AntosofaU ballò analizatu da u canapè

Championship ♂ · sab. 05 dic. 2026 · 16:00

Wolves – Southampton

Freschezza di l'infurmazioni 4 da verificà

Certe infurmazioni sò vechje: da cunfruntà cù l'annunzii di i club nanzu à scumette.

Ùn ci hè ancu previsione per sta partita : ghjunghje cù a prossima racolta.

Forma
Chì ghjè ?
Les cinq derniers matchs joués, du plus ancien (à gauche) au plus récent (à droite), toutes compétitions : V victoire, N nul, D défaite. Survolez une lettre pour voir la date, l'adversaire et le score. Une bonne forme ne garantit rien, elle situe l'équipe dans son moment.

Wolves VNVVV da u più anticu à u più recente

16/10/2026for.Burnley Championship ♂2 – 1V
20/10/2026cas.Portsmouth Championship ♂1 – 1N
24/10/2026cas.Watford Championship ♂1 – 0V
31/10/2026cas.Cardiff Championship ♂3 – 0V
04/11/2026for.Bristol City Championship ♂2 – 1V

Southampton VNVVN da u più anticu à u più recente

14/10/2026for.Norwich Championship ♂1 – 0V
17/10/2026cas.Bolton Championship ♂0 – 0N
24/10/2026for.West Ham Championship ♂3 – 2V
31/10/2026cas.QPR Championship ♂4 – 1V
03/11/2026for.West Brom Championship ♂1 – 1N

Tutte e cumpetizioni cunfuse ; u faccia à faccia quì sottu ùn ritene chè i scontri diretti, da u più recente à u più anticu.

Serie in corsu
Chì ghjè ?
Ce qui dure en ce moment : victoires ou défaites d'affilée, matchs sans défaite, sans encaisser, en marquant, à domicile ou à l'extérieur, toutes compétitions. Une série se lit comme un état de forme, pas comme une loi : elle finit toujours par s'arrêter, et souvent quand on ne l'attend pas.

Wolves 6 partite marchendu 5 partite senza scunfitta 3 vittorie di fila 3 partite senza scunfitta in casa
esce da una vittoria 2-1 contr'à Bristol City · 4 V, 1 P, 0 S in l'ultime 5 partite (9 gol fatti, 3 incassati)

Southampton 11 partite senza scunfitta in casa 6 partite senza scunfitta 3 partite senza scunfitta fora
esce da un pattu 1-1 contr'à West Brom · 3 V, 2 P, 0 S in l'ultime 5 partite (9 gol fatti, 4 incassati)

Paragunà e duie squadre →

Forze in presenza
Chì ghjè ?
Le portrait de chaque équipe en chiffres. Attaque : buts marqués par match, tirs. Défense : buts encaissés, matchs sans en prendre. Gardien : arrêts et part des tirs cadrés qu'il stoppe. Entraîneur : depuis quand il est là, son système habituel (4-3-3 = quatre défenseurs, trois milieux, trois attaquants) et un style déduit des chiffres, pas d'une opinion.

Wolves

Attaccu · 1,70 reta(e) per partita (1,80 in casa, 1,70 fora) · 16,8 tiri per partita, 25 % in u quadru · senza marcà in 9 % di e partite · rigori 2 marcatu(i) · tempu forte : 31-45a minuta

Difesa · 1,50 incassata(e) per partita (1,40 in casa, 1,50 fora) · 18 % di partite senza incassà · incassa soprattuttu versu a 16-30a minuta · 18 gialla(e), 0 rossa(e)

Disciplina · 11,8 fallu(i) per partita · 2,1 fora di ghjocu per partita · 1,60 gialla(e) è 0,00 rossa(e) per partita (fiches de match, 12 partita(e))

Guardianu · José Sá rotazione · 3 parata(e), 100 % di i tiri in u quadru parati · 0,00 incassata(e) per 90 min · nota 6,9

Allenatore · César Peixoto dapoi 01/07/2026 · 7 club allenatu(i) dapoi 2019
Sistema : 4-2-3-1, un seul avant-centre · équilibre entre attaque et défense · marque surtout entre la 31e et la 45e minute (ancu 4-3-3 ×1, 4-4-1-1 ×1)

Forma (API-Football) : WWLDWWLLWD

Southampton

Attaccu · 1,90 reta(e) per partita (2,70 in casa, 1,00 fora) · 15,3 tiri per partita, 31 % in u quadru · senza marcà in 9 % di e partite · rigori 2 marcatu(i) · tempu forte : 76-90a minuta

Difesa · 0,90 incassata(e) per partita (0,70 in casa, 1,20 fora) · 27 % di partite senza incassà · incassa soprattuttu versu a 0-15a minuta · 23 gialla(e), 1 rossa(e)

Disciplina · 9,0 fallu(i) per partita · 2,6 fora di ghjocu per partita · 1,70 gialla(e) è 0,20 rossa(e) per partita (fiches de match, 18 partita(e))

Guardianu · Daniel Peretz rotazione · 9 parata(e), 69 % di i tiri in u quadru parati · 1,94 incassata(e) per 90 min · nota 7,4

Allenatore · W. Still dapoi 01/07/2025 · 5 club allenatu(i) dapoi 2017
Sistema : 4-2-3-1, un seul avant-centre · attaque prolifique derrière une défense solide · marque surtout entre la 76e et la 90e minute (ancu 4-4-2 ×1)

Forma (API-Football) : WWDDWWLWWD

Feriti è squalificati
Chì ghjè ?
Les joueurs qui devraient manquer le prochain match : blessés, suspendus (carton rouge, cartons jaunes accumulés) et incertains, tels que notre source les relève quelques jours avant la rencontre, plus les cartons rouges lus dans nos fiches de match (« suspension probable »). La liste officielle n'est connue qu'avec la composition, une heure avant le coup d'envoi. Un absent pèse sur nos compositions probables et sur les buteurs probables, pas encore sur les probabilités du match.

Wolves

  • Ferita B. Traore · Ferita assente à l'ultima partita 24/10/2026
  • Ferita R. Gomes · Pede assente à l'ultima partita 24/10/2026
  • Ferita R. Jimenez · Ghjinochju assente à l'ultima partita 24/10/2026

Rilevatu u 23/10/2026 ; a lista ufficiale esce cù a cumpusizione, un'ora nanzu à a partita.

Assenti à a partita precedente, micca per forza per quessa : A. Armstrong (Schiena)

Southampton

  • Ferita C. Larin · Ischiucrurali assente à l'ultima partita 24/10/2026
  • Ferita F. Downes · Cavichja assente à l'ultima partita 24/10/2026

Rilevatu u 23/10/2026 ; a lista ufficiale esce cù a cumpusizione, un'ora nanzu à a partita.

Arbitru
Chì ghjè ?
Ce que l'arbitre siffle en moyenne par match cette saison : fautes, hors-jeu (signalés par ses assistants), cartons jaunes et rouges, penaltys. Comparé aux fautes que les deux équipes commettent d'habitude, cela dit si le match risque d'être haché. Un arbitre n'est jamais une cause de résultat, mais une équipe fautive souffre davantage avec un arbitre sévère.

Arbitru ùn hè ancu designatu in i nostri dati (designazione cunnisciuta qualchì ghjornu nanzu à a partita).

Risicu disciplinariu
Chì ghjè ?
Pour chaque titulaire probable : fautes, cartons jaunes et hors-jeu par 90 minutes cette saison (avec peu de minutes jouées, le taux est rapproché de la moyenne de son poste). L'arbitre est comparé à la moyenne de sa compétition : un arbitre qui siffle 15 % de fautes de plus fait monter les fautes attendues d'autant. Risque de carton : moitié le taux de cartons du joueur, moitié ses fautes multipliées par le nombre de cartons que l'arbitre donne par faute ; c'est la probabilité d'au moins un jaune s'il joue tout le match. Hors-jeu : attaquants, additionnés match par match. Une estimation, pas une certitude.

Falli aspettati : 11,4 per Wolves, 10,4 per Southampton · Carte gialle aspettate : 3,5 · Fora di ghjocu aspettati : 3,0

Arbitru micca ancu designatu : media di a cumpetizione.

Attaccanti u più spessu fora di ghjocu : L. DobbinLewis Norman Dobbin

StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Southampton200——06,4
2025-26Preston110——07,3
2025-26Preston North End FC110——07,3
2024-25West Brom17007—06,7
2024-25Norwich100——06,7
2024-25Aston Villa—00————
2024-25Everton—00————
2023-24Everton12103—16,6

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

(0,6 per partita), A. ArmstrongAdam James Armstrong
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Wolves3101—07,0
2025-26Southampton2002—06,2
2025-26Wolves2001—06,5
2024-25West Brom163 (1 rig.)016—06,7
2024-25Southampton21 (1 rig.)01—27,3
2023-24Southampton4924 (5 rig.)1341—57,2

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

(0,5 per partita)

Stima à partesi da a cumpusizione probabile è da e statistiche di a stagione : tassi per 90 minuti di ogni titulare (avvicinati à a media di u postu quandu hà ghjucatu pocu), di fronte à a severità di l'arbitru. Ùn hè micca una previsione ufficiale.

Marcatori probabili
Chì ghjè ?
La probabilité que chaque joueur marque au moins un but dans ce match. On part des buts attendus de son équipe, qu'on répartit selon les buts qu'il a déjà marqués, son poste et son temps de jeu, puis on tient compte de ses chances de jouer. 45 % pour un attaquant = un peu moins d'une fois sur deux. Les blessés et les gardiens n'y figurent pas.

Wolves

GhjucatoreMarcaGolPassateGol / 90 minGhjoca
10 A. ArmstrongAdam James Armstrong
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Wolves3101—07,0
2025-26Southampton2002—06,2
2025-26Wolves2001—06,5
2024-25West Brom163 (1 rig.)016—06,7
2024-25Southampton21 (1 rig.)01—27,3
2023-24Southampton4924 (5 rig.)1341—57,2

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

7 %100,3927 %
7 AndréAndré Trindade da Costa Neto
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27110——08,2
2025-262001—17,6
2024-25350036—76,9

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

3 %101,0021 %
28 Fer LópezFernando López González
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Wolves2101—08,0
2025-26Celta6109—16,7
2025-26Wolves2002—06,6
2024-25Celta202013—26,8
2024-25Celta B1740——2—
2023-24Celta B3370——1—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

3 %100,9821 %
59 S. OlagunjuSaheed Olagunju
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27110——08,2
2025-26000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

2 %101,0621 %

Southampton

GhjucatoreMarcaGolPassateGol / 90 minGhjoca
30 J. Ward-ProwseJames Michael Edward Ward-Prowse
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Southampton9113—07,1
2026-27West Ham100——07,5
2025-26West Ham1002—16,2
2025-26Burnley100——07,0
2024-25Nott'm Forest9017—16,6
2024-25West Ham100——07,3
2023-24West Ham377 (2 rig.)724—47,3
2023-24Southampton101——08,7

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

17 %110,1357 %
13 K. SchlotterbeckKeven Matteo Schlotterbeck
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Southampton9103—17,2
2026-27Augsburg1002—16,9
2025-26Augsburg200——06,9
2024-25Augsburg283110—4 17,0
2023-24Bochum275139—97,1
2023-24Freiburg00139—07,1

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

15 %100,1170 %
7 Léo ScienzaLeonardo Weschenfelder Scienza
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Southampton2101—16,8
2025-26Heidenheim2101—07,5
2025-26Southampton100——06,5
2024-25Heidenheim253416—17,1
2023-24Ulm341244—47,9
2023-24Heidenheim—00————
2023-24Magdeburg—00————

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

4 %100,6727 %
7 R. AkachukwuRomeo Akachukwu
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-272101—07,3
2025-26000——0—
2024-25000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

3 %101,1821 %
11 L. DobbinLewis Norman Dobbin
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Southampton200——06,4
2025-26Preston110——07,3
2025-26Preston North End FC110——07,3
2024-25West Brom17007—06,7
2024-25Norwich100——06,7
2024-25Aston Villa—00————
2024-25Everton—00————
2023-24Everton12103—16,6

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

3 %000,0027 %

Prubabilità chì un ghjucatore marchi almenu un gol : gol aspettati di a so squadra (mudellu) sparti secondu a so parte di i gol di a stagione, u so postu è u so tempu di ghjocu, po pisati secondu a so prubabilità di ghjucà. Statistica, micca cunsigliu.

Cumpusizioni probabili
Chì ghjè ?
Le onze le plus probable, construit à partir des joueurs qui ont le plus souvent été titulaires cette saison, en écartant blessés et suspendus connus. Le C signale le capitaine, l'astérisque un joueur placé à un poste voisin faute de titulaire disponible. Ce n'est pas la feuille de match officielle, qui n'est connue qu'une heure avant le coup d'envoi.

Wolves — 4-2-3-1

Allenatore : César Peixoto dapoi 01/07/2026 · rilevatu u 23/10/2026

José Pedro Malheiro de Sá Wolves · 2026-27 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,9 Portugal · 2026-27 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Wolves · 2025-26 : 23 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 6,8 Wolves · 2024-25 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Wolves · 2023-24 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 1 J. SáHugo Bueno López Wolves · 2026-27 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 4,7 Wolves · 2025-26 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,0 Feyenoord · 2024-25 : 20 partite, 0 gol(i), 3 passata(e), 7 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,9 Wolves · 2024-25 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Wolves · 2023-24 : 22 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 7 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,6 3 H. BuenoKieran John Trippier Wolves · 2026-27 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,8 Newcastle · 2025-26 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,2 Newcastle · 2024-25 : 25 partite, 0 gol(i), 3 passata(e), 16 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,0 Newcastle · 2023-24 : 28 partite, 1 gol(i), 10 passata(e), 27 fallu(i), — fora di ghjocu, 5 ghjalla(e), nota 7,3 2 K. TrippierLadislav Krejčí Czechia · 2026-27 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,8 Wolves · 2026-27 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 0 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,8 Czech Republic · 2026-27 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,8 Wolves · 2025-26 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,0 Girona · 2025-26 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 5,6 Girona · 2024-25 : 34 partite, 2 gol(i), 0 passata(e), 24 fallu(i), — fora di ghjocu, 9 ghjalla(e), nota 6,9 37 L. KrejčíYerson Mosquera Valdelamar Wolves · 2026-27 : 1 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 3 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,9 Vitória SC · 2026-27 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Wolves · 2025-26 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 3 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,5 Wolves · 2024-25 : 5 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 6 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 7,0 Villarreal · 2024-25 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Villarreal · 2023-24 : 16 partite, 2 gol(i), 1 passata(e), 14 fallu(i), — fora di ghjocu, 4 ghjalla(e), nota 7,1 Wolves · 2023-24 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 15 Y. MosqueraRafiki Saïd Ahamada Wolves · 2026-27 : 4 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 3 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,7 Standard · 2025-26 : 37 partite, 8 gol(i), 4 passata(e), 21 fallu(i), — fora di ghjocu, 4 ghjalla(e), nota 7,1 Troyes · 2024-25 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Troyes · 2023-24 : 35 partite, 9 gol(i), 3 passata(e), 40 fallu(i), — fora di ghjocu, 4 ghjalla(e), nota 6,9 19 R. SaïdJordan Anthony James Wolves · 2026-27 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,4 Wales · 2026-27 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,3 Leicester · 2025-26 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Rennes · 2025-26 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Rennes · 2024-25 : 31 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 26 fallu(i), — fora di ghjocu, 4 ghjalla(e), nota 6,9 Birmingham City FC · 2024-25 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Birmingham · 2024-25 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Birmingham · 2023-24 : 42 partite, 8 gol(i), 0 passata(e), 32 fallu(i), — fora di ghjocu, 10 ghjalla(e), nota 6,8 Birmingham City FC · 2023-24 : 42 partite, 8 gol(i), 0 passata(e), 32 fallu(i), — fora di ghjocu, 10 ghjalla(e), nota 6,8 8 J. JamesMarshall Nyasha Munetsi Wolves · 2026-27 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 0 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 4,3 Wolves · 2025-26 : 2 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 4 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,0 Paris FC · 2025-26 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,9 Reims · 2024-25 : 19 partite, 4 gol(i), 2 passata(e), 28 fallu(i), — fora di ghjocu, 5 ghjalla(e), nota 7,0 Wolves · 2024-25 : 14 partite, 2 gol(i), 1 passata(e), 19 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,9 Reims · 2023-24 : 27 partite, 4 gol(i), 3 passata(e), 45 fallu(i), — fora di ghjocu, 5 ghjalla(e), nota 6,9 5 M. MunetsiAndré Trindade da Costa Neto 2026-27 : 1 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 8,2 2025-26 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,6 2024-25 : 35 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 36 fallu(i), — fora di ghjocu, 7 ghjalla(e), nota 6,9 7 AndréJean-Ricner Bellegarde Wolves · 2026-27 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,3 Wolves · 2025-26 : 3 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 3 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,7 Wolves · 2024-25 : 37 partite, 2 gol(i), 7 passata(e), 31 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 6,8 Wolves · 2023-24 : 22 partite, 2 gol(i), 1 passata(e), 10 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), 1 rossa(e), nota 6,7 Strasbourg · 2023-24 : 3 partite, 2 gol(i), 2 passata(e), 3 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 7,6 27 J. BellegardeAdam James Armstrong Wolves · 2026-27 : 3 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,0 Southampton · 2025-26 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,2 Wolves · 2025-26 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,5 West Brom · 2024-25 : 16 partite, 3 gol(i), 0 passata(e), 16 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,7 Southampton · 2024-25 : 2 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 7,3 Southampton · 2023-24 : 49 partite, 24 gol(i), 13 passata(e), 41 fallu(i), — fora di ghjocu, 5 ghjalla(e), nota 7,2 10 A. Armstrong
José Pedro Malheiro de Sá
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Wolves100——06,9
2026-27Portugal000——0—
2025-26Wolves2300——26,8
2024-25Wolves000——0—
2023-24Wolves000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Hugo Bueno López
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Wolves2001—04,7
2025-26Wolves2001—07,0
2024-25Feyenoord20037—16,9
2024-25Wolves000——0—
2023-24Wolves22007—16,6

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Kieran John Trippier
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Wolves2001—16,8
2025-26Newcastle100——06,2
2024-25Newcastle250316—17,0
2023-24Newcastle2811027—57,3

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Ladislav Krejčí
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Czechia2002—07,8
2026-27Wolves2000—06,8
2026-27Czech Republic2002—07,8
2025-26Wolves200——17,0
2025-26Girona2002—15,6
2024-25Girona342024—96,9

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Yerson Mosquera Valdelamar
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Wolves1013—07,9
2026-27Vitória SC000——0—
2025-26Wolves2003—06,5
2024-25Wolves5006—27,0
2024-25Villarreal—00————
2023-24Villarreal162114—47,1
2023-24Wolves000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Rafiki Saïd Ahamada
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Wolves4003—16,7
2025-26Standard378421—47,1
2024-25Troyes—00————
2023-24Troyes359 (2 rig.)340—46,9

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Jordan Anthony James
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Wolves2001—06,4
2026-27Wales2002—17,3
2025-26Leicester000——0—
2025-26Rennes000——0—
2024-25Rennes310126—46,9
2024-25Birmingham City FC000——0—
2024-25Birmingham000——0—
2023-24Birmingham428032—106,8
2023-24Birmingham City FC428032—106,8

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Marshall Nyasha Munetsi
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Wolves2000—04,3
2025-26Wolves2104—07,0
2025-26Paris FC1001—06,9
2024-25Reims194228—57,0
2024-25Wolves142119—06,9
2023-24Reims274345—56,9

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

André Trindade da Costa Neto
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27110——08,2
2025-262001—17,6
2024-25350036—76,9

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Jean-Ricner Bellegarde
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Wolves1002—06,3
2025-26Wolves3003—06,7
2024-25Wolves372731—36,8
2023-24Wolves222110—0 16,7
2023-24Strasbourg3223—27,6

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Adam James Armstrong
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Wolves3101—07,0
2025-26Southampton2002—06,2
2025-26Wolves2001—06,5
2024-25West Brom163 (1 rig.)016—06,7
2024-25Southampton21 (1 rig.)01—27,3
2023-24Southampton4924 (5 rig.)1341—57,2

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Ondeci ricustituitu à partesi da i posti è da u tempu di ghjocu (ultima cumpusizione ufficiale è tempu di ghjocu di a stagione). Una stella signala un ghjucatore fora di u so postu abituale. Ùn hè micca a cumpusizione ufficiale, publicata circa un'ora nanzu à u calciu d'iniziu. 11 titulare(i) di l'ultima partita (24/10/2026) cunfirmatu(i).

Southampton — 4-2-3-1

Allenatore : W. Still dapoi 01/07/2025 · rilevatu u 23/10/2026

Daniel Peretz Israel · 2026-27 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,7 Southampton · 2026-27 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,4 Southampton · 2025-26 : 4 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,0 Hamburg · 2025-26 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,8 1 D. PeretzKeven Matteo Schlotterbeck Southampton · 2026-27 : 9 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 3 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,2 Augsburg · 2026-27 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,9 Augsburg · 2025-26 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,9 Augsburg · 2024-25 : 28 partite, 3 gol(i), 1 passata(e), 10 fallu(i), — fora di ghjocu, 4 ghjalla(e), 1 rossa(e), nota 7,0 Bochum · 2023-24 : 27 partite, 5 gol(i), 1 passata(e), 39 fallu(i), — fora di ghjocu, 9 ghjalla(e), nota 7,1 Freiburg · 2023-24 : 0 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 39 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,1 13 K. SchlotterbeckJames Patrick Bree Southampton · 2026-27 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 3 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,4 Southampton · 2025-26 : 4 partite, 1 gol(i), 1 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,1 Charlton · 2025-26 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,2 Charlton Athletic FC · 2025-26 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,2 Southampton · 2024-25 : 17 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 4 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,7 Southampton · 2023-24 : 19 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 11 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), 1 rossa(e), nota 6,9 14 J. BreeJack Stephens 2026-27 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,9 2025-26 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 2024-25 : 19 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 13 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), 2 rossa(e), nota 6,7 2023-24 : 26 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 17 fallu(i), — fora di ghjocu, 7 ghjalla(e), nota 7,0 5 J. StephensRyan Phelim Manning Rep. Of Ireland · 2026-27 : 4 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 4 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,1 Southampton · 2026-27 : 1 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 8,3 Southampton · 2025-26 : 3 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,3 Southampton · 2024-25 : 24 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 19 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 7,0 Southampton · 2023-24 : 40 partite, 0 gol(i), 2 passata(e), 27 fallu(i), — fora di ghjocu, 9 ghjalla(e), nota 7,1 3 R. ManningJames Michael Edward Ward-Prowse Southampton · 2026-27 : 9 partite, 1 gol(i), 1 passata(e), 3 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,1 West Ham · 2026-27 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,5 West Ham · 2025-26 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,2 Burnley · 2025-26 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,0 Nott'm Forest · 2024-25 : 9 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 7 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,6 West Ham · 2024-25 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,3 West Ham · 2023-24 : 37 partite, 7 gol(i), 7 passata(e), 24 fallu(i), — fora di ghjocu, 4 ghjalla(e), nota 7,3 Southampton · 2023-24 : 1 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 8,7 30 J. Ward-ProwseLeonardo Weschenfelder Scienza Southampton · 2026-27 : 2 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,8 Heidenheim · 2025-26 : 2 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,5 Southampton · 2025-26 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,5 Heidenheim · 2024-25 : 25 partite, 3 gol(i), 4 passata(e), 16 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,1 Ulm · 2023-24 : 34 partite, 12 gol(i), 4 passata(e), 4 fallu(i), — fora di ghjocu, 4 ghjalla(e), nota 7,9 Heidenheim · 2023-24 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Magdeburg · 2023-24 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 7 L. ScienzaKuryu Matsuki Southampton · 2026-27 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,8 Southampton · 2025-26 : 2 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 3 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,2 Goztep · 2024-25 : 28 partite, 2 gol(i), 4 passata(e), 20 fallu(i), — fora di ghjocu, 5 ghjalla(e), nota 6,8 27 K. MatsukiCaspar Jander Southampton · 2026-27 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 4,4 Southampton · 2025-26 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,3 Nurnberg · 2025-26 : 1 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 9,2 Nurnberg · 2024-25 : 32 partite, 3 gol(i), 9 passata(e), 49 fallu(i), — fora di ghjocu, 8 ghjalla(e), 1 rossa(e), nota 7,2 Nurnberg · 2023-24 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 8 C. JanderFinn Isaac Azaz Rep. Of Ireland · 2026-27 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,1 Southampton · 2026-27 : 2 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,5 Southampton · 2025-26 : 4 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,0 Middlesbrough · 2025-26 : 2 partite, 1 gol(i), 1 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,1 Middlesbrough · 2024-25 : 45 partite, 12 gol(i), 11 passata(e), 21 fallu(i), — fora di ghjocu, 6 ghjalla(e), nota 7,3 Plymouth · 2023-24 : 26 partite, 7 gol(i), 5 passata(e), 8 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 7,1 Middlesbrough · 2023-24 : 20 partite, 4 gol(i), 5 passata(e), 8 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 7,1 10 F. AzazLewis Norman Dobbin Southampton · 2026-27 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,4 Preston · 2025-26 : 1 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,3 Preston North End FC · 2025-26 : 1 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,3 West Brom · 2024-25 : 17 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 7 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,7 Norwich · 2024-25 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,7 Aston Villa · 2024-25 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Everton · 2024-25 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Everton · 2023-24 : 12 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 3 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,6 11 L. Dobbin
Daniel Peretz
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Israel200——07,7
2026-27Southampton200——07,4
2025-26Southampton400——07,0
2025-26Hamburg200——06,8

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Keven Matteo Schlotterbeck
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Southampton9103—17,2
2026-27Augsburg1002—16,9
2025-26Augsburg200——06,9
2024-25Augsburg283110—4 17,0
2023-24Bochum275139—97,1
2023-24Freiburg00139—07,1

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

James Patrick Bree
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Southampton2003—06,4
2025-26Southampton4112—07,1
2025-26Charlton100——07,2
2025-26Charlton Athletic FC100——07,2
2024-25Southampton17014—06,7
2023-24Southampton190111—0 16,9

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Jack Stephens
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27200——06,9
2025-26000——0—
2024-25191013—2 26,7
2023-24260117—77,0

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Ryan Phelim Manning
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Rep. Of Ireland4004—17,1
2026-27Southampton101——08,3
2025-26Southampton301——17,3
2024-25Southampton240119—27,0
2023-24Southampton400227—97,1

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

James Michael Edward Ward-Prowse
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Southampton9113—07,1
2026-27West Ham100——07,5
2025-26West Ham1002—16,2
2025-26Burnley100——07,0
2024-25Nott'm Forest9017—16,6
2024-25West Ham100——07,3
2023-24West Ham377 (2 rig.)724—47,3
2023-24Southampton101——08,7

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Leonardo Weschenfelder Scienza
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Southampton2101—16,8
2025-26Heidenheim2101—07,5
2025-26Southampton100——06,5
2024-25Heidenheim253416—17,1
2023-24Ulm341244—47,9
2023-24Heidenheim—00————
2023-24Magdeburg—00————

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Kuryu Matsuki
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Southampton2001—06,8
2025-26Southampton2103—07,2
2024-25Goztep282420—56,8

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Caspar Jander
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Southampton2001—04,4
2025-26Southampton1002—06,3
2025-26Nurnberg1011—09,2
2024-25Nurnberg323949—8 17,2
2023-24Nurnberg—00————

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Finn Isaac Azaz
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Rep. Of Ireland2002—07,1
2026-27Southampton201——06,5
2025-26Southampton4101—17,0
2025-26Middlesbrough211——07,1
2024-25Middlesbrough45121121—67,3
2023-24Plymouth26758—27,1
2023-24Middlesbrough20458—27,1

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Lewis Norman Dobbin
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Southampton200——06,4
2025-26Preston110——07,3
2025-26Preston North End FC110——07,3
2024-25West Brom17007—06,7
2024-25Norwich100——06,7
2024-25Aston Villa—00————
2024-25Everton—00————
2023-24Everton12103—16,6

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Ondeci ricustituitu à partesi da i posti è da u tempu di ghjocu (ultima cumpusizione ufficiale è tempu di ghjocu di a stagione). Una stella signala un ghjucatore fora di u so postu abituale. Ùn hè micca a cumpusizione ufficiale, publicata circa un'ora nanzu à u calciu d'iniziu. 11 titulare(i) di l'ultima partita (24/10/2026) cunfirmatu(i).

Faccia à faccia
Chì ghjè ?
Les dernières confrontations directes entre ces deux équipes, de la plus récente à la plus ancienne. Utile pour l'ambiance, moins pour prévoir : les effectifs changent d'une saison à l'autre.

2vittoria(e) Wolves
2patta(e)
2vittoria(e) Southampton
3,0gol per partita

6 scontru(i) : Wolves 7 reta(e), Southampton 11 · e duie squadre marcanu in 33 % di i casi · più di 2,5 gol in 67 %

DataPartitaRisultatuVincitore
10/04/2009Wolves – Southampton Championship ♂3 – 0Wolves
15/11/2008Southampton – Wolves Championship ♂1 – 2Wolves
04/03/2008Wolves – Southampton Championship ♂2 – 2patta
06/11/2007Southampton – Wolves Championship ♂0 – 0patta
31/03/2007Wolves – Southampton Championship ♂0 – 6Southampton
01/11/2006Southampton – Wolves Championship ♂2 – 0Southampton

Da a più recente à a più anziana.

Tutta a storia Wolves – Southampton →

Diffusione TV
Chì ghjè ?
Où regarder le match, dans ton pays d'abord, puis dans les autres pays d'Europe : le pays de la compétition (la ligue y attribue ses droits) et ceux que le site sert. Quand la ligue a déjà annoncé la chaîne, elle est affichée telle quelle ; sinon on montre qui détient les droits de la compétition cette saison, c'est-à-dire les chaînes possibles. Les droits sont renseignés par le site à partir des attributions publiées par les ligues, à vérifier auprès de la chaîne le jour du match.

Diffusione scunnisciuta : nè canale annunziatu, nè diritti indicati per sta cumpetizione.

Nisunu sistema ùn guarantisce un guadagnu · pruibitu à i minori di 18 anni · Joueurs Info Service 09 74 75 13 13