,5
2023-24West Ham8003—26,7
2023-24Huddersfield—00————
2023-24Crystal Palace000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Ondeci ricustituitu à partesi da i posti è da u tempu di ghjocu (ultima cumpusizione ufficiale è tempu di ghjocu di a stagione). Una stella signala un ghjucatore fora di u so postu abituale. Ùn hè micca a cumpusizione ufficiale, publicata circa un'ora nanzu à u calciu d'iniziu. 9 titulare(i) di l'ultima partita (24/10/2026) cunfirmatu(i).

Faccia à faccia
Chì ghjè ?
Les dernières confrontations directes entre ces deux équipes, de la plus récente à la plus ancienne. Utile pour l'ambiance, moins pour prévoir : les effectifs changent d'une saison à l'autre.

5vittoria(e) Celtic
1patta(e)
0vittoria(e) St Mirren
2,5gol per partita

6 scontru(i) : Celtic 11 reta(e), St Mirren 4 · e duie squadre marcanu in 50 % di i casi · più di 2,5 gol in 33 % · 3,0 gialla(e) è 0,0 rossa(e) per partita (6 scheda(e)) · arbitri : D. Nicolson ×2, Ryan Lee, Kevin Clancy

Marcatori di sti duelli : Yang Hyun-Jun Celtic, 3 · A. Oxlade-Chamberlain Celtic, 2 · A. Engels Celtic, 1 · C. McGregor Celtic, 1 · D. John St Mirren, 1 · D. Maeda Celtic, 1

DataPartitaRisultatuVincitore
05/09/2026St Mirren – Celtic Scottish Premiership ♂1 – 2Celtic
11/04/2026Celtic – St Mirren Scottish Premiership ♂1 – 0Celtic
22/11/2025St Mirren – Celtic Scottish Premiership ♂0 – 1Celtic
03/08/2025Celtic – St Mirren Scottish Premiership ♂1 – 0Celtic
17/05/2025Celtic – St Mirren Scottish Premiership ♂1 – 1patta
01/03/2025St Mirren – Celtic Scottish Premiership ♂2 – 5Celtic

Da a più recente à a più anziana.

Tutta a storia Celtic – St Mirren →

Diffusione TV
Chì ghjè ?
Où regarder le match, dans ton pays d'abord, puis dans les autres pays d'Europe : le pays de la compétition (la ligue y attribue ses droits) et ceux que le site sert. Quand la ligue a déjà annoncé la chaîne, elle est affichée telle quelle ; sinon on montre qui détient les droits de la compétition cette saison, c'est-à-dire les chaînes possibles. Les droits sont renseignés par le site à partir des attributions publiées par les ligues, à vérifier auprès de la chaîne le jour du match.

Diffusione scunnisciuta : nè canale annunziatu, nè diritti indicati per sta cumpetizione.

Nisunu sistema ùn guarantisce un guadagnu · pruibitu à i minori di 18 anni · Joueurs Info Service 09 74 75 13 13