Serie B ♂ · sab. 01 mag. 2027 · 15:00
Modena – Cremonese
Freschezza di l'infurmazioni 4 da verificà
- Gruppu di Modena : u 23/10/2026 da verificà
- Assenti di Modena : u 25/10/2026 da verificà
- Gruppu di Cremonese : u 23/10/2026 da verificà
- Assenti di Cremonese : u 25/10/2026 da verificà
Certe infurmazioni sò vechje: da cunfruntà cù l'annunzii di i club nanzu à scumette.
Ùn ci hè ancu previsione per sta partita : ghjunghje cù a prossima racolta.
FormaChì ghjè ?
Les cinq derniers matchs joués, du plus ancien (à gauche) au plus récent (à droite), toutes compétitions : V victoire, N nul, D défaite. Survolez une lettre pour voir la date, l'adversaire et le score. Une bonne forme ne garantit rien, elle situe l'équipe dans son moment.
Chì ghjè ?
Modena VDVVN da u più anticu à u più recente
| 11/10/2026 | cas. | Verona Serie B ♂ | 3 – 2 | V |
| 17/10/2026 | for. | Carrarese Serie B ♂ | 1 – 2 | D |
| 24/10/2026 | cas. | Cesena Serie B ♂ | 3 – 0 | V |
| 27/10/2026 | for. | Vicenza Serie B ♂ | 2 – 1 | V |
| 31/10/2026 | cas. | Mantova Serie B ♂ | 1 – 1 | N |
Cremonese NDDVV da u più anticu à u più recente
| 10/10/2026 | for. | Arezzo Serie B ♂ | 0 – 0 | N |
| 17/10/2026 | for. | Pisa Serie B ♂ | 1 – 3 | D |
| 24/10/2026 | cas. | Juve Stabia Serie B ♂ | 0 – 1 | D |
| 27/10/2026 | for. | Mantova Serie B ♂ | 2 – 0 | V |
| 31/10/2026 | cas. | Benevento Serie B ♂ | 2 – 0 | V |
Tutte e cumpetizioni cunfuse ; u faccia à faccia quì sottu ùn ritene chè i scontri diretti, da u più recente à u più anticu.
Serie in corsuChì ghjè ?
Ce qui dure en ce moment : victoires ou défaites d'affilée, matchs sans défaite, sans encaisser, en marquant, à domicile ou à l'extérieur, toutes compétitions. Une série se lit comme un état de forme, pas comme une loi : elle finit toujours par s'arrêter, et souvent quand on ne l'attend pas.
Chì ghjè ?
Modena 7 partite marchendu 4 partite senza scunfitta in casa 3 partite senza scunfitta
esce da un pattu 1-1 contr'à Mantova · 3 V, 1 P, 1 S in l'ultime 5 partite (10 gol fatti, 6 incassati)
Cremonese 2 vittorie di fila 2 partite senza incassà
esce da una vittoria 2-0 contr'à Benevento · 2 V, 1 P, 2 S in l'ultime 5 partite (5 gol fatti, 4 incassati)
Forze in presenzaChì ghjè ?
Le portrait de chaque équipe en chiffres. Attaque : buts marqués par match, tirs. Défense : buts encaissés, matchs sans en prendre. Gardien : arrêts et part des tirs cadrés qu'il stoppe. Entraîneur : depuis quand il est là, son système habituel (4-3-3 = quatre défenseurs, trois milieux, trois attaquants) et un style déduit des chiffres, pas d'une opinion.
Chì ghjè ?
Modena
Attaccu · 1,70 reta(e) per partita (1,70 in casa, 1,80 fora) · 15,9 tiri per partita, 30 % in u quadru · senza marcà in 14 % di e partite · rigori 0 marcatu(i) · tempu forte : 76-90a minuta
Difesa · 1,10 incassata(e) per partita (1,30 in casa, 1,00 fora) · 14 % di partite senza incassà · incassa soprattuttu versu a 16-30a minuta · 13 gialla(e), 0 rossa(e)
Disciplina · 12,8 fallu(i) per partita · 2,1 fora di ghjocu per partita · 1,60 gialla(e) è 0,30 rossa(e) per partita (fiches de match, 18 partita(e))
Guardianu · L. Chichizola rotazione · 6 parata(e), 67 % di i tiri in u quadru parati · 3,00 incassata(e) per 90 min · nota 7,9
Allenatore · Daniele Galloppa dapoi 01/08/2026 · 1 club allenatu(i) dapoi 2026
Sistema : 4-3-3, trois attaquants · équilibre entre attaque et défense · marque surtout entre la 76e et la 90e minute (ancu 3-5-2 ×3, 4-4-2 ×1)
Forma (API-Football) : WWLDWWL
Cremonese
Attaccu · 0,90 reta(e) per partita (1,00 in casa, 0,80 fora) · 14,2 tiri per partita, 36 % in u quadru · senza marcà in 57 % di e partite · rigori 0 marcatu(i) · tempu forte : 0-15a minuta
Difesa · 1,40 incassata(e) per partita (1,30 in casa, 1,50 fora) · 29 % di partite senza incassà · incassa soprattuttu versu a 31-45a minuta · 13 gialla(e), 1 rossa(e)
Disciplina · 14,2 fallu(i) per partita · 1,4 fora di ghjocu per partita · 2,10 gialla(e) è 0,40 rossa(e) per partita (fiches de match, 18 partita(e))
Guardianu · F. Agazzi rotazione · 2 parata(e), 100 % di i tiri in u quadru parati · 0,00 incassata(e) per 90 min · nota 7,2
Allenatore · Fabio Pecchia dapoi 01/09/2026 · 1 club allenatu(i) dapoi 2026
Sistema : 4-2-3-1, un seul avant-centre · attaque en difficulté · marque surtout entre la 0e et la 15e minute (ancu 3-5-2 ×1, 4-3-3 ×1)
Forma (API-Football) : LLWDDDL
Feriti è squalificatiChì ghjè ?
Les joueurs qui devraient manquer le prochain match : blessés, suspendus (carton rouge, cartons jaunes accumulés) et incertains, tels que notre source les relève quelques jours avant la rencontre, plus les cartons rouges lus dans nos fiches de match (« suspension probable »). La liste officielle n'est connue qu'avec la composition, une heure avant le coup d'envoi. Un absent pèse sur nos compositions probables et sur les buteurs probables, pas encore sur les probabilités du match.
Chì ghjè ?
ArbitruChì ghjè ?
Ce que l'arbitre siffle en moyenne par match cette saison : fautes, hors-jeu (signalés par ses assistants), cartons jaunes et rouges, penaltys. Comparé aux fautes que les deux équipes commettent d'habitude, cela dit si le match risque d'être haché. Un arbitre n'est jamais une cause de résultat, mais une équipe fautive souffre davantage avec un arbitre sévère.
Chì ghjè ?
Arbitru ùn hè ancu designatu in i nostri dati (designazione cunnisciuta qualchì ghjornu nanzu à a partita).
Risicu disciplinariuChì ghjè ?
Pour chaque titulaire probable : fautes, cartons jaunes et hors-jeu par 90 minutes cette saison (avec peu de minutes jouées, le taux est rapproché de la moyenne de son poste). L'arbitre est comparé à la moyenne de sa compétition : un arbitre qui siffle 15 % de fautes de plus fait monter les fautes attendues d'autant. Risque de carton : moitié le taux de cartons du joueur, moitié ses fautes multipliées par le nombre de cartons que l'arbitre donne par faute ; c'est la probabilité d'au moins un jaune s'il joue tout le match. Hors-jeu : attaquants, additionnés match par match. Une estimation, pas une certitude.
Chì ghjè ?
Falli aspettati : 11,3 per Modena, 11,1 per Cremonese · Carte gialle aspettate : 3,4 · Fora di ghjocu aspettati : 5,6
Arbitru micca ancu designatu : media di a cumpetizione.
Attaccanti u più spessu fora di ghjocu : M. NastiMarco Nasti P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.Stagione Squadra P Gol Passate Falli FG Carte Nota 2026-27 Cremonese 2 0 1 1 — 0 6,7 2025-26 Empoli 26 4 0 44 — 4 6,6 2025-26 Cremonese — 0 0 — — — — 2024-25 Cremonese 28 2 1 30 — 10 1 6,6 2024-25 Milan 0 0 0 — — 0 — 2023-24 Bari 37 7 2 58 — 11 1 6,8 Stagione Squadra P Gol Passate Falli FG Carte Nota 2026-27 Modena 1 0 1 1 — 0 6,3 2025-26 Monza 16 2 4 1 — 1 7,2 2025-26 Modena 0 0 0 — — 0 — 2024-25 Modena 30 5 3 1 — 3 6,8 2024-25 Frosinone 22 4 3 1 — 1 6,8 2023-24 Frosinone 14 0 0 5 — 2 6,7 Stagione P Gol Passate Falli FG Carte Nota 2026-27 1 0 1 — — 0 6,6 2025-26 0 0 0 — — 1 6,8 Stagione Squadra P Gol Passate Falli FG Carte Nota 2026-27 Modena 1 2 0 1 — 0 8,6 2025-26 Modena 15 2 0 17 — 2 6,9 2025-26 Napoli 0 0 0 — — 0 — 2024-25 Frosinone 36 5 3 35 — 3 7,0 2024-25 Napoli — 0 0 — — — — 2023-24 Catanzaro 28 3 2 22 — 3 6,7 2023-24 Napoli — 0 0 — — — —
Stima à partesi da a cumpusizione probabile è da e statistiche di a stagione : tassi per 90 minuti di ogni titulare (avvicinati à a media di u postu quandu hà ghjucatu pocu), di fronte à a severità di l'arbitru. Ùn hè micca una previsione ufficiale.
Marcatori probabiliChì ghjè ?
La probabilité que chaque joueur marque au moins un but dans ce match. On part des buts attendus de son équipe, qu'on répartit selon les buts qu'il a déjà marqués, son poste et son temps de jeu, puis on tient compte de ses chances de jouer. 45 % pour un attaquant = un peu moins d'une fois sur deux. Les blessés et les gardiens n'y figurent pas.
Chì ghjè ?
Modena
| Ghjucatore | Marca | Gol | Passate | Gol / 90 min | Ghjoca | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11 A. BelottiAndrea Belotti
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 8 % | 3 | 0 | 2,11 | 15 % | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
70 G. AmbrosinoGiuseppe Ambrosino Di Bruttopilo
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 5 % | 2 | 0 | 2,43 | 24 % | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
24 E. ColpoE. Colpo
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 3 % | 0 | 0 | — | 60 % | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
27 Paulo AzziPaulo Daniel Dentello Azzi
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10. | 2 % | 0 | 0 | 0,00 | 41 % |
Cremonese
Ùn ci hè abbastanza dati per stimà i marcatori.
Prubabilità chì un ghjucatore marchi almenu un gol : gol aspettati di a so squadra (mudellu) sparti secondu a so parte di i gol di a stagione, u so postu è u so tempu di ghjocu, po pisati secondu a so prubabilità di ghjucà. Statistica, micca cunsigliu.
Cumpusizioni probabiliChì ghjè ?
Le onze le plus probable, construit à partir des joueurs qui ont le plus souvent été titulaires cette saison, en écartant blessés et suspendus connus. Le C signale le capitaine, l'astérisque un joueur placé à un poste voisin faute de titulaire disponible. Ce n'est pas la feuille de match officielle, qui n'est connue qu'une heure avant le coup d'envoi.
Chì ghjè ?
Modena — 4-3-3
Allenatore : Daniele Galloppa dapoi 01/08/2026 · rilevatu u 23/10/2026
| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Modena | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | 7,9 |
| 2025-26 | Modena | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | 6,9 |
| 2024-25 | Parma | 19 | 0 | 0 | — | — | 0 | 6,9 |
| 2024-25 | Modena | 18 | 0 | 0 | — | — | 1 | 7,3 |
| 2024-25 | Spezia | 11 | 0 | 0 | — | — | 1 | 7,3 |
| 2023-24 | Parma | 36 | 0 | 1 | 1 | — | 3 | 7,0 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Bryant Nieling| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Modena | 1 | 0 | 0 | 1 | — | 0 | 6,3 |
| 2025-26 | Cambuur | 32 | 0 | 0 | 13 | — | 2 | 7,0 |
| 2025-26 | Modena | 0 | 0 | 0 | 1 | — | 0 | 6,5 |
| 2024-25 | Cambuur | 32 | 1 | 2 | 35 | — | 6 1 | 7,1 |
| 2023-24 | For Sittard | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Daniel Tonoli| Stagione | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | 1 | 0 | 0 | 1 | — | 1 | 6,0 |
| 2025-26 | 1 | 0 | 0 | 2 | — | 0 | 7,3 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Steven Folly Nador| Stagione | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | 7,2 |
| 2025-26 | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Francesco Folino| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Modena | 4 | 0 | 0 | 3 | — | 0 | 6,5 |
| 2026-27 | Cremonese | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | 6,9 |
| 2025-26 | Cremonese | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2024-25 | Juve Stabia | 16 | 3 | 0 | 7 | — | 5 | 6,9 |
| 2024-25 | Cremonese | 14 | 0 | 0 | 7 | — | 0 | 6,9 |
| 2023-24 | Juve Stabia | 26 | 1 | 0 | — | — | 3 | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Paulo Daniel Dentello Azzi| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Modena | 7 | 0 | 0 | 2 | — | 0 | 6,7 |
| 2025-26 | Monza | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
| 2024-25 | Cremonese | 20 | 3 | 2 | 16 | — | 4 | 6,8 |
| 2024-25 | Cagliari | 6 | 0 | 0 | 5 | — | 2 | 7,1 |
| 2023-24 | Cagliari | 25 | 0 | 0 | 5 | — | 1 | 6,6 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Francesco Filippo Zampano| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Modena | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | 6,5 |
| 2025-26 | Modena | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | 6,2 |
| 2024-25 | Venezia | 35 | 1 | 2 | 24 | — | 5 | 6,6 |
| 2024-25 | Modena | 1 | 0 | 0 | 1 | — | 0 | 7,3 |
| 2023-24 | Venezia | 38 | 1 | 5 | 43 | — | 7 | 6,9 |
| 2023-24 | Modena | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | 7,7 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Giacomo Olzer| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Modena | 1 | 0 | 0 | 2 | — | 1 | 6,5 |
| 2025-26 | Pescara | 2 | 0 | 0 | — | — | 0 | 6,6 |
| 2024-25 | Brescia | 27 | 1 | 1 | 23 | — | 4 | 6,8 |
| 2023-24 | Brescia | 28 | 0 | 0 | 27 | — | 6 | 6,7 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Antonio Imputato| Stagione | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | 1 | 0 | 1 | — | — | 0 | 6,6 |
| 2025-26 | 0 | 0 | 0 | — | — | 1 | 6,8 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Giuseppe Ambrosino Di Bruttopilo| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Modena | 1 | 2 | 0 | 1 | — | 0 | 8,6 |
| 2025-26 | Modena | 15 | 2 | 0 | 17 | — | 2 | 6,9 |
| 2025-26 | Napoli | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2024-25 | Frosinone | 36 | 5 | 3 | 35 | — | 3 | 7,0 |
| 2024-25 | Napoli | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
| 2023-24 | Catanzaro | 28 | 3 | 2 | 22 | — | 3 | 6,7 |
| 2023-24 | Napoli | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Giuseppe Caso| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Modena | 1 | 0 | 1 | 1 | — | 0 | 6,3 |
| 2025-26 | Monza | 16 | 2 | 4 | 1 | — | 1 | 7,2 |
| 2025-26 | Modena | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2024-25 | Modena | 30 | 5 | 3 | 1 | — | 3 | 6,8 |
| 2024-25 | Frosinone | 22 | 4 | 3 | 1 | — | 1 | 6,8 |
| 2023-24 | Frosinone | 14 | 0 | 0 | 5 | — | 2 | 6,7 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Ondeci ricustituitu à partesi da i posti è da u tempu di ghjocu (tempu di ghjocu di a stagione). Una stella signala un ghjucatore fora di u so postu abituale. Ùn hè micca a cumpusizione ufficiale, publicata circa un'ora nanzu à u calciu d'iniziu.
Cremonese — 4-3-3
Allenatore : Fabio Pecchia dapoi 01/09/2026 · rilevatu u 23/10/2026
| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Cremonese | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | 8,2 |
| 2025-26 | Empoli | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | 8,0 |
| 2024-25 | Cremonese | 42 | 0 | 0 | — | — | 0 | 7,0 |
| 2023-24 | Catanzaro | 40 | 0 | 0 | 2 | — | 1 | 7,1 |
| 2023-24 | Cremonese | — | 0 | 0 | 2 | — | — | 7,1 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Federico Baschirotto| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Cremonese | 4 | 0 | 0 | 1 | — | 1 | 6,9 |
| 2025-26 | Cremonese | 1 | 0 | 0 | 2 | — | 0 | 7,0 |
| 2024-25 | Lecce | 38 | 2 | 0 | 31 | — | 3 | 6,9 |
| 2023-24 | Lecce | 37 | 0 | 1 | 30 | — | 3 1 | 6,7 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Alessandro Vogliacco| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Cremonese | 2 | 0 | 0 | — | — | 0 | 6,8 |
| 2025-26 | PAOK | 4 | 1 | 0 | 1 | — | 1 | 6,7 |
| 2025-26 | Genoa | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
| 2024-25 | Parma | 19 | 2 | 0 | 12 | — | 3 | 6,7 |
| 2024-25 | Genoa | 12 | 2 | 0 | 12 | — | 3 | 6,7 |
| 2023-24 | Genoa | 20 | 0 | 1 | 13 | — | 4 | 6,9 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Sebastiano Luperto| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Cremonese | 2 | 0 | 0 | 1 | — | 0 | 6,9 |
| 2025-26 | Cremonese | 15 | 0 | 1 | 9 | — | 1 | 6,7 |
| 2025-26 | Cagliari | 3 | 0 | 1 | — | — | 0 | 7,9 |
| 2024-25 | Cagliari | 38 | 1 | 3 | 23 | — | 4 | 6,8 |
| 2024-25 | Empoli | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
| 2023-24 | Empoli | 38 | 1 | 1 | 25 | — | 4 | 6,9 |
| 2023-24 | Cagliari | 3 | 0 | 1 | — | — | 0 | 7,9 |
| 2023-24 | Napoli | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Tommaso Barbieri| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Cremonese | 2 | 0 | 0 | 3 | — | 1 | 6,4 |
| 2025-26 | Cremonese | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2024-25 | Cremonese | 35 | 3 | 4 | 40 | — | 11 | 7,0 |
| 2024-25 | Juventus | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
| 2023-24 | Pisa | 31 | 3 | 2 | 40 | — | 7 | 6,9 |
| 2023-24 | Juventus | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Simone Pontisso| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Cremonese | 2 | 0 | 0 | 1 | — | 0 | 7,3 |
| 2025-26 | Catanzaro | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | 6,9 |
| 2024-25 | Catanzaro | 28 | 2 | 6 | 16 | — | 6 | 7,1 |
| 2023-24 | Catanzaro | 27 | 2 | 0 | 21 | — | 3 | 6,8 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Jari Vandeputte| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Cremonese | 2 | 0 | 0 | 3 | — | 1 | 7,0 |
| 2025-26 | Cremonese | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | 6,6 |
| 2024-25 | Cremonese | 39 | 5 | 11 | 32 | — | 5 | 7,2 |
| 2023-24 | Catanzaro | 39 | 9 (1 rig.) | 13 | 40 | — | 7 | 7,3 |
| 2023-24 | Cremonese | — | 0 (1 rig.) | 13 | 40 | — | — | 7,3 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Tommaso Berti| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Cremonese | 2 | 1 | 1 | — | — | 0 | 7,6 |
| 2026-27 | Italy | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2025-26 | Cesena | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 | 7,3 |
| 2024-25 | Cesena | 30 | 2 | 2 | 8 | — | 1 | 6,8 |
| 2023-24 | Cesena | 38 | 6 | 0 | — | — | 4 | — |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Adrian Lickūnas| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Lithuania | 3 | 0 | 0 | 1 | — | 0 | 6,5 |
| 2026-27 | Cremonese | 2 | 0 | 0 | 2 | — | 0 | 6,4 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Marco Nasti| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Cremonese | 2 | 0 | 1 | 1 | — | 0 | 6,7 |
| 2025-26 | Empoli | 26 | 4 | 0 | 44 | — | 4 | 6,6 |
| 2025-26 | Cremonese | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
| 2024-25 | Cremonese | 28 | 2 | 1 | 30 | — | 10 1 | 6,6 |
| 2024-25 | Milan | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | — |
| 2023-24 | Bari | 37 | 7 | 2 | 58 | — | 11 1 | 6,8 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Federico Bonazzoli| Stagione | Squadra | P | Gol | Passate | Falli | FG | Carte | Nota |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | Cremonese | 1 | 0 | 0 | 1 | — | 0 | 6,3 |
| 2025-26 | Cremonese | 1 | 0 | 0 | 1 | — | 0 | 6,5 |
| 2024-25 | Cremonese | 33 | 5 | 1 | 20 | — | 2 | 6,9 |
| 2024-25 | Salernitana | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
| 2023-24 | Verona | 24 | 3 | 1 | 10 | — | 3 | 6,8 |
| 2023-24 | Salernitana | — | 0 | 1 | 10 | — | — | 6,8 |
P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.
Ondeci ricustituitu à partesi da i posti è da u tempu di ghjocu (tempu di ghjocu di a stagione). Una stella signala un ghjucatore fora di u so postu abituale. Ùn hè micca a cumpusizione ufficiale, publicata circa un'ora nanzu à u calciu d'iniziu.
Faccia à facciaChì ghjè ?
Les dernières confrontations directes entre ces deux équipes, de la plus récente à la plus ancienne. Utile pour l'ambiance, moins pour prévoir : les effectifs changent d'une saison à l'autre.
Chì ghjè ?
6 scontru(i) : Modena 8 reta(e), Cremonese 9 · e duie squadre marcanu in 33 % di i casi · più di 2,5 gol in 67 % · 4,0 gialla(e) è 0,0 rossa(e) per partita (3 scheda(e)) · arbitri : M. Marcenaro ×2, Antonio Rapuano, D. Perenzoni
Marcatori di sti duelli : G. Caso Modena, 2 · G. Olzer Modena, 2 · A. Dellavalle Modena, 1 · A. Di Pardo Modena, 1 · A. Palumbo Modena, 1 · F. Bonazzoli Cremonese, 1
| Data | Partita | Risultatu | Vincitore |
|---|---|---|---|
| 28/08/2026 | Cremonese – Modena Serie B ♂ | 0 – 3 | Modena |
| 26/01/2025 | Cremonese – Modena Serie B ♂ | 2 – 2 | patta |
| 29/10/2024 | Modena – Cremonese Serie B ♂ | 2 – 2 | patta |
| 03/03/2024 | Modena – Cremonese Serie B ♂ | 0 – 1 | Cremonese |
| 23/12/2023 | Cremonese – Modena Serie B ♂ | 4 – 0 | Cremonese |
| 17/03/2006 | Cremonese – Modena Serie B ♂ | 0 – 1 | Modena |
Da a più recente à a più anziana.
Tutta a storia Modena – Cremonese →
Diffusione TVChì ghjè ?
Où regarder le match, dans ton pays d'abord, puis dans les autres pays d'Europe : le pays de la compétition (la ligue y attribue ses droits) et ceux que le site sert. Quand la ligue a déjà annoncé la chaîne, elle est affichée telle quelle ; sinon on montre qui détient les droits de la compétition cette saison, c'est-à-dire les chaînes possibles. Les droits sont renseignés par le site à partir des attributions publiées par les ligues, à vérifier auprès de la chaîne le jour du match.
Chì ghjè ?
Diffusione scunnisciuta : nè canale annunziatu, nè diritti indicati per sta cumpetizione.