AntosofaU ballò analizatu da u canapè

Primeira Liga ♂ · dum. 10 ghj. 2027 · 17:00

Arouca – Benfica

Freschezza di l'infurmazioni 4 da verificà

Certe infurmazioni sò vechje: da cunfruntà cù l'annunzii di i club nanzu à scumette.

Ùn ci hè ancu previsione per sta partita : ghjunghje cù a prossima racolta.

Forma
Chì ghjè ?
Les cinq derniers matchs joués, du plus ancien (à gauche) au plus récent (à droite), toutes compétitions : V victoire, N nul, D défaite. Survolez une lettre pour voir la date, l'adversaire et le score. Une bonne forme ne garantit rien, elle situe l'équipe dans son moment.

Arouca NNVVV da u più anticu à u più recente

19/09/2026for.Sp Lisbon Primeira Liga ♂2 – 2N
19/09/2026for.Sporting Clube de Portugal Primeira Liga ♂2 – 2N
11/10/2026cas.Estrela Primeira Liga ♂1 – 0V
24/10/2026for.Alverca Primeira Liga ♂1 – 0V
01/11/2026cas.Nacional Primeira Liga ♂1 – 0V

Benfica DVVVV da u più anticu à u più recente

20/09/2026for.Porto Primeira Liga ♂1 – 3D
11/10/2026cas.Vitória SC Primeira Liga ♂2 – 0V
11/10/2026cas.Guimaraes Primeira Liga ♂2 – 0V
26/10/2026for.Santa Clara Primeira Liga ♂2 – 1V
02/11/2026cas.Alverca Primeira Liga ♂1 – 0V

Tutte e cumpetizioni cunfuse ; u faccia à faccia quì sottu ùn ritene chè i scontri diretti, da u più recente à u più anticu.

Serie in corsu
Chì ghjè ?
Ce qui dure en ce moment : victoires ou défaites d'affilée, matchs sans défaite, sans encaisser, en marquant, à domicile ou à l'extérieur, toutes compétitions. Une série se lit comme un état de forme, pas comme une loi : elle finit toujours par s'arrêter, et souvent quand on ne l'attend pas.

Arouca 6 partite marchendu 5 partite senza scunfitta 4 partite senza scunfitta fora 3 vittorie di fila 3 partite senza incassà
esce da una vittoria 1-0 contr'à Nacional · 3 V, 2 P, 0 S in l'ultime 5 partite (7 gol fatti, 4 incassati)

Benfica 20 partite marchendu 10 partite senza scunfitta in casa 5 vittorie di fila in casa 4 vittorie di fila
esce da una vittoria 1-0 contr'à Alverca · 4 V, 0 P, 1 S in l'ultime 5 partite (8 gol fatti, 4 incassati)

Paragunà e duie squadre →

Forze in presenza
Chì ghjè ?
Le portrait de chaque équipe en chiffres. Attaque : buts marqués par match, tirs. Défense : buts encaissés, matchs sans en prendre. Gardien : arrêts et part des tirs cadrés qu'il stoppe. Entraîneur : depuis quand il est là, son système habituel (4-3-3 = quatre défenseurs, trois milieux, trois attaquants) et un style déduit des chiffres, pas d'une opinion.

Arouca

Attaccu · 1,40 reta(e) per partita (2,00 in casa, 0,80 fora) · 11,9 tiri per partita, 32 % in u quadru · senza marcà in 25 % di e partite · rigori 1 marcatu(i) · tempu forte : 46-60a minuta

Difesa · 0,90 incassata(e) per partita (0,80 in casa, 1,00 fora) · 50 % di partite senza incassà · incassa soprattuttu versu a 16-30a minuta · 24 gialla(e), 1 rossa(e)

Disciplina · 12,1 fallu(i) per partita · 1,7 fora di ghjocu per partita · 3,10 gialla(e) è 0,30 rossa(e) per partita (fiches de match, 16 partita(e))

Guardianu · I. de Arruabarrena · 29 parata(e), 85 % di i tiri in u quadru parati · 0,63 incassata(e) per 90 min · nota 7,4

Allenatore · Vasco Seabra dapoi 01/10/2024 · 8 club allenatu(i) dapoi 2016
Sistema : 4-2-3-1, un seul avant-centre · bloc bas et solide, peu de buts encaissés · marque surtout entre la 46e et la 60e minute

Forma (API-Football) : WWLWDLDW

Benfica

Attaccu · 3,00 reta(e) per partita (2,30 in casa, 3,80 fora) · 18,7 tiri per partita, 34 % in u quadru · senza marcà in 0 % di e partite · rigori 2 marcatu(i) · tempu forte : 46-60a minuta

Difesa · 0,90 incassata(e) per partita (1,00 in casa, 0,80 fora) · 50 % di partite senza incassà · incassa soprattuttu versu a 46-60a minuta · 16 gialla(e), 1 rossa(e)

Disciplina · 11,9 fallu(i) per partita · 2,1 fora di ghjocu per partita · 2,00 gialla(e) è 0,60 rossa(e) per partita (fiches de match, 15 partita(e))

Guardianu · A. Trubin rotazione · 10 parata(e), 77 % di i tiri in u quadru parati · 1,50 incassata(e) per 90 min · nota 8,2

Allenatore · Marco Silva dapoi 01/07/2026 · 6 club allenatu(i) dapoi 2015
Sistema : 4-2-3-1, un seul avant-centre · attaque prolifique derrière une défense solide · marque surtout entre la 46e et la 60e minute

Forma (API-Football) : DWWWWWLW

Feriti è squalificati
Chì ghjè ?
Les joueurs qui devraient manquer le prochain match : blessés, suspendus (carton rouge, cartons jaunes accumulés) et incertains, tels que notre source les relève quelques jours avant la rencontre, plus les cartons rouges lus dans nos fiches de match (« suspension probable »). La liste officielle n'est connue qu'avec la composition, une heure avant le coup d'envoi. Un absent pèse sur nos compositions probables et sur les buteurs probables, pas encore sur les probabilités du match.

Arouca

Nisunu assente cunnisciutu à u 23/10/2026.

Benfica

Nisunu assente cunnisciutu à u 23/10/2026.

Assenti à a partita precedente, micca per forza per quessa : D. Banjaqui (Ferita musculare), D. Ferreira (Inactive), E. Barrenechea (Ferita), J. Duran (Inactive), J. Kaminski (Ferita musculare), L. Barreiro (Inactive)

Arbitru
Chì ghjè ?
Ce que l'arbitre siffle en moyenne par match cette saison : fautes, hors-jeu (signalés par ses assistants), cartons jaunes et rouges, penaltys. Comparé aux fautes que les deux équipes commettent d'habitude, cela dit si le match risque d'être haché. Un arbitre n'est jamais une cause de résultat, mais une équipe fautive souffre davantage avec un arbitre sévère.

Arbitru ùn hè ancu designatu in i nostri dati (designazione cunnisciuta qualchì ghjornu nanzu à a partita).

Risicu disciplinariu
Chì ghjè ?
Pour chaque titulaire probable : fautes, cartons jaunes et hors-jeu par 90 minutes cette saison (avec peu de minutes jouées, le taux est rapproché de la moyenne de son poste). L'arbitre est comparé à la moyenne de sa compétition : un arbitre qui siffle 15 % de fautes de plus fait monter les fautes attendues d'autant. Risque de carton : moitié le taux de cartons du joueur, moitié ses fautes multipliées par le nombre de cartons que l'arbitre donne par faute ; c'est la probabilité d'au moins un jaune s'il joue tout le match. Hors-jeu : attaquants, additionnés match par match. Une estimation, pas une certitude.

Falli aspettati : 10,3 per Arouca, 11,1 per Benfica · Carte gialle aspettate : 4,1 · Fora di ghjocu aspettati : 5,0

Arbitru micca ancu designatu : media di a cumpetizione.

I più esposti à una carta gialla

GhjucatoreSquadraFalli / 90 minGialle / 90 minRisicu
V. PavlidisVangelis Pavlidis
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Benfica7102—27,2
2026-27Greece512——0—
2025-26Benfica4113—26,8
2024-25Benfica2512 (1 rig.)820—27,1
2024-25AZ Alkmaar—00————
2023-24AZ Alkmaar000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Benfica1,300,4830 %
A. BahAlexander Hartmann Bah
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Benfica6101—27,3
2026-27Denmark200——0—
2025-26Benfica291433—17,2
2024-25Benfica291433—17,2
2024-25Olympiakos—00————
2023-24Benfica000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Benfica1,100,4829 %
S. DahlSamuel Elias Dahl
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Benfica7003—16,4
2026-27Sweden100——06,3
2025-26Benfica331124—37,0
2024-25Benfica11046—07,1
2024-25Roma000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Benfica1,480,3225 %

Attaccanti u più spessu fora di ghjocu : V. PavlidisVangelis Pavlidis

StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Benfica7102—27,2
2026-27Greece512——0—
2025-26Benfica4113—26,8
2024-25Benfica2512 (1 rig.)820—27,1
2024-25AZ Alkmaar—00————
2023-24AZ Alkmaar000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

(0,6 per partita), BarberoIván Martínez Gonzálvez
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Arouca85010—26,9
2025-26Arouca318 (1 rig.)252—56,5
2024-25La Coruna000——0—
2023-24La Coruna000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

(0,6 per partita), N. DjouahraNäis Djouahra
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Arouca8051—16,9
2025-26Arouca346310—26,8
2024-25Leganes—00————
2023-24Leganes28129—16,7

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

(0,6 per partita), A. TrezzaAlfonso Trezza Hernández
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-278013—06,6
2025-26329236—2 16,7
2024-25335250—4 16,8
2023-24240021—56,6

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

(0,6 per partita)

Stima à partesi da a cumpusizione probabile è da e statistiche di a stagione : tassi per 90 minuti di ogni titulare (avvicinati à a media di u postu quandu hà ghjucatu pocu), di fronte à a severità di l'arbitru. Ùn hè micca una previsione ufficiale.

Marcatori probabili
Chì ghjè ?
La probabilité que chaque joueur marque au moins un but dans ce match. On part des buts attendus de son équipe, qu'on répartit selon les buts qu'il a déjà marqués, son poste et son temps de jeu, puis on tient compte de ses chances de jouer. 45 % pour un attaquant = un peu moins d'une fois sur deux. Les blessés et les gardiens n'y figurent pas.

Arouca

GhjucatoreMarcaGolPassateGol / 90 minGhjoca
17 BarberoIván Martínez Gonzálvez
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Arouca85010—26,9
2025-26Arouca318 (1 rig.)252—56,5
2024-25La Coruna000——0—
2023-24La Coruna000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

26 %500,7972 %
3 José FontánJosé Manuel Fontán Mondragón
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Arouca82 (1 rig.)05—27,3
2025-26Arouca302337—11 36,6
2024-25Arouca291048—106,8
2024-25Cartagena—00————
2023-24Cartagena374048—96,9
2023-24Go Ahead Eagles000——0—
2023-24Celta000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

12 %200,2572 %
6 E. van EeEspen van Ee
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Arouca81011—26,8
2025-26Arouca262139—76,8
2025-26Heerenveen1001—06,7
2024-25Heerenveen321239—56,9
2023-24Heerenveen180012—0 16,5

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

7 %100,1672 %
7 N. DjouahraNäis Djouahra
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Arouca8051—16,9
2025-26Arouca346310—26,8
2024-25Leganes—00————
2023-24Leganes28129—16,7

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

4 %050,0072 %
19 A. TrezzaAlfonso Trezza Hernández
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-278013—06,6
2025-26329236—2 16,7
2024-25335250—4 16,8
2023-24240021—56,6

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

4 %010,0072 %

Benfica

GhjucatoreMarcaGolPassateGol / 90 minGhjoca
22 J. DuránJhon Jader Durán Palacio
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Benfica72 (1 rig.)01—17,2
2025-26Fenerbahce103212—26,9
2024-25Aston Villa000——0—
2023-24Aston Villa000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

14 %201,2238 %
14 V. PavlidisVangelis Pavlidis
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Benfica7102—27,2
2026-27Greece512——0—
2025-26Benfica4113—26,8
2024-25Benfica2512 (1 rig.)820—27,1
2024-25AZ Alkmaar—00————
2023-24AZ Alkmaar000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

8 %102,7354 %
6 A. BahAlexander Hartmann Bah
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Benfica6101—27,3
2026-27Denmark200——0—
2025-26Benfica291433—17,2
2024-25Benfica291433—17,2
2024-25Olympiakos—00————
2023-24Benfica000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

8 %101,1361 %
11 D. LukebakioDodi Lukebakio Ngandoli
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Benfica5101—07,4
2026-27Belgium3001—06,9
2025-26Benfica17039—17,0
2025-26Sevilla2103—07,3
2024-25Sevilla3811 (1 rig.)239—3 17,1
2023-24Hertha000——0—
2023-24Sevilla000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

7 %100,5738 %
13 J. KamińskiJakub Piotr Kamiński
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Benfica611——07,9
2026-27Poland2013—07,5
2025-26FC Koln379316—47,2
2025-26Wolfsburg4201—07,3
2024-25Wolfsburg220210—26,8
2023-24Wolfsburg17023—06,5

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

7 %111,1338 %

Prubabilità chì un ghjucatore marchi almenu un gol : gol aspettati di a so squadra (mudellu) sparti secondu a so parte di i gol di a stagione, u so postu è u so tempu di ghjocu, po pisati secondu a so prubabilità di ghjucà. Statistica, micca cunsigliu.

Cumpusizioni probabili
Chì ghjè ?
Le onze le plus probable, construit à partir des joueurs qui ont le plus souvent été titulaires cette saison, en écartant blessés et suspendus connus. Le C signale le capitaine, l'astérisque un joueur placé à un poste voisin faute de titulaire disponible. Ce n'est pas la feuille de match officielle, qui n'est connue qu'une heure avant le coup d'envoi.

Arouca — 4-3-3

Allenatore : Vasco Seabra dapoi 01/10/2024 · rilevatu u 23/10/2026

Ignacio de Arruabarrena Fernández 2026-27 : 8 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 0 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,4 2025-26 : 16 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 5 ghjalla(e), nota 6,8 2024-25 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 2023-24 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 12 I. de ArruabarrenaJosé Manuel Fontán Mondragón Arouca · 2026-27 : 8 partite, 2 gol(i), 0 passata(e), 5 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 7,3 Arouca · 2025-26 : 30 partite, 2 gol(i), 3 passata(e), 37 fallu(i), — fora di ghjocu, 11 ghjalla(e), 3 rossa(e), nota 6,6 Arouca · 2024-25 : 29 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 48 fallu(i), — fora di ghjocu, 10 ghjalla(e), nota 6,8 Cartagena · 2024-25 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Cartagena · 2023-24 : 37 partite, 4 gol(i), 0 passata(e), 48 fallu(i), — fora di ghjocu, 9 ghjalla(e), nota 6,9 Go Ahead Eagles · 2023-24 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Celta · 2023-24 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 3 J. FontánTiago Alexandre de Sousa Esgaio 2026-27 : 8 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 8 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,8 2025-26 : 29 partite, 3 gol(i), 5 passata(e), 40 fallu(i), — fora di ghjocu, 10 ghjalla(e), nota 6,8 2024-25 : 25 partite, 2 gol(i), 1 passata(e), 35 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 7,1 2023-24 : 28 partite, 2 gol(i), 3 passata(e), 25 fallu(i), — fora di ghjocu, 4 ghjalla(e), nota 7,0 28 T. EsgaioOrest Zinoviyovych Lebedenko Arouca · 2026-27 : 8 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 11 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,6 Vitória SC · 2025-26 : 13 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 9 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,6 Vizela · 2024-25 : 4 partite, 1 gol(i), 2 passata(e), 5 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,2 Vitória SC · 2023-24 : 29 partite, 2 gol(i), 1 passata(e), 15 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 6,7 Vizela · 2023-24 : 23 partite, 2 gol(i), 1 passata(e), 15 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 6,7 18 O. LebedenkoJavier Sánchez de Felipe Arouca · 2026-27 : 7 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 3 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 7,1 Arouca · 2025-26 : 15 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 10 fallu(i), — fora di ghjocu, 6 ghjalla(e), nota 7,0 Valladolid · 2025-26 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,5 Valladolid · 2024-25 : 25 partite, 2 gol(i), 0 passata(e), 19 fallu(i), — fora di ghjocu, 6 ghjalla(e), nota 6,8 Valladolid · 2023-24 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 15 J. SánchezTaichi Fukui Arouca · 2026-27 : 8 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 9 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,0 Arouca · 2025-26 : 33 partite, 4 gol(i), 3 passata(e), 19 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), 1 rossa(e), nota 7,0 Arouca · 2024-25 : 30 partite, 0 gol(i), 2 passata(e), 28 fallu(i), — fora di ghjocu, 5 ghjalla(e), nota 6,9 Portimonense · 2023-24 : 13 partite, 1 gol(i), 1 passata(e), 12 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,8 8 T. FukuiEspen van Ee Arouca · 2026-27 : 8 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 11 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 6,8 Arouca · 2025-26 : 26 partite, 2 gol(i), 1 passata(e), 39 fallu(i), — fora di ghjocu, 7 ghjalla(e), nota 6,8 Heerenveen · 2025-26 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,7 Heerenveen · 2024-25 : 32 partite, 1 gol(i), 2 passata(e), 39 fallu(i), — fora di ghjocu, 5 ghjalla(e), nota 6,9 Heerenveen · 2023-24 : 18 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 12 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), 1 rossa(e), nota 6,5 6 E. van EePablo Gozálbez Gilabert Arouca · 2026-27 : 7 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 4 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,8 Arouca · 2025-26 : 28 partite, 1 gol(i), 2 passata(e), 24 fallu(i), — fora di ghjocu, 4 ghjalla(e), nota 6,6 Arouca · 2024-25 : 17 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 20 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,6 Valencia · 2024-25 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Valencia · 2023-24 : 5 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 6 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,2 Arouca · 2023-24 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 10 P. GozálbezNäis Djouahra Arouca · 2026-27 : 8 partite, 0 gol(i), 5 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,9 Arouca · 2025-26 : 34 partite, 6 gol(i), 3 passata(e), 10 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 6,8 Leganes · 2024-25 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Leganes · 2023-24 : 28 partite, 1 gol(i), 2 passata(e), 9 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,7 7 N. DjouahraAlfonso Trezza Hernández 2026-27 : 8 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 3 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,6 2025-26 : 32 partite, 9 gol(i), 2 passata(e), 36 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), 1 rossa(e), nota 6,7 2024-25 : 33 partite, 5 gol(i), 2 passata(e), 50 fallu(i), — fora di ghjocu, 4 ghjalla(e), 1 rossa(e), nota 6,8 2023-24 : 24 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 21 fallu(i), — fora di ghjocu, 5 ghjalla(e), nota 6,6 19 A. TrezzaIván Martínez Gonzálvez Arouca · 2026-27 : 8 partite, 5 gol(i), 0 passata(e), 10 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 6,9 Arouca · 2025-26 : 31 partite, 8 gol(i), 2 passata(e), 52 fallu(i), — fora di ghjocu, 5 ghjalla(e), nota 6,5 La Coruna · 2024-25 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) La Coruna · 2023-24 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 17 Barbero
Ignacio de Arruabarrena Fernández
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-278000—17,4
2025-261600——56,8
2024-25000——0—
2023-24000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

José Manuel Fontán Mondragón
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Arouca82 (1 rig.)05—27,3
2025-26Arouca302337—11 36,6
2024-25Arouca291048—106,8
2024-25Cartagena—00————
2023-24Cartagena374048—96,9
2023-24Go Ahead Eagles000——0—
2023-24Celta000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Tiago Alexandre de Sousa Esgaio
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-278008—06,8
2025-26293540—106,8
2024-25252135—27,1
2023-24282325—47,0

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Orest Zinoviyovych Lebedenko
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Arouca80011—16,6
2025-26Vitória SC13009—16,6
2024-25Vizela4125—07,2
2023-24Vitória SC292115—36,7
2023-24Vizela232115—36,7

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Javier Sánchez de Felipe
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Arouca7003—37,1
2025-26Arouca150110—67,0
2025-26Valladolid200——06,5
2024-25Valladolid252019—66,8
2023-24Valladolid000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Taichi Fukui
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Arouca8009—17,0
2025-26Arouca334319—2 17,0
2024-25Arouca300228—56,9
2023-24Portimonense131112—06,8

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Espen van Ee
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Arouca81011—26,8
2025-26Arouca262139—76,8
2025-26Heerenveen1001—06,7
2024-25Heerenveen321239—56,9
2023-24Heerenveen180012—0 16,5

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Pablo Gozálbez Gilabert
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Arouca7014—16,8
2025-26Arouca281224—46,6
2024-25Arouca171020—16,6
2024-25Valencia—00————
2023-24Valencia5006—06,2
2023-24Arouca—00————

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Näis Djouahra
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Arouca8051—16,9
2025-26Arouca346310—26,8
2024-25Leganes—00————
2023-24Leganes28129—16,7

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Alfonso Trezza Hernández
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-278013—06,6
2025-26329236—2 16,7
2024-25335250—4 16,8
2023-24240021—56,6

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Iván Martínez Gonzálvez
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Arouca85010—26,9
2025-26Arouca318 (1 rig.)252—56,5
2024-25La Coruna000——0—
2023-24La Coruna000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Ondeci ricustituitu à partesi da i posti è da u tempu di ghjocu (tempu di ghjocu di a stagione). Una stella signala un ghjucatore fora di u so postu abituale. Ùn hè micca a cumpusizione ufficiale, publicata circa un'ora nanzu à u calciu d'iniziu.

Benfica — 4-3-3

Allenatore : Marco Silva dapoi 01/07/2026 · rilevatu u 23/10/2026

Anatolii Trubin Ukraine · 2026-27 : 7 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e) Benfica · 2026-27 : 4 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 0 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 8,2 Benfica · 2025-26 : 4 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,9 Benfica · 2024-25 : 33 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,1 Benfica · 2023-24 : 28 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,1 1 A. TrubinClément Nicolas Laurent Lenglet Benfica · 2026-27 : 7 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,1 Ath Madrid · 2025-26 : 19 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 22 fallu(i), — fora di ghjocu, 6 ghjalla(e), 1 rossa(e), nota 6,8 Ath Madrid · 2024-25 : 23 partite, 2 gol(i), 1 passata(e), 29 fallu(i), — fora di ghjocu, 9 ghjalla(e), nota 7,1 Barcelona · 2024-25 : 0 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 29 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,1 Aston Villa · 2024-25 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Aston Villa · 2023-24 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Barcelona · 2023-24 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Tottenham · 2023-24 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 2 C. LengletSamuel Elias Dahl Benfica · 2026-27 : 7 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 3 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,4 Sweden · 2026-27 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,3 Benfica · 2025-26 : 33 partite, 1 gol(i), 1 passata(e), 24 fallu(i), — fora di ghjocu, 3 ghjalla(e), nota 7,0 Benfica · 2024-25 : 11 partite, 0 gol(i), 4 passata(e), 6 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,1 Roma · 2024-25 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 26 S. DahlAlexander Hartmann Bah Benfica · 2026-27 : 6 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 7,3 Denmark · 2026-27 : 2 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Benfica · 2025-26 : 29 partite, 1 gol(i), 4 passata(e), 33 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,2 Benfica · 2024-25 : 29 partite, 1 gol(i), 4 passata(e), 33 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,2 Olympiakos · 2024-25 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Benfica · 2023-24 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 6 A. BahTomás Lemos Araújo Benfica · 2026-27 : 6 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,9 Portugal · 2026-27 : 1 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 6,9 Benfica · 2025-26 : 23 partite, 1 gol(i), 2 passata(e), 9 fallu(i), — fora di ghjocu, 4 ghjalla(e), nota 7,1 Benfica · 2024-25 : 28 partite, 1 gol(i), 2 passata(e), 25 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,1 Benfica · 2023-24 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 44 T. AraújoHeorhii Sudakov Benfica · 2026-27 : 8 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,8 Ukraine · 2026-27 : 4 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Benfica · 2025-26 : 22 partite, 4 gol(i), 1 passata(e), 14 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 7,0 10 H. SudakovEnzo Barrenechea Benfica · 2026-27 : 6 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Benfica · 2025-26 : 26 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 35 fallu(i), — fora di ghjocu, 7 ghjalla(e), nota 7,1 Aston Villa · 2025-26 : 3 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,3 Valencia · 2024-25 : 30 partite, 1 gol(i), 2 passata(e), 25 fallu(i), — fora di ghjocu, 6 ghjalla(e), nota 7,0 Aston Villa · 2024-25 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Frosinone · 2023-24 : 36 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 32 fallu(i), — fora di ghjocu, 10 ghjalla(e), nota 6,8 Juventus · 2023-24 : — partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 32 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,8 5 E. BarrenecheaGianluca Prestianni Gross 2026-27 : 6 partite, 0 gol(i), 2 passata(e), 0 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,6 2025-26 : 4 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), 4 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), 1 rossa(e), nota 6,3 2024-25 : 36 partite, 2 gol(i), 0 passata(e), 16 fallu(i), — fora di ghjocu, 6 ghjalla(e), nota 6,8 25 G. PrestianniVangelis Pavlidis Benfica · 2026-27 : 7 partite, 1 gol(i), 0 passata(e), 2 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 7,2 Greece · 2026-27 : 5 partite, 1 gol(i), 2 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Benfica · 2025-26 : 4 partite, 1 gol(i), 1 passata(e), 3 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 6,8 Benfica · 2024-25 : 25 partite, 12 gol(i), 8 passata(e), 20 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 7,1 AZ Alkmaar · 2024-25 : — partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) AZ Alkmaar · 2023-24 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 14 V. PavlidisJhon Jader Durán Palacio Benfica · 2026-27 : 7 partite, 2 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 1 ghjalla(e), nota 7,2 Fenerbahce · 2025-26 : 10 partite, 3 gol(i), 2 passata(e), 12 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 6,9 Aston Villa · 2024-25 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) Aston Villa · 2023-24 : 0 partite, 0 gol(i), 0 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e) 22 J. DuránJakub Piotr Kamiński Benfica · 2026-27 : 6 partite, 1 gol(i), 1 passata(e), — fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,9 Poland · 2026-27 : 2 partite, 0 gol(i), 1 passata(e), 3 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,5 FC Koln · 2025-26 : 37 partite, 9 gol(i), 3 passata(e), 16 fallu(i), — fora di ghjocu, 4 ghjalla(e), nota 7,2 Wolfsburg · 2025-26 : 4 partite, 2 gol(i), 0 passata(e), 1 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 7,3 Wolfsburg · 2024-25 : 22 partite, 0 gol(i), 2 passata(e), 10 fallu(i), — fora di ghjocu, 2 ghjalla(e), nota 6,8 Wolfsburg · 2023-24 : 17 partite, 0 gol(i), 2 passata(e), 3 fallu(i), — fora di ghjocu, 0 ghjalla(e), nota 6,5 13 J. Kamiński
Anatolii Trubin
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Ukraine700——1—
2026-27Benfica4000—08,2
2025-26Benfica400——06,9
2024-25Benfica3300——17,1
2023-24Benfica2800——17,1

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Clément Nicolas Laurent Lenglet
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Benfica7001—07,1
2025-26Ath Madrid190122—6 16,8
2024-25Ath Madrid232129—97,1
2024-25Barcelona00129—07,1
2024-25Aston Villa—00————
2023-24Aston Villa000——0—
2023-24Barcelona000——0—
2023-24Tottenham000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Samuel Elias Dahl
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Benfica7003—16,4
2026-27Sweden100——06,3
2025-26Benfica331124—37,0
2024-25Benfica11046—07,1
2024-25Roma000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Alexander Hartmann Bah
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Benfica6101—27,3
2026-27Denmark200——0—
2025-26Benfica291433—17,2
2024-25Benfica291433—17,2
2024-25Olympiakos—00————
2023-24Benfica000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Tomás Lemos Araújo
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Benfica6011—17,9
2026-27Portugal1001—16,9
2025-26Benfica23129—47,1
2024-25Benfica281225—17,1
2023-24Benfica000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Heorhii Sudakov
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Benfica8001—06,8
2026-27Ukraine410——0—
2025-26Benfica224114—27,0

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Enzo Barrenechea
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Benfica600——0—
2025-26Benfica261035—77,1
2025-26Aston Villa3102—17,3
2024-25Valencia301225—67,0
2024-25Aston Villa000——0—
2023-24Frosinone360132—106,8
2023-24Juventus—0132——6,8

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Gianluca Prestianni Gross
StagionePGolPassateFalliFGCarteNota
2026-276020—17,6
2025-264004—2 16,3
2024-25362016—66,8

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Vangelis Pavlidis
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Benfica7102—27,2
2026-27Greece512——0—
2025-26Benfica4113—26,8
2024-25Benfica2512 (1 rig.)820—27,1
2024-25AZ Alkmaar—00————
2023-24AZ Alkmaar000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Jhon Jader Durán Palacio
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Benfica72 (1 rig.)01—17,2
2025-26Fenerbahce103212—26,9
2024-25Aston Villa000——0—
2023-24Aston Villa000——0—

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Jakub Piotr Kamiński
StagioneSquadraPGolPassateFalliFGCarteNota
2026-27Benfica611——07,9
2026-27Poland2013—07,5
2025-26FC Koln379316—47,2
2025-26Wolfsburg4201—07,3
2024-25Wolfsburg220210—26,8
2023-24Wolfsburg17023—06,5

P : partite ghjucate in tutte e cumpetizioni · passate : decisive · FG : fora di ghjocu · nota nantu à 10.

Ondeci ricustituitu à partesi da i posti è da u tempu di ghjocu (tempu di ghjocu di a stagione). Una stella signala un ghjucatore fora di u so postu abituale. Ùn hè micca a cumpusizione ufficiale, publicata circa un'ora nanzu à u calciu d'iniziu.

Faccia à faccia
Chì ghjè ?
Les dernières confrontations directes entre ces deux équipes, de la plus récente à la plus ancienne. Utile pour l'ambiance, moins pour prévoir : les effectifs changent d'une saison à l'autre.

0vittoria(e) Arouca
1patta(e)
5vittoria(e) Benfica
3,7gol per partita

6 scontru(i) : Arouca 3 reta(e), Benfica 19 · e duie squadre marcanu in 33 % di i casi · più di 2,5 gol in 83 % · 5,6 gialla(e) è 0,4 rossa(e) per partita (5 scheda(e)) · arbitri : J. Bessa, Helder Filipe Claudio Carvalho, António Nobre

Marcatori di sti duelli : V. Pavlidis Benfica, 4 · Á. Di María Benfica, 2 · F. Ivanovic Benfica, 2 · O. Kökçü Benfica, 2 · Rafa Benfica, 2 · C. Tengstedt Benfica, 1

DataPartitaRisultatuVincitore
14/03/2026Arouca – Benfica Primeira Liga ♂1 – 2Benfica
25/10/2025Benfica – Arouca Primeira Liga ♂5 – 0Benfica
13/04/2025Benfica – Arouca Primeira Liga ♂2 – 2patta
01/12/2024Arouca – Benfica Primeira Liga ♂0 – 2Benfica
12/05/2024Benfica – Arouca Primeira Liga ♂5 – 0Benfica
06/01/2024Arouca – Benfica Primeira Liga ♂0 – 3Benfica

Da a più recente à a più anziana.

Tutta a storia Arouca – Benfica →

Diffusione TV
Chì ghjè ?
Où regarder le match, dans ton pays d'abord, puis dans les autres pays d'Europe : le pays de la compétition (la ligue y attribue ses droits) et ceux que le site sert. Quand la ligue a déjà annoncé la chaîne, elle est affichée telle quelle ; sinon on montre qui détient les droits de la compétition cette saison, c'est-à-dire les chaînes possibles. Les droits sont renseignés par le site à partir des attributions publiées par les ligues, à vérifier auprès de la chaîne le jour du match.

Diffusione scunnisciuta : nè canale annunziatu, nè diritti indicati per sta cumpetizione.

Nisunu sistema ùn guarantisce un guadagnu · pruibitu à i minori di 18 anni · Joueurs Info Service 09 74 75 13 13